19 7 Henk Fraser wil nog steeds alles winnen Veldslag bij Neptunus-Wilhelinus GLZ ervaart gelijkspel als overwinning gfsrr Routinier baalt van eerste nederlaag SC Feyenoord tegen TONEGIDO: 1-2 Foortugaai verrast LMO na rust Vechtpartijen, twee keer rood én een nederlaag (1-2) voor Rotterdammers BE— Rotterdams Dagblad Maan dag 6 september 1999 Door Rob Weeda Rotterdam—Ze hadden na de mi nuut stilte zo graag die allereerste wedstrijd thuis tegen HION ge wonnen. Ais postuum eerbetoon aan hun twee omgekomen club genoten. Maar ook in de vierde klasse van het amateurvoetbal is geen plaats meer voor sentimen ten. De volle winst ging gisteren aan he t zwaar getroffen GLZ voor bij. Want na een door Sinan Yuk- sel verkregen voorsprong knokte HION - net als GLZ gedegra deerd - zich met tien man door een treffer van invaller Jurendy Paulina alsnog nog langszij: 1-1. Twee doden telt de ledenlijst van de club aan het Toepad tot nu toe: die van grensrechter Fikret Kira- zoglu en die van een 17-jarige jeugdspeler, die zich juist aan het eind van het vorig seizoen had aangemeld als lid. En wat te denken van het zesjari ge F-spelerije, dat met zijn familie als gevolg van die vreseÜjke aard beving vijftien uur onder het puin had gelegen, en van wie na een ra zende reis naar Nederland alsnog een been moest worden afgezet. En dan was er nog het verhaal van bestuurslid Mustafa Basoglu, van wie negen familieleden om het le ven kwamen en er nog eens zes worden vermist. En van de E2 en de F2, waarvan in totaal slechts een handvol voetballertjes boven water is. Naar de verblijfplaatsen van de rest van de spelertjes van beide teams en naar die van van hun ouders blijft het vooralsnog gissen. Vermist en in het gunstige geval bezig met puinruimen, weet men by GLZ. En van spits Seref Arkansel, die in de wetenschap dat ook hij twee familieleden is kwijtgeraakt, pas vrijdag uit zijn vaderland terugkeerde, maar toch wilde spelen. „Het is hard om te zeggen," zei speler/oefenmeester Ahmet Kelogiu na afloop. „Maar het le ven gaat door. We móesten van daag voetballen. Of we wilden of niet. We hadden dolgraag gewon nen. Het heeft helaas niet zo mo gen zijn. Toch ben ik niet hele maal ontevreden. Met deze jonge ploeg ('Als ik niet meedoe, ligt de gemiddelde leefyd op 19 jaar') zie ik de 1-1 daarom toch als een over winning. Vergeet niet dat onze hoofden ook vandaag echt nog niet naar voetballen stonden. We hebben geprobeerd om zo gecon centreerd mogelijk te spelen. Ik neem niemand kwalijk dat dit niet helemaal is gelukt. En dat zal nóg wel even tijd nodig hebben." ,Als we vanmiddag voor de volle honderd procent bij de les waren geweest, was er een kans geweest dat we van HION in deze vorm zouden hebben gewonnen," meerde Kelogiu, die zelf met een gekwetste knie aan de kant bleef „Na de gelijkmaker hebben we ons het spel laten opdringen. We hebben het niet slim gespeeld." Extra „We hadden vandaag blijkbaar iets extra's nodig om over de drempel te komen," wees Kelog- lu's collega Piet Kühlman naar het wegzenden van zijn spelma ker Victor Ramos. „Pas daarna konden we plotseling wel voetbal len. Tot dat moment was het dra matisch. In alles waar we normaal goed in zijn, waren we nu slecht." „Twee punten kwijt," mokte Kühlman, „Maar onze aanhang hoeft niet te vrezen, hoor. We gaan gewoon voor de titel. Nou ja." lachte hij. „In elk geval voor promtie. Het verloren gegane ter rein moet zo snel mogelijk wor den teruggewonnen." GLZ-HION 1-1 (0-0). 