15. Start seizoen met losse kaartverkoop iui Negatief en zwartgallig Vrijdag 3 september Classical Night moet de voorbode van veel meer zijn Shakespeare, maar dan op z'n 'hiphops' Voorstellingen Liberg en Schouten al uitverkocht Volop muziek op Stadshartdag Rotterdams Dagblad Vrijdag 3 september 1999 Advertentie rugleuning. en leverbaar in diverse mooterin Fauteuil 90 cm breed ƒ2.725, 2-2 its, 170 cm breed 3.995,- 3-zits, 210 cm breed 4.675,- In het mededelingenblad van de WD-afdeling Schiedam heeft "Will van Wijk de behoefte om stoom af te blazen. Hij maakt my tot mik punt van zijn kritiek: „Het is soms wel erg simpel overal commentaar op te leveren, zonder er iets positiefs tegenover te zetten." En in één zin bestaat Van Wijk het om me zwartgallig te noemen én te zeggen dat hij me een beetje kent Maar wie mij echt kent weet dat ik nooit zwartgallig ben. Van Wijk verwacht dat hij voor straf „wel weer een veeg uit de Kegelpan" zal krijgen, en inderdaad, we gaan hem eens stevig de oren wassen. v Het is simpel overal commentaar op te leveren.Mee eens. Nog simpe ler is het om met dat commentaar niks te doen. Van Wijk heeft zijn hele politieke loopbaan nog nooitiets met mijn commentaar gedaan. AI jaren voordat de gemeente die onthutsende Zelfanalyse uitbracht riep ik gemeenteraadsleden op om beter te communiceren met de be volking, om meer betrokkenheid te tonen, om zich meer als coach van maatschappelijk nuttige initiatieven op te stellen. Ze deden het niet Bij talloze straatactiviteiten zag je zelden een raadslid en mede daarom verweet ik de raad van 1994 tot 1998 qua communicatie de luiste raad alndsde Tweede Wereldoorlog te zijn.Van Wykmoet daar niet van maken alsof ik alleen maar doe dat alle raadsleden altijd lui zijn, Hij is nalatig als hij mij slecht leest, en dat voor een gewezen schoolhoofd. Al geruime tijd voordat de visitatiecommissie-Brinkman met een ferm rapport kwam over wat er mis is in Schiedam, deed ik de poli tiek aanbevelingen over verbeteringen in het wijk- en buurtbeheer. Nadat Schiedam-Zuid in 1994 met succes aan het opzoomeren was begonnen, heb ik WD-fractieleider Will van Wijk nooit horen zeggen dat dit een goede manier was om wijkbewoners bij hun omgeving be trokken te krijgen. Van Wijk was te passief om de zin ervan te begrij pen. Al jaren voordat het Leefbaarheidsonderzoek aantoonde dat Schie dam met woon- en leefomstandigheden slechter scoort dan andere grote steden, zat ik in werkgroepen en forums over additionelewerk- gelegenheid, veiligheid in de woonomgeving, beperking van indu- strielawaai, stadsvernieuwing, schóne en poepvrije straten, meer groen in de wijken, sociale activering, verbetering van de relatie tus sen stad en Stadserf. Ik schreef er wijkbladen en tijdschriften over vol Een oproep aan het Sehiedamse verenigingsleven om eikaars kwaliteiten te benutten, leidde tot inspirerende aamenwerkingsver banden waar de stad van opknapt Ik nodigde burgemeester Scheeres uit om een feestje te bouwen als in 2000 de stad Schiedam 725 jaar bestaat. Negatief? En heb ik Van Wijk ooit horen reageren? Als het mij al zo vergaat, hoe kan ik dan geloven dat Van Wijk 'de burger" serieus neemt? Het grootste deel van mijn vrije tijd gaat öp aan samenlevingsopbouw, dus laat die dik betaalde mopperkont vhn de WD my nou niet uitma ken voor zwartgallig. Weet u, waarschijnlijk is het alleen maar zo dat Van Wijk en ik het vaak niet eens zijn, Over de ziekenhuislocatie in Bijdorp (veel te duur op die plek). Over de stedelijke welzijnskoepel (niet alles fuseren, gaat ten koste van de wijkdemocratie). Over het faciliteren van actieve wijkbewoners (daar is Schiedam te zuinig in, en zeker Van Wyk, en dat levert dan weer vervelende zelf analyses en leefbaarheidsonderzoeken op). Meningsverschillen mogen. Maar is het hoffelijk om andersdenken den te schofferen? Ik bék by dezen mijn voordracht van Will van Wijk als wethouder in, - KOR KEGEL SCHIEDAM Total Music. Optredens Neurotic en Orphean, 21.00U. VLAARDINGEN De Salon, Oosthavenkade 9. Optreden coverband Van Brenghen, 22.0Qu. Zaterdag 4 september SCHIEDAM De Harg. Fancy-fair, 10.00-16.00u. 't Nieuwelant. Rommelmarkt, 10.00-l5.00u. VLAARDINGEN Centrum. Stadshartdag, lO.GQu. Scoutcentrum Broekpolderweg Reünie en receptie 50-jarige Ravo- scoutingband, 15.00u. Grote Kerk. Jubileumconcert Aad Zoutendijk, 15.00u. Kerkcentrum Holy. Beurs tweedebands boeken, 09.30-12.00u. Stadsgehoor zaal. Opening seizoen, start losse kaartverkoop, lO.OOu, Voorstelling, De verlossing, 20.00u MAASSLUIS Podium Veerstraat. grachtconcert, 20.00u. Bioscopen. Tot en met woensdag 8 september Imax Theater: "Wildfire feel the heat' (al) dag. (beh.vr- .za.zo.) 14-16. 'Extreme' (al) dag. (beh.vr.za.zo.) 13- 17.45, vr.za.zo. 20. Africa's Elephant Kingdom (al) dag. (beh.VT.za.zo.) 15, vr.za.zo. 13-16-19. "Whales' (al) vr.za.zo. 11-14-17. 'The living sea' (al) vr.za.zo. 12-15- 18. 'Eyes wide shut' (161 dag 21 'The mummy' (12) dag. (beh.vr.za.zo.) 18.45, Lantaren/ Venster 1: 'De constructing Hany' (16) dag. 19,30-22. Ven.2: 'Daar in het land' (16) do.za.zo. 20. Film programma Wereld Haven Dagen Festival, vr. 19.30. "Tokyo eyes' (16) dag. (beh.vr.) 22. Cinema 2000: 'Blade runner; the di rector's cut' (16) ma.di.wo. 19.30. Ven.3: 'Hapiness' (16) dag. 19.30-22,15. Ven.4: 'Plus qu'hier, moins que demain' (16) dag. 20. 'Hideous kinky' (16) do. t/m zo. 22. 'Cookie's Fortune' (16) ma.di.wo. 22. Pathé Cinerama 1: 'Eyes wide shut' (16) do, t/m zo. 13-16,30-20.45. 'Austin Powers' (al) ma. t/m wo. 13- 15.40-18.30-21.15. Cir.2: 'The Thomas Crown affair' Redactie (al) do. t/m zo. 15.40-18.40-21.30, do.vr. ook 12.40. 'SU- Waterweg: ding doors' (al) ma. t/m wo. 15.30-18-21, ma.dl ook John 12.40. Cin.3: 'Nachtvlinder' (12) dag. 12.50-16-18.30- Bunte, 21.30. Cin.4: 'Notting Hill* (al) do. t/m zo. 15.20-18.20- Edwin 21.15, do.vr. ook 12.30. 'Entrapment' (12) ma, t/m wo. Comelisse, 15.20-18.20-21.15, ma.di. ook 12.30. Cin.5: 'Never been Ben van kissed' (al) do. t/m zo. 13.30-16,15-18.40-21.30. 'eXis- Haren, tenz' (16) ma. tfm wo. 13.30-16.10-18.30-21.30. Danielle Pathé Lumière 1: 'Life' (al) dag. 13-16-18.45-21.30. Hermans, Lum.2; 'The mummy" (12) dag. 12.15-15,15-18.15- Mariëtte 21,15. Lum.3: The matrix' (16) dag. 1430-17.45-21. Olsthoom, Lum. 4: 'Carrie 2: The rage' (16) dag. 15.15-18-21.15, Eefje do.vr.ma.di. ook 12.30. Oomen, Pathé Schouwburgplein 1: 'Notting HiU' (al) dag. Sander ll.40fea.om 11.50M5.20-18.20-21.10. Sch.2:10 things Sonnemans I hate about you' (al) dag. 16.30-19-21.40, di. niet om 21.40, do.vr.ma.di. ook 11.30-14. Sneak Preview: Over de 'Druk werk met werkdruk' (16) di. 21.40. Sch.3: "Wild Vesten 3, wild west' (12) dag. 11.10-16.15-18.50-21.30, do.vr.ma- 3116 AD .di. ook 13.40. Sch.4; 'Eyes wide shut' (16) dag. 11.50- Schiedam 16-20.30. Sch.5: 'The Thomas Crown Affair' (al) dag. Postbus 373, 11.40-15-18.30-21.20. Sch.6: 'Instinct' (12) dag, 15.30- 3 100 AJ 18.30-21.20, do.vr.ma.di. ook 11.50. Sch.7: 'Analyse Schiedam this' (12) dag. 16.20-18.50-21.00, do.vr.ma.di. ook 