Waterwei iüHsfii De yuppen van nu zaten met geitenwollen sokken in Quibus Groenlinks: 'De autovrije zondag is door het Vlaardings college geboycot' Verkeerde zuinigheid sT Zaak aan Lange Haven na periode als Podium Café nu door als De Graauwe Hengst In feestweek aandacht voor het verleden en de toekomst Rotterdams Dagblad Dinsdag 7 september 1999 Daar stond ie. In een hoekje van de herrezen Singelkerk. In verscho len, afgeknipte spijkerbroek, vaalt-shirt zijn grijze kuif als wiMgrod boven zijn voorhoofd, het onafscheidelijke plastic tasje bij de hand.': Dammis van '1 Zelfde. Centrum-bewoner, fylosoof, doemdenker eri - positivo tegelijk, mensenkenner, historicus, verhaten-verteller en geïnteresseerd burger. Daarom ook was hij aandachtig toeschouwer tijdens de eerste eucharistieviering in de gerestaureerde bfiuötiek; „Maak datje weg komt," lispelde hij. „Hier ia geen plaats voörheif^ dense verslaggevers." Een lach verscheen op zijn getekende gelaat lr: Ik ken Dammis al jaren. Een eenvoudig man. Goudeerlijk- Bol op zijn neeljes. Arm, maar gelukkig met wat ie heeft, lshlij met Vrat ie krijgt Een lieve man. Maar zo onvoorspelbaar als de neten. Dat heb ik zondag wel weer gemerkt. *r- „Wat doe jij in vredesnaam in een kerk? vroeg ik hem op fluisterende' toon, niet wetend dat hij er kind aan huis was. „Ik ben," antwoordde Dammis, „tijdens de restauratie ook vaak wezen kijken. Vooral ate het regende. Stond ik lekker droog. Ik wilde nu wel pcth ziénVrat eir; van geworden is, maar het kost me nog vijfentwintig pidt oofc Efëbik daar in die kist gedaan, voor de restauratie. Ze hebben nog steeds geld nodig." „Jij bent een goed mens" eerde ik hem met gedempte stem. „Je komt in de hemeL" Dammis vouwde terstond zgfl haodèa en prevelde een gebed ,Jk ga het voor jou ook vrager," fluisterde hij me met een serieuze blik toe" v Kijk, aan zo'n man kan de gemeente Maassluiseen:yófii£iiiföê$P men. Meer dan een paar knaken heeft hij niet op zak en toch doneert - hij zomaar even een geeltje voor de kerk. Wie weet wat hij voor de slachtoffers in Turkije heeft overgemaakt Het Maassluise gemeen tebestuur zette zich te kakken door maar vijfduizend guktea be schikbaar te stellen voor Turkse, Ze zgn daar kennelijk behoorlijk aan het bezuinigen. En ook al wordt het bedrag aangepast bet eigen- lyke denken blijft. Dat werd me in juni al duidelijk toen de Postcodeloterij op bezoek kwam, Elf Maassluizers hamen de moeite zich te verkleden als liét! Towers en datleverde 5500 gulden op voorhetgoededoel vahdéli^l tij. Kattepik In Urson, het vierde dorp aan weet ik vcd wat TOör'1 stroompje, werd 70.000 gulden bijeengtaeftt Eh Maassluise stadhuis die zei: "Kom op, we veidubbelén dé opbrengst We moeten als Eerste Stad aan de Waterweg ons visitekaartje toehap; geven." Niks van dat Eb de lokale omroep Waterweg FM? Die werd de.nek omgedraaid omdat Maassluis weigerde mee te betalen. Goed, vow de bewoners van de Elementum-sloopflats wilde de gemeente dan wel ra de buidel tasten, Bovenop de verhuiskostenvergoeding van dan Woningstich ting Maassluis werd hen duizend