Bewoners Stadsmolen vinden gehoor bij politiek Korfbalclub werkt al aan vertrek uit Harga Waterweg FM weer 'gewoon' Omroep Vlaardingen Nee, we slapen niet i genda Bestiiuf spörivBrehigmg^"' wil nieuw complex in Spaland delen met basisscholen Rotterdams Dagblad Woensdag 1 september 1999 Op 18 augustus vroeg ik mij in de column 'Hallo, slapen we?' af, waarom geen enkel raadslid had gereageerd op de pittige onthullin gen van gemeentesecretaris mr. ing. J. Brinkman, Deze had in een interview verklaard dat het tekort van 18 miljoen, waarmee het Vlaardings college van burgemeester en wethouders sinds 1094 heeft geschermd, grotendeels fictief was. Naar aanleiding van deze column ontving ik onderstaande brief van een raadslid, dat overigens anoniem wenst te blijven. Na de gebrui kelijke inleiding (Naam, adres, postcode, woonplaats, datum,Geach te heer Van der Lugt) schrijft hij: IJ vraagt zich af: slapen we? Ik kan u verzekeren: dat rtoen we niet Die 18 mftjoen gulden is en wordt aan nuttige zaken besteed, bij voorbeeld aan de opknapbeurt van de raadszaal Het werd hoog tyd dat daar eens de bezem door ging, want van die oude stoelen kreeg je hernia. Het nieuwe meubilair is comfortabel en dat komt de kwali teitvan het raadswerk beslist ten goede. Een andere nuttige uitgave is de aanschaf van tien Hooglanders tér verhoging van de recreatieve waarde van de Broekpolder. Helaas heeft dat vervelende jongetje van Remi Poppe roet in het eten ge gooid met zijn schriftelijke vragen aan de minister. Waren we dat et tertje eindelijk kwijt, was Het eindelijk een beetje rustig in de Vlaar- dingse gemeentepolitiek; gaat hij Klikspaan, Boterspaan spelen. En onze geachte minister Brinkhorst van Landbouw trapt er nog in ook. Zoals raadslid Lensvelt eerder opmerkte: die grond ligt er al veertig jaar. Dat gif is inmiddels wel verdampt of weggespoeld. Ode onze onvolprezen jachtmeester Roel Blom heeft gezegd dat het geen kwaad kan. Als een autoriteit als Blom zoiets zegt, moet de minister niet stoer gaan doen en die Hooglanders verbieden. Laat hij liever luisteren naar zijn partijgenoten die het idee hebben bedacht Welnu, de minister kan zijn borst natmaken. Wij laten niet met ons sollen. We hebben niet voor niets de OZB verhoogd can dat tekort van 18 miljoen weg te werken. Het geld voor de Hooglanders ligt al klaar, dus die beesten komen er; al moet de raad ze zelf dag en nacht bewaken. Dus u ziet, meneer Van der Lugt* we slapen niet" DICK VAN DHR LUGT Woensdag 1 september ROTTERDAM Diergaarde Huid en Haar. Nationaal Schoolmuse um t/m 17.00 Kmderspektakei. Plaswijckpark 15.00 In bomen kan je wonen. TheaterWest 16.00-17,00 Stemstampij. 19.30-21.30 Koor: Spelen met je stem. Wijkgebouw de Focus 15.00 Draai het wieltje nog eens om. Odeon 20.30 Live Jazz in üdeon. Nighttown 21.00 The Pharcyde. 