Schiedam gooit alle remmen los na kampioenschap Softbalsters strijden in nacompetitie om hoofdklasse-ticket Hoek van Holland maakt frisse indruk ondanks bekerverlies Hoekse Boys kansloos na rode prent Arthur van Wieren Goran Ivanovski naar WSV %»s - -V, 8, IÉT m Vooral Honkballers Holy boeken monsterzege op HBS Richard de Groot de sterkste in kwarttriathlon Excelsior'20 naar zege Hoofdveld Deltasport lijkt op heuvellandschap Bokaal gaat naar EDS Rotterdams Dagblad TM Maandag 30 augustus 1999 Door Nick van der Sluis Haarlem/Schiedam Het heeft er niet om gespannen, uitein delijk, zaterdagmiddag op het veld van en tegen Onze Gezel len, maar pas in de laatste inning van de eerste (en beslissen de wedstrijd voor het kampioenschap) konden de softbalsters van Schiedam die orde op zaken stellen om middels een rian te overwinning de titel in de eerste klasse te behalen. Het werd in die eerste wedstrijd in Haarlem toch nog 9-2, maar niet nadat OG tot de zevende en laatste inning fel was blijven tegenspartelen en nog hoop peurde uit een 2-3 achterstand. In die zevende Schiedamse slag beurt gooide de ploeg van coach Leo Buiteman dan toch alle rem men los, wierp alle frustraties overboord om plotseling de zwak ke plek in de Haarlemse defensie te vinden. De honken werden ge vuld, er werd geprofiteerd van de zwakke momenten in het gooien van de OG-pitcher Nancy Lodder, waarna met zes gescoorde punten de voorsprong ineens riant (2-9) werd. In de gelijkmakende Haar lemse slag beurt hield Schiedam-pit cher Elske ten Hoope vervol gens de deur op slot. „Er viel toen plotseling," legde een dol gelukkige aan voerster Gyselle Korpel opgeto gen uit, „een loden last van onze schouders toen we ineens wel konden scoren. Schiedam is na zoveel jaren weer kampioen, wat hebben daar lang op moeten wachten." Toch benadrukten zowel Gyselle Korpel als coach Leo Buil onafhankelijk van elkaar, dat er voer de wedstrijd eigenlijk geen sprake was van spanning of ner vositeit. „Je kon wel merken dat we een belangrijke wedstrijd gin gen spelen want de infield- en out- field-practiee liep niet zo soepel als gewoonlijk, maar we wisten van onszelf dat we in de eerste klasse gewoon de sterkste ploeg waren. Alleen wilden we dat op zo kort mogelijke termijn ook bewij zen. Ja, met dit kampioenschap." Deze titel vormt de bekroning van een aantal seizoenen hard wer ken, met een groep speelsters die bereid bleek voor en met elkaar te knokken voor een aansprekend resultaat. In de softbalwereld heeft Schiedam een naam op te houden. „Maar het is al weer teveel seizoe- Feest bij de dam, die te zeilen de titel veroverden in k asse. Foto Pe te rMolkenboer nen geleden dat we ook in de hoofdklasse speelden en daar een gevreesde tegenstandster wa ren," bracht Gyselle Korpel in herinnering. „Sindsdien hebben we langzaam maar degelijk gebouwd aan een nieuwe ploeg die in staat moest zijn om weer naar het hoogste plan in de softbal wereld te promove ren. Het is alleen jammer dat de bond weer eens een constructie heeft gevonden om de kampioen van de eerste klasse niet rechtstreeks een ticket naar de hoofdklasse te geven. We moeten, om te kunnen promove ren, nog een nacompetitie spelen met de nummer acht (de voorlaat ste) van de hoofdklasse. De win naar daarvan speelt volgend sei zoen in de hoofdklasse." Kracht De kracht van Schiedam is dit sei zoen met name geweest 'dat we een ploeg zijn geworden,' vond ook Leo Buiteman. „Het kampi oenschap is de bekroning daarop. Tegen OG vanmiddag hebben we in de kampioenswedstrijd laten zien dat we ook onder druk goed en foutloos (vooral) kunnen spe len. En," benadrukte de Schie damse coach, „we hebben een sterke pitchersstaf, die in de hoofdklasse zeker mee zal kun nen komen." Rest de vraag, welke ploeg de te genstander van Schiedam zal worden. Tot zaterdag leek dat TYBB te worden. De Haarlemse ploeg stand nadrukkelijk op de achterstand op Zwijndrecht Maar in het voorbije weekeinde werd de 'staart' van de ranglijst op z'n kop gezet. TYBB won twee keer van het Amsterdamse Pirates (ook nog niet veilig), Zwijndrecht was twee keer kansloos tegen DSC, De voorsprong van de Zwijn- drechtsen op TYBB is nu (met nog twee wedstrijden te spelen) ge slonken tot één punt, Pirates heeft twee punten voorsprong op de Haarlemse ploeg. TYBB heeft, met de 'double' tegen het reeds gedegradeerde Alcmaria Victrix, verreweg het gemakkelijkste pro gramma zodat Zwijndrecht wel eens het kind van de rekening kan worden. Jammer," vindt Gyselle Korpel, „wij hadden ook liever tegen TYBB gespeeld." En, op de vraag hoe zij de kansen tegen Zwijn- tofTYBBinschc niet dat wij als ploeg in de win ning mood zijn. Wij weten wat winnen is. Ik denk dat dat in ons voordeel zal zijn." Overigens, het kampioensfeest werd zaterdag in de eigen kantine uitbundig gevierd en het bleef tot in de kleine uurtjes van zondag morgen lang 'onrustig' op het sportcomplex Bijdorp. Eerste wedstrijd 2-0-0-0-1-0-6=9 Werpdjfers OG: Nancy Lodder (7) 11-7-7-1. Schiedam: Jennifer Weber (5) 4-1-5-0, Els ke ten Hoope (2) 1-0-24]. Tweede wedstrijd OG_. ...{MWWWMW-O SCHIEDAM2-O-0-O-l-O-Q*3 Werpcijfeïs OG: Joiijn Zijlstra (7) 4-0-5-1. Schiedam: Elske ten Hoope (3)2-0-3-0, Jen nifer Weber (2] 3-0-0-0, Momek "Vervloei (2) 1-0-1-2. Door Henk Lankester Naaldwijk Westlandia sluit de voorbereiding op het nieuwe voet balseizoen morgen af met een wedstrijd tegen de reserves van de BVO ADO Den Haag. Trainer Richard Grootscholten heeft ech ter geen twijfels meer. Zijn elftal staat, zo werd nog eens bewezen in de 5-1 gewonnen bekerwed strijd tegen Hoek van Holland, waardoor de Naaldwijkers poule winnaar werden. Voor Westlandia-doelrnan Marcel Janssen was het een weerzien met oude makkers. De goalie verde digde altijd de kleuren van de Hoekse zondagclub, maar stapte vorig jaar over naar Westlandia. Die overgang deed destijds veel stof opwaaien. Tijd heelt echter al le wonden. Janssen moest zowel voor als na de wedstrijd vele han den schudden. De doelman kreeg verder weinig te doen. Westlandia onderstreepte na de uitglijder tegen Honselers- dijk (trainer Richard Grootschol ten: „zo'n wedstrijd kwam me goed uit om de zaak weer op scherp te krijgen.") dat het op dit moment de beste ploeg van het Westland heeft. By rust leidde de thuisclub slechts met 2-1, maar dat was een zeer magere afspiege ling van de mogelijkheden. West landia heerste. Hoek van Holland Hoek van Hol land ging In het bekerduel bil Westlan dia met 5-1 onerulL maar maakte toch een goede in druk Foto West- Lands Fotobureau verweerde zich naar vermogen. Alleen had dc ploeg van trainer Martin Klomp niet over geluk te klagen dat Leo Schelvis, Joost Heemskerk, Johan Vis en Leon Solognier van dichtbij de bal ver naast of hoog over schoten. „Voor rust had het 5-0 moeten zijn, geen 2-1. Je merkt aan de groep echter dat het oefenen be gint te vervelen. We hebben alle maal zoiets van: 'laat de competi tie maar beginnen," aldus West- landia-doelman Janssen, die niet met meer spanning dan anders naar het duel had toegeleefd. „Ik zat eigenlijk ook niet op deze wed strijd te wachten mag je eerlijk weten. Maar goed, de loting had anders bepaald. Ik was niet