63 Sinan Yuksel 1-0, 79 Jurendy Paulina 1-1 Bijzonderheden: Geel voor Hakan Babayigit en Adnan Boz- kurt (beiden GZL) en Mourad Hcjj^jou, Theo Leenderts en Dennis van Keef (allen HION) Geel en rood was er voor Victor Ra mos (HION) wegens respectievelijk het on deruit halen van een tegenstander en aan merkingen op de leiding van scheidsrech ter Linger GLZ: Reyhan, Karsli (53 Adnan Bozkurt), Fecrad Bozkurt, Dine, Babayigit, Ozean, Krdmaz, Ata; Yuksel, Akansel, Sahm (69 Ekinci). HION: Klem, Samsey (71. Paulus), Leend erts, Leerdam, Van Kleef, Hauajou, Ramos, Tyrol, Booms ($2 Fortes); Abrafi (53. Pauli na), Van der Ham Door Wietse Dijkstra RotterdamHij is niet meer zo bloedfanatiek als in de tijd dat hij aan 'de overkant' voor zijn brood voetbalde, maar Henk Fraser heeft nog steeds een hekel aan verliezen. De 33-jarige centrale verdediger van SC Feyenoord zat na de schlemielige thuisnederlaag tegen TONEGIDO (1-2) dan ook wel even stuk. „Ik kan me er niet meer zo druk om maken als vroeger," sprak de vermoeide ex-international. „Maar ik wil nog steeds alles winnen. Anders was ik hier niet gekomen." Het was vooral de manier waarop de Sportclub op de eerste wed strijddag de boot in ging, die Fraser dwars zat. De Rotterdamse verdediging kwam in de voorlaat ste minuut nog goed weg toen de vrijgespeelde Harry de Haas zijn inzet door Rudy Banffer van de lijn zag gehaald. Maar toen die zelfde De Haas nog geen minuut later de bal voor het doel bracht, was Rawin Malaha iedereen van dichtbij te slim af: 1-2. Fraser: „TONEGIDO is geen slechte ploeg, maar ik vond dat wij niet minder waren. Daarom ben ik hier wel ziek van." Fraser zat er ook fysiek wel even doorheen. „Dit is mijn eerste ech te wedstrijd in anderhalfjaar. Ik denk dat ik in de eerste helft iets te veel gegeven heb. Vanwege de hitte wilden we de zaak snel force ren. We hebben ook zeker goed gespeeld in de eerste helft. !n de tweede helft werd het fysiek min der. Of ik superfit ben? Dat word ik nooit meer. Ik durf ook nog niet zoveel, er is nogal wat beschadigd. Draaien blijft een probleem, ik ben niet meer zo fel als voor heen." Daar viel niet altijd iets van te merken. Fraser, ver voor zijn ver dediging spelend tegen de diepste middenvelder van de gasten, kleunde er af en toe ouderwerts in. De ex-prof kreeg kort voor tijd zelfs een gele kaart toen hij Rawin Malaha per ongeluk voor het hoofd schopte - een typisch Fröser-overtreding ('ik had hem niet gezien'), want er zijn maar wein'g mensen die hun voet zo hoog krijgen als hij. Volgens Buijs moet Fraser nog wennen aan zijn nieuwe omge ving, die van een ander niveau is dan hij gewend is. Daarnaast heeft hij het probleem dat wel meer ex-profs by de amateurs hebben: hij hoeft niet op al