11 McEwen komt weer banddikte te kort s Peter Hoornweg laat niets bij het oude 4> voor der sporten' mnm m *-< ¥|lvl BZC' 95 speelt vanavond tegen Meeuwenplaat O'Grady in ziekenhuis Schumacher: rentree later Waterpoloërs kunnen de Spelen vergeten Lennert Kaptein en Eric Baan op koers Deltasport eert Sjaak Maat Vijfde editie van 'Houtloop' MW27 piekert over voorzitter WK gaat met Euro-club de toekomst tegemoet Rotterdams Dagblad «jgs Dinsdag 7 september 1999 Rotterdam De wedstrijd BZC '95-Meeuwenpiaat (zondag 4E) wordt vanavond om 19.30 u. ge speeld op sportpark de Vaan in Rotterdam. Het duel stond ge pland voor afgelopen weekeinde, maar vanwege de tragische om standigheden rond Ronald Mul der - de BZC '95-speler ligt sinds afgelopen vrijdag in coma - wilde de thuisclub zondag liever niet voetballen. In overleg met Meeu wenplaat, de scheidsrechter en de KNVB wordt de wedstrijd nu van avond gespeeld. Marseille De Australische wiel renner Stuart O'Grady is na een ruzie opgenomen in het zieken huis. De renner van Crédit Agrico- Ie bezocht afgelopen weekeinde samen met team- en landgenoot Henk Vogels een restaurant in Toulouse. Bij het verlaten van de zaak werden de twee renners en hun vriendinnen overvallen door drie mannen. O'Grady werd daar bij met een voorwerp op het hoofd geslagen. De artsen hebben in het ziekenhuis zes hechtingen aange bracht. Aangezien de sprinter last had van een lichte hersenschud ding, moet hij zeker tot en met maandag in het ziekenhuis blij ven. De Australische Nederlander Vogels hield aan de aanval een pijnljjk hoofd en een zere arm over. Zijn verwondingen waren niet ernstig. De tuchtraad van de Belgische wielerbond heeft het beroep van Ludo Dierckxsens tegen zijn schorsing van zes maanden afge wezen. De renner kreeg de straf omdat hij na een etappezege in de Ronde van Frankrijk had ver klaard een verboden middel te hebben gebruikt om een kniebles sure te behandelen. De leiding van de ploeg van Dierckxsens, Lampre, nam de Belg daarop uit de Tour de France. Monza Het is steeds onzeker of Michael Schumacher dit seizoen nog in het wereldkampioenschap formule-1 terugkeert. De Duitser moest gisteren zyn rentree na on derzoek in het ziekenhuis voor de zoveelste keer uitstellen. Schu macher kan ook bij de Grand Prix van Europa, 26 september op de Nurburgrmg, niet in actie komen. Daarna volgen nog twee races in Azië: Maleisië (17 oktober) en Ja pan (31 oktober). Het is de vraag of de Ferrari-coureur zich aan de ze trip waagt. Hij liep de blessure op tijdens de Grote Prijs van Groot-Brittannië, op 11 juli op het circuit van Silverstone. Albacete Hoeveel kansen heeft Robbie McEwen nodig? Zondag in Benidorm liet de sprinter van Rabobank zich verrassen door- verzuurde benen en een neo-prof (Hunter) uit Zuid-Afrika. Gisteren kwam hij in Albacete een banddikte te kort om de leiderstrui in de Ronde van Spanje over te nemen van de Fransman Jacky Durand. De etappezege van Marcel Wüst was de negende voor de Duitser in de Vuelta. McEwen liet zich net ais Jeroen Blijlevens in de laatste honder den meters insluiten en grossier de m excuses. „Dit kan gebeuren in een massasprint, misschien lukt het morgen." Ploegleider Adri van Houwelingen deed min der luchtig.Als je het zo laat lig- gen, weet ik het ook niet meer," klonk het verwijtend richting Au straliër. Wrang Bij Rabobank werd al het hele jaar getwijfeld aan de sprintkwali teiten van McEwen. Een renner voor de kleinere ronden, werd be weerd met de erelijst in de hand. Toen McEwen in de Tour kritiek uitte op de gebrekkige steun van zijn