extra nerveus. Voor mij was het een wedstrijd in de aanloop naar het nieuwe seizoen. Niet meer en niet minder." Hoek van Holland verloor giste ren op sportpark De Hoge Bomen, maar onder de nieuwe trainer Klomp speelt de ploeg zeer fris, met een goede opbouw van ach teruit. Daarbij overigens gehol pen door de komst van Spijkenis- se-doelman Jeroen Roest en de spelers René Dubois (Spijkenisse) en Henk Klomp (Hellevoetsluis), „Aan het resultaat hechtte ik wei nig waarde," aldus Martin Klomp, „Dat heb ik de ploeg in de bespre king ook voorgehouden. Met een gelijkspel waren we winnaar ge worden van deze poule. Je kunt er dus ook voor kiezen om met zijn tienen voor het goal te gaan lig gen. Zo zit ik echter niet in elkaar. Ik wil de ploeg verzorgd laten spe len met drie spitsen. Daar zijn we de hele voorbereiding al mee be zig. Ik wilde wat dat betreft ook eens kijken hoever we waren. Dit was voor ons de afsluiting van de voorbereiding, volgende week be ginnen we bij Naaldwijk. De uit slag zegt me niets, Westlandia is gewoon een maatje te groot voor ons. Daar moeten we niet naar kij ken. Bij vlagen was ik wel tevre den, maar nog niet helemaal, We zakken periodes weg in een wed strijd. We zijn ook pas vier weken bezig, het elftal moet nog verder groeien. Maar we zijn op de goede weg." Voor WestJandia scoorden Johan Vis, Leo Schelvis (2), Leon Solog nier en verdediger Ton van Mar- rewijk, die op de bank was begon nen. Voor de bezoekers was Barry de Man voor rust uit een hoek schop trefzeker. Door Jan de Geus De Lier Hoekse Boys was niet naar De Lier afgereisd met de ge dachte de thuisclub te verslaan. De kustbewoners hadden wel de intentie om een zo goed mogelijk resultaat uit het vuur te slepen. Een uur lang leek dat te gaan te lukken, maar na een rode kaart voor Arthur van Wieren was het verzet gebroken: 6-1. Na een flinke overtreding van Rik Dijkshoorn kreeg Arthur van Wie ren wegens commentaar zijn tweede gele kaart voorgehouden. Voor de rust had arbiter De Graaf dat ock al eens gedaan. Van Wie ren moest er dus af. Dijkshoorn kreeg geen kaart, maar werd wel gewisseld door Lyra-trainer Jan Hoos, Hoekse Boys had geen goed woord over voor de handelwijze van de arbiter. Er brak iets in de ploeg en Lyra profiteerde daar van, In het laatste kwartier scoor de de thuisclub nog vier keer. De 6-1 deed de verhoudingen in het veld geweld aan. „Als je ziet," ver klaarde verliezend trainer Louis Knipschaar, „hoe gemakkelijk wij de eerste twee treffers weggeven. In de rust heb ik dan ook g dat ze hadden laten zien wat ze kunnen, maar ook dingen die niet mogen gebeuren. Niet alleen die twee doelpunten waren onnodig. We leden bovendien vaak onno dig balverlies. Daar moet ik kri tisch op zijn. Waarmee ik niet wil zeggen dat we gewonnen hadden. De stand had wel een draaglijker aanzien gekregen." „Als wij de slordigheden eruit kunnen krijgen heb ik er vertrou wen in," meende Knipscheer. „Dit was de laatste wedstrijd voor de start van de competitie. Ik mis Barry Knipscheer voor langere tijd. Hij wordt begin oktober ge opereerd. Onze selectie is niet zo breed. Maar als we blijven spelen als in het eerste uur tegen Lyra ziet het er niet verkeerd uit." Veerkracht De beginfase was voor Lyra dat binnen vyf minuten drie dotten van kansen kreeg. Een foutieve terugspeelbal van John van den Bos leidde de 1-0 in. Eduard Witte- naar kreeg een vrije doortocht en faalde niet. De bezoekers toonden over veerkracht te beschikken. Drie minuten na de openingstref fer stonden de partijen weer op gelijke hoogte. Het zag er in de Lyra-verdediging