te veel respect te rekenen. Buijs: „Op de bank naast me hoorde ik ze zeg gen: pak hem maar lekker aan, het is zijn rechterknie." SC Feyenoord speelde met name in de eerste helft - waarin on danks de hitte in een redelijk tem po gespeeld werd - bij vlagen heel aardig. En dat terwijl de ploeg van de van RWH overgeko men trainer Steef Buijs ten op zichte van vorig jaar op liefst ze ven plaatsen een nieuweling ken de, Opvallendste gezichten waren die van spits Dave de Munnik, die vorig jaar bij WCK nog In de vier de klasse liep, en die van doelman Patrick Pak. Laatsgenoemde kwam met trainer Buijs mee van RWH en krijgt voorlopig de voor keur boven Hm Doesburg, „Om dat Pak beter mee voetbalt," aldus Buys. Die woorden werden binnen de minuut bijna gelooehenstraft toen Pak zich na een terugspeel van Jeroen Rijsdyk de bal liet ont futselen door Dick Boereboom. Het fouije liep met een sisser af omdat de door Boereboom aange speelde De Haas de enorme kans miste (naast). Pak keepte verder overigens een degelijke partij, liet zien over een prima trap te be schikken en had aan de tegen- goals geen schuld. De 1-1 van De Haas werd na rust van dichtbij in geschoten nadat Feyenoord zich over de vleugels weer had laten verrassen. De Rotterdammers wa ren vlak voor rust door een prima combinatie door het midden dankzü Mounir L'Fathi op een op dat moment verdiende voor sprong gekomen(l-Q). „Ze hadden goeie mensen aan de zijkanten," had Buijs gezien. „De wedstrijd kon bij 1-1 alle kanten op. Voor rust speelden we heel so lide en controleerden we de wed strijd. Maar in de tweede helft hebben we ons te ver terug laten dringen. Ik vind deze nederlaag vooral jammer voor de spelers, je zag ze na die 2-1 ter aarde stor ten." De schlemielige nederlaag deed even denken aan het zo drama tisch verlopen laatste seizoen. Voornaamste verschil: SC Feye noord lijkt een stuk sterker ge worden. SC FcyenoonJ-TONEGIDO l-Z (1-6). 39 Nkhiiir L'Fathi 1-0,60. Harry de Haas 1-1, 00 Rawin Malaha 1-2 Bijzonderhtden: Scheidsrechter Siebert gaf geel aan ds Peyenoordcrs FrSser en Van Kneken en aan Knoester (TONEGI DO). SC Fejeüoord: Pak, Tuner', Andrade, Frase, Rijsdyk; Banffer, L'Fathi (74. Hen driks), Van Hees; Rohde, De Munnik Altena), Van Kneken (88. Zaalman), TONEGIDO: Stevens; Streefland Thoen), Groot, Knoester, Mossel; Tiaden (56. Van der Kleu), Malaha, Moen, Thie°" De Haas, Boereboom (76.Timmer). Het shfrt is vertrouwd, maar verder is het voor Henk Frêser nogwel even wennen bij SC Feyenoord. De nieuwe aanwinst van de Varkenoorders, hier in duel met TON EGI DO-inval Ier Dave van der Kleij, kon de 1-2 nederlaag niet voorkomen. FotoCorVos Door Theo Bloemhoff RotterdamDr. matischer had de competitie voor Neptunus niet kunnen beginnen. Een nederlaag op eigen veld (1-2) tegen het Voor- burgse Wilhelmus, twee rode kaarten - voor Dick Sparreboom en Sharig Bhagalou - en een wed strijd die het aanzien niet waard was. Neptunus-Wilhelmus was een knokpartij, geen voetbalduel. Waarom het duel in de eerste klas se ontaardde in een ordinaire bok- sparty, waaraan behalve spelers ook toeschouwers zich