28 Excelsior Maassluis nog geen eenheid tegen Barendrecht ®t 'We waren niet doortastend genoeg' CION verzuimt door te drukken Zwaluwen heeft veel balbezit, maar geen punten Jarno van der Wilde de held van Deltasport WK begint met nederlaag HVO debuteert teleurstellend 81»Wr- m Krabbendam blijft koel bij monsterzege op HSC Softbalsters Schiedam ontmoeten Zwijndrecht WSV prolongeert titel Rotterdams Dagblad Maandag 6 september 1999 Zevenhoven In een meer span nend dan goed duel pakte Del tasport afgelopen zaterdag via een 1-3-zege op Zevenhoven de eerste drie punten. De Vlaardin- gers speelden zeker geen grootse wedstrijd, maar trokken toch aan het langste eind. 'Ddta' kwam in de 20ste minuut op voorsprong door een treffer van Gregory Blinker, die geen moeite had om goed voorberei dend werk van Jaouad Fertouie naar behoren af te ronden. Promo vendus Zevenhoven kon vlak voor het rustsignaal iets terug doen. Na de thee, met Nelson Dias voor Bartho Westerdijk bij Delt- sport in de ploeg, was het team van Ton Patlinama beter in ba lans, en was de thuisploeg niet meer bij machte het de Vlaarding- se eersteklasser echt moeilijk te maken. Na een actie van Jarno van der Wilde schoot Dennis van der Meu ten tien minuten voor tijd de ver diende 2-1 binnen. Die zelfde Van der Wilde maakte in blessuretijd aan alle onzekerheid definitief een einde door vanaf zestien me ter de bal snoeihard langs de kansloze doelman te kogelen. Del tasport kampte in zijn openings duel met de nodige blessures en schorsingen. Zo waren onder meer Cor Lems en Oni Louhen- apessy nog niet van de partij. Rotterdam Tweedeklasser WK is zaterdag in Rotterdam, tegen Xerxes met een nederlaag aan het seizoen begonnen. De Schiedam- se zaterdagformatie ging met 4-0 (2-0) onderuit Nieuwe gezichten in de Kethelse hoofdmacht waren Dennis Post- huma-de Boer (Zwaluwen), uit blinker Danyel Bakboord (Her- mes DVS) en John Schuurhuizen (Capelle). Het meespelen van 'Schuur' was lange tijd een groot vraagteken want de voormalig prof raakte donderdag op de trai ning geblesseerd aan zijn achil lespees. Schuurhuizen begon wel aan het duel, maar moest zich in deel twee laten vervangen. Bij de rust had doelman Stefan van Hagen zich al tweemaal ge wonnen moeten geven en na de thee verdubbelde Xerxes de mar ge. WK-middenvelder Richard Kreischer liep tegen een gele kaart aan. 's-Gravenzande Het debuut van HVO in de eerste klasse is op een nederlaag (3-D bij 's-Gravenzand- se SV uitgelopen. Een snel geno men voorsprong kon de ploeg van Danny Molendijk niet vasthou den. De thuisploeg kreeg na een halfuur net heft in handen en greep middels een ontketende Reza de Haan de volle winst. De VLaardingers kenden een droomstartin hetWestland. De op dreef zijnde Dennis Hoogerboord smaakte het genoegen om de eer ste treffer voor HVO in de eerste klasse aan te tekenen. Binnen het halfuur hadden de gasten zelfs de gelegenheid om de voorsprong te verdubbelen. He laas voor HVO belandde de diago nale schuiver van Hoogerboord op de paal. „Die voorsprong," stel de Molendijk vast, „was zeker niet onverdiend. HVO was effici ënter met het inspelen van de voorwaartsen." „Na zo'n vijfentwintig minuten," had Molendijk moeten constate ren, „ging HVO slordiger spelen. De ballen waren moeilijker op het middenveld te krijgen en te veel werd de lange bal van achteruit gehanteerd. Tot overmaat van ramp kwam 's-Gravenzandse op slag van rust op 1-1. Na een ver keerde breedtepass kwam Reza de Haan, een ouwe topper, in bal bezit. Hij wisl Marco van