20.30 Tambores y Castanuelas. Centrum voor Theater 20.30 Over Tim, het leven van een dresser. Wijkgebouw Castagnet Perseus tn Avondrood. Boompjeskade 1530 Bootexcursie R'dam - Kinderdijk V.V. Circle Bus t/m 17.30 Circle bus. Hal 4 18.30-2130 Digital Playground. Humani- tas Schiebroek Kanstfestivai - Humanitas gaat Rot terdam Vertrek Centraal Station tot 17.00 ieder half uur H istonsche Tramlijn 10. Donderdag 2 september SCHIEDAM Grote- of Sint Janskerk, Nieuwstraat 34. Zomer- svondconcert op carillon door Marianna Marras, 19 30-20.3Ou VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert. 12 45-13.15u. De Harmo nie. Lezing/demonstratie over droogbloemen voor le den NWH, 14 00-16 OOu De Weerklank. Maaltijd soep, 17.0Qu. ROTTERDAM Loods Arie de Boom Marine 21.30 Achterland Blij- dorp Huid en Haar. Nationaal Schoolmuseum 10 00-17.00 Kmderspektakei Vibes 23.00 Happy Sta tion no 1De Vlerk 21.30 Bardancing Galaparty, Gro te Kerk 12.45-13.15 Lunchconcert. Grote- of St. Laurenskerk 12,45 Middagpauze-concert. Baroeg 21.00 le band Phobia. De Buurman 21.00 DJ, Night town 21.00 Walter Trout. Boompjeskade 10.00,12.30 en 15.30 Bootexcursie Rotterdam - Kinderdijk V.V. Circle Bus 10.00-17.30 Circle bus. Hal 4 18.30-21.30 Digital Playground. Humanitas Schiebroek Kunst- festival - Humanitas gaat Rotterdam. Noordplein 10.00-17.00 Boerenmarkt. Vertrek Centraal Station jtussen 10.15 en 17.00 ieder half uur Historische Tramlijn 10. Woensdag 1 september ROTTERDAM Imax Theater: 'Wildfire feel the heat' (al) dag. 14-16. 'Extreme' (al) dag. 13. Africa's Elephant Kingdom (al) dag. 12-15. Whales' (al) dag. 11. "Die matrix' (16) dag. 19 30. 'The mummy* (12) dag. 17-22. Lantaren/ Venster 1; 'Deconstructing Harry' (16) dag. 19.30-22. 'Hapmess' (16) dag. 19.30-22.15. Ven.2: 'Dance to my song' (16) do. t/m zo. 19.30. Tokyo eyes' (16) dag. 22. Cinema 2000: 'Blade runner; the direc tor's cut' (16) ma.di.wo. 19.30. Ven.3: 'Daarin het land' (16) dag. 20. Testen' (16) dag. 22. Ven.4: "Plus qu'hier, moms que demairi (16) dag. 20. 'Hideous kinky' 16) Redactie dag. 22. Waterweg: Pathé Cinerama l: 'The Thomas Crown affair' (al) John do. t/m zo. 12.40-15.40-18.40-21.30. The matnx' (16) Bunte, mat/m wo. 13.15-17-20.30. Cïn,2: 'The odd couple' (al) Edwin dag. 15.30-18-20.45, do.vr.ma.di. ook 13. Cin.3: 'Sli- Comellsse, ding doors' (al) dag. 12.45-18.30-21. C'm.4: 'Notting Ben van Hill' (al) do. t/m zo. 12.30-15.30-18.20-21.15. 'Cookie's Haren, fortune' (12) ma. t/m wo. 12.30-15.20-18.15-21. Cin.5: Danielle 'Never been kissed' (al) do. t/m zo. 13.30-18.30-21,30. Hermans, 'eXistenz' (16) ma. t/m wo. 13 30-16-18.30-21.30. Marietta Pathé Luraière 1: 'Life' (al) dag. 12.50-15.40-18.30- Olsthoom, 21.20. Lum.2: The matrix' (16) dag. 14.20-17.40-21. Eefje Lum.3: 'The mumrny' (12) dag. 14-18.10-21.10. Lum. Oomen, 4: 'Entrapment' (12) dag. 18.40-21.30. do.vr.ma.di. ook Sander 13-15.50. Pathé Schouwburgplein 1: 'Netting Hill' Sonnemans (al) dag. 1140-15.20-18.20-21,10. Sch.2: '10 things i ha- te about vou' (al) dag. 16.30-19-21.40, do.vr.ma.di ook Over de 11.30-14. Scb.3:'The mummy* (12) dag. 11.40-18.10-21, Vesten 3, di. met om 21, do.vr.ma.di. ook 15.20. Sch.4: 'De 3116 AD nachtvlinder' (al) di. 21.30. Wild wild west' (12) dag. Schiedam 11 10-13.40-16.15-18.50-21.30 (Let op: di. in zaal 2!). Postbus 373, Sch.5: 'The Thomas Crown Affair' (al) dag. 11.50-15- 3100 AJ 18.30-21.20. Sch.6: 'Instinct' (12) dag. 15.30-18.30- Schiedam 21.20, di. met om 21.20, do.vr.ma.di. ook 11.50. Sneak Preview: 'Het begon in Saturday night live' (16) di. Telefoon 21.30. Sch.7'Aiiolji 5c tl na 12) dag. 1 G.20-io.du-2i .3u, 2 -321ÖO do vr.ma.di. ook 11.20-13 45. Tel efax Rexane: Erotische (llms (18) dag. 12 t/m 01. 