i\ f I Amerikanen moeten weten dat 'Ketel One' van Nolet is Manon Lith schildert zoals zij is In bescherming S«¥>'Vv, "V" gertda Lange Haven twee dagen in teken verfilming familie geschiedenis itvÈWa iSèÉ'i-PÏ e Waterweg Rotterdams Dagblad 'Ik spreek uit ervaring als ik zeg: Ook ik heb in een grijs verleden evenementen georganiseerd. Ik dwong respect"af by mijn medewer kers en bestuurders door hen vooraf een door mij minitieus begroot, uitgewerkt en voorgekauwd plan voor te leggen. Ik schoof proble men, van welke aard ook, nooit vooruit en nimmer og de schouders van myn naastemedewerkers. Ik wist vooraf waar jkaan begon en al les moest simpelweg kloppen, ook financieel.' Een passage uit een ingezonden brief van Dirk Tempelaar in deze krant van afgelopen woensdag. Voor ik het uittikte heb ik het wel tien keer gelezen. Soms moetje mensen in bescherming nemen. Be schadigen ze anderen niet te veel. Of brengen ze zichzelf wellicht in de problemen? En dan haal je er wat ongenuanceerde kreten of aper te nonsens uit. Ook deze brief haalde niet ongeschonden de krantenkolommen. Ter bescherming van de Hof van Spektakel-organisatie en misschien ook wel een beetje ter bescherming van Tempelaar zelf. Wantje hebt zo een aanklacht wegens smaad aan de broek. Maar die ene passage, daar ging het om. Dat toontje. Die zelfingeno menheid Moetjeiemand tegen zyneigen arrogantie in bescherming nemen? Nee. Als je jezelf klaarblijkelijk zo onfeilbaar vindt dan moet iedereen dat maar weten ook. En lezers mogen daar zelf conclusies aan verbinden. Niet dat er niets was aan te merken op het Hof van Spektakel Mis schien is Tempelaar echt wel onrecht aangedaan door hem de tent te ontnemen waar hij met zijn Vlaardingse theatergroep Schmieren te recht dacht te kunnen. Aan de andere kantiheel veel programma-on derdelen speelden zich buiten het park af. Het had juist extra charme om pas bij het verzamelpunt (of zelfs nog later) te wéten te komen waar je een voorstelling zou bekijken. Eerlijk waar, als Tempelaar niet z'n beklag in de krant had gedaan had menig bezoeker bezworen dat het erbij hoorde. En de gang naar, en de keuze voor, het atelier van Annette Braad misschien nog wel het hoogtepunt van die hele Schmieren-tentoonstelling gevonden." Bovendien, met twintig toeschouwers, kon je toch beter daar zitten dan in een tent. 1 T 11 Hy vond van niet en brandde de organisatie genadeloos af. Ach, 20 is ie nu eenmaal, hoorde ik deze week al. Want in Vlaardingen, en ook daarbuiten, kennen 2e hem. Dirk Tempelaar heeft over alles een me ning en heeft zo zijn eigen manier om die kenbaar te maken. De kranten weten er alles van. Voortdurend komen er brieven, vanzijn hand, als het ook maar enigszins kan 'onderbouwd',met eigen erva ringen. Binnenkort derhalve, in deze krant of in een ander periodiek, te ver wachten: 'Ik spreek uit ewaring als ik zeg: Ook ik heb in een grijs verleden Hooglanders gehouden. Ik dwong respect bij hen af door alles miniti eus voor te kauwen...' JOHN BUKTE Vrijdag 27 augustus SCHIEDAM Maasboulevard. Groot Russisch Staatscircus, 16.30 u en 2ö.00u. VLAARDINGEN De Salon, Oosthavenkade 9, coverband