Dijk uit le spelen en de 1-1 achter Antoinc Strijbos te krijgen. Dan ga je na tuurlijk niet met een lekker ge voel de rust in." Na rust gingen de gastgevers meer druk uitoefenen en doel punten konden eigenlijk niet uit blijven. Een verre Inworp viel pre cies voor de voelen van Reza de Haan. De spits talmde niet en zorgde voor de 2-1HVO ging ver volgens 'op goed geluk' spelen, verwaarloosde de organisatie en gaf counterploeg 's-Gravenzandse alle kansen. Het was opnieuw Re za de Haan die een mooi uitge speelde aanval naar waarde schat te: 3-1. „HVO heeft vandaag gemerkt," aldus Molendijk, „dat er een groot verschil bestaal tussen de tweede en de eerste klasse. HVO wil met 'eigen middelen' en het liefst met enkele 'eigen' spelers in de basis voor de eerste klasse behouden bhjven. Elke andere eis zou irre- eel zijn." Door Jan van der Vorm Barendrecht De vreugde was na afloop bij Baren drecht bijzonder groot. Het sterker get-jhte Excelsior Maassluis werd immers nipt met 1-0 verslagen en dat deed de spelers goed. De Maassluizers dropen daaren tegen teleurgesteld af en moesten ervaren dat er nog het nodige moet gebeuren om beter op elkaar inge speeld te raken. Na de oefenperiode, waarin tegen Dordrecht'90 in het eerste halfuur goed werd gespeeld en tegen Ko zakken Boys de hele wedstrijd heel goed werd gepresteerd, moest trainer Eric Gudde ervaren dat de competitie met zijn nieuwe spelers nog problemen geeft. Het oogt allemaal goed, maar er is te weinig overleg en er worden veel te veel foutieve passes afgegege- ven. „We hebben tegen Baren drecht matig gespeeld, al waren we wel beter dan onze tegenstan der. Maar we hebben aanvallend veel te weinig afgedwongen en bij de kansjes die we kregen, waren we niet di lortastend genoeg." Ook Barendeeht-trainer Ronald Klinkenberg schat de kwaliteit van de Maassluizers hoog in. „Ik vind Excelsior Maassluis een hele goede ploeg, maar ik ken ook hun zwakheden," vertelde Baren- drecht-tramer Ronald Klinken berg. „Welke zeg ik niet. dat zoe ken ze zelf maar uit." Barendrecht begon heel scherp en nam daarmee het eerste kwar tier voor zijn rekening. Meer dan een sterk afstand schotvan Fred Lagendijk zat er echter niet in. Excelsior Maassluis kwam door de fananatieke aanpak van de Barendreehters heel moeilijk in zijn spel. Op het moment dat dit beter lukte, bleek de Baren- drecht-achterhoede een onneem bare vesting. Barendrecht dreef echter niet alleen op zijn sterke defensie. Op het middenveld bleek het nieuwe centrale duo Pa trick Kok (ex-Spartaan'20) en Jo ris Post (ex-DCV) zeker niet min der dan hun opponenten Richard Rasens en de zwak spelende Ro bert Visser. Goed spel leverde de eerste helft verder niet op. Excel sior Maassluis bleef optisch ster ker, maar leverde zoveel foutieve passes af dat het gevaar voor het Barendrecht-doel beperkt bleef. De beste kans was voor de linker verdediger Tom Visser die vanaf de linkerkant vrij op doelman Bri- m LODD Safe A-r ,r>;. - .v.-..-. '-i- -H tf'Mïr;-i"-- an Notenboom kon afgaan. De back wist echter geen raad met zijn scoringsmogelijkheid en schoot de bal hoog voorlangs. Bij Barendrecht moest Lagendijk ten koste van een gele kaart ook nog aan de noodrem trekken toen Ro bert Visser na een één-twee vrij werd gespeeld. Vaart Na de hervatting kwam Excelsior Maaassluis beter uit de startblok ken. Edwin Berveling (ex- SWSMC) nam de plaats in van Michel van Strien die doo.schoof naar hel middenveld en in de voorhoede mocht Davy Vermaas Danny Kuppen (ex-Tonegido) af lossen. Dat bracht