20 Excelsior'20 pakt stadstitel met monsterzege Honkballers Holy kunnen gat met Zwijndrecht niet dichten HBSS-trainer: 'Niet degraderen zou voor ons een topprestatie zijn' Vrouwenfinale Holy een Vlaardings onderonsje Softbalsters Schiedam nog één zege van titel SENATRA Wl#k Cricketers Hermes DVS verslaan koploper VRA André van Troost keert terug bij Excelsior'20 KNVB verkijkt zich op GTB-voorzitter Jan Zwep MW27 pakt eerste prijs in Ketheltoernooi HVO wint bij De Zwervers Vierde plek voor Verboon Rotterdams Dagblad Maandag 23 augustus 1999 Door Fred Louter Schiedam Zelden zal een finale van het Schiedams voetbal kampioenschap zo snel zijn beslist als afgelopen zaterdag op het complex van Hermes DVS. Winnaar Excelsior'20 had te gen een machteloos HBSS binnen een kwartier een veilige 3-0 voorsprong opgebouwd, en zou die in de loop van het eenzijdi ge duel alleen maar verder uitbouwen. Dat de teller uiteinde lijk bij 9-0 stopte, lag voornamelijk aan het feit dat Excelsior het na twintig minuten wel geloofde en er uiteindelijk maar een nuttige training van maakte. „Inderdaad, daar leek het wel een beetje op. Na de 4-0 was bij ons de scherpte er wel vanaf," aldus de winnende trainer Paul de Roos. Schiedammer De Roos is afkom stig van TOGB en de opvolger van Henri van Leeuwen op Thurlede. Hij mag komend seizoen aan de slag met een uiterst getalenteerd gezelschap. De gepromoveerde zondag-derdeklasser heeft de be schikking over een zeldzaam spit- senduo. Danny Koevermans en Jofcan Hammerstein {mits gecon centreerd) zijn in de derde klasse een plaag voor elke verdediging. Minimaal nel zoveel kwaliteit be zit aanvoerder Emile Smits. De verdediger is de man bij wie de opbouw begint, en is in die hoeda nigheid zeker zo belangrijk als zijn scorende medespelers naar wie de meeste aandacht uitgaat. Verliezend trainer Het Jonas moet de hele finale met jaloezie hebben gekeken naar het materi aal vaar zijn collega het mee mag doen. Zijn falende ploeg kreeg ge durende het gehele duel niet meer dan één kans. De bal werd v^jf minuten voor tijd door de ac tieve Michel Rademaker echter hopeloos naast geschoten. „Dit was een afgang voor ons, We heb ben geen moment in de wedstrijd gezeten. Als je na een kwartier al met 3-0 achter staat, valt er na tuurlijk weinig eer meer te beha len. We misten vandaag Jaco van Tilhorg en Michel van Zijl, dat scheelt toch," aldus de naar ver klaringen zoekende Jonas. Flinke afstraffing Maar ook als HBSS wel compleet was geweest, hadden de Harga- bewoners waarschijnlijk een flin ke afstraffing gekregen. De ramp spoed begon a! in vijfde minuut toen HBSS-doelman Ferry van Veen blunderde op een slappe in zet van Emile Smits. De 2-0 was echter een juweeltje. De pass van achteruit door Smits werd op waarde geschat door Koever- mans, die vanuit zijn ooghoeken gezien moet hebben dat Van Veen iets te ver voor zijn doel stond op gesteld. De lob van 'Koef ('een echte clubspeler, zo heb je ze niet veel meer,' aldus trainer De Roos) was op de centimeter nauwkeu rig. Voor de thee volgden nog tref fers van tweemaal Hammerstein, nogmaals Koevermans en een maal Allan Haleplioglu. In de tweede helft, met Ame Cla- rijs voor Koevermans bij Excelsi