Bluesmas- ters,22.00u. Zaterdag 28 augustus SCHIEDAM Blauwe Brug, Bachplein. Activiteitenmarkt organi saties Schiedam Noord, 10.00-16.00u. Maasboulevard. Groot Russisch Staatscircus, 15.00 en 2Ö.0ÖU. Heemtuin, Beatrixpark. Nachtelijke wandeltocht, 21 OOu. Grote Kerk. Inloopconcert, lö.OOu. Clubhuis Schiespoor, Westerkade 21. Modelspoor- beurs, 10.00-36.00u. MAASSLUIS Schuurkerk Theater, Kleuren van de menselijke stem: zang, jazz, close harmony, 20.00u. Bioscopen Tot en met woensdag 1 september ROTTERDAM Imax Theater: Wildfire feel the heat' (al) dag. 14-16. 'Extreme' (al) dag. 13. Africa's Elephant Kingdom (al) dag. 12-15. "Whales' (al) dag. 11. "Hie matrix' (16) dag. 19.30. 'The mummy' (12) dag. 17-22. Lantaren/ Venster h 'Deconstructing Harry' (16) dag. 19.30-22. 'Hapiness' (16) dag, 19.30-22.15. Ven.2: 'Dance to my song' (16) do. t/m zo. 19.30. 'Tokyo eyes' (16) dag. 22. Cinema 2000: 'Blade runner; the direc tor's cut' (16) ma.di.wo. 19.30. Vcn.3: 'Daar in het land' (16) dag. 20. 'Festen' (16) dag. 22. Ven.4: 'Plus qu'hier, moins que demain' (ie1» dag. 20. 'Hideous kinky' (16) dag. 22. Pathé Cinerama 1: The Thomas Crown affair' (al) do. t/m zo. 12.40-15.40-18.40-21,30. 'The matrix' (16) ma. t/m wo. 13.15-17-20.30. Cin.2: The odd couple' (al) dag. 15.30-18-20.45, do.vr.ma.di. ook 13. Cin.3: 'Sli ding doors' (al) dag. 12,45-18.30-21. Cin.4: 'Notting Hill' (al) do. t/m zo. 12.30-15.30-18.20-21.15. 'Cookie's fortune' (12) ma. t/m wo. 12.30-15.20-18.15-21, Cin.5: 'Never been kissed' (al) do. t/m zo. 13.30-18.30-21.30. 'eXistenz' (16) ma. t/mwo. 13.30-16-18.30-21.30. Pathé Lumière I: 'Life' (al) dag. 12.50-15.40-18.30- 21.20. Lum.2: 'The matrix' (16) dag. 14.20-17,40-21. Lum.3: 'The mummy' (12) dag. 14-18.10-21.10. Lum. 4: 'Entrapment' (12) dag. 18.40-21.30, do.vr.ma.di. ook 13-15.50. Pathé Schouwburgplein 1: 'Notting Hill' (al) dag. 11.40-15,20-18.20-21.10. Sch.2: '10 things i hate about you' (al) dag. 16.30-19-21.40, do.vr.ma.di. ook 11.30-14. Sch.3: 'The mummy' (12) dag, 11.40-18.10-21, di. niet om 21, do.vr.ma.di. ook 15.20. Sch.4: 'De nachtvlin der' (al)di. 21.30. 'Wild wild west'(12) dag. 11.10-13.40- 16.15-18.50-21.30 (Let op: di. in zaal 2!). Sch.5: 'The Thomas Crown Affair' (al) dag. 11.50-15-18.30-21.20. Sch.6: 'Instinct' (12) dag. 15.30*18,30-21.20, di. niet om 21.20, do.vr.ma.di. ook 11.50. Sneak Preview: 'Het be gon in Saturday night live' (16) di. 21.30. Sch.7: 'Ana lyse this' (12) dag. 16,20-18.50-21.50, do.vr.ma.di. ook 11.20-13.45. Rexane: Erotische films (18) dag. 12 t/m 01. Nachtvoorstellingen: Pathé Lum.l: 'life' (al) vr.za. 00.10. Pathé Lum.2: 'The Matrix' (16) vr.za. 00.20. Pa thé Lum.3: 'Mummy' (12) vr.za. 00.15. Pathé Lum.4: 'Ravenous' (16) vr.za. 00.30. Kindermatinees: Pathé Cin.2: 'Baby geniuses' (al) za.zo.wo. 13. Pathé Cin.3: 'Kabouter plop' (al) dag. 15.20. Pathé Lum.4: 'Jungle Jack 2' (al) zazo.wo. 13.40-15.50. Pathé Sch.2: 'De koning en ik' (al) za- .zo.wo. 11.30-14, Pathé Sch.3: 'Asterix Obelix tegen Caesar' (al) za.zo.wo. 15.20, Pathé Sch.6: 'Ratjetoe' (al) ia.zo.wo. 11.20-13.20. Pathé Sch.7: 'Kabouter Plop] (al) dag. 11.30-13.45. Redactie Waterweg: John Bunte, Edwin Comelisse, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Mariêtte Olsthoorn, Eftfie Oomen, Sander Sonnemans Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart uuv,uf Telefoon 2732700 4004310 Door Danielle Hermans Schiedam iedereen de heden daagse brillen afzetten. Camera loopt enactie.'Alle ogen zyn ge richt op de scène voor het Gedis tilleerd Museum aan de Lange Haven in Schiedam. In enkele ogenblikken ontvouwt zich op de kade een negentiende-eeuws tafe reel. Uit het oude beurtschip 'Jansje' wordt een zak kolen om hoog gehesen en naar de kade ge dirigeerd. Zakkendragers klim men de ladder op met zakken meel op de rug terwijl een groepje kinderen met een kar vrofijk voorbij huppelt. Ondertussen poetst een hulpje op de stoomsle per Hercules de scheepsbel en loeit de hoorn. Risten met daarin flessen jenever in stro verpakt worden op een paardenkar gela den. Door het wolkendek ver schijnt plots tot grote tevreden heid van regisseur Pieter-Rim de Kroon een flauw zonnetje. Het zorgt voor een mooi lichtspel op de gevel van het museum waar boven de ingang de naam 'Nolet' op is geschilderd. Na de vierde ta ke staat de totaalscène van slechts negen seconden er goed op. De Lange Haven in Schiedam is andermaal het decor voor een Ne derlandse filmproductie. Eerder dit jaar werden er enkele scènes voor de speelfilm Kruimeltje ge schoten. Gisteren en vandaag maakt filmproducent De Kroon, Wissenraet Ass. B.V in opdracht van het Schiedamse familiebe drijf Nolet historische opnamen voor een bedrijfsfilm. Deze gedra matiseerde documentaire geeft vrijdag 27 augustus 1999 9 een impresssie van het onderne merschap van de jenerverstokerij en distilleerderij van de familie. Sinds elf generaties is de naam Nolet verbonden aan de distilleer derij. Het is daarmee ook het oud ste familiebedrijf van Nederland, In de tien minuten durende film wordt een beeld gegeven van het wel en wee van de familie en de historie van de Schiedamse distil leerderij. De documentaire is bestemd voor de Amerikaanse exportmarkt. In 1990 introduceerde de huidige di recteur Carel Nolet na grondige voorbereiding het product Ketel One, een hoogwaardige wodka. Het merk werd destijds ook on dersteund met een bedrijfsfilm. De zaken gingen goed en Ketel One wordt inmiddels in alle delen van de Veienigde Staten ver kocht. De afgelopen jaren breidde het bedrijf aan de Hoofdstraat flink uit zodat het na bijna tien jaar tijd werd voor een actueel vervolg op de eerste bedrijfsfilm. De samenwerking met de vorige producent verliep succesvol, de film werd toentertijd uitgeroepen tot beste bedrijfsfilm, zodat Pie ter-Rim de Kroon opnieuw werd ingeschakeld. Uitgangspunt voor de nieuwe film was het onderstrepen van het his torische aspect van het product dat al honderden jaren op am bachtelijke wijze wordt gestookt. Inmiddels bezochten al 40.000 mensen het Schiedamse bedrijf voor een kijkje in de keuken. Maar in Amerika bestaat die gele genheid niet omdat daar alleen een verkoopkantoor zit Elke Amerikaan die straks belangstel ling toont voor de film, krijgt een kopie toegestuurd. Nolet heeft bij de verfilming