aanvankelijk meu vaart en bezieling in de ploeg, maar het leverde geen ren dement op. Barendrecht liet wel zien hoe je met de spaarzame kansen moet omgaan, want twintig minuten na rust legde de goed spelende Dick Rietkerk vanaf de rand van het zestienmetergebied de bal goed op het hoofd van NieLs Rooders, de kleinste man van het veld. „Dat was natuurlijk een hele dom me vrije trap die Leo Letworry op een volkomen verkeerde plaats weggaf," was het commentaar van Gudde. „Dan dekken we ver volgens slecht en hebben we nie mand op de vijfmeteriijn staan. Op dat moment vraagje om moei lijkheden en geef je eigenlijk de wedstrijd weg." De 1-0 betekende een bevrijding mor Barendrecht en een flinke last voor Excelsior Maassluis. De Maassluizers waren na de treffer totaal van slag en verder dan een inzet van Mario Biervliet (ex-SC Lisse), die door Ali Lesteluhu van de lijn werd gekopt, kwamen zij niet. „We hebben gewoon veel le vee] balverlies geleden," concludeerde Gudde terecht. „Ook de voorzet ten vanaf de flanken waren heel matig en dan dwing je te weinig af." De oefenmeester wist als geen ander dat de wedstrijden te gen hel collectief sterke Baren drecht altijd heel lastig zijn voor Excisior Maassluis. „Vorig sei zoen hebben we hier met 3-i ver loren en de thuiswestrijd was, hoewel we met 6-2 wonnen, ook moeilijk. We wisten dal het lastig zou worden, maar dan moetje ook wat extra's zien te brengen en wat secuurder zijn in de opbouw, de voorzetten en het spel voor het doel. Onze spitsen zaten bij de Ba rendreehters in een soort vangnet en dan moetje strijd leveren." De grootste teleurstelling was voor Gudde het ineen zakken van het team na het doelpunt van Ba rendrecht. „Ik miste toen de agressiviteit om terug te komen. We lieten ons toen volledig uit het spel halen en gingen domme din gen doen. De irritatie door het op treden van de Barendrecht-trai- ner en de scheidsrechter valt ook niet goed te praten." De oefenmeester geeft toe dat Ex celsior op papier veel sterker is geworden. „Er zijn zelfs mensen die ons een favorietenrol toedicht ten. Maar we moeten wel eerst zorgen dat we een go» J collectief gaan vormen en in dat opzicht was Barendrecht een voorbeeld voor ons." Barendrccht-Excelsior Maassluis t-0 (0-0). 65.1-0 Niels Rooders. Bijzonderheden: Dn Barendreehters Fred Lagendijk er. AH Les teluhu kregen een gele prent. Bij Excelsior Maassluis ontvingen Mario Biervliet en Edgar van de Roer geel. Barendrecht: Notenboom: Lestehulu. La gendijk, Frans Brienen, Sander Rijsdijk; Marcel Brienen (20. Gouw). Kok <RG Van Delzen 1. Post; Rietkerk. Rooders. Kokkens (76. Vermaart Excelsior .Maassluis: Grauwmctjor; Krnn- net. Frehè, Van Strien, Tom Visser, Letwar- ry (72. Starmans), Rasens. Robert Visser <45. Berveling). Biervliet; Kuppen (45. Ver maas). Van de Roer, Door Fred Louter VI aard in gen „We zijn een plekje gestegen sprak Zwaluwen-voor zitter Jan Hoogerwerf niet zonder humor na de U-2 thuisnederlaag tegen Zuidland. De nummer laatst van vorig i izoen staat na de competitieopening inderdaad al één plekje hoger, maar voor de rest valt er van de tweedeklasser nog weinig positiefs te melden. „Toch ben ik over het vertoonde spel niet ontevreden," sprak trai ner Roel den Hartog na afloop van het gezapige duel. „We zijn gedu rende de gehele wedstrijd de ploeg geweest met het meest bal bezit. Met name in de eerste helft vond ik ons goed spelen. Na de rust zakten we wat weg, maar we kregen juist in die fase de beste kansen die we helaas niet konden benutten." Den Hartog