ploeggenoten was de maat vol. Hij mocht uitkijken naar een andere werkgever. Wrang voor de ploegleiding was zyn daaropvol gende zege in de slotetappe van de Tour. McEwen is met een aantal ploe gen in gesprek. De Vuelta is, meer dan de Ronde van Nederland waarin hij een etappe won, het ideale platform waarop hy zich kan bewijzen. Daarbij heeft hij de omstandigheden mee. Van het su perkwartet Blylevens, Steels, 2a- bel en Cipolkni is alleen de Neder lander aanwezig. Cipollini zou starten in de Vuelta, maar keerde vrijdag huiswaarts nadat er com plicaties waren opgetreden by de bevalling van zijn vrouw. Blijle vens heeft, zo beweerde hij de af gelopen dagen, de juiste benen LeontlenZi] aard-Van Moorse! was haarconcur rentte. Onder weg pakte zij bonmcatlese- condenlntus- sensprintsen rukte op naar plaats In het klassement. Foto Jonn ver- sctHiuT/Corvos nog niet. Hij viel ook nog zondag, maar Hunter en Oetsjakovgingen McEwen in de sprint vooraf. In Albacete leek het pad gepla veid voor Blijlevens. Gegang- maakt door met name de TVM'ers Oetsjakov en Ivanov denderde het peloton richting finish. McE wen koos het wiel van Blijlevens, op jacht naar mogelijk een etap pezege, maar m elk geval een plaats bij de eerste drie. Met boni ficatieseconden zou hy in dat ge val de leiderstrui veroveren. Het bleek een verkeerde keuze. Blijlevens raakte ingesloten, McEwen net zo. Marcel Wüst sprintte ongehinderd naar zijn ze vende zege van het seizoen, de 98e in de profloopbaan van de Festina-coureur. De Duitser is ge specialiseerd in Spaanse ronden. In de Vuelta won hij in 1995 en '97 drie etappes, vorig jaar was Wüst twee keer de sterkste. Ook de Italianen Zanini en Lom- bardi gingen McEwen, die nog wel over Blijlevens kwam, voor. De Australiër reed linea recta naar zijn hotel en moet maar ho pen dat zijn ploegmakkers ver trouwen in hem blijven houden. „Dat zal toch wel? Het moet een keer lukken." Dat geldt ook voor Blylevens, die aan zijn st-md verplicht is in Spanje ten minste één etappe te winnen. Hij klaagde over pijn aan ribben en benen en kon slechts la chen toen hij hoorde hoe het McE wen, geen vriend, vergaan was. „Vierde? Geen leiderstrui? Mooi Van Moorsel wint Leontien Zijlaard-van Moorsel heeft de tweede etappe van de Ronde van Nederland voor wou wen gewonnen. Ze versloeg in de rit over 110 kilometer van en naar Langeraar in een massasprint landgenote Arenda Grimberg (tweede) en de Noorse Monica Va- len (derde). Zijlaard-Van Moorsel pakte on derweg bonificatieseconden in tussensprints en rukte op naar de tweede plaats in het klassement De leiding blijft in handen van de Duitse Judith Amdt, die zondag de eerste etappe won. In de tweede rit probeerden diver se wielrensters tevergeefs te ont snappen. Het complete veld storm/ie uiteindelijk en masse op de finish af. Een grote valpartij sloeg een kilometer voor aan komst toch het peloton uiteen. Zijlaard-Van Moorsel was in de spurt veruit de sterkste. Haar ach- tervolgsters kregen vanwege de valpartij allen dezelfde eindtijd. Florence De Olympische Spelen van Sydney zyn voor de Nederlandse mannenwaterpoloploeg een utopie gebleken. Door een forse nederlaag tegen Joe goslavië (6-11) werd de formatie gisteren tijdens de EK in Florence op de zesde en laatste plaats van de groep gedrukt Oranje had bij de eerste vier moeten eindigen om in aanmerking te komen voor het olym pisch kwalificatietoernooi volgend jaar mei. Door een slechter doelsaldo moet Nederland Roeme nië voorrang verlenen. De Roemenen verbaasden met een zege van 10-8 op de nog ongeslagen koploper