Ambitieus SWSMC weifelend uit startblokken RKWIK verleent VFC voorrang in gezapige derby 'ODO straalt helemaal niets uit' Excelsior'20 start sterk Hermes trekt lering uit slechte voorbereiding Sonneveld schiet VDL naar zege Goed NK- debuut Richard de Groot Prestatieloop Hoogendijk Honkballers Holy halen uit tegen Spijkenisse 'Eagles' blijft in het rayon Rotterdams Dagblad Maandag 6 september 1999 Woerden De nieuwe Excelsi or'20 trainer, Paul de Roos kon te vreden terugkijken op het debuut van zijn ploeg in de derde klasse. De promovendus won met 2-5 van VEP. Een smet op de overwinnig was de rode kaart die Johan Ham- merstein kreeg voorgeschoteld. Hij raakte zijn tegenstander in een fel duel en kon inrukken. Excelsior'20 begon sterk. Hoewel VEP zeker niet minder was werd voor rust maar liefst drie keer ge scoord. Danny Koevermans, Jo han Hammerstein en Arae Clarijs waren de scherprechters. Na de thee kwam VEP direct op I - 3. John Bos, de nieuwe keeper, overgekomen van buurman SWSMC, was kansloos op een in zet van de gastheren. Direct daar na maakte Danny Koevermans met alweer zijn tweede treffer aan alle onzekerheid een einde: 1-4. Erik Ruts, terug na blessureleed, maakte de vijfde treffer. Gouda „De voorbereiding voor spelde niet veel goeds," luidt het het niet mis te verstane commen taar van voorzitter Ab Stijl. „Ge lukkig kunnen we spreken van een slechte generale die altijd ont aardt in een goede uitvoering. We hebben vandaag gewoon goed ge speeld en verdiend gewonnen." Göcan Cayir nam beide treffers voor zijn rekening. Zijn eerste vloeide voort uit een strafschop. ..De tweede was zeer fraai,"1 aldus Stijl. „Hij liep door op een stiftbal- letje, omspeelde de keeper van de thuisploeg en rondde eenvoudig af. Grimmius en Mok kregen een gele prent. Cabauw Ruim anderhalf jaar was Remco Sonneveld gebles seerd. De blonde aanvaller van VDL vertrok afgelopen zomer bij Excelsior Maassluis om het bij de buurman te gaan proberen, In zijn eerste echte wedstrijd liet hij direct van zich spreken. Nadat Ca- bauw een voorsprong had geno men schoot Sonneveld maar liefst drie keer raak. Na de 1-3 voor sprong controleerde de formatie van beginnend oefenmeester Re nd Verhagen de wedstrijd. Van de ruimte die de tegenstander nood gedwongen weggaf maakt inval ler Gerard van den Hoek en Rob Visser dankbaar gebruik door de score op te voeren tot 1-5. René Verhagen was tevreden, maar waakzaam. „We hebben vandaag goed gespeeld. Zeker na de mati ge voorbereiding. Maar volgende week zullen we weer volop aan de bak moeten," aldus Verhagen. Schiedam Ondanks ferme spierpijn kan Richard de Groot met genoegen terugkijken op zijn debuut op het NK triathlon in Al- mere. De 26-jarige Schiedammer realiseerde op het open NK hele triathlon de achtste tijd in 8 uur en 52 minuten. in het algemeen klassement, in clusief het Europees kampioen schap dat naar Jan van de Mare! ging in 7.57 uur, eindigde de at leet van Rijnmond op de veertien de plaats. Winnaar van het open NK was Rob Schilder uit Lutje- broek in 8.26 uur. De Groot zwom 3,8 kilometer m het Gooimeer en fietste 180 kilo meter. Alleen de 42 kilometer en 195 meter brak hem enigszins op. „Mede door het steeds warmer wordende weer klapte ik bij het lopen in elkaar," blikte hij terug. „Toch kan ik terugkijken op een geslaagd NK. De omstandigheden waren uitstekend. Ik heb me dit jaar helemaal voorbereid op het NK De laatste zeven weken deed ik alleen maar duurwerk." Resultaten andere Rijnmonders: Rob van Zanten 9.25 uur, Marcel Verburgh 