moet dit seizoen aan de slag met een vrijwel nieuwe se lectie, waarvan de gemiddelde leeftijd zo rond de 23 jaar ligt. „Dat kost wat tijd, dat is logisch. Er moeten van ons dit seizoen dan ook zeker geen wonderen worden verwacht. Ik ga voor een plek in het linkerrijtje. Belangrijk is dat we aan voetballen toekomen. We spelen dit seizoen in een 4-3-3-for- matie. wat voor de jongens een vrij herkenbaar systeem is." Onoplettendheid Zwaluwen kwam in de eerste helft na een kwartier op een 1-0- achterstand. Onoplettendheid in de verdediging bij de Vlaardin- gers gaf Zuidland-spits Arie van Sintmaartensdiik de gelegenheM Zuidland-aarwalier Arie van Sintmaartensdijk (nummer9) wordt dewegdwasgezeten door Zwalu wen-verdediger Uyar. Laatste man Arjan van den Bos kijkt waar de bal heengaat. Foto Peter Molkenboe de bal over de kansloze doelman Ronald Bun te te plaaLsen. Even daarvoor had Zuidland ove rigens al de kans gemist om op voorsprong te komen. Een terecht gegeven strafschop door scheids rechter Royer gaf Marco Xenakis de kans om vanaf de penaltystip aan te leggen voor zijn eerste doelpunt van het seizoen. De recht door het midden geknalde elfmetertrap werd echter uitste kend gestopt door Bunte. die na het vertrek van Tobias Duyfhui- zen naar Nieuwenhoorn weer de nummer één onder de lat bij Zwa luwen is. De Vlaardingse tweedeklasser kon in de eerste helft in aanval lend opzicht geen potten breken. Behalve een paar losse flodders van de van HBSS overgekomen spits Roy Evers had Zuidland ach terin weinig gevaar te duchten. Na de thee werd het spel van Zwa luwen er niet beter op. Door de ve le vermeend warrige beslissingen van scheidsrechter Royer nam de irritatie binnen de ploeg van Den Hartog hand over hand toe. en dat kwam dc kwaliteit van het spel niet ten goede. Toch kreeg de de gradant van het afgelopen seizoen Vlaardingen CÏON heeft afgelo pen zaterdag twee punten laten liggen. De ploeg van trainer Ar- win Verburgh kwam thuis tegen Melissanl niet verder dan een 3-3- gelijkspel. „Iedereen was het er na afloop over eens dat er maar één ploeg was die aanspraak mocht maken op de overwinning, en dat was CION," verbeet Ver- Tom Visser (midden), hier achtervolgd door de Ba rendreehters Patrick Kok (links) en Niels Rooders (rechts) liet de beste kans voor Excelsior M onbenut. Foto Ad Molendijk juist in die fase enkele goede mo gelijkheden. Ron de Jager loonde echter aan nog niet op scherp te staan en zocht het vijandelijke doel tweemaal veel te hoog. „Dal is een beetje on? probleem," ver klaarde Den Hartog. „We creëren genoeg kansen maar zijn voorals nog slordig in de afwerking. Dat i s mij tijdens de voorbereiding ook al opgevallen." Geknoei Het was te prijzen in Zwaluwen dat het tot het laatst op zoek bleef gaan naar de gelijkmaker die er dus niet zou komen. In blessure tijd viel zelfs de 0-2. Geknoei ach terin bij de Vlaardingers gaf Zuid- land-invaller Jan Kweekei de kans de bal vanaf vijfentwintig meter over de te ver voor zijn doel staande Bunte te schieten. Den Hartog beëindigde zijn de buut achter, in plaats van in de dug-out. Wegens cynische aan merkingen op de leiding werd de ex-speler van HBSS gesommeerd achter de omheining plaats te ne men. „Ik zei alleen maar tegen de scheidsrechter dat wanneer een blauwe speler (Zuidland) iemand duwt, de vrije trap voor de zwart witte speler (Zwaluwen) is." Zwaluwen-Zuidlaod 0-2 (0-1). 16. Arie van Sintmaartensdijk 0-1.9C. Jan Kweekei 0-2. liijzonderfceden: Scheidsrechter Royer gaf geel aan Arjan van den Bos en Roy Evers van Zwaluwen, en Jan K'.veekel van Zuid land. Zwaluwen: Bunte, Uyar, Velthovon (69. Christian van den Bos), A.