van de familiegeschiedenis duidelijk niet op een dubbeltje gekeken. Twintig draaidagen, opnamen op verschillende locaties in Neder land en Europa, tal van rekwisie ten, decorstukken en kostuums en het inhuren van professionele acteurs zoals Leo Hogenboom en Esmée de La Bretonnière voor de historische scènes. „Het zou leuk zijn als deze film opnieuw een prijs krijgt," aldus Carel Nolet. Hij staat samen met zoon Bob op de set gereed om in een glanzende bedrijfsbolide te stappen. Ze spe- De tijd werd gisteren een eeuw teruggedraaid op de kade voor het Gedistilleerd Museum aan de Lange Haven in Schiedam. Daar werden historische op namen gemaakt voor een be drijfsfilm van de Schiedamse distilleerderij Nolet. Foto Fred u- bochanVRoet Dijkstra len uiteraard zichzelf in de film. Voor de rest wordt gebruik ge maakt van circa twintig figuran ten die zijn gerecruteerd uit onder meer toneelvereniging Schat. Zij zijn gehuld in historische werk kledij. De film die in de 17e eeuw begint, bouwt zich op naar het heden. Het verleden, anno 1900, 1930 en 1950 kwam gisteren en vandaag tot le ven in en bij het Gedistilleerd Mu seum. Het pand moest om in het gewenste tijdsbeeld te passen wel enkele veranderingen aan de bui tenkant ondergaan. Zo zijn de gla zen toegangsdeuren tijdelijk ver stopt achter decorstukken. En is de naam De Gekroonde Branders ketel vervangen door de bedrijfs naam van de familie. In het muse um is ook een kamer omgebouwd tot kruidenzoldertje waar de eer ste telg van het Noletgeslacht in 1691 met het stoken van jenever aan het experimenteren sloeg. De film zal eind dit jaar gereed zijn en voor het Nederlandse pu bhek wordt een Nederlandstalige versie gemaakt. Deze zal waar schijnlijk in het Gedistilleerd Mu seum in Schiedam worden ver toond. Kunstagenda Op de laatste vrijdag van de maand als vaste rubriek in deze krant aandacht voor tentoonstel lingen en bijzondere kunstuitin gen in deze regio. Door Mariêtte Olsthoorn Een stuk van een T-shirt met de beeltenis van Andy Warhol. Een ingekleurde foto van de kathe draal van Assisi. Een gedeelte van een plastic tas met het hoofd van Antonie van Dyek. Een stukje tekst dat Jules Deelder schreef na de dood van Jimi Hendrix. Een fo to van water uit het Gardameer. Steentjes van het grintpad naar de begraafplaats van haar man, eronder een dierbaar stukje tekst op doorzichtig papier. Een Parijs metrokaartje. Konten olieverf. Het kistje van Manon Lith, dat op de Maassluise Salon in het oude schoolgebouw aan de Brouwerij straat is te zien, hangt vol met in spirerende momenten en herin neringen. Maak je drijfveren en inspiratiebronnen zichtbaar m een kistje van vijftig by vijftig centimeter, luidde de opdracht voor de deelnemende kunste naars aan de Zuidhollandse Kunstestafette 1999. Lith over haar kistje: „Het zijn allerlei frag menten die bij elkaar een geheel vormen. Heel intuïtief in elkaar gezet. Het is mijn binnenkant, daar waar ik voor sta. Aan de zij kant van het kistje heb ik manie ren geschreven hoe ik ermee werk: muziek, tekst, magie, kieur, ruimte, materie. Aan de andere kant heb ik 't proces omschreven ais één grote chaos." Want