niet goed uit en Vlaardingen Waterpolostartge- meenschap WSV heeft Goran Ivanovski aangetrokken als nieu we trainer. Hij volgt Job Blaak op die de Vlaardingers drie jaar heeft getraind. Blaak stapte aan het eind van vo rig seizoen op omdat in de laatste maanden vrijwel niemand meer kwam trainen. Min of meer was dat ook de reden dat de poloploeg uit de eerste klasse degradeerde. De nieuwe Joegoslavische trainer is afkomstig van DZV in Delft. Daarvoor trainde hij ZPB, Nereus en Polar Bears. De nieuwe trainer heeft aange kondigd enkele spelers van DZV mee naar WSV te nemen. Vincent van Antwerpen tekende voor de gelijkmaker. Remco Valstar in het Lierse doel behoedde zijn ploeg voor een ach terstand. De inzet van Van Wieren ging via zijn vingertoppen en de lat over het doel John Lagiber zag zijn inzet door de goalie tot corner verwerkt. Halverwege de eerste helft haalde Wittenaar op rechts de achterlijn. Sander van Os kon vervolgens moeiteloos de 2-1 bin nen tikken. De thuisclub speelde echter in een te laag tempo om verder afstand te nemen. De ke ren dat men wel gevaarlijk kon worden bleek sluitpost Emielle van Doren het struikelblok voor Lyra. „Wij zijn aan onze stand ver plicht," meende trainer Jan Hoos, „om zulke potjes moeiteloos te winnen. Ik miste nogal wat spe lers, Dat vraagt om aanpassing. Ik heb goede dingen gezien. Ook dingen die aantoonden dat we niet gewend zijn in deze samen stelling te spelen. Het is niet het elftal dat volgende van start gaat in de competitie. Of ze allemaal fit zijn is nog de vraag. Wier redden het zeker. Als wij de kansen die we kregen hadden benut waren we al eerder weggelopen. Nu hield de stand Hoekse Boys op de been. Tot ze in het laatste half uur met tien man verder moesten. Daar hebben we van geprofiteerd," concludeerde Jan Hoos. Na het incident met Van Wieren (ook John van den Bos kreeg geel wegens aanmerkingen) was het gebeurd met Hoekse Boys. Het eenzijdige ingrijpen van de leids man schoot bij Hoekse Boys in het verkeerde keelgat. „Begrijp me goed, ik zeg niet dat hij met kaarten had moeten strooien. Maar als je voor praten wel een kaart krijgt en voor een pittige overtreding niet, begrijp ik het niet helemaal meer," vroeg een verbolgen Knipscheer zich hard op af. Eduard Wittenaar (2x), invaller Jordy Haasjes en Gert-Jan Boeke- stein bepaalden de eindstand op 6-1. Een uur lang was het beker duel tussen Lyra (zaterdag) en Hoekse Boys het aankijken meer dan waard. De tweede gele kaart voor Hoeken aar Arthur van Wie ren bracht de beslissing. Lyra buitte de overtalsituatie perfect uit en won overigens geflatteerd met 6-1. MaassM*—Hoewel bet er niet naar uit zag, moest Emiel Jan- sen van Be Quick in'dé-Cl-fï- naie zijn meerdere erkennen •fa Ton Heijdélfefg.'De'teKi48i ,'ser vaa eerste set <M) voor zijn 'rake-, ning, maar.'liejp daaïra. jéen^^ zette hij tochTtoers: haar een 6- liweiwiiiitin&.iTdb -< Htójdel- - Berg werd daardoor winnaar Van Evergreen Open dat vijf-' tien categorieën telde, .\t Er 'werden, vertteeld oYeri He hele .week, 214 partijen ge^, speeld, waarvan enkele in een walk-over eindigden. Ten.op-1 ziehte rvan vorig jaar hadden ven.Zij kwamen raftaMfaf? MaasshtisLcn Vlaardingen,cn een enkeling uit het Westland i enWaddinxvéen. Een aantal spelers en speelsters gebruikte het toernooi cm nog punten te verzamelen voor eventuele promotie. Onderonsje Het vrouwenenkel-Dl was een Maassluis onderonsje tussen Caroline Mulder en Dammika Reyntjes. Caroline Mulder maakte in korte tyd duidelijk geen concurrentie te dulden en zegevierde in 6-4, 6-1. Ook de mannenftnale C2 