bezondig den, was zelfs na afloop nog moei lijk vast te stellen. Opstootjes Feit is dat de irritatiedrempel bij de spelers zeer laag was. Gedu rende de hele wedstrijd waren er opstootjes met trekkendt, slaan de en schoppende spelers, waar tussen scheidsrechter Zwaard rondsprong, zwaaiend met gele en rode kaarten. Tussendoor werd er gevoetbald, maar dat mocht geen naam hebben. De thuisclub, zonder de gebles seerde Henri Maas, was vanaf het begin niet bij deles. Na tien minu ten keek de formatie van Joop Koster al tegen een achterstand aan. Wilhelmus' uitblinker Felix Ruiterman schootmet behulp van een Neptunus-been 0-1 binnen. Een paar minuten later stonden de Rotterdammers ook nog eens met tien man in het veld. Sharig Bhagalou verspeelde onhandig de bal aan Dennis Meere, die een vrije doortocht kreeg. Bhagalou kon nog net het shirt pakken en dat betekende rood. Al Kosters tactische plannen konden in een keer overboord. Neptunus probeerde het daarna met lange ballen naar voren, wat meestal leidde tot buitenspel Wil helmus had een numerieke meer derheid en buitte die goed uit. Het Scheidsrechter Hans Zwaard geeft z'n eerste rode kaart aan Neptunus-verdediger Sharig Bhagalou. QUirien van Suylekom (6), Raymond Urbanus (7) en Arjan van Heemskerk (midden) slaan de handen vol ongeloof ten hemel. FotoCorVos bleef sterker en had in Arie van der Padt, een paar jaar geleden nog bij Sparta onder dak, een echt handenbindertje. De thuisclub kon er weinig tegen over stellen. Een paar hoekschop pen, verder kwam men niet. Vijf minuten na de rust vergrootte Van der Padt de ellende in het Rotterdamse kamp toen hij op aangeven van Ruiterman 0-2 bin nenschoot. Er dreigde een debacle voor Nep tunus, dat bijna machteloos toe keek hoe voortdurend aanvallers van Wilhelmus voor doelman Marco van Krevel opdoken. Dank zij Van Krevel bleef de schade voor de drietanders beperkt. De irritaties hepen intussen hoog op. Spelers van beide partyen hielden zich hoe langer hoe min der met voetballen bezig. Bijna elk duel om de bal leidde tot een trek en duwpartij en de opstootjes waren niet meer op de vingers van een hand te tellen. Grensrechter Maar de vlam sloeg pas echt in de pan toen Neptunus op advies van de Vocrburgse grensrechter aan valler Dick Sparreboom kwijt raakte. Sparreboom zou hebben geslagen. Scheidsrechter Zwa2rd had dat niet geconstateerd, maar ging af op het oordeel van zijn 'as sistent'. Vanaf dat moment dreig de de wedstrijd volledig te ontspo ren. Toch zag Neptunus nog kans terug te komen in de race. Nieu weling Raymond Kraaybeek kop te tien minuten voor het einde 1-2 binnen. Het gaf een sprankje hoop, maar een slotoffensief zat er met negen man niet meer in. Wat er na het laatste fluitsignaal gebeulde, was met geen pen meer te beschrijven. Aan de Abraham van Stolkweg veranderde het hoofdveld in een slagveld. Trainer Joop Koster, overgekomen van Vitesse Delft, zal zich zijn debuut bij Neptunus anders hebben voor gesteld. Koster zal het nodige te bepraten hebben de komende da gen. Zijn eerste taak zal zijn om zijn spelers de nodige zelfbeheer sing bij te