*jan van den Bos. Van Son, Geldof, Bolland. Borgstijn. De Ja ger. Evers. Van den Heuvel. Zuidland: Van Meurs; Den Hartog, Xena kis, Bevaart. Warning; Pronk. Smits, Van der Stel; Van Sintmaartensdijk, Braam <55. Kweekei). Gijsbers(72. Mulders). burgh na afloop de teleurstelling. „We hebben met name voor rust verzui md om Melissant op een on overbrugbare achterstand te zet ten, en daar kregen we in de twee de helft de rekening voor gepre senteerd." CION kwam in de negende mi nuut via Bachen Mujaj op een 1-0- voorsprong. Lang konden de Vlaardingers echter niet genieten van de voorsprong, want een mi nuut later lag de gelijkmaker al achter de grabbelende doelman Eric Faassen. Sander Spanjers- berg bracht CION tien minuten later weer aan de leiding. In de tweede helft kwam Melis sant na tien minuten weer op ge lijke hoogte. Bachen Mujaj ant woordde direct met zijn tweede treffer en leek de grote man te worden bij CION maar het was Melissant dat vijf minuten voor het eindsignaal toch nog langszij kon komen en zo heel geniepig een puntje mee naar huis kon ne men. Schiedam Een betere competitiestart had DRGS zich zaterdag tegen hel Vlaardingse HSC niet kun nen wensen. De Schiedammers boekten een mon sterzege: 8-0 (3-0), Ondanks het doelpuntenfestivai bleek trainer Mario Krabbendam vrij koeltjes onder de eclatante overwinning. Sterker nog, Krabbendam sprak van jn slechte wedstrijd. „Natuurljjk winnen we met grote cijfers, maar we mogen onszelf kwalijk nemen dat het niet veel meer is geworden. We gingen mee in het lage tempo van HSC en dat moet je nou net niet doen te gen dergelijke ploegen." De Schiedammers kenden een uitstekende start. Na drie minuten lag de bal door een treffer van Ray mond Heydra al achter HSC-doeiman Jan van der Velden, die het einde van het duel overigens niet zou halen. Hij zag rood ra forse kritiek op de scheids rechter, die de 6-0 van DRGS onterecht zou hebben goedgekeurd. Voor de thee volgden nog doelpunten van Marco Verspuy en wederom Heydra. In de twee de helft moest het publiek een kwartier wachten op de volgende treffer van DRGS, Tim Friederich luid de een productief laatste halfuur in want na hem voerden Heydra, Michel Vervloet, wederom Friede rich en Daniël Singotani de score verder op. Voor HSC is het dit seizoen zaak om niet te degraderen. Voetbal derde klasse HBSS-Hcincnoord 14 (0-3). HBSS kende een valse start van het seizoen. De ploeg van Piet Jonas ging onderuit tegen een iets sterker Heinenoord. Bij de rust leidde de ploeg uit de Hoeksche Waard al met 3-0 en bouwde die in de tweede helft verder uit. „Toch is onze instelling heel goed geweest,"-aldus speler San- der van Tilborg. „We maken alleen nog wat te veel persoonlijke fouten en die breken je dan op." MVY"27-'s-Gravenzande v.v.2-3 (2-1). „Het was hele maal niks." liet MW27-oefenmcester Cor van Hoe ven niets aan duidelijkheid te wensen over. De Maan landers kwamen in de vierde minuut al op een 1-0* achterstand maar bogen die door treffers van Mikos Gouka en Edwin Marijs voor de rust nog om in een 2- -voorsprong. MW27 slaagde er echter niet in om die vasi te houden. Extra zuur was dat de 2-3 pas in de laatste minuut viel. Hoekse Boys-Nootdorp 2-0(1-0), De beide promoven di waren tot de 1-0 aan elkaar gewaagd. „Maar na die treffer knakte er iets bij Nootdorp en waren we de rest van de wedstrijd heer en meester," zo vond Hoekse Boys-trainer Louis