zo ontstaat een schilderij van Manon Lith, vanuit een posi tieve ehaos. Met een spons of een dikke kwast smeert zij het doek vol met olieverf, waardoor er aller lei vlakken, beelden en vormen ontstaan. Die werkt ze verder uit, door lijnen, vormen en kleuren toe te voegen. Er zijn talloze nor men waaraan een schilderij vol gens de kunstenares moet vol doen. Het is pas af als haar gevoel zegt: en nu afblijven. „Dan is het goed." Dat gevoel neemt een belangrijke plaats in in haar werk. Het is de bron waaruit zij put voor haar schilderijen. „Werken vanuit mijn gevoel geeft de meeste vol doening en is voor my het meest wezenlyk." Ook al valt dat niet al tijd mee, zegt ze, wantje komt van alles tegen. Goede dingen, maar ook nare, die dringen zich nu op. Zoals in het olieverfschilderij met de titel 'Gedachtengoed', dat ook op de Salon in Maassluis is te zien. Het werk toont een mensfi guur, in elkaar gedoken, in zich zelf gekeerd en is geschilderd in donkere paars- en blauwtinten. „Het zijn mijn zieleroerselen, het is zoals ik nu ben. Een beetje don ker, naar binnen gekeerd. Ik heb ook hele zonnige en vrolijke din gen gemaakt, maar op dit mo ment kan ik niet om dit soort werk heen. Ik verzet me er ook met tegen, want ik kan myn bron met verloochenen." Gedreven was ze altijd al altijd maar tekenen en schilderen. Na de Kunstacademie, die van 1964 tol 1968 doorliep, maakte ze naast vrije schilderijen en portret ten ook monumentaal werk, voor al glasapphqueramen voor kcr ken en flatgebouwen, en wand kleden. In die tijd verhuisde ze ook van Rotterdam naar Maas sluis, gewoonweg omdat ze er een huis kon krygen. „In Maassluis werd gebouwd, daarom heeft Maassluis ook zoveel import. Maar het was er nog zo kaal, met die vlieten waar auto's langs re den Een prachtig mooi centrum, maar er was geen zak te doen. Pas later is zich dat gaan ontwikke len," Het havengebouw, de smalle straatjes, het gebied rondom de Groote Kerk, struinen langs de kades in Maassluis en in de lande lijke omgeving heeft Manon Lith lange tijd geïnspireerd tot het ma ken van aquarellen van land schappen en stads-, haven- en in- dustnegezichten. Tot haar hoofd cr niet meer naar stond, het met meer ontioerde en zy een omslag maakte naar het fantasieland schap. Lyrisch-abstract wordt In haar ruime en lichteateileraan huis heeft Ma non Uth altijd veeJ schilders- materiaal om haar heen. 'Een soort winkeltje met potloden en verschillende soorten verf. Dat brengt me op ideeën en stelt me in staat om gevarieerder te werken.'Foto Roei Dijkstra haar werk wel genoemd waarin fi guratieve elementen zijn te be speuren. De laatste tijd doet zij weer veel aan modeltekenen. Met krijt. „Lekker snel en energiek." Muziek inspireert Manon Lith bij het schilderen. Het eerste wat zy doet als zij in haar atelier aan het werk gaat, is muziek opzetten. Af hankelijk van haar stemming kiest ze Miles Davis, jazz, opera, maar ook Cubaans, Kaapverdi- aans en popmuziek. „Als ik fut loos ben en een plaatje draai, kan het mij zelfs aanzetten tot wer ken. Ik vind altijd troost bij mu ziek." Als het even niet zo lekker gaat, dan zyn er boeken. Anna Enquist of