Spanje, dat al zeker was van de eerste plaats en enke le van de betere spelers op de tribune hield. In de avondwedstrijd won Duitsland met 7-6 van Rusland en werd daardoor vierde. Nederland speelt nog om de elfde plaats tegen Slovenië. De nationale ploeg begon niet slecht. Weliswaar werd het al snel 2-0 voor Joegoslavië, maar even later was het 3-2 voor Nederland door treffers van Havenga, Van der Meer en Booy. De productieve eerste periode werd afgesloten met een gelijke stand; 4-4. Daarna was het gedaan met de tegenstand van de Ne derlanders. Joegoslavië, dat slecht aan het toernooi was begonnen, kon zich geen nieuwe misstap veroor loven en schroefde het tempo op. Maar liefst tweeën halve periode lang kwam Nederland niet meer aan scoren toe. Pas bij 10-5 kon Zuidweg het leed iets ver zachten. Vrouwen De Nederlandse vrouwen werden op ondubbelzinni ge wijze eerste in de groep. In Prato werd Frankrijk met 27-3 verpletterd. Nederland had een grote uit slag nodig om Italië op doelsaldo achter zich te hou den en zich rechtstreeks voor de halve finale te plaat sen. Met snel en beweeglijk spel werd het zwakke Frank rijk murw gespeeld. Bondscoach Mensink was vooral tevreden over de discipline van de speelsters. De snelle uitvallen vormden een belangrijk wapen, In- grid Leyendekker werd met zes treffers topscoorster. Karin Kuipers en Danielle de Bruin deden met vyf doelpunten nauwelijks voor haar onder. Na twee rustdagen speelt Nederland donderdag in de halve finale vermoedelijk tegen het fysiek sterke Rusland. Leyendekker is daar niet bij omdat ze dan in Nederland het huwelijk van haar broer bijwoont. Rotterdams Dagblad 1999 Door Hans Schelling Rotterdam - De finaledag van de vorige Masters van het Rotter dams Dagblad Tenniscircuit lag bij veel regionale tennisadepten nog vers in het geheugen. Hevige regenbuien zorgden twaalf maan den geleden ervoor dat de gravel- banen van hel Rotterdamse Victo ria op de finaledag volledig blank stonden. Gisteren op de eerste speeldag van de finaleweek van de acht tiende editie van Nederlands grootste tenniscircuit waren de omstandigheden ideaal. Zweet druppels in plaats van regendrup pels. Daar weten Raymond van Lammeren en Vincent Stuip na gisteravond alles van. De Cl-spe- lers stonden maar liefst 2 uur en 38 minuten op de baan. Het was niet zo maar een partijtje uit de eerste ronde. De youngsters stre- den voor elk punt en een debute rende umpire op de stoei zorgde regelmatig voor nodige discus sies. De voor de Z '67 uitkomende Van Lammeren beschikte tegen Stuip over de sterkste zenuwen. Vincent Stuip was niet de enige geplaatste speler, die op de eerste speeldag werd uitgeschakeld. Ook Sheila Maas (Dl), Desi van Otterloo (D2) en Ronald Maat (D2) sneuvelden in de eerste ronde. In de sterkste categorie by de mannen gaf Eric Baan meteen z'n visitekaartje af. De 28-jarige inwo ner van Zwij ndrecht gunde Vlaar- dinger Edwin van Doom slechts één game. Bl-kopman Lennert Kaptein had op het sfeervolle cen tre court zeker in de eerste set zyn handen vol aan routinier Andries Coppoolse, die tot 4-4 aardig kon bijblijven. De inmiddels 35-jarige Coppoolse gaf op die stand een 40- 15 voorsprong uit handen, waarna Halfweg-speler Kaptein meteen toesloeg: 64,6-2. Remco Rapmund verloor na een lange dnesetter het TOEG-onder- onsje van Ernst Slegtenhorst, die het vrijdagavond (19.30 uur) in de kwartfinale tegen Eric Baan moet opnemen. Joost Hordijk was de afgelopen maanden in de Dl-klasse opper machtig. De talentvolle Nieuwer- kerker verloor slechts één Dl-par tijtje by het Goudse