4265227 Kindermatinees: Pathé Cin.2: 'Baby geniuses' (al) 7a.zo.w0. 13. Pathé Cin.3: 'Kabouter plop' (al) dag. Sportredac 15.20. Pathé Lum.4: 'Jungle Jack 2' (al) za.zo.wo. tie: 13.40-15.50. Pathé Sch.2; "De koning en ik' (al) za- Bart .zo.wo. 11.30-14. Pathé Sch.3; 'Asterix Obelix tegen Boerop Caesar' (al) za.zo.wo. 15.20. Pathé Sch.6: 'Ratjetoe' Telefoon (al) za.zo.wo. 11.20-13.20. Pathé Sch.7: 'Kabouter 2732700 Plop'(al) dag 11.30-13.45. 4004310 Maassluis Bewoners die wonen aan de Stadsmolen in Maassluis hebben niet voor niets gepleit voor een dertig-kilome ter zone. Een concrete toezegging is er nog niet maar de raadscommissie ruimte lijke ordening bleek gisteravond wel be reid om de weg door de Steendijkpolder aan te pakken. Vijf van de elf aanwezige bewoners maak ten gebruik van het vragenhalfuur. Dui delijk werd dat ze het meer dan zat zijn. De Stadsmolen is, al langere tijd, een ra cebaan en de gemeente neemt geen af doende maatregelen. Dit ondanks verzoe ken van bewoners en scholen.R. Derck- sen vertelde gisteren namens zijn zoon en dochter te spreken. Hij prees de in spraak die er is als het gaat om de inrich ting van het speeltuintje, maar kon dat niet rijmen met het feit dat er niets aan het snelle verkeer wordt gedaan. „Wij wil len ook veiligheid. M'n kinderen vragen me of" ze in de speeltuin mogen spelen. Het antwoord daarop luidt helaas nee want de kans is veel te groot dat ze wor den aangereden door een auto of een bus." De raadscommissie bleek gisteren gevoelig voor het relaas van de inspre kers. Dit terwijl de Stadsmolen voorlopig nog niet aan de beurt is om in te richten als dertig-kilometer gebied. John Scheerstra (WD): „Je moet dingen doen, daar waar 't het eerst nodig is. Er is nu voor het eerst een dringend beroep van bewoners om in hun straat drempels neer te leggen." Ook de meeste andere fracties willen de problematiek naar voren halen. Eerder leek dit volgens wethouder Frank Koen niet mogelijk vanwege busvervoer op de Stadsmolen. Bewoner G. de Waal zocht dit deze zomer uit ën kwam er ach ter dat de vervoersonderneming er hele maal geen probleem van maakt. Koen wilde dit gisteren nog niet bevestigen; over twee weken heeft hij een gesprek met Connexxion. Als De Waal gelijk heeft, beloofde de wethouder in novem ber te komen me* een voorstel over de Stadsmolen. Wel waarschuwde de wet houder voor de mogelijke consequenties van een besluit om de weg van drempels te voorzien. „Het gevaar is dat er de vol gende keer weer een andere straat komt aankloppen." Dat de Stadsmolen nu op de politieke agenda staat, is voor een groot deel te danken aan het uitzoekwerk van De WaaL Voor de zomer vond de raadscom missie het nog niet nodig de Stadsmolen op korte termijn aan te pakken. Men ba seerde zich toen op de aanname van Koen dat Connexxion problemen zou hebben met wegen waar maar dertig gereder, mag worden. Joop Luijendijk (PvdA): „We voelen ons op het verkeerde been ge zet. Toen is duidelijk naar voren gebracht dat dertig kilometer niet mogelijk is in combinatie met bussen. Het kan toch niet zo zijn dat