tussen Sander Korf en fogmar van de Wiel was een Evergreen-aan gelegenheid, Hoewel Sander Korf onlangs clubkampioen werd, moest hij tegen ïngroar van der Wiel in 6-2,6-3 het on derspit delven. De finales wer den onder uitstekende weers omstandigheden gespeeld. Al leen op woensdag kampte de wedstrijdleiding met een re genbui De commissie bestond dit jaar uit: Maijan van Dingen, Joke van As, Hetty Meerman, Eelco Kal en Sander Korf. Ultslaren: HE-CZ: Ingtnar van der Wiel-Sander Korf 8-2^3; HD-Ct: De Jonfi/De Jong-Donk eraloot/Van Keulen £4,243,7-8; (HH2; Bmx&eTuwsnaiot- ta-Wesseling/Hdj deiberg 6-3,5-7.6-4; HE-D1: BertramVerweyJemen Struik 7-6,6-1; De-Dl: Caroline Mulder-Dam- rail» Re(jn1Je» 6-4,84;HE-Dl-t5+:Vam Es/wyabergen-Den Haan/van der Burg £2,5-1; 2D-B1-KI1: Eafiltt Hieraan/Den Haan 6-4,6-4; GO-D1- 25 e: QaHSiwVan Es-Van Dirikoren?' Tamboer 6-3,64); HE-DG: Hans Jam AbrrueFrank Jansen 6-25-1; DE-Dt Debohrs van Gee£-Nko1et Koeckbo-' ven 6-4,345,6-1; HD-Dft VdeOWidyB-De GraaPDe Joeg 4-65-2,64; HWXW5+: LnnoTPvd Mm-QualmWiBemsen, 6- 1,6-4; DD-DS-23+; Deurkw/Potderviart- Gronsve&yHoogeadijk 4-8.6-W-4; GD- DM* Vmmlgtitovn&aL MulleavDe Ruit® 6-2,7-5.1 VlaardingenDe honkballers van Vlaardingen Holy hebben in de wedstrijd tegen HBS fors huisgehou den in het slagperk en in amper zeven innings de Bossche ploeg met een 23-3 nederlaag naar Brabant teruggestuurd. „Ja," bevestigde coach Danny Rosso- ni na afloop,je mag en kan wel stellen dat er sprake was van een eenzijdig duel. Wij waren zowel aanval lend als verdedigend veel te sterk voor HBS en dat bleek met name aan slag waar we niet minder dan 23 honkslagen loslieten." Rossoni, die zelf de Vlaardingse defensie op de heu vel leidde, had niet veel problemen met de Bossche siagplceg. „Er waren misschien wel wat verzachten de omstandigheden voor het falen van HBS," pro beerde de Holy-pitcher het Brabantse leed nog enigs zins te verzachten, „want zij waren blijkbaar niet compleet en hun eerste pitcher was ook nog eens ge blesseerd. En bovendien was hun coach ook nog eens recent overleden. Nee, zij waren niet echt bij de les." Het meest opvallend was wel dat er, ondanks de hoge score aan de Zwaluwenlaan, toch maar twee home runs werden geslagen en beide kwamen van de knuppel van de HBS-catcher Chiel Kronenburg. In de derde inning tekende hij daarmee voor het eerste Bossche tegenpunt, nadat Holy in de tweede inning al naar een 6-0 voorsprong was weggelopen. In de ze vende inning sloeg Kronenburg de bal nogmaals over het hek en nam toen op zijn rondje langs de hon ken nog een HBS-er mee. Van een waar slagfestival was vervolgens in de vier de inning sprake, toen de Vlaardingers 12 punten scoorden en wegliepen naar een 18-1 voorsprong. „Daarna heb ik mijn spelers maar de opdracht gege ven de bal zoveel mogelijk te raken, ver weg te slaan zodat het veld van HBS de nullen wat gemakkelijker kon maken. Want na die derde inning was er name lijk niet veel meer aan. Niet voor my n spelers," vond Danny Rossoni, „maar zeker niet voor die van HBS HOLY»£6-124W-l-x=2J HBS Werpdjfers Holy: Danny Rossoni (7 innings) 6-1-5-3, HBS (vier pit- ehera}3-2-234. j, Schiedam Richard de Groot heeft de kwarttriath lon van Binnenmaas op zijn naam gebracht De 26-ja- rige Schiedammer, lid van Rijnmond, was onder uit stekende weersomstandigheden voor de concurren ten een maatje te groot Hij stapte als eerste uit het water van de Binnenmaas (20 graden), zette als eerste na veertig kilometer de fiets weer in het rek en ondervond alleen op de eerste vijf kilometer hardlopen enige tegenstand. In de