11.20-13.45.Nachtvoorstellingen; Pathé Lum.l; 'The Telefoon Spy who shagged me' (16) vr,za. 00.30. Pathé Lura.2: 2732700 The mummy' (12) vr.za. 00.15. Pathé Lum.3: The Telefax matrix' (16) vr.za. 00.15. Pathé Lum.4: 'Carrie 2' The 4265227 rage' (16) vr.za. 00.30. Kindermatinees: Pathé Cin.2: 'Baby geniuses' (al) za.zo.wo. 13.15. Pathé Cin.4: 'Ka- Sportredae bouter plop' (al) dag, 12.30. Pathé Lum.4: 'Jungle He: Jack 2' (al) za.zo.wo. 13.15. Pathé Sch.2: 'De koning Bart en ik' (al) za.zo.wo. 11.30-14. Pathé Sch.3: 'Asterix Boerop Obelixtegen Caesar' (al)za.zo.wo. 13.40. Pathé Sch.6: Telefoon 'Ratjetoe' (al) za.zo.wo. 11.20-13.20. Pathé Sch.7: 'Ka- 2732700 bouter Plop' (al) dag. 11.30-13.45. 4004310 Mannen strak In het pak, met stoere zonnebrillen op: Rapido is een hele modeme versie van Shakespeare. Foto Roei Dijkstra MaassluisHet begin mocht er al zijn vorig jaar, morgen is het ver volg en straks is er sprake van een heuse traditie, die zich niet meer tot een avondje muziek beperkt. Maassluis beleeft morgenavond de tweede editie van het Classical Night-concert,hcht-klassieke mu ziek op een podium aan de Veer straat. Een zeker voor Maassluis uniek evenement dat volgende zomer wellicht wordt uitgebreid naar een reeks muziekavonden. Er bestaan namelijk ideeén om een vaste muziektempel met een diameter van zo'n acht meter te plaatsen naast de Marktbrug, ge deeltelijk boven het water. Met name Theo Lejeune van Ho reca Maassluis is initiator van zo'n muziektent in oude styl. Sinds deze zomer runt Lejeune een terras op de Markt en ziet hy mogelijkheden om de binnenstad en daarmee de Markt nog gezelli ger te maken..Afgelopen week end had ik hier een Spaanse avond met muziek. Dat was zeer geslaagd, maar dat kun je dus ook wat groter aanpakken." Met nog meer terrassen en een muziek tent van waaruit Spaanse mu2iek of jazz wordt gespeeld. Daarnaast kunnen ook de Maassluise mu ziekverenigingen er geregeld uit voeringen in geven, en is het ge schikt als podium tijdens Konin ginnedag en de intocht van Sin terklaas. Ook Leo Leichtenberg van Stich ting Promotie Maassluis en orga nisator van het Classical Night Concert, is voorstander van de muziektempel. ..Dat is een onmis baar instrument om de binnestad gezelliger te maken. Dan kun je voorafgaand aan de grote Classi cal Night nog drie of vier avonden kunnen plannen. Dat hoeft dan met groots opgezet, je kunt er des noods een strijkje neerzetten." Vooralsnog ziet Leichtenberg het tempeltje niet als vervangende plek voor de Classical Night. Naast muziek denkt de Maas sluis-promotor ook aan cabare tiers en dichters die van het over dekte podium gebruik kunnen maken. Als iedereen (ondernemers, ge meente en andere subsidiever trekkers) meewerken, acht Leich tenberg het niet onmogelijk dat de muziektent er volgend jaar al staat. Nog uitgezocht moet wor den welke subsidies er te krijgen zyn. Leichtenberg denkt daarbij aan het Anjerfonds en gelden in het kader van de zogenaamde ver- ieidmgsroute. Dit is de route van de nieuwe aanlegsteiger van Wa- ternet aan het havenhoofd naar het centrum. Deze wil Maassluis aantrekkelijker maken om toeris ten naar de binnenstad te lokken. Kamerorkest Beiaardklanken zullen morgen avond aankondigen dat het Clas sical Night Concert aan de Veer straat op punt van beginnen staat. Om acht uur start dan het daad werkelijke concert met de ouver ture Carmen van Bizet. Het avondje heht-klassiek wordt ver zorgd door het uit zestig personen bestaande kamerorkest van de Utrechtse Muziekacademie. De in Maassluis