brengen, anders gaan de Rotterdammers een moeilijk seizoen tegemoet. Neptunus-Wilhelmus 1-55 (0-1). Scorever loop: 11 Ruitenmn 0-1,50 van der PadtO- 2,80 Kraaybeek 1-2 Bijzonderheden: Scheidsrechter Zwaard gaf geel aan Glaudemans, Wezer en Garde- mier (allen Wilhelmus) Rood was, er voor dc Neptunus spelers Bhagalou en Sparre boom Neptunus: Van Krevel; Bhagalou, Van Heemskerk, Yeklef, Van Suylekom, Urba nus, Liefden, Sdva, Sparrebcom, Kraay beek, Zidane Wilhelm us: Mokveld, Bemhane, Fluitman, Blans, Van Brussel, Bos, Ruiterman, Glau demans. Wezer, Van der Padt, Meer? Door Stephan van Hal Rotterdam Hetvrijbhjven.de is er af bij de nieuwbakken derdeklasser Foortu gaai. De ploeg van de kampioenenmaker Wim Schouten deed tijdens de eerste competitiedag van zich spreken door op eigen bodem met 4-0 te vannen van LMO. In de tweede helft trok de thuisploeg de wedstrijd naar zich toe. De bezoekers le verden in die periode een wanprestatie.- LMO-coach Ton Wiekei was na afloop des duivels. Hij verklaarde dat hij naar een bi zarre vertoning had zitten kijken. De ex- oefenmeester van HVO en Spirit kondig de maatregelen aan. Volgens Wickel ging in de tweede helft alles fout wat er maar fout kon gaan. „De doelpunten waren, ca deautjes," liet de voormalige profvoetbal ler weten. Patrick Dumee kreeg ook een kat uit de zak. De jongste van devoetbal- broertjes ging tijdens de voorbereidings periode zo maar drie weken met vakantie en kreeg tijdens zijn verblijf in het buiten land last van allerlei kwaaltjes, waardoor hij nog niet kan voetballen. Zijn broer Rodney (kaakblessure) stond ook niet in Fysiek geweld Poortugaal-trainer Wim Schouten, vond dat zijn ploeg een terechte overwinning had behaald. De Spijkemsser was zeer te spreken over het op één-lijn verdedigen van zijn. formatie. In LMO trof de thuis ploeg aanvankelijk een. felle tegenstan der. De Rotterdammers schuwden het fy sieke geweld niet namen het. initiatief in handen. Meteen het beginsignaal kregen de bezoekers de eerste kans. Een voorzet van Maeonovic belandde voor de voeten van Marcel de Kramer die zijn schot gekeerd zag worden door Poortu- gaal-doelman Gerben Stehouwer. Poorte gaal gaf teveel ruimte weg waardoor de ploeg van Wickel de ene na de andere mo gelijkheid kreeg. Na ongeveer een kwar tier spelen verving Schouten Robert Ou- wenchjk voor Jurgen Verboom. De libero, die na een jaar zijn rentree maakrte, on dervond te veel hinder van een beenbles sure. Tot aan de rust bleef LMO de betere ploeg. De derdeklasser, die een goede voorberei ding kende, creëerde wel kanges, maar maakte ze niet af. Peter de Héld had nog de beste mogelijkheid. Hij had de ö-l op zijn Schoen, maar zag zijn inzet m de han- den vanrie betrouwbare Steehouwer ver dwijnen, - Na de rust was de ploeg van Schouten, die zijn spelers in de pauze duidelijk maakte dat ze zich niet moesten laten intimide ren, wel bij de les. Vooral de opbouw vair- achteruit was beter verzorgd. Er werd rus-, tig gezocht naar een opening in dédefen- sïe van de tegenstrever. Nadat Dino Nas-1 timen to en Harry Strörmann kansen op de openingstreffer