raadsleden zulke d'iigen.nwe- ten natrekken?" Door Sander Sonnemans Schiedam Parkeren onder het nieuwe ziekenhuis? Aan de rand van de Poldervaart misschien? Of toch op het korfbalveld van SSC Harga? De laatste variant werd liet eerst van tafel geveegd bij het voorontwerp-bestemmingsplan voor het fusieziekenhuis in de Schiedamse wijk Bijdorp. Het parkeren, besloot de commissie ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer na de nodige discussies, moest in de ecologische zone gaan gebeuren. Zonde van het groen, maar het was de beste en goed koopste oplossing. Toch niet, meent verantwoordelijk wethou- m» onxwerp-nestemmingspTan Wfift bedot Se parkeerplaats. ..Officieel," zegt Alex Krol, voor- nog helemaal niets gehoord. We hebben altijd alles uit de krant moeten vernemen. Ondanks dat hebben we ons vanaf het moment waarop bekend werd dat hier om de hoek een ziekenhuis gebouwd zou gaan worden, constant bezig gehouden met een noodgedwon gen vertrek van ons complex. Zelfs nu er nieuwe voorstellen worden gedaan over het parkeren, hebben we officieel niets verno men. Ik zou het wel zo netjes vin den als we schriftelijk of telefo nisch van de nieuwe plannen op de hoogte zouden worden ge bracht. Kijk, het bestuur van Har ga gaat er vanuit dat de club weg moet, maar echt honderd procent zekerheid hebben we niet. Dat veroorzaakt onder de leden nogal wat onrust. Vooral ook omdat we naar hen toe geen duidelijkheid kunnen verschaffen." De enige zekerheid die het Harga- bestuur wél heeft, is dat als de korfballers uit het gelijknamige sportpark moeten verdwijnen, de club elders recht heeft op een ge lijkwaardige accommodatie of zelfs een betere. Krol: „Dat heeft Hafkamp ons gezegd tijdens de ijubileumreceptie van enkele jmganden geleden. „Het clubhuis rep alles Wat hier nog meer staat, is neergezet door de eigen leden. De gemeente mag daar niet zomaar aan voorbij gaan. Bovendien is de kantine vier jaar geleden nog ge renoveerd." Bijzondere constructie Voorzitter Alex Krol en zijn mede bestuursleden zitten niet rustig achterover geleund in afwachting van de uitkomst van de commis sie- en raadsvergaderingen. Dwarsliggen doen ze evenmin, want hoewel de korfbalclub in het Hargapark een aardige historie Voorzitter Alex Krol: 'Zelfs nu er nieuwe voorstellen worden gedaan over het parkeren, hebben we officieel niets vernomen.' Foto Roei Dijkstra heeft liggen, is de vereniging bij lange termijn daarna kan worden een verhuizing juist gebaat. „Ais gestart met de onderhandelingen we dan'toch weg moeten, dan (weNmrenieuwelo(.>atie.'^r,i«^3 maar naar een plek waarvan wij—' Het Harga-béstuuf Spsfartti denken er een gezonde toekomst als de ideale plek voor een gezond tegemoet te kunnen gaan: Spa- land. En dan het liefst in de buurt van de wijk Sveaparken. In de raadsvergadering van 14 septem ber wordt het besluit over hel par keren by het ziekenhuis geno men. Ik hoop dat op een niet te voortbestaan van de vereniging én als een uitgelezen mogelijk heid voor een bijzondere con structie. Jonge gezinnen vestigen zich m de nieuwbouwwijk; de club rekent op een flinke aanwas van jeugdleden. Maar Harga wil het nieuw aan te leggen sportcom plex een extra dimensie geven -door