geboren Marco Bons is dirigent van dit orkest, terwijl za terdag ook de sopranen Gabriëlle Mouhlen en Annelies Prins hun medewerking verlenen. Het spe ciaal geïnstalleerde mu2iekpodi- um is goed te zien vanaf beide ka des aan de Veerstraat. Genodig den nemen plaats op de m de vliet liggende platbodems Omdat het podium overdekt is, kan het orkest tegen een regen buitje, zoals vong jaar het geval was. Is het erg slecht weer dan vindt het concert plaats in de Im- manuelkerk Vlaardingen/Schledam De thea ters in Vlaardingen en Schiedam openen aankomend weekeinde het nieuwe seizoen 1999-2000. In beide theaters start dan de losse kaartverkoop. In de Stadsgehoor zaal in Vlaardingen kunnen de liefhebbers morgenochtend al vanaf acht uur 's ochtends een volgnummer ophalen om kaarten te bestellen. De kassa gaat twee uur later open en het publiek kan tot vier uur kaartjes kopen, Schie dam start zondagochtend om tien uur. In Vlaardingen zijn niet meer voor alle voorstellingen kaartjes beschikbaar. Hans Liberg en Ti neke Schouten zijn al uitver kocht Terwijl voor de optredens van Purper, Rob de Nys, Dotje en Lotje, Blof en Hans Teeuwen nog slechts enkele kaarten beschik baar zijn. Het theater boekte ech ter naast het volledige program ma twee extra voorstellingen. Vanwege het grote succes keert de musical Hair op dinsdag 14 mei terug en staat Herman Finkers op 24 en 25 maart 2000 met een nieuw programma op de planken. Op verzoek van de cabaretier wor den de kaarten pas zes weken van tevoren verkocht. De seizoens opening van het Vlaardingse the ater wordt verzorgd door Anne- Wü Blankers, AnnetNieuwenhui- zen, Will van Kralingen, Hans Croiset en Paul Hoes. Zij spelen in de bittere komedie van Hugo Claus, getiteld 'De Verlossing'. De voorstelling begint morgenavond om acht uur. Het Sehiedamse Theater aan de Schie houdt haar activiteiten zon dag beperkt tot de losse kaartver koop die om tien uur begint Tot zes uur liggen er genummerde be stelformulieren klaar bij de kassa van het theater die ter plekke kunnen worden ingevuld. De in gevulde formulieren worden in genummerde volgorde behan deld. Na zondag kunnen de for muleren niet meer worden ingele verd. Speciaal voor die dag zijn enkele voorstellingen in prijs verlaagd. Deze aanbiedingen worden zon dag pas bekend gemaakt Het the ater meldt verheugd dat in de voorverkoop al ruim 32.500 kaar ten zijn gereserveerd. Dit is ver geleken met vorig jaar een stij ging van dertig procent. Niette min zjjn voor bijna alle voorstel lingen nog kaarten te koop. Bo vendien boekte het theater extra concerten van Ruth Jacott en Boudewijn de Groot bij. Vlaardingen Muziek speelt een steeds grotere rol op de jaarlijkse Stadshartdag morgen in het cen trum van Vlaardingen. Zo keert het Muziekfestival dat vorig jaar voor het eerst werd gehouden, te rug. Net als de winnaar van de ti tel 'Stadshartkapel 1998', de Ori ent Dixieland Express. Deze ze ven man tellende band die tradi tionele dixieland speelt, probeert de wisselbokaal en de titel te be houden. De groep moet het opnemen te gen onder andere de Rijnpijpers, de Klapbloazers, de Citystampers en Via Via. De muzikanten lopen tussen elfen drie uur door de stra ten van het centrum. Iedere kapel krijgt circa twintig minuten de kans om hun kwaliteiten door de jury op het Veerplein te laten be oordelen. Op een heel ander niveau nog be vinden zich de jonge muzikantjes van Jong Avalance, De Vlaarding se leden van deze vereniging zijn gevraagd die dag als straatmuzi kant op te treden. Sowieso