voor Poortegaal had den laten Uggen, werd de score ongeveer tien minuten na rust geopend dóór Den- nis Barendregt. De technicus liét knalde raak na corner. Een terechte voorsprong voor de promovendus die in alle opzichten fris uit de kleedkamer kwam. Halverwege de tweede helft deed de kam- pioen van de vierde klasse de vredstrijdop slot. Erik Barendregt schoot een vrye trap onberispelijk hard achter Jeroen de Héla. N i 2-0 legde de LMO-equipe het hoofd school. De ploeg reageerde zich af op scheidsrechter en gaf buitengewoon veel kansen weg. Daniël den Hoed, die vrijwel de hele weds trijd o: baar was, toonde vlak voor tijd weer iets van zyn klasse. De aanvaFer tikte een voorzet van de linkerkant in het doel: 3-0. Invaller Marco van Bodegem bediende inde aller laatste minuut Sander Serrier die de 4-0- eindstand op het scorebord zette. Op basis van de sterke tweede helft was de overwinning verdiend. LMO daarente gen moet zich diep schamen. De derde klasser, al heel wat langer aan dat niveau gewend, liet zich simpel beetnemen. Met name de derde treffer van Poortegaal zorgde voor boosheid bij Ton Wickel: „De 150-kalo zware Den Hoed kreeg alle tijd en ruimte om de bal aan te nemen en de doel man te passeren." PoorturaaLLMO 4-0 (0-0). 56. Dennis Barendregt 1-0, 89. Erik Bareödregt 2-0,00. Daniël den Hoed 3-0,89. Sander Semer 4-0. BUaonderiiKlHi: Scheidsrechter De Graaf gaf .geel aan Marcel de KramerFound Lazaar, Sejad Macano- viciaiien Lmu JunRuWt Jail var. n.rrg Foortugaai: Steehouwer; Toepoel Ouwendljfc (Ver boom), Jeroen Barendregt, tedder, StrOrmann, Erik Barendregt, Nasdmento, Dennis Barendregt (Van Bodegem); Den Hoed, Robert Jae van Burg, LMO: peter de Held, Van Eisen, Broeders, De Kra mer, Dekker; Van Dijk. (Datnoot), Maconcrvic, Patrick de Held; Tachi, Lazaar en Ncssent (Hoekman), Zondag hoofdklasse Nieuwenhoorn speelt UVS weg Nieuwenhoom had zich geen beter debuut op het hoog ste niveau van het zondagvoetbal kunnen wensen. De Leidse hoofdklasser UVS werd op eigen veld met 5-2 weg gespeeld, terwij! de bezoekers meer dan een uur lang met tien man op het veld stonden na de uitsluiting van verde diger Roy van Duppen. Voor de promovendus maakten Marcel Post, Gerard v2n Bergen (twee keer), Edwin van der Roest (strafschop) en John Lopes Cruz de doelpun ten. „We wisten dat UVS geen onverslaanbare tegenstan der was, maar zó'n uitslag, daar hadden we vooraf alleen maar van kunnen dromen," aldus Nieuwenhoom-trainer Vfim Schwillens. Puntverlies Leonidas bij WSC RotterdamLeonidas startte met een teleurstellend l-l gelijkspel bij WSC. De Rotterdammers stonden bij de rust nog met 1-0 voor. WSC-Leonidas l-l (0-1). Alex Voortmeijer (strafschop) 0-1, René Buitendyk (eigen doelpunt) 1-1. Glenn Brown werd, halverwege de eerste helft in het strafschopgebied neergelegd. Na de benutte strafschop misten Brown, Voortmeijer en Robert Pronk kansen om de voorsprong te vergroten. De wedstrijd eindigde voor Leonidas in een anti-climax. Kort voor het einde passeerde René Buiten dijk zijn eigen doelman. Prima debuut voor HOV Debutant HOV heeft de eerste drie punten in de