or'20 in de ploeg, veranderde het spelbeeld geen moment HBSS dat niet kon en Excelsior'20 dat niet meer hoefde. Spelenderwijs Sir*"1*' HBSS-verde diger Renè van Da en probeert Ame Clarljs te stui ten. De zater derdekass- ser. Foto Peter Molkenboer bouwde de laatste Schiedams kampioen van deze eeuw de score via treffers van Clarijs, Hammer stein en invaller Mare Meeder uit naar de uiteindelijke 9-0 eind stand. Een resultaat dat geenszins ge flatteerd was. De Roos: „Deze ze ge zegt mij niet zoveel De voorbe reiding loopt wel naar wens, maar buiten de wedstrijd tegen WK (2- 0 zege, red.) zijn we nog niet echt op de proef gesteld. Waar we staan met het oog op de competitie kan ik dan ook nog niet zeggen. Dins dag treffen we echter Deltasport voor de distnetsbeker en zal meer duidelijk worden." Wie wel weet waar hij twee weken voor het begin van de competitie staat, is HBSS-trainer Piet Jonas: „Het is geen geheim dat wij weer een moeilijk seizoen tegemoet gaan in de derde klasse. Niet de graderen met dit materiaal zou voor ons al een topprestatie zijn. Dat bedoel ik niet negatief. Dat is op dit moment gewoon de keihar de werkelijkheid." Nieuwbakken voorzitter van het Schiedams voetbalkampioen schap Rien Klink toonde zich na afloop tevreden over het verloop van het toernooi. „Clubs stellen de nieuwe opzet op pnjs, er zijn geen ongeregeldheden gebeurd en de publieke belangstelling was groot dus kijk ik met grote voldoe ning terug op de afgelopen we ken." Excelsior'2a-irBSS9-0(6-0>.5 Emile Smits 1-0,10 Danny Koevermans 2-0,14 Johan Hammorstem 3-0 20 Dann> Koevermans 4-0.2ti Johan Hammersiem 5-0.30 Altan Haleplioglu 6-0,55 Ame Clanjs 7-0.65 Jo han Hammerelein 9-0 07 Mare Meinier 9-0 Bijzonderheden: Scheidsrechter Frans Landsbergen gaf geel aan Altan Halepliog lu van Excelsior'20 en aan Auan Gtjze van HBSS Excelsior'20: Bos. Matthys van Deventer, Egging, £mn van Deventer (30 Eikmans 1, Haleplioglu, Zuydam, Smits, Stiefel. Vor- slenbos. Eikenbroek (60 Meeder). Koever mans (45 Ganjs), Hammerstein HBSS: Van Veen. De Brum, Bruins (45. Snijders), Van Dalen, Donkere (45 Gren), Gij ze, Van der Lugt, Rademaker, Snoek, Van Tüborg, Yksel (80 Van Roonl Door Bas van dep Berg Vlaardingen Annemarie van Assendelft heeft het tennistoernooi van Holy op haar naam geschreven. In de Bl-finaie was ze in twee sets (6-4,6-3) te sterk voor Pauline Wong, net als Van Assendelft lid van de organiserende vereni ging. Beide speelsters be gonnen nerveus aan de fi nale. Van Assendelft kwam door verkrampt spel snel op een 4-1 achter stand. Maar toen zij meer diepte in haar spet legde, dwong ze de jeugdige Wong snel tot overgave. „Ik weet niet waardoor ik zo zenuwachtig was," 2ei de winnaar van Holy Open. „Ik speelde de bal len te kort, maar toen ik het tempo verhoogde en diepere ballen sloeg, trok ik de set toch naar me toe. Ik was daardoor zo gemo tiveerd dat ik ook ue tweede won." Een voetblessure en vakantie hielden de tennisster lang aan de kant, De Holy Open was de eerste titel die Van Assen delft dit jaar won. De win nares kwam in de finale door Alexandra Huizer, Myle- ne Herfst en Annebes IJs- seldijk te ver slaan. Van As sendelft heeft ook nog een jaar A2 ge speeld: „Maar