laijgen alle kinderen van 7 tot 13 jaar de kans om zelf eens wat geluid uit een muziekinstrument te krijgen. Dit is mogelijk bij de kraam van Avalance Muziek Show op het Veerplein. Dat er doorgroei-moge- lijkheden zyn, zal het senioren korps laten horen tijdens straat optredens. Naast muziek kunnen liefhebbers van tien tot vier uur op het Veer plein meedoen met een levend voetbalspel'. Het plein is ook de plek voor echte verzamelaars. De Rotary Club, de Historische Ver eniging Vlaardingen, het Vïsse- rymuseumen het Streekmuseum zyn present met kramen vol boe ken en prenten. Het poppen- en berenfestival waar en poppendok ter niet ontbreekt, barst lost in de Waalstraat en Fransenstraat Tijdens de vierde editie van de Stadshartdag van en voor de Vlaardingse middenstand ont breekt natuurlijk niet de uitrei king van het Gouden Stadshart, Wie dit hart wint wordt om half twee op het Veerplein bekend ge maakt. Vorig jaar kreeg Klaas van Vliet, beter bekend als Ome Klaas, de erkenning voor zijn vrij willige inzet op diverse terreinen. Zo was hij jarenlang actief voorde Vlaardingse CJV en is hy lange tijd de drijvende motor geweest achter de intocht van Sinterklaas. Het toneelstuk gaat over commercie, macht en geweld, maar uiteraard komt ook de liefde tussen man en vrouw aan bod. Fotonoei Dijkstra Schiedam Drie mannen, strak in pak en zwarte zonnebril, staan op het podium van het Theater aan de Schie. Vanaf een hoge stel lage slaan ze dreigende taal ui t Al rappend vertellen ze dat dit ver haal op rellen zal uitlopen De dne kondigen de hiphop-voorstelling 'Rapido!' aan. Ze zijn van de 'be veiliging'. Of beter gezegd, ze zijn de lijfwachten van artiest Rapido, ook wel King Ra genoemd. Het was gisteren voor het eerst dat de acteurs van het toneelstuk de hele voorstelling achter elkaar door speelden. De over het alge meen Amsterdamse creui van Ra pido oefent al drie weken in Schiedam. Omdat de acteurs zo lang over de zaal hebben kunnen beschikken, besloten ze de jene- verstad ook de première te gun nen. Die kan volgende week vrij dag worden bijgewoond, de dag ervoor is de try-out. Daarna trekt de voorstelling door het hele land, tot medio januari volgend jaar. De crew bestaat voornamelijk uit rappers, arrenbie(R&B-)zangers en breakdancers en met zo zeer uit professionele toneelspelers. Rapido is dan ook meer een ra zendsnelle musical dan een to neelstuk. Dialogen bestaan uit dans en muziek. Het verhaal is wel gebaseerd op een zeer klassie ke voorstelling: 'King Lear' van Shakespeare. Daarom luidt de on dertitel van de zeer moderne op voering ook 'Shakespeare goes Hip Hop'. Het oude verhaal van de koning die op een zijspoor wordt gezet in een wereld vol verraad, jaloezie, ydelheid en hebberigheid wordt in een eigentijds jasje gegoten. King Ra wordt door zijn twee oud ste dochters en hun echtgenoten listig van zyn macht beroofd. Zij nemen King Ra's platenmaat schappij over als de 'koning' zelf onder invloed is van drugs en al cohol, Het hele verhaal wordt ver teld in de stijl en met de symbolen van de hiphop-cultuur. Thema's als drugs, commercie (het verkopen van je ziel), macht en geweld komen steeds aan de orde. Maar het hoofdthema is, hoe kan het ook anders: de tiefde. Fa- millieliefde èn verboden liefde. De jongste dochter van artiest King Ra, 'Baby Why", heeft name lijk een relatie met de zoon van zijn aardsvijand. Dit drijft pa tot zo'n grote woede dat hij zijn doch ter verstoot. Met alle gevolgen van dien...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5