Knipscbeer, Hoekse Boys kwam in de 25ste minuut via Paul Klop op voor sprong. Vijf minuten na de rust verdubbelde Klop de marge. Daarna kreeg de thuisploeg nog voldoende kansen om de score verder uit te bouwen, maar slaag de daar niet in. Oude Maas-PPSC 1-5 (0-2). Na een moeizaam begin kreeg PPSC steeds meer grip op de tegenstander. Vlak voor rust zorgde Mischa Keemink met twee ra ke inzetten voor de 0-2 ruststand. Oude Maas scoorde vlak na rust tegen alvorens een prachtig afstand schot van Erik van Harmeien, een benutte strafschop én een schot van invaller José Rodriques 'PP' aan de eerste zege van het seizoen hielpen. Jeremy Hage- stein kreeg een gele kaart. Vierde klasse TSB-Botlck 1-0 CM)). „De eerste helft," moest TSB- trainer Jan van Vugt bekennen, „moeten we maar snel vergeten. Wij presteerden niks en Botlek kreeg enkele goede kansen. In de tweede helft zorgden en kele omzettingen in de ploeg ervoor dat we scoor den." Een vrije trap van Bob Brusse, die tegen een gele kaart aanliep, kwam voor de voeten van Tom Glimmerveen die zijn ploeg met een bekeken boogje de winst bezorgde. GTB-Rhoon 0-2 (0-1). „Ondanks de nederlaag," toon de GTB-lrainer Hans Hoogendoorn zich ccn ras-opti mist, „heb ik een hoop positiefs gezien. We kregen kansen zat om het verhaal af te maken." De bezoe kers bezorgden GTB middels twee geniepige coun- tertjes, eentje voor en eentje na rust, een flinke kater. Duyvestein-DVO'321-13 (1-7). De Vlaardingers gaan dit seizoen voor een (hoofd)pr(js en gaven meteen hun visitekaartje af. „Tegen ccn hele zwakke tegen stander," bekende DVO'32-trainer René Oomen. „hebben niet lopen 'klootzakken' maar simpel cn doeltreffend gespeeld." Doelpuntenmakers DVO'32: Michael Munne (3). Bekir Adanc (2), Peter van der Hoeven (2), Pieter Broere (2), Kor Hoogendijk, Barry Dijkshoorn, Wim Vuijk en Hatim Ait-Oufkir. Schiedam De softbalsters van Schiedam verzeker den zich de vorige week al van een plaats in de pro- mutie/degradatiecompetitie voor een plaats in de lan delijke hoofdklasse. Sinds zaterdag kent de ploeg van coach Leo Buiteman ook de tegenstander. Kind van de rekening in de reguliere competitie in de hoofdklasse werd namelijk Geul Techniek Zwijn drecht, dat aan een overwinning op DSC genoeg had om die nacompetitie te kunnen ontlopen, maar in Haarlem twee duidelijke nederlagen (11-1 en 4-0) leed. Komende zaterdag spelen Schiedam en Zwijn drecht de eerste twee (van mogelijk vijf) wedstrijden op Bijdorp, een week later wordt in Zwijndrecht de return gespeeld. De ploeg die het eerst drie overwin ningen heeft geboekt, speelt het volgend seizoen in de hoofdklasse. Schiedam rondde zaterdagmiddag overigens de competitie in de kampioenspoule tegen Run '71 met twee nederlagen af. De Enschedese ploeg won namelijk met 5-1 en 9-6. Vlaardingen - Op de Vlaardingse Waterpolodagen heeft WSV de titel weten te prolongeren. De Vlaar dingse tweedeklasser, die dit seizoen getraind wordt door Goran Ivanovksi, heeft daardoor in vier jaar ook vaiie vier toernooien gewonnen. In de meeste wedstrijden kwam WSV duidelijk als overwinnaar uit de bus. Opvallend was de 54 over winning op hoofdklasser ZPB. Een verzachtende om standigheid was dat de landskampioen zonder de in ternationals Gerben Silvis, Arno Havenga, Matthijs de Braijn en Marco Booy speelde. Dit viertal verte genwoordigt Oranje op het EK in Florence. Verder zegevierden de Vlaardingers over SK Arnhem met 6- 1het tweede zevental van WSV met 6-1 en Eeklo met 9-1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 6