Conny Palmen. Die kan de din gen soms zo mooi zeggen. De Maassluise kunstenares streept ze aan of schrijft ze op, Zo heeft ze in de loop der tijd allerlei citaten verzameld in schriften. Mara thoninterviews op radio of televi sie, zoals Zomergasten van de VPRO, kunnen haar ook weer nieuwe energie geven. Soms zit ze tijdens die interviews achter el kaar 'koppen' te tekenen. „Die mensen hebben ook van alles meegemaakt en dat geeft mij dan weer moed. Ik vind het ook toos tend dat zulke programma's nog worden gemaakt. Het is zo snel in houdsloos en oppervlakkig op de televisie." Reizen om inspiratie op te doen voor haar schilderijen begint nu pas te komen, zegt de kunstena res Nu haar twee zoons wat ouder zyn, heeft zij meer vryheid om te gaan en staan waar zij wil. Vorig jaar bezocht ze China en voor ok tober staat een rondreis door Bra zilië op het programma met „veel natuur en een beetje cultuur". Daarvoor gaat ze nog naar de Biennale in Venetie, want Italië inspireert haar altijd, zegt ze. Vroeger kwam ze er vaak, haar ou ders hadden er een huis, in een dorp vlakbij het Gardameer. „Rei zen, ik heb het.niet nodig om te kunnen schilderen, maar ik ben gewoon nieuwsgierig naar andere landen en culturen. Ik denk dat reizen een steeds grotere inspira tiebron zal worden." In het oude schoolgebouw aan de Brouwerijstraat 1 in Maassluis is werk van Manon Lith en 24 Maas sluise kunstenaars te zien in de Salon van Maassluis, een tentoon stelling over drijfveren en inspira tiebronnen in het kader van de Zuidhollandse KunstestafetteGe opend t/m 5 september, woensdag t/m zondag 14-17 uur. De Vlaar dingse Salon is te vinden in Cultu reel Centrum Hollandia aan de Oosthavenkade 42. Geopend t/m 5 septemberdinsdag t(m vrijdag 9- 17 uur, donderdag en vrijdag 19- 21 uur en zaterdag en zondag 11- 17 uur. Open Ateliers Het atelier van Beaty Czetö aan de Curacaolaan is ruim en licht. „Ik hou van ruimte," zegt ze. „Alle spullen die ik vind op het strand en verzamel van rommelmarkten probeer ik altijd zoveel mogelijk aan de kant te ruimen. Ik kan met werken in een chaos, want dan zit mijn hoofd ook vol 42 Vlaardingse en 17 beeldend kunstenaars uit Maassluis gooien in het weekend van 4 en 5 septem ber hun werkruimte weer open voor het publiek. Open Ateliers is een jaarlijks terugkerend evene ment en geeft bezoekers de gele genheid te snuffelen op de plek waar de schilderijen, tekeningen, foto's, grafiek, sieraden en beel den tot stand komen en kunste naars hun inspiratie op doen. Met de Open Atelierdagen wordt de Kunstestafette 1999 afgesloten. Beaty Czetö, die dit jaar voor de achtste keer de dagen organi seert, heeft er weer zin in. Vooral het spontane contact met het pu bliek bevalt haar. „Ik kan altijd moeilijk gezichten onthouden, maar er zyn mensen die komen elk jaar even kyken. Er ontstaan leuke gesprekken, wat meestal niet gebeurt omdat kunst vaak in een serene sfeer en op een hoog dravende manier wordt gepresen teerd. Tydens Open Ateliers kun nen mensen ook vragen stellen over- bijvoorbeeld techniek. Dat geeft soms een heel andere kijk op je werk, in ieder geval voor mij." Het aantal deelnemers