TfOD van Er ik Hagen, die hy uitgerekend gis teravond ais tegenstander ont moette. De speler van TC Nieu- werkerk nam op een indrukwek kende wijze revanche: tweemaal 6-1. Joost Hordijk kan zo goed als zeker de komende maanden een bijzondere mededeling van de tennisbond ontvangen, Zyn uit stekende prestaties - 314 punten, 71 bonuspunten en een gemiddel de van 24,06 - zijn goed voor een promotie van maar liefst drie cate gorieën van de Dl naar de B2-ca- tegorie. Uitslagen HE-BI: Lennert Kaptem-Andr.es Coppool se 6-4,6-2; Eric Baan-Edwin van Doom M, 6-1; Ernst Slegtenhorst-Bemco Raprmmd 6-1, 3-6, 64; DE-B2; Donen Geertsema- Ruby de Groot w.o. wegens opgave De Groot, HE-B2: Sabin Tigu-Matthys WiUe- kes 6-1,64. Remmert Koekkoek-Rick Bos 64,6-1, DE-CBSainentha Helderop-Mans- ka van der Laan 6-3, 6-2. Naomi van der Jagt-Wietske Besseiing 7-5, 6-3: HE-CJ: Raymond van Lammeren-Vincent Stuip 6 1.5-7,7-5; DE-C2: Annemane Jaspers-Son- ja van Ruiten 6-1, 6-4. Nicolien Fiere-IIsc Schlosser 6-2. (5-2, HE-C2: Carli Wessels- Tom Heydolberg 4-6,6-2,6-3; DE-DI: Wen dy Spekman-Sheila Maas 64,6-1; Caroline Mulder-Yvonne van der Jagt 6-1, 6-2, HE- Dl: Joost Hordyk-Enk Hagen 6-1,6-1, Da vy Visser-Ronalti Maal 62,63, DE-D2: Na thalie Drost-Denise van Houdt 7-5,64; Lin de Nyhof-Desi van Otterloo 6-2,63, HE-D2: Joost Huyer-Vincent de Klerk 6-0,6-0. Olav de Ruiter-Mounce Reedijk 61,63. TOPSCORER VAN DE WEEK: Andrè Meyndert (BVCB) Andrè Meyndert (BVCB) Remco Sonneveld (VOL) Jumaan Maccow (Antibartoan) Ricnard vemoerf (Antibarban) Pio Fernandez (HWD) Ronaldo Mars (SMV Hillegersberg) Paul Wennekes Zwervers Klaas Doolaard (Oud-Beyeriand) Patnck Bekker (Rozenburg) Patnck van Mil (Aeolus) I schenkt de topscorer van de week een t-shirt. De meest produktieve voetballer van de maand verdient een paar voetbalschoenen. De prijswinnaars knjgen een bnef waann staat, waar zij hun prijs kunnen afhalen. Aan het einde van het seizoen knjgt de winnaar van het klassement een trainingspak, jack, kousen, een paar voetbalschoenen, een sporttas en een baf. De nummer twee verdient een trainingspak, een sporttas en een bal. De derde plaats is goed voor een trainingspak en een bal. Ook knjgen de winnaars een respectievelijk gouden, zilveren, en bronzen voetbalschoen. I Vlaardingen Uit eerbetoon aan de onlangs overleden Sjaak Maat wordt de tribune van Deftaspori naar hem vernoemd. Maat was ve le jaren bestuurslid bij de eerste klasser en heeft zich zeer verdien stelijk gemaakt voor het Vlaar- dingse voetbal in het algemeen. Op 8 september, voor aanvang van de wedstrijd om de supercup tegen Excelsiori20, wordt met de onthulling van een gedenkplaat de Sjaak Maat Tribune door de Vlaardingse club officieel in ge bruik genomen. Schiedam Hardlopers kunnen zondag 12 september hun condi tie op de proef stellen in de Jonge- neel Houtloop. Het is de vijfde editie van het Schiedamse atle- tiek-evenement. Het parcours (10 km) is vanouds in de nabijheid van Houthandel Jongeneel aan de Buitenhaven- weg. De voorinschrijving is in middels geopend. Onder de snel ste tien kilometer-lopers wordt een prijzengeld van vijfduizend gulden verdeeld. Maasland - MW27 piekert rich nok suf over het voorzitterschap. Al twee jaar lang zit de zaterdag derdeklasser zonder preses. Volgens bestuurslid Rob Zwaard zyn er enkele kandidaten ge weest, maar zij schrokken terug van de taken die een voorzitter moet vervullen. „We hebben al twee jaar de taken over de andere bestuursleden verdeeld, maar zo kan het niet langer." qcst-rlirterf^f Yïllf Vai-I-KqI V laalümgvi vviium jvuiil/ui 