ook anderen er van te laten profiteren. „We opteren voor een complex vlakbij de basisscholen "De Violier en De Klinker, zodat 'die et ook gebruik van kunnen makeh. Overdag heeft de club de velden toch niet nodig. In de zo mermaanden zouden de kunstg rasvelden ook voor tennis ge bruikt kunnen worden. Geen overbodige luxe zo vlak by een nieuwe wijk." In Spaland is een soortgelijke constructie al van kracht. Sport school Fitiand herbergt een gym zaal die op schooldagen door het onderwys en in de avonduren door particulieren m gebruik is. En in Vlaardingen heeft korfbal- véremging Spirit een succesvol samenwérknigHverband met èen school voor wat betreft het ge bruik van de kunstgrasvelde rrr HetmogedUidbUjkrijrè SSCHar- ga treurt'hiëtëcht over het nade rende noodgedwongen vertrek. Bij de leden zijn de meningen ver deeld, maar voorzitter Alex Krol (29) ziet veel voordelen. „Laat ik voorop stellen: we zijn blij met on ze huidige plek. We zitten hier goed en mooi en hoeven eigenlyk helemaal niet weg. Maar als het toch moet, komt het ons niet slecht uit. Hier groeien we amper, in Spaland gaan we zeker een ge zonde toekomst tegemoet." Door Eefje Oomen VlaardingenWie vandaag via de kabel op 105.9 Mhz afstemt, hoort geen Waterweg FM-jingle meer, maar een aankondiging voor de 'nieuwe' Omroep Vlaardingen. Van een echte nieuwe radiozen der is echter geen sprake. Ooit, in 1984, begon de omroep immers al onder deze naam. En een vrijwilli ge terugkeer naar de mots is het ook niet, meer een noodgedwon gen sprong. Vorig jaar zomer moest de zender eigenlijk al afscheid nemen van Maassluis, haar tweede gemeen te. Die wilde er geen cent meer aan uitgeven. Daardoor liep het tekort bij het radiostation op tot zo'n vijftigduizend gulden en trok het bestuur medio september 1998 de stekker eruit. Begin janu ari vond een herstart plaats onder leiding van de kersverse voorzit ter Ber Kalden. Met hernieuwd enthousiasme, plannen voor een studio in Maassluis en vele fnsse programma-ideeën. Maar De Eer ste Stad aan de Waterweg bleek niet onder de indruk. De raads commissie voor communicatie koos vorige week definitief voor de Westlandse Omroepstiehting, de WQS. Wat ging er mis en wat kan Vlaardingen in de toekomst verwachten? Voorzitter Kalden legt uit. Waarom hebben jullie je bij de ber start toch weer op Maassluis ge richt7 Het was toch al duidelijk dat die niet meer wilde betalen. „Begin januari hadden we het idee dat de gemeente ons nog een kans zou geven. Dat ze ons de tijd zou gunnen om iets in Maassluis op te kunnen bouwen. Al snel bleek echter dat dat niet het geval was. De raad wilde gewoon liever in zee met de Westlandse Om roepstiehting, de WOS. Dan is het dus einde oefening. Nee, samen werking met de WOS hebben we niet overwogen. Daarvoor ver schillen de organisaties teveel Voorzitter Ber Kalden: 'Maassluis gaf ons niet de kans iets in die gemeente op te bouwen'. Foto Roei Dijkstra van elkaar. De WOS beschikt over veel meer geld en kan dus veel professioneler te werk gaan." De gemeente Vlaardingen legde dit jaar ruim vijftigduizend gul den bij. O/jullte daar volgend jaar ook op kunnen rekenen, is echter nog maar de vraag Afgelopen ja nuari etste de raad een grondige evaluatie vóór ze tn 2000 weer xn de buidel tast. „De raadsleden hadden het er- toen vooral moeilijk mee dat we ons ook nog tot Maassluis richt ten. Immers, die gemeente betaal de niet meer mee. 