10.44 uur. Joke Ritman 10.22 uur, Margriet Üil 11.30 uur. Vlaardingen Voor de 21ste maal organiseert sportschool Tino Hoo gendijk in Vlaardingen een pres tatieloop over 5 en 10 kilometer. Het parcours van de wedstrijd op zaterdag 11 september loopt langs de Krabbenplas en door de Broek polder. De start voor beide afstanden is om 13.00 uur en vanaf 12.00 uur kan worden ingeschreven in de sportschool aan de Blois van Tres longstraat 151. Door Mikos Gouka Schiedam Het debuut van Gijs Zwaan leverde nog niet de volle winst op. De ambiteuze fusieclub kwam tegen WVO wat weifelend uit de startblokken, maar had wel degelijk de drie punten kunnen pakken. Met een 2-2 gelijkspel is er voor de ti telkandidaat dus nog volop werk te verrichten. SWSMC startte met vier nieuwe Bouwman kopte de bal klaar en gezichten in de basiself. Onder de lat stond Peny Hoogstad, die na jarenlange trouwe dienst bij W Rozenburg de plek inneemt van John Bos. Daniël Moreno (Leoni- das), Samir Boukhari (SC Feye- noord) en Peter van der Veen (Strijen) waren de andere 'vreem de' gezichten op sportpark Harga. WVO uit Oosterhout bleek ge waagd aan de comptitiestart te be ginnen. Achterin man op man spelen tegen Alberto Lima en Pe ter van der Veen is een zet waar lef voor nodig is. Toch kwamen de gasten op voorsprong. Hoogstad kon een gevaarlijke voorzet met één hand verlengen maar de slim meegelopen Mehmet Sunme ko gelde de rebound snoeihard tegen de netten (0-1). In de tropische temperatuur was het voor de thuisploeg zeker geen pretje om het tempo noodgedwon gen te verhogen. Na een halfuur spelen kwam de formatie van Gijs Zwaan goedkoop aan de gelijkma ker. Peter van der Veen werd in de zestienmeter even vastgepakt en liet zich vakkundig tegen de grond vallen. De door arbiter Sin- ke toegekende strafschop was een kolfje naar de hand voor Detvis Xanthopoulus (1-1). In dezelfde minuut kregen de bezoekers een unieke kans om weer op voor sprong te komen. Lionel Eerste ling werkte Deo Snoeren tegen de grasmat. De toegekende straf schop werd echter naast de kooi van sluitpost Hoogstad geschoten door diezelfde Snoeren. Vanaf dat moment was de wed strijd weer voor SWSMC. Het was weliswaar niet sprankelend maar de Schiedammers hadden voortdurend balbezit. Xanthopou lus (paal). Van der Veen (in de handen van de keeper) en Lima (naast) hadden de kans om de ploeg op voorsprong te zetten maar slaagden niet. Na de thee hetzelfde wedstrijd beeld. Maar een knappe aanval van WVO bracht de bezoekers weer op voorsprong. Marcel Ronald Klaasen rondde af: 1-2. Gijs Zwaan -stuurde zijn man schappen naar voren. Een prach tige kopbal van Alberto Lima zorgde voor de verdiende gelijk maker. Lima is weer terug op Harga. De parel van weleer had een kort stondig avontuur in Griekenland maar was begin van het seizoen weer present op Harga. De scher pe voorzet van Fares werd door Li ma als vanouds achter de keeper gekopt: 2-2. SWSMC zette nog wel aan voor de winnende treffer maar slaagde niet meer in dat streven. Gijs Zwaan keek met gemengde gevoelens terug op zijn eompetie- debuut, „We hebben twee punten laten liggen. En goed ook. We heb ben aardig wat kansen gekregen maar ze niet afgemaakt. Het grote pluspunt vandaag was dat we twee keer terugkomen van een achterstand. Er was niemand die zijn kop heeft laten hangen," keek Zwaan terug. Zwaan begint met het volste ver trouwen aan de klus bij zyn nieu we club. De oud- profvoetballer weet dat de buitenwacht geen ge noegen neemt met louter mee draaien in de eerste klasse, SWSMC wil naar de hoofdklasse. „We zijn op de goede weg. Deze ploeg moet nog groeien. Het is duidelijk dat we onze top nog niet bereikt hebben. Wie de favoriet is? Wij zijn één van de favorieten in deze afdeling. Maar het is dui delijk dat er meer sterke ploegen zijn. We hebben zelf ontzettend vee! kwaliteiten en een grote werklust," besloot Zwaan. SWSMC-WVO 2-2 a-U. 15. Mehmet Sun me 0-1, 32. Demis Xanthopoulos {straf schop* i-1. 