knip. Puttershoek moest er met 2-1 aan geloven. DRL won by Roosendaal (3-4). HOV-Puttershoek 2-1 (1-6). Michael Janse (strafschop) 1-0, Orlando Uitenwerf i-1, Richard Steen 2-1. HOV-sIuit- post Danny Zwart behoedde zijn team met spectaculaire reddingen voor een nederlaag. Roosendaal-DRL 3-4 (1-0). Joost Nocteboom 1-0, Michel Anusic 2-0, Sander Heneman 2-1, Michel Anusic 3-1, Mi chel Phieibc 3-2, Erwin van der Linden 3-3, Gaby Dimitru 3-4. Het venijn zat in de staart DRL kwam na een 3-1 voorsprong nog in de problemen, maar besliste de wed strijd in de slotminuten. Sparta-Hekelingen 3-3 (1-2). Remco van Winden 1-0, Ser ge de Lobel 1-1, Clyde Chan Jon Chu 1-2, Remco van Win den 2-2, Marvin Satimin 3-2, Dennis Karsten 3-3. Onder deskundige leiding van Louis Wagner was het een spor tieve ontmoeting. Zondag derde klasse Munoz trekt lange neus Spartaan'20-trainer Miguel Munoz, die vorig 9 gens de slechte resultaten door de Slïedrecht-notebelen werd ontslagen, nam op sportieve wijze revanche. Spar- taan'20 won in Sliedrech t afgetekend met 3-0. CW kreeg een pak slaag van Oud-Beijerland: 7 -0 SIiedrecht-Spartaan'20 0-3 (0-1). Ali Develi 0-1, Michel Spierings 0-2, Bülent Külecki (strafschop) 0-3. De straf schop ontstond na het neerleggen van Mitchell Ooster- wolde. Oud-Beijerland-CW 7-0 (2-0). Fred de Rooij 1-0, Marcel de Goeij 2-0, Jaco Sterk 3-0, Haas Doolaard 4-0, Jaeo Sterk 5-0, Marcel de Goeij 6-0, Klaas Doolaard 7-0. GW kwam er in Oud-Beijerland niet aan te pas. DBGC-DHZ 3-3 (1-1). Edson Ardil 0-1, Jan Willem Pulle man 1-1 en 2-1, Martin Boersma 2-2, Mitchel Snijders 2-3, Martin van Eijkeren 3-3. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd, een terechte uitslag derhalve. TOGB-Slikkerveer 3-1 (2-6). Carlo Kurver 1-0, Richard van de Bulk 2-0 en 3-0, Remco Rcmijn 3-1. De thuisclub had het beste van het speL Stolwijk-Xerxes 3-3 (1-3). John Rietveld 0-1, Jeroen van der Starre 0-2, Jan Wouter Verdoold 1-2, Fernando 1-3, Pim Boer 2-3, Jeroen de Vrij 3-3. Een wedstrijd met twee gezichten. In de eerste helft overklaste Xerxes de gast heer. Na de doelwisseling waren de rollen omgedraaid. CKC-DCL 5-1 (3*0). Edgar Witkamp 1-0, André van Balle- gooijen 2-0, Hen k Eraanker 3-0, Osman Gokcen 3-1, Henk Braanker 4-1, André van Ballegooyen 5-1. Ben makkie voor CKC. DEH-AIexandria'68 3-0 (0-0). Vincent Schaarman (straf schop) 1-0, Raymond Hoogendoom 2-0. DEH had in de eerste helft een groot overwicht, maar het scoren bleef uit In deel twee lukte het wel Tumult na Jai Hin'- VOC De wedstrijd Jai Hmd-VOC (2-4) kende een tumultues einde. By een 1-0 voorsprong voor Jai Hind trok de goed leidende arbiter Wemke rood voor twee Jai Hind-spelers. Daarna werd het rumoerig aan de Essenburgsingel. VOC won uiteindelijk met 4-2. Wemke voelde zich bedreigd en vroeg om politiebegeleiding. De bestuursleden van Jai Hind en VOC konden hem op andere gedachten brengen. Jai Huid was voor commentaar onbereiklbaar. Musschen-NOC 1-3 (1-1). John Blom 1-0, Dwayne Isenia 1-1, Manuel Garcia 1-2, Kenneth Nelstein 1-3. Een blessu re van sliuitpost Fouad Benbelheir speelde de thuisclub