'mAArlpr mvwuvi Door Fred Louter Vlaardingen Peter Hoornweg lijkt deze zomer een nieuwe episode van zijn leven te zijn ingeslagen. De voormalig speler van Korfbalvereniging Vlaardingen begint binnenkort aan een nieuwe baan, betrekt een ander huis, gaat een nieuwe stu die volgen en heeft 'last but not least' met ingang van komend seizoen gekozen voor een andere sport. „Ik verruil het korfbal voor de at letiek," zegt Hoornweg (25). „Dat is zeker geen gemakkelijke be slissing geweest voor mij geweest, maar mijn gevoel zegt dat ik deze stap nu moet maken. Ik ben in middels op een leeftijd gekomen dat ik niet te lang meer kan wach ten met een dergelijke overstap. Dat het de atletiek is geworden heeft te maken met het feit dat het een individuele sport is, En met het gegeven dat ik voor be paalde onderdelen in deze tak van sport aanleg heb." Koningsnummer „Ik ga me vooral richten op de 200 meter. Daar liggen mijn kansen om verder te komen, al zegt mijn trainer dat ook de 400 meter mij wel zou liggen. Daarnaast kijk ik met een schuin oog naar de 100 meter, toch het koningsnummer in de atletiek." Dat Hoornweg moeite had bij het nemen van zyn beslissing wordt duidelijk als blijkt dat de sympa thieke Vlaardinger in juni nog te gen zijn club had gezegd door te gaan met korfballen. „Maar dan niet bij KV Vlaardingen. Ik had ei genlijk toegezegd bij het Rotter damse WION te gaan ballen, dit tot ongenoegen van KW, Die vonden dat als ik hogerop wilde, moest kiezen voor een hoofdklas ser. Nu ging ik naar een over- gangsklasser en dat was KW min of meer een doorn in het oog om dat het dat zelf in de zaal ook al is. Toch denk ik dat ik via WION de grootste kans had om ooit in de hoofdklasse terecht te komen. Er loopt daar een enorm potentieel aan spelers en de kans dat zij zou den promoveren binnen een be paalde termijn leek mij vrij re- eel." Sluimerend „Dat ik de overstap niet heb ge maakt kwam door een sluimerend gevoel dat zei dat ik nu weieens een keertje zelf verantwoordelijk wilde zijn voor mijn eigen presta ties. Een individuele sport is zo to taal anders, vergeleken met een teamsport. Je bent geheel op je zelf aangewezen. Voor mij is het belangrijk datik het gevoel heb er alles aan gedaan te hebben. Waar mijn top ligt is moeiüjk aan te ge ven. Mij n doel is een plaatsj e in de Nederlandse top. Concreet ge zegd betekent dat dat ik over drie jaar in de finale wil staan bij het Nederlands kampioenschap. Dan moetje de 200 meter toch in 21 se conden kunnen lopen. Mijn trai ner bij Rotterdam Atletiek heeft al gezegd dat hij niet kan beloven Peter Hoornweg verruilt KV Vlaardingen voor atletiek. 'Ik wilde perse een individuele sport gaan doen, ik denk dat ik op de 200 meter de nationale top kan halen.' Foto Peter Momenboer dat ik dat ga halen, maar ook dat hij niet kan beloven dat ik het niet haal!" „Natuurlijk ga ik het korfbal ook missen. Als het loopt bij korfbal is het echt een fantastische sport. Ik heb vanaf mijn twaalfde jaar bij KW gebald en ik moet zeggen dat het een heerlijke club is met een hele fijne selectie. Afgelopen jaar heb ik zelfs mijn beste korfbal ge speeld. Vooral de tweede sei zoenshelft op het veld gaf mij een enorm fijn gevoel. Ik speelde toen zo gemakkelijk. Verdedigend kwam ik amper in de problemen en aanvallend maakte ik iedere wedstrijd wel een punt of vijf. Ik merkte de laatste maanden dat ik tijdens trainingen naar medespe lers toe steeds veeleisender werd. Ik kon me echt opwinden als ie mand drie keer achter elkaar een bal links van de korf gooide. Dat kan gewoon niet, dan