65. Ronald Klaasen 1-2. 80. Al berto Lima 2-2. Bijionderheden: geel voor Lionel Eerste ling (SWSMC). SVVSMC: Hoogstad. Eersteling, Moreno, Brokling, Van Bucrcn. Boukhari. Dos San- Los. Fares, Van der Veen, Xanthopoulus. Li ma. WVO: De Boer, Foppelaars (-16. Buitelaar! Van de Linden, Janssens, Mastromatteo (28. Bekkers), Dolion, Sunme, Bouwman. Klaasen, F.! Abdellaoui, Snoeren {85. Anlas) Duel om de bal in het duel tussen SWSMC en WVO. De Harga-bewoners hielden aan het duel één punt over: 2-2. Foto Peter Molkenboer Door Pim van der Helm Vlaardingen Of het de fel bran dende zon was, de perikelen rond om de dramatische toestand van het trainingsveld van KKWIK of de onzekerheid omtrent de op handen zijnde fusie tussen VFC, RKWIK en HSC, van een authen tieke derby tussen twee ploegen die normaliter strijd leveren was geen sprake, VFC won in een ge- zapige partij met 2-0 van RKWIK. De oefenmeester van RKWIK, Wilco Wapenaar, was een ander mening toegedaan. „Ik vind niet dat het een gezapig duel was, We hebben aardig mee kunnen doen met onze tegenstander, een aan tal goede mogelijkheden gecre ëerd. slechts verzuimd doel te treffen." Eric Teunisse, coach van VFC, was tevreden over zijn manschap pen, met name over hun taakbe- wuste spel. „We hebben mis schien geen geweldige pot ge speeld, maar we hebben wel ver standig gevoetbald. RKWIK is een stugge ploeg die de tegen stander graag het spel laat ma ken. Aan het eind van vorig sei zoen maakten we de fout alles op de aanval te gooien. Daar we dit keer niet in het mes van RKWIK wilden lopen spraken we tevoren af dat we rustiger zouden gaan voetballen. Daar zijn we aardig in geslaagd, denk ik." Dat taakbewuste spel leidde niet tot sprankelend voetbal. Over het algemeen werd er in een vrij laag tempo gevoetbald. Beide forma ties trachtten weliswaar opbou wend tot kansen te komen, maar hadden waarschijnlijk dusdanig veel moeite met de hoog oplopen de temperatuur, dat het aantal uitgespeelde mogelijkheden klein was. „Misschien leek het gezapig," leg de Teunisse uit, „maar wij hiel den rekening met de tweede helft, waarin altijd meer ruimte ont staat, zeker als we de bal in de eer ste helft snel rond laten gaan." Tien minuten na rust ontstond een klutssituatie voor het doel van de thuisploeg doordat keeper Edwin Kolsteren niet adequaat reageerde op een hoge voorzet. Uit de rebound vlamde Ronald van Mil op het doel waarop Kolste ren andermaal geen passend ant woord bood. Berrv van Reij trad wel slagvaardig op en jaste van dichtbij het leer onbedaarlijk hard tegen de touwen: 0-1. Dominant De 0-2 kwam van de voet van de dominant spelende Walter van Pu mis. Aan het eind van vorig sei zoen bekroonde hij zun spel met drie doelpunten, dit maal vond hij het net één keer, door de bal ach ter 'WIK'-goalie Kolsteren te knikken uit een voorzet van Job Raaymakers, waarmee het pleit in het voordeel van de gasten be slecht werd. „Wij missen jongens als Ramon de Rond en Brian van de Wilde," verklaarde Wilco Wapen aar de problemen die zijn team heeft met de afronding. „Als zij terug zijn is dat meteen uit de wereld. Ik baal van de scheids die twee keer een discutabele vrije trap te gen geeft waaruit de twee doel punten vallen, maar heb ook ge zien dat we alleen maar kunnen groeien naarmate het seizoen vor dert." VFC eindigt bij de eerste vier als het aan trainer Eric Teunisse ligt. „Vorig jaar pakten we een perio de. Dit jaar gaan we er weer voor. Met John van Mil weer in de gele deren moet dat lukken. RKWIK-VFC 0-2 <0-1). 