'De inwoners van Vlaardingen betalen voor de inwoners van Maassluis': zo rede neerde de gemeenteraad. Vooral Anny Attema, fractievoorzitster van de PvdA, was daar fel op te gen. Omdat we ons vanaf nu al leen nog maar met Vlaardingen bezighouden, hoop ik dat de kri tiek verstomt." Maar dat wa» maar een deel van de kntiek In de laatste raadsver gadering voor het zomerreces werd ook geklaagd over de luisterdicht heid. Volgens een SP-raadslid was die gedaald tot 'nul, Jcomma nul' met. Volgens mij wordt er nog steeds genoeg naar de zender ge luisterd. Dat weet ik, omdat ik nog vaak reacties van Vlaardin- gers krijg. Hoeveel pubhek we precies hebben, zou ik niet kun nen zeggen. Begin vorig jaar had den we weieens een luisterdicht heid van 14 procent. Dan ging het vooral om de sportuitzendingen in het weekeinde. Dat zijn altijd goed beluisterde programma's ge weest. Nog voor het einde van dit jaar vindt een nieuwe peiling plddis door de gemeente. De cij fers die daaruit komen, zullen ui teraard ook voor ons doorslagge vend zijn." Ook de kwaliteit van de program ma's is steeds onderwerp van dis cussie. Betekent deze nieuwe start ook dat daaT wat aan gedaan wordt? „Ik weet dat er veel kritiek is op de uitzendingen van de raadsver gaderingen, Sommigen virtdfen het niet goed dat die integraal worden uitgezonden. Die vrn&ji dat een verslaggever eommentadr moei geven. Ikzelf ben er nogwwt uit. Het kan immers ook heel sto rend zijn als de politici steeds door een presentator worden on derbroken. Het is wellicht een op tie om in de pauze een samenvat ting te geven, Wat de rest van de programmering betreft: een aan tal populaire programma's komt weer terug. Het ouderenprogram- ma 'Tijd voor Senioren' bijvoor beeld. Dat wordt uitgezonden om elf uur vnjdagochtend. En het po pulaire 'Oud Vlaardingen' over de geschiedenis van de stad, is weer te beluisteren om zes uur dins dagavond. Verder komen we met een nieuw programma voor en door jongeren. Wat dat precièsTn- houdt, kan ik nog niet zeggen. Het idee wordt nu uitgewerkt/6" Dan gaat het vooral om amuse ment, maar icordt Omroep Vlaar dingen ook een echte nieuwszen der? „Daar gaan we wel ons best voor doen. Maar ik moet zeggen; het blijft natuurlijk erg moeilijk om dat met een ploeg vrijwilligers te realiseren. De meeste medewer kers hebben een fulltime baan en kunnen overdag niet zomaar op stel en sprong ergens een verslag of reportage van maken. Datzelf de geldt ook voor de technici. We proberen daarom nu ook andere vrijwilligers te werven, mensen die wèl van negen tot vyf beschik baar zijn. Jongeren, of ouderen die al met pensioen zijn. Meer nieuws overdag moet dan mogelijk zijn. We hebben er in ie der geval wel de faciliteiten voor. Toen we in januari van de Markt in Vlaardingen naar de studio m bejaardencentrum De Wetering verhuisden, konden we daar m eerste instantie doordeweeks al leen na vijf uur 's middags te recht. Nu kunnen we er ook over dag in."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7