parten. Belvedere-Coal 0-3 (0-1). Samir. Merdanovic 0-1, Len Been 0-2, Kevin Soediono 0-3. De bezoekers legden de thuisclub hun wil op. Maasstad-WCR 2-2 (0-1). Jacco van de Giessen 0-1, Pa trick Wolbersen 1-1, Jacco van de Giessen 1*2, Patrick Wolbersen (strafschop) 2-2. Maasstad kreeg iets te weinig. HeUevoetsluis-Ovennaas 5-k (4*1). Peter Boutkan 1-0, Michel Brouwer 2-0, Mike Molendijk 3-0, Fabian Tevenet 4-0, Roel Ryswijk 4-1, Mike Molendijk 5-1. Overmaas werd door de thuisclub overklast TransvaÜa-FIOS 3-1 (2-1). Johan de Waal 0-1, Huib Rijs- dijk 1-1, Virgil Getrouw 2-1, Dennis van der Weck 3-1. De thuisclub was mild voor Ce gasten. Een hogere uitslag had niet misstaan. ExceLsior-Woerden 5-1 (3-0). Indjomar Matthew 1-0, Ged- natal Apang (strafschop) 2-0Patrick Chin-A-Joe 3-0, Den nis Vonk 3-1Mohammed Yildiz 4-1, Ferry van Ettekoven 5-1. Een afgetekende zege voor de Woudestein-brigade. Soccer Boys-ESTO 2-3 (1-2). Wesley Pakkers 0-1, Oscar de Hei 0-2, Ferry Adegeest 1-2, Thijs Hassing 1-3, Amoud in 't Veen 2-3. ESTO had grip op het middenveld en had het meeste recht op de zege. EDS-Aeolus 2-4 (2-3). Patrick van Mil0-1 en 0-2, Gregory Dasburg 1-2, Rody Horreman 2-2, Patrick van Mil 2-3 en 2-4. Mil was bij Aeolus met zijn vier doelpunten de grote man. DZB/Zevenkamp-HWD 4-5 (3-1). Marcel van de Hove l-O, Pio Fernandez 1-1, Danny Harreman. 2-1, Raymond Bloot 3-1, Marcel van de Hove 4-1, Jeroen Langendijk 4-2, Pio Fernandez 4-3, Ronald Frehé 4-4, Ho Fernandez 4-5. Een zinderende wedstrijd met veel doelpunten. Antibarbari-DRGS 8-3 (3-1). Dries Olfns (2x), Juriaan Maccow (3x), Richard Verhoeff (3x) haalden voor de thuis club doeltreffend uit Voor de gasten scoorden Marvin de Dechog, Remon Verspuy en Douhdouh Abdelarali. Een wedstrijd met hoge amusementswaarde. Schiebroek'94-SMV/Hillegersberg 0-3 (0-2). Ronaldo Mars nam de gehele produktie voor zijn rekening. SMVf Hillegersberg had weinig te duchten van de thuisclub. Fortuna Vl.-Duivesteyn 5-1 (1-1). Martin Vader 1-0, Dan ny KJ oppert 1-3, Martin Vader 2-1, Martyn Verhoef 3-1, Arie Tol 4-1. Martijn Verhoef 5-1. Na een gelijkwaardige eerste helft liep de thuisclub daarna veruit Jai Hind-VOC 24 (1-6). Elvin Post (strafschop) 1-1, Elvin Post 1-2, Elvin Post (strafschop) 1-3, Michel Noordzij 14. De onaangename wedstrijd duurde door diverse onder brekingen bij na twee uur. Post scoorde een gave hattrick. Zondag vijfde klasse Historische winst FC Rotterdam Het deze zomer opgerichte FC Rotterdam boekte op ei gen veld een historische overwinning. De 4-3 tegen Schiedamse Boys (5E) betekende de eerste competitieze ge. Birlik, de andere nieuwkomer in het Rotterdamse amateurvoetbal, moet nog even wachten op de eerste punten. In de vijfde klasse G werd met 5-2 van Zwarte Pijl verloren. Het vorig jaar gedegradeerde SVOmmoord, is ook in de vijfde klasse nog geen succes. In 5F was Lek- kerkerk met 3-0 te sterk voor de Rotterdammers. Germi nal, dat afgelopen seizoen ook nog in de vierde klasse speelde, deed het een stuk beter door De Roef met 6-3 te verslaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3