55. Berry van Reij 0- 1, 70. Walter van Pernis 0-2. Bijionderhe den: Scheids re titer A. Looye hield rijn kaarten op zak. RKWIK: Kolsteren Van Bruggen, Van de Berg, El Hadioui (di5. Ozdemir), Jongeling, Kester, Van Ouwckcrk, Ploeg. Sam-Sin. Vermeulen, Wij zen broek. VFC: Groen, Dumonth (40. Van Reij), Rub- bemond, Koevermans, Bakker, Brouwer. Job Raaymakers. Thomas Raaymakers, varro). DoorTondeLeede Nieuwerkerk aan den Ussel De korfballers van ODO vonden reeds in hun eerste competitie duel op het veld hun Waterloo. Op bezoek by Nieuwerkerk konden de volgelingen van Wim van Re- nesse van Duyvenbode geen mo ment hun torenhoge aspiraties waarmaken. Een matig gespeelde tweede helft betekende voor ODO dat de winst (15-14) aan de gastge- vers gelaten moest worden. „Een meer dan verdiende nederlaag," toonde ODO-coach Wim van Re- nesse zich een waardig verliezer, „voor een ODO dat helemaal niks uitstraalde." „Aan de voorbereiding," keek Wim van Renesse, bezig aan zijn tweede jaargang in Maasland, voorafgaand aan het belangrijke duel hoopvol vooruit, „mag het niet liggen. Tegen drie mindere ploegen hebben we dik gewonnen en ook tegen hoog spelende clubs als KOAG, Snel en zelfs Fortuna behaalden we de volle winst. Tn de oefenperiode bleek dat ik Patrick Zeebregts, vorig seizoen prima spelend als basisspeler, moest passeren. Hij is niet uit beeld, ze ker niet, maar ik heb niet voor hem gekozen. Zo is hij er vandaag gewoon bij, want bij belangrijke partij en kan hij zyn waarde sllyd nog bewijzen. Nieuwerkerk heeft zeker geen slechte ploeg." Vorig seizoen vergooide ODO het kampioenschap tegen Nieuwer kerk. Direct na de zaal ging de ploeg bij Nieuwerkerk op bezoek en liep tegen een onnodige neder- Een fel duet om de bal in het duel tussen Nieuwerkerk en ODO Maasland. ODO leed in Nieuwerkerk aan den Ussel een gevoelige nederlaag. Foto Peter Molkenboer laag op. Dat verlies vormde het begin van het einde zodat ODO uiteindelijk de titel misliep. ODO, in de zaal uitkomend in de overgangsklasse na de promotie vorig jaar, hoopt zo snel mogelijk ook op het veld uit de eerste klas se te komen. Na de deceptie van het afgelopen jaar willen de ambi tieuze Maaslanders opnieuw, met zijn, een gooi naar het kampioen schap wagen. Ingedeeld in een sterke zaterdagpoule zal ODO alle geluk van dewereld. naast de ver eiste en aanwezige klasse, nodig hebben om het stapje hoger te kunnen maken. Nieuwerkerk was de eerste horde 'angstgegner' van ODO leek aan vankelijk een gemakkelijke prooi te worden. Binnen tien minuten liep ODO naar een 1-3 voorsprong. Nieuwerkerk herstelde zich won derwel. kwam weer op een punt achterstand en bleef goed aanha ken. Op het halfuur keerden de kansen en liet de thuisploeg, be staande uit lange mannen en klei ne vrouwen, vooral van afstand de bal door de korf glijden. De rust ging dan ook in met een 9-8 stand in het voordeel van Nieuwerkerk. De tweede helft gaf een teleurstel lend spelend ODO te zien dat te veel achter de tegenstander aan liep. Na een tussenstand van 1 i- 11 keek ODO als verlamd toe bij een tussensprint van de opponent die drie maal