door het ontbreken van gezelligheid ben ik ermee ge stopt. Ik vind dat er een balans moet zijn tussen presteren en ge zelligheid, anders is tennis voor mij niet leuk meer," aldus de stu dente pedagogiek. Volgend jaar maakt zij weer deel uit van het succesvolle mixteam van Holy dat naar de tweede klasse promoveer de. „Het doel is snel door te stoten naar de eerste klasse." Mannen Bij de mannen BI was alle aan dacht gevestigd op Wouter Ko ning. Vorig jaar kon hij nog tot kampioen worden gekroond, maar deze keer ging zege naar Mark Wuiems. Koning had in de eerste set (6-0) geen antwoord op de harde knallen van de speler van DASH. Hij kwam nog sterk terug in set twee, maar kon niet voorkomen dat Mark Willems in 7-5 de titel van Holy greep. Bl-speler Joa Varela overleefde het voorweekeinde niet. Dennis Reyngoud van Waalrackets uit Vuren lichtte hem pootje. Varela Door een voetblessure en va kantie was Annemarie van As- sendetft nog niet veel aan ten nissen toegekomen, maar dat belette de speelster er niet van het toernooi van Vlaardlngen Holy op haar naam te Schrijven. Foto Peter Molkenboer jaar nog in de Wouter Ondanks het tennistoernooi van Holy Open door slecht weer regelmatig moest uitwijken naar Ke'helhage, Maasdijk en VLTC, konden alle 327 partijen gespeeld worden. „Er is wel veel kunst- en vliegwerk aan te pas gekomen." aldus wed strijdleider Aad Verwater, „Maar gelukkig konden alle finales op Holy worden gespeeld." Alleen in hel voorweekeinde en gisteren tij dens de 21 finales waren de weers omstandigheden uitstekend. In het voorweekeinde konden daar door zestig partijen worden ge speeld. Dat waren er veertig meer dan een jaar eerder." „Een nieuwe generatie dient zich aan. Die zorgt bij Holy voor een nieuw elan bij unze t_lub. Iloly blijft groeien, we hebben al ne genhonderd leden telt. De renova tie van het tenniscomplex met een nieuw clubhuis en nieuwe ba nen heeft er zeker toe bijgedragen dat de club zo in de belangstelling staat. Het is jammer dat een aan tal banen nog niet van wedstrijd- verlichting is voorzien. Maar wat in het vat zit, verzuurt niet." Door Nick van der Sluis Zitfjndrecbt/Vlaardlngen De honkballers van Zwijndrecht heb ben het afgelopen weekeinde in de double tegen Vlaardingen Holy, met wisselend succes de laatst mogelijke aanslag op de koppositie in de hoofdklasse Zuid afgeslagen. Zaterdag, op het Zwijndrechtse sportcomplex Ba- kestein, won Holy verrassend met 6-11. De revanche liet slechts 24 uur op zich wachten toen Zwijn drecht aan de Vlaardingse Zwalu wenlaan met 7-11 de overwinning opeiste. De tweede wedstrijd kende eigen lijk een, voor Holy althans, onbe vredigend verloop. Tot de zesde inning leek er weer, met een 4-2 tussenstand, een verrassing in de lucht te hangen, „maar een bijna traditionele slechte inning van on2e pitcher Stefan Droog, was Deslis&end voor de wedstrijd," moest coach Danny Rossonï na af loop teleurgesteld vaststellen, „Dat overkomt mij ook regelma tig, maar vanmiddag kwam het voor ons op een uitermate slecht moment" Zwijndrecht profiteer de in die zesde inning met zeven honkslagen, een keer vier wijd, een wilde worp, zes punten op de scorekaart en elf mensen in het slagperk, waarmee de 