aan de Vlaardingse Open Ateliers groeit met het jaar. Naast vertrouwde namen als Wïlma Kuil, Peter Du mas, Auke Bergsma, Jan van Dorp en Joop Stigter, is Pautien van Beek er dit jaar by ais nieuw komer. Net afgestudeerd aan de Kunstacademie met textiel als specialiteit. Voor het eerst zijn SCHIEDAM Stedelijk Museum, Hoogstraat 112. Keuze uit de collectie moderne kunst en periode 19e en begin 20e eeuw. Recente aankopen t/m 5 september. Slikken en glimlachjes In het 19 e eeuwse Schiedam t/m 9 januari 2000. dfnsdagVmzaterdagll-17 uur,zon-en feestdagen 12.30-17 uur. De Gekroonde Brandersketel, Lange Hawen 74-76. Louter Kabouter, reuzen in de recla me t/m 28 november, dinsdag t/m zaterdag 11-17 uur, zon- en feestdagen 12.30-17uur. De Nieuwe Palm boon, Noordwest 34. Foto- exposltle 2SJaa rmolenbeddjf De Vrijheid c/ m januan 20OO, dinsdag t/m zaterdagll-17 uuren zomldgl2.30-17 uur. VLAARDINGEN Muziek, Info- en documentatiecentrum Ton Stolk, Westhavenkade 45. Glenn KaJ- laslngh schilderijen 4 t/m 26 september," maandag Vm vnjdag 10-12 uur, zaterdag ert) zondag 14-17 uur. L In Beeld galerie voor Fotokunst, Landstraaj; 57, Anouk Glelen, Patrick Koom en AntoM nette van MeursSseptembert/m lOoktober, vrijdag 13-21 uur, zaterdag en zondag 12-17 uuren op afspraak. Stadsarchief, Plein Emaus 5. Reproducties van lBe-eeuwse Vlaardingse tekeningent/ m 1 oktober, dinsdag Vm vrijdag 9-17 uur. Visserij museum, Westhavenkade 53-54. Joop Stigter schilderijen 1959-1999Vm 24 oktober, dinsdagt/m vnjdag 10-17 uur, zater dag en zondag 12-17 uur. MAASSLUIS Gemeentemuseum, ZuwJdljk 16. De Rit- zlestoel reizende educatieve tentoonstelling voor beeldende kunst voor het basisonderwijs 4 septemberVm 31oktober, dinsdagVm zon dag 14-17 uur. Sleepvaart Museum, Hoogstraat 1-3, Sleepvsert In beweglngt/m 3 oktober, dsns- dagt/m zondag 14-17 uur, HOEK VAN HOLLAND Koningin Emrnabou! eva rdstrand, duinen en Natuurpad. Kunst op de grens Projecten van ben Rotterdamse kunstenaars Vm 19 sep tember. ook de etsen van Jan Prins te zien. Rob Janssens houdt atelier in Holy, ligt als enige uit de route, maar zijn aquarellen met als the ma oude architectuur zijn volgens Czetö zeker de moeite waard om te gaan zien. Naast Vlaardingers houden ook twee Schiedammers atelier in Vlaardingen: Michel Snoep en Ineke Roelfsema. En. ook niet on aardig om te weten: wie een kunstwerk koopt, krijgt vijftien procent korting van de gemeente Vlaardingen. In Maassluis gun nen onder meer Hans Overbeek, Judith Mokogintha, Marcel Pe ters, Elly Flikweert, Henk For tuin, Coby Lamers en Manon Lith bezoekers een kijkje op hun werk plek. In galerie Pervelle aan de Fran senstraat 25 in Vlaardingen wordt vanaf vandaag een overzicht ge geven van het werk van de deel nemers. In Maassluis is een over zichtsexpositie te zien in het oude schoolgebouw aan de Brouwerij straat 1. Open Ateliers 1999 in Waardin.; gen en Maassluis, 4 en 5 september van 11-17 uurRoutekaarten Hg- gen klaar in galerie Pervellè (Frü'nSëitSiïQül 25/, Cultu-i eet Cèi*- trum Hollandia (Oosthavenkade 42) en de VW(Markt 12) in Waarr dingen. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5