op rij scoorde. Ook de in dc tussentijd ingebrachte Patrick Zeebregts. voor de hard werkende maar weinig geluk ken nende Ruurd Mosterd, kon niet de ommekeer teweeg brengen. Het bepaatd niet imponerend- Nieuwerkerk leek echter in d_ slotfiase een 15-12 voorsprong niet te kunnen vasthouden. ODO kroop langzaam richting Nieu werkerk, maar toen de ploeg tot op een punt genaderd was, was het uitgerekend de bloed fanatie ke Lennard van der Vaart die tot twee keer toe een foute pass ver zond. De aanval strandde daar door in een vroegtijdig stadium strandde. „We hadden maar bitter weinig afvang." aldus een zwaar teleurgestelde Wim van Renesse, „leverden alles in en de ploeg toonde aan er nop niet te staan. hoewel de nederlaag natuurlijk erg jammer is." Doelpuntenmakers ODO: Jacco Glerum (4), Mary Pellikaan (3), Er ik Passehier (3), Marlies van Doom (2), Jakomijn Hoogendam en Lennard van der Vaart. Spijkenisse In de hoofdklasse zuid behaalden de honkballers van Holy ook in de uitwedstrijd tegen Spikes een ruime overwinning. Werd destijds aan de Vlaardingse Zwaluwenlaan al ruim gewonnen, gis termiddag was de tegenstander uit Spijkenisse een maatje te klein en won Holy duidelijk en verdiend met 10-16. De ploeg van coach Danny Rossoni verzuimde Spi kes al voortijdig uit de wedstrijd te spelen toen bij 4- 14 een beslissende marge van tien punten op het sco rebord stond en een 'zeven innings-wedstrijd' voor de hand lag. Maar Holy maakte wat foutjes waardoor Spikes een ralicy van vijf punten kon scoren en tot 9- 14 kon terugkomen, waardoor de wedstrijd uiteinde lijk toch de volle negen innings zou duren. Man van de wedstrijd zou Danny Rossoni, die in Spijkenisse zelf als pitcher de verdediging tegen Spikes vorm gaf, worden. Maassluis Het eerste mannenteam van basketbal vereniging Green Eagles blijft in het rayon spelen. Vorig seizoen eindigden de Maassluizers op de voor laatste plaats in de tweede klasse van het NBB-Ray- on West en dat betekende degradatie naar de eerste klasse van de Kern Rotterdam. Op verzoek van de baskeibalbond blijft 'Eagles' echter actief in de Ray on-competitie. Er kwam voor de Maassluizers een plekje vrij omdat Archipel uit Culemborg zich had teruggetrokken. In de tweede klasse B speelt in de nieuwe competitie naast Green Eagles ook het Sehiedamse Juventus, dat vorig seizoen degradeerde uit de promotie-divi sie. Met ingang van dit seizoen is Anne Koree, op voorspraak van de speelsters, trainer-coach van het eerste vrouwenteam. De ploeg komt uit in de tweede klasse Kern Rotterdam. Vierde klasse Fortuna Vlaardingen-Duivesteyn 5-1 (2-1). Fortuna flitst uit de startblokken.door een 5-1 over winning op Duivesteyn. Twee keer Martin Vader en twee keer Matthijs Verhoef en een doelpunt van Arie Tol leidden tot het quintet treffêrs. Antibarbari-DRGS 8-3 (3-1). DRGS ging voor één punt, maar moest puntloos en gedesillusioneerd huiswaarts keren. Antbarbari was duidelijk de betere ploeg en sprong zelfs onzorgvuldig met de mogelijk heden om. Marvin Dédrog, Raymond Verspuij en Douh-Douh scoorden voor DRGS. Mario Mosso zag geel namens de bezoekers. MSV"Jl-Quintus 3-2 (2-2). MSV71 pakte vlak voor tijd alsnog de volle winst. Voor de thee bracht Jeremy Kolmus zijn ploeg op een 1-0 voorsprong. Eus Zwiers was namens de bezoekers verantwoordelijk voor de 1-1Chris Kolmus bracht de ploeg van oefenmeester Theo van Dijk wederom op voorsprong. Na de gelijk maker van Folkert Kester leek het lange tijd dat er geen winnaar uit de strijd zou komen. Totdat laatste man Marco