ben je niet goed bezig. Toen begon ik mij se rieus af te vragen of ik dit nog wel wilde. Ik besefte dat ik dat pro bleem waarschijnlijk ook by mijn nieuwe club zou gaan tegenko men, en besloot toen definitief voor een individuele sport te kie zen." „Ik denk niet aan het feit dat het in de atletiek ook weieens mis zou kunnen gaan. Ik vind dat als je iets echt wilt bereiken in je leven, dat dan ook gaat lukken. Doelen stellen vind ik heel belangrijk. Ik weet ook wel dat een hoop men sen zullen zeggen dat ik arrogant overkom als ik zeg dat ik binnen drie jaar bij de Nederlandse top van de atletiek wil zitten. Maar die kritiek neem ik maar op de koop toe. Wat is er mis mee dat ie mand zijn ambities uitspreekt? Mocht het inderdaad niet lukken om mijn doel te bereiken, waar ik dus niet vanuit ga, is er toch nog geen man overboord, rk kan later altijd zeggen dat ik het in ieder geval geprobeerd heb." Schiedam De pr-commissie van voetbalvereniging WK heeft een nieuw fenomeen in het leven geroe pen: de Euroclub. Leden en met-leden van de twee deklasser kunnen lid worden van de Euroclub duor vijftig Euro'a te doneren. Het geld van de Euroclub wordt besteed aan verschillende doeleinden. „De eerste bestemming," zegt pr-woordvoerder Wil lem van Baarle, „is een vier-tegen-vier-veldje dat achter het huidige all-weather moet komen. Het is geen overbodige luxe, maar meer om extra ruimte te scheppen op ons veel te krappe complex. Als je alleen al ziet hoeveel jeugdleden er op woensdagmiddag tussen vier en zeven uur trainen, dan hebben we echt dringend behoefte aan extra ruimte. Er lopen dan on geveer 150 F- en E-pupillen te trainen. Met het mini- veld proberen we in de ruimte-problematiek wat ver lichting te brengen.1' Sportcomplex Kethel, waar WK en SC Spaland zijn gevestigd, is al jaren veel te klein voor twee voetbal verenigingen. Afgelopen seizoen werd dat met een ludieke protestactie in de vorm van een voetbalwed strijd op het Stadserf aan de orde gebracht. SC Spa- land heeft over jeugd niet te klagen, maar vooral WK maakt een explosieve groei door. In twee jaar tijd groeidede jeugdafdeling van honderd leden naar een aantal van driehonderd jeugdige voetballers. Van Baarle: „WK groeit en groeit. Dat doet ons bij zonder goed, want een dergelyk wasdom wijst op po pulariteit. Tegelijkertijd moeten we ons realiseren dat deze ontwikkeling eisen stelt. Eisen aan voorzie ningen en financiële middelen. Want WK heeft hoge verwachtingen op het gebied van sport en vermaak waar te maken. Daarnaast heeft onze jeugd bijzonde re wensen. Zo werd al jaren gedroomd van een vier- tegen-vier-veldje. Dankzij de Euroclub hopen we die droom te kunnen verwezenlijken." De Euroclub telt inmiddels al ruim zestig leden. De naam van de club van geldschieters is bewust geko zen, „Omdat de club voor zijn leden de eerstmogelij- ke bestemming kan zijn, uitgaven te doen in de vorm van euro's," aldus Van Baarle. „Het lidmaatschap kost vijftig euro's per jaar, maar uiteraard zyn ruime re bedragen ook welkom." Dat de pr-commissie van de Kethel-ciuo de afgelopen zomermaanden niet heeft stilgezeten is in de volle dig opgeknapte kantine duidelijk waarneembaar. WK beschikt sinds kort of een gesloten tv-circuit met drie beeldschermen. Daarop worden niet alleen reclameboodschappen, maar ook de thuiswedstrij den van het eerste elftal, een video-presentatie van de club en allerhande informatie vertoond De appa ratuur wordt zaterdag 11 september na het eerste thuisduel officieel in gebruik genomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 9