4-2 voor sprong van Holy werd omgebogen ineen 4-8 achterstand. „En die inzinking was daarom zo jammer, omdat Stefan tot dan uit stekend stond te gooien, met al leszins acceptabele cijfers," nam de Vlaardingse coach na afloop zijn pitcher in bescherming. Ray mond Oosterveer, die in de zeven de inning de zwoegende Droog op de heuvel kwam vervangen, kon de schade beperkt houden, maar de Vlaardingse aanval was toen niet meer bij machte de mentale 'klap' op te vangen. Een geheel ander aanzien had de zaterdagse wedstrijd op Ba- kestein. Toen kon Holy wél de druk weerstaan, liep al in de vier de slagbeurt weg naar een 2-7 voorsprong en hield in de achtste inning defensief het hoofd koel toen Zwijndrecht nog een keer fel (met vier gescoorde punten) uit haalde. Die winst, 6-11 dus, leek een aardige opsteker en op dat Robert Meijers (rechts), eer- stehonkman van Holy houdt een honkloper van Zwijn drecht in de gaten. Ondanks een homerun van Meijers inde vierde inning verloor Holy bet tweede duel. Foto Peter Molkenboer moment was Holy de koploper tot op twee punten genaderd. „Wij speelden in Zwijndrecht mis schien wel on2e beste wedstrijd van dit seizoen en wonnen te recht," vond Rossoni later, maar al een dag later werden de illusies wreed verstoord. Zaterdag ZWIJNDRECHT HOLY... ,„.200 000 040= 6 ,220 200 013=11 Wcrpcljfers Zwijndrecht: Marvin lsenia (9) 14 {'M'13-2 Holy: Danny Rossoni (918-1-124 Zondag HOLY... „.0 01 210 030= 7 „„000 116 012=11 ZWIJNDRECHT Homerun: Robert Meyers (werde inning) Werpcijfers Holy: Stefan Droog (6 2/3) 3-1-13-5, Raymond Ooster veer (2 1/3)2-1-5-0 Zwijndrecht: de Ruiter (7 U3) 4-6-6-2, de By 1 (12/3) 2-3-1-4) Door Nick van der Sluis Schiedam - De softbalsters van Schiedam hebben ook zaterdag middag op het sportcomplex Bij dorp tegen Almere '90 geen twijfel over laten bestaan welke ploeg momenteel in de landelijke eerste klasse de sterkste is. Zowel de eerste wedstrijd, met 8-1, als de tweede, met 12-2 in vijf innings, werd overtuigend gewonnen en de formatie uit Flevoland heeft dan ook geen moment de illusie mogen en kunnen koesteren, op gewassen te zijn tegen de Sehie- damsen. Omdat Run '71 zaterdag in Haar lem de punten heeft gedeeld met Onze Gezellen, is de voorsprong van Schiedam op de formatie uit Oldenzaal gegroeid tot acht pun ten. Als de ploeg van coach Leo Buiteman volgende week in Haar lem een van de twee wedstrijden weet te winnen, kan Schiedam zich kampioen noemen en doet het resultaat van de laatste 'dou blé', tegen Run '71, er niet meer toe. Tweekamp Welke ploeg in de beslissende tweekamp voor een plaats in de hoofdklasse de tegenstandster van de Schiedamsen zal zijn, is nog niet klip en klaar. TYBB vocht zaterdag voor de laatste kansen op lijfsbehoud en deelde de punten met Zwijndrecht. maar de Haarlemse ploeg heeft wel een achterstand van vijf punten op de Zwijndrechtsen. Voor de eerste wedstrijd zaterdag werd Gyselle Korpel gehuldigd en in de bloemen gezet, omdat zij haar 250-ste wedstrijd voor Schie dam zou gaan spelen. Vooral in het slagperk imponeerde de Schiedamse ploeg tegen Almere. Over twee wedstrijden verdeeld, werden 19 honkslagen (7 om 12) geslagen en speelde Schiedam weer bijna foutloos. In de tweede wedstrijd waren met name Vanes sa van Duuren (met een twee- en een dnehonkslag) en Inge Dikke- boom uitstekend opdreef. Dikkeboom sloeg met drie honk slagen ook dne Schiedamse honkloopsters over de riuisplaat. Overigens liet Almere .