de Jong vlak voor tijd raaksehoot (3-2). Naaldwijk-Hoek van Holland 1-1 (14)). Hoek van Holland speelde voor de rust uitermate zwak. De ach terstand was dan ook verdiend. Na de thee was het veel beter aan de kant van de bezoekers. Piet Boon (strafschop) schootde 1-1 eindstand op het scorebord. SVDPW-RTG 4-1 (3-1), Roberto Dijkstra en Matthijs Monster waren op dreef. De 'DPW-ers vonden allebei twee keer het vijandelijke net en bezorgden de thuis ploeg de eerste zege. De voor SVDPW uitkomende Den nis van Oers doelpuntte voor RTG. Ronald Bos- hart kreeg geel namens de gastheren. FC Rotterdam-Schiedamse Boys 4-3 (2-1). Niels Bruinse! opende de score voor de Schiedam mers. Kort daarna kwam de thuisploeg langszij mid dels twee treffers. Na rust kwamen de 'Boys'op gelij ke hoogte door Gerard Wigmans, Dezelfde Wigmans zorgde voor het laatste doelpunt namens de gasten, toen stond de 4-2 stand reeds op het scorebord. FC Spaland-VOB4-3 (3-9), Spaland, de nieuwbakken fusieclub pakte thuis meteen uit met een fraaie zege. Voor de thuisploeg scoorde Marcel de Koning, San- der Vellinga (tweemaal) en Leo Boensma. Na de thee kwamen de bezoekers nog opzetten maar zonder re sultaat. Demos-Steeds Hooger 1-0 (1-0). Juan Benito was de grote man bij de thuisploeg. Zijn treffer was goed voor de drie punten. Bij Steeds Hooger werden twee drim en Dennis Bos kregen geel. Korfbaloverzicht Olympia (S)-CKC Maassluis 7-12 (2-9). Voor korfbal lend Maassluis kon het seizoen niet voortvarender teginnen. In Spijkenisse leek de rode loper uit te lig gen voor Maassluis. De thuisploeg bakte er helemaal niets van en de gasten konden naar hartelust scoren. „Het liep ais een trein," aldus Maassluis-spelerMen- no van der Gaag, „en het is aan overmoed of gemak zucht te wijten dat de tweede helft een drama werd. Met dank aan. de zwakke tegenstander wisten we de zege de behouden." Doelpuntenmakers Maassluis: Ruud van der Wees (3), Stefan Gringhuis (3), Paul van der Zee (2), Stephanie Verhaagen (2), Bart Schol ten en Menno van der Gaag. ONDO-Oranje Nassau 12-9 (8-2), „Na twee uur in de auto naar Middelburg," verklaarde Oranje Nassau- speelster Monique Doornink de nederlaag, „was het eigenlijk al over voor ons. Pas in de tweede helft kwa men we een beetje op gang. De achterstand was te groot om nog goed te maken. Het was jammer dat we zo veel doorlopers misten." Bij de Vlaardingse ploeg staan Ronald van der Harst, Yvette van der Kooij en Robbert Boomstra (voor de nog altijd geblesseerde Henk Poot) voorlopig in de basis. Harga-Terda 17-10 (11-3). „We hadden een droom- start," glunderde Harga-speler Sven Pappers na de overwinning op Terda, „want na tien minuten ston den we al met 6-0 voor. Dat we daarna wegzakten had vooral met de warmte te maken. Omdat we gewoon bleven meescoren konden we het potje simpel uittik ken." Voor Harga scoorden Sven Pappers (4), Jordi Majoor (3), Arjan Maltha (3), Martin den Hollander (2) Marianne van der Broek (2), Evelien Posthoorn (2) en Laura Bronsgeest. KV Vlaardingen-Fortuua 12-25 (4-14). Voor over- gangsklasser Vlaardingen betekende het eerste veldoptreden een enorme teleurstelling. „We werden een beetje overklast," drukte Vlaardingen-speelster Masja den Haan, na twee jaar afwezigheid weer terug op het oude nest, zich netjes uit, „door een nieuwe, jonge ploeg waarin alles klopte en het schot ontzet tend zuiver was." Van de nieuwkomers Leon Klop en Peter-Paul Hartendorp speelde vooral Klop een ijzer- sterke partij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7