laatste vij f kilometer liet hij Anton Mol en oud-Vlaar- dinger Carlo van den Bergh uit Capelle aan de IJssel ver achter zich. De tijd van de Schiedammer, die zich voorbereidt op het NK zaterdag in Almere, was .1.53.49 uur. Anton Mol deed er 1.55.25 uur over en .Carlo van den Bergh 1.55.54 uur. Na afloop stelde de winnaar vast dat het allemaal erg makkelijk was gegaan. ,Jk heb me vele maanden voorbereid met duurlopen. Daarom was de ze triathlon een echte verademing. Eerder dit sei zoen werd ik tweede in Hellevoetsluis, derde in Ar een en eindigde op de vierde plaats in Bodegraven Ik maak zaterdag op het NK m'n debuut op de hele triathlon. Ik schat dat ik er negen uur over zal doen," Richard de Groot voetbalde vroeger bij Olympus voordat hy met hardlopen begon." Den Haag Excelsior'20 heeft het teleurstellende seizoen afgelopen zaterdag met een overwinning we ten af te sluiten. In de uitwedstrijd tegen Quick Haag hadden de Schiedammers weinig moeite om het Haagse totaal van 249 voorbij te streven en eindigden door de winst op de vijfde plaats (18-18). Aan Haagse zijde waren het vooral Darron Reekers (80), Hendrik Jan Mol (56) en Edgar Schifferli (48) die het hoge eindtotaal bij elkaar batten. Kwelgeest voor de Hage naars was hoofdzakelijk de afscheid nemende trai ner Marc Atkinson, die vier wickets pakte (8/1/33/4), Met de stand van 249 voor 9 wisten de mannen van captain Erik Duffer wat hen te doen stond. Opener Carl Schewe stal zaterdag de show met zijn 122 not out Schewe trakteerde de Haagse bowlers maar liefst veertien keer op een vier. Collega opener Peter Lussenburg ontbrak het daarentegen aan geluk. 'Plus' moest met een duck het veld verlaten. Aijan Ruts (18), Luuk van Troost (41), Marcel Schewe (32) en Jan Westland (21 not out) zorgden er uiteindelijk voor dat het seizoen met een stijlvolle overwinning toch nog een goed einde kende. Hermes DVS (18-16) einïgde na een flink pak slaag van HBS op de zeven de plek. De prestatie van de Harga ploeg was derma te onder de maat, dat de HBS-spelers na de zege nog tijd te over hadden om in Rotterdam VRA de titel te zien pakken. Vlaardingen De gemeente heeft zich verplicht het hoofdveld van de voetbalvereniging Deltasport op tijd speelklaar te krijgen. Nadat het veld deze zomer een grote onderhoudsbeurt kreeg, werd het veld door de grondtechnische dienst van de KNVB afgekeurd in verband met onaanvaardbare hoogteverschillen. Om die reden kon de veiligheid van spelers en scheidsrechters niet worden gegarandeerd. De gemeente is daarop hals over kop met de (tweede) renovatie van het veld begonnen. Een en ander heeft tot gevolg dat de afrastering en de bestrating even eens moeten worden opgehoogd. Het ligt voor de hand dat de gemeente moet opdraaien voor deze ex tra kosten. De eersteklasser vindt het onacceptabel als zij door fouten van de gemeente zou moeten op draaien voor de extra kosten. De gemeente heeft beloofd dat het hoofdveld voor de eerste thuiswedstrijd tegen RWH op zaterdag II september klaar zal zijn. De werkzaamheden vorde ren intussen zo gestaag dat Deltasport ook al op woensdag 8 september het duel om de Supercup te gen Excelsior'20 op het vernieuwde hoofdveld kan Rotterdam Door met 2-0 te winnen In de finale te gen Hermes DVS heeft EDS de Delfshavenbokaal ge wonnen. In een aantrekkelijke finale namen de Rot terdammers revanche voor de 1-3 nederlaag in de na competitie. Namens EDS scoorden Matin Hassank- han en Gregory Dasburg. In de strijd om de derde plaats won FC Pretoria R met 3-2 van Gouda.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5