\e aan staande kampioenen nog even schrikken door in de tweede wed strijd, m de tweede (0-1en derde inning (1-2). zowaar nog even de leiding te nemen. Maar al m de derde slagbeurt werd de realiteit weeer hersteld en liep Schiedam moeiteloos weg naar een 6-2 voor sprong. Eerste *edslrijd SCHIEDAM131 030 x=B ALMEKEM01 0 0 0 0 0=1 U'erpcijffirs Schiedam: Ekke ten Hoope 5- 0-4-1 Almere: Swaak 2-1-7-6 Tweede wedstrijd SCHIEDAM015 42=12 ALMERE'90OU 00= 2 Werpcijfers Schiedam: Jennifer Weber 5- 0-6-0 Almere: Bos 1*1-12-2 AmstelveenDe Schiedamse cricketploegen mogen dan niet meer meedoen om de titel. Incidenteel kun nen zij nog voor aardige stunts zorgen. Gisteren trak teerden de cricketers van Hermes DVS koploper VRA op een nederlaag in eigen huis. Het Schiedamse totaal (219 voor 6) werd niet gehaald door de Amstel- veners (184 all out). Lou Borrani sloeg 82 runs bij elkaar voordat htj werd gevangen, Nick Statham was goed voor 66 runs en ook Gavin McRae (35) en Robin ter Plegt (13) kwa men in de dubbele cyfers. De Schiedamse bowlers voorkwamen vervolgens dat de ranglijstaanvoerder m de hoofdklasse in de buurt kwam van het totaal van Hermes DVS. Met name spinner Dirk Klokgie ters was op dreef. Hij pakte vier wickets in elf overs. Schiedam Cricketer André van Troost keert vol gend seizoen naar alle waarschijnlijkheid terug bij zijn oude club Excelsior'20, De bowler, afgelopen weekeind even over uit Engeland, bevestigde giste ren dat hij de volgende zomer in de Nederlandse cnc- ketcompetitie uit zal komen. „En ja, de kans is groot dat ik dan bij Excelsior'20 speel." Als gevolg van een slepende rugblessure is de prof- carrière voor wat betreft vierdaagse wedstrijden voor Van Troost ten einde gekomen. Wel blijft hij bjj zijn club Taunton C.C. eendaagse wedstrijden spelen. De fastbowler blijft in Engeland woonachtig en gaat op de universiteit van Cheltenham sport- en bewegmgs- kunde en marketing studeren. „Verschillende Nederlandse clubs hebben wel inte resse in my getoond, maar in het cricket hier speelt geld geen rol meer, dus speel ik straks het liefst bij een club waar ik het naar mijn zin heb. Ik weet dat ik het bij Excelsior'20 naar mijn zm zal hebben, dus de kans is heel groot dat ik er terugkeer. Ik zou niet we ten wat mij tegen ka& 'houden. Er zal wel wat gere geld moeten worden voor de eerste maand van het seizoen, want dan zal ik enkele keren op en neer moeten vliegen." Excelsior'20 won gisteren opeigen terrein eenvoudig van Gandhi. De Amstelveense formatie zat voor slechts 97 runs al weer aan de kant en om half vier hadden de Schiedammers de klus geklaard. Grootste plaaggeesten voor Gandhi waren Eric Dulfer en Mar cel Schewe met respectievelijk 4 en 3 wickets. Excel sior'20 won met zes wickets verschil (10174). Jan Westland sloeg met een vier de twnning hit. Schiedam De Schiedamse voetbalvereniging GTB heeft sinds afgelopen weekeinde een gouden trio in het bestuur zitten. By de zaterdag-vierdeklasser zijn zaterdagavond in het clubhuis voorzitter Jan Zwep (55), en zijn mede-bestuursleden Tinus Trouwborst en Rinus Hendriks (beiden 25-jarig jubileum) door dc KNVB district West 4 gehuldigd. Trouwborst en Hendriks kregen de bijbehorende versierselen opgespeld, op preses Jan Zwep had de bond zich echter aardig verkeken. De KNVB had zich vergist in het aantal jaren dat Zwep deel uitmaakt van het bestuur en reikte een verkeerde speld uit. Zwep, veertig jaar bestuurslid (i), leverde de speld weer in, in afwachting van een goed exemplaar. De bloemen, flessen drank en cadeaubonnen nam hy wel mee naar huis. Schiedam De hoofdprijs, dus het kampioenschap; met minder neemt MVV27 de komende competitie geen genoegen. De ambitieuze plannen werden afge lopen weekeinde onderstreept tijdens het jaarlijks terugkerende Ketheltoernooi. De Maaslanders won nen de 'finale' tegen gastheer WK met 2-1. Aan het toernooi werd tevens deelgenomen door SC Spaland en het Vlaardingse CION. Robin Voets opende namens WK tegen MW27 de score, waarna Patrick van Witzenberg met een eigen doelpunt voor de gelijkmaker zorgde en aanvoerder Robin Smallegange een strafschop miste. Mikos Gouka hielp MW'27 aan de hoofdprijs: vier oaüen. Uitslagen: SC Spaland-MW27 0-3, WK-CION 3-2, SC Spaland-CION2-i, WK-MW271-2. Rotterdam Zaterdag-eersteklasser HVO heeft voor de tweede keer in successie het Teun Hagendijk Toernooi gewonnen. Het voetbaltoernooi dat dit jaar zijn tiende editie kende, is genoemd naar de ere voorzitter van De Zwervers. Hagendijk, die de acht kruisjes al is gepasseerd, reikte na afloop de prijzen uit HVO werd 400 gulden rijker. De Vlaardingese ploeg van trainer Danny Molendijk zegevierde over Meeuwen (3-0), De Zwervers (2-1) en Maasdam (3-0). Julianadorp Remco Verboon is op het Noordzee Bowlingtoemooi in Julianadorp op een vierde plaats blijven steken. De Vlaardinger moest Menno van de Heuvel, Geert-Jan van Baest en Bart-Jan van den Boogaart voor laten gaan. Sportagenda Tips voor deze mbriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deie krant, post bus 373,3100 AJ Schiedam. De sportredactie is telefonisch bereikbaar onder 010-2732700 (fax: 0104265227). MAANDAG 23 AUGUSTUS KORFBAL Jtegiotitel; 193QKVVlaardingen-Spmt SOFTBAL 19 00 Euro Slars-Schiedam (m). DINSDAG 24 AUGUSTUS VOETBAL Amstel Cup: 16 30Excelsior Maassluis-Kozakken Boys Districtsbeker. Poule 14:19 00 HSC(za>Steeds Hocger, 19 30 Del- taspQrt-Excetsior'20 Poule IS: 19.30 Spaland-DVO'32, 19 00 HVO- VDL Poule 21:19 00 Schiebroek'94 (zo )-DRGS (za19 00 MW27- N'pntijntK Poule 22 19 30 HION-SWSMC Poule 26:19 00 Sparta- Cion Poule 30:19 00 Duvvestein (zo )-WK. Poule 31:19 OOAnUbar- ban-RKWIK. Poule 32: 19 00 VOB-Z wal uwen Poule 35: 19 00 HBSS-DJSCR 1900 VPC-Schiebroek'94 (za) Poule 36: 1930 MSV71-De Roef. 19 00 PPSC-SVDPW. Poule 39: 19 30 Fortuna- PKC85 (zo 19 00 Schiedamse Boys-Leonidas {2aPoule 41:19 00 VND-Kermes DVS, 19 00 Jai Hind-TSB. Poule 42:19 00 BVCB-De mos Poule 47:19 00 SCO'63-CTB, 19 30 DOTO-HSC(zo 19 00 Hoek van Holland-GDA, 19 00 Hoekse 8oys-GDA. WOENSDAG 25 AUGUSTUS KORFBAL Regloüiel: 19 30 Oranje Nassau-KV Vlaardingen, 19 30 Harga-ODI

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 6