piek in het vooruitricht gesteld. Ja, daar kan je echt wat mee! Is het college soms enkde jaren bet stad huis niet uit geweest? Dit is nog niet alles. Steeds vaker worden commissievergaderingen in beslotenheid afgehandeld. Gezien het huidige beleid heeft dat niets te maken met zaken die burgemeester Sterkenburg liever naar buiten ziet komen, maar met de verkeerde zuinigheid. Want bg een besloten vergadering, mogen geen geïnteresseerde burgers komen. De hoefje dan ook voor de vergadering, in de pauze en er na, nictate drinken aan te bieden. Ja, dat scheelt al gauw een sbk op een borrel! SANDER SON NEMANS Woensdag september SCHIEDAM Podium Café, Lange Haven. Onthulling nieuwe naam en aansluitend deejay Bram Uil, 20.00 u. VLAARDINGEN Harmonie. De veijaardag van Juffrouw Dotje Juf frouw Lotje, lO.OOu. R07rERDAM Rotterdamse Schouwburg gr zaal 20.15 De moed om te doden, kl zaal 20.30 Creole. Odeon 20.30 Live Jazz in Odeon. Nighttown 21.00 Golden Earring. Theater- West 19.30-21.30 Koor: Spelen met je stem. Plan-C 22,00 Trijntje Oosterhuis zingt Stevie Wonder. Luxor 20,00 Theo Maassen. Pelgrimvaderskerk 20.30 Hei- zend VOC-Theaterfestival 1999. Boompjeskade 10.00,12.30 en 15.30 Bootexcursie Rotterdam - Kin derdijk V.V. Hal 418.30-21.30 Digital Playground. Bioscopen tot en met woensdag 8 september. Imax Theater: 'Wildfire feel the heat'(al) dag. (beh.vr- .za.zo.) 14*10. 'Extreme' (al) dag. (beh.vr.za.zo.) 13- 17.45, vr.za.zo. 20. Africa's Elephant Kingdom (al) dag. (beh. vr.za.zo.) 15, vr.za.zo. 13-16-19. Whales' (al) vr.za.zo. 11-14T7. The living sea' (al) vr.za.zo. 12-15- 18. 'Eyes wide shut' (16) dag. 21. The mummy' (12) dag, (beh .vr.za.zo.) 18.45. Lantaren/ Venster 1; 'Deconstructing Harry' (16) dag. 19.30-22. Ven.2: "Daar in het land' (16) do.za.zo. 20. Film programma Wereld Haven Dagen Festival, vr. 19.30, Tokyo eyes' (16) dag, (beh.vr.) 22. Cinema 2000: 'Blade runner; the director's cut' (16) ma.di.wo. 19.30. Ven.3: 'Hapiness' (16) dag. 19.30-22.15. Ven.4: 'Plus qu'hier, moins que demain' (16) dag. 20. 'Hi deous kinky' (16) do. t/m zo. 22. 'Cookie's Fortune1 (16) ma.di.wo. 22. Pathé Cinerama 1: 'Eyes wide shut' (16) do. t/m zo. 13-16.30-20.45.1Austin Powers' (al) ma, t/m wo. 13- 15.40-18.30-21.15, Cin.2: 'The Thomas Crown affair' (al)do. t/m zo. 15.40-18.40-21.30, do.vr. ook 12.40. 'Sli ding doors' (al) ma. t/m wo. 15.30-18-21, ma.di. ook 12.40. C.iiU; 'Nachtvlinder' (12) dag, 12.50-16-18.30- 21.30. Cin.4: 'Notting Hill' (al) do. t/m zo. 15.20-18.20- 21.15, do.vr. ook 12.30. 'Entrapment' (12) ma. t/m wo. 15.20-18.20-21.15, ma.di. ook 12.30. Cin.5: 'Never been kissed' (al) do, t/m zo. 13,30-16.15-18.40-21.30. 'eXis- tenz' (1G) ma. t/m wo. 23.30-16.10-18.30-21.30. Pathé Lumière 1: 'Life* (al) dag. 13-16-18.45-21,30. Lum.2: The mummy* (12) dag. 12.15-15.15-18.15- 21.15. Lum.3: 'The matrix' (16) dag. 14.30-17.45-21. Lum, 4: 'Carrie 2: The rage' (16) dag. 15.15-18-21,15, do.vr.ma.di.ook 12.30. Pathé Schouwburgplein 1: 'Notting Hill' (al) dag. 11.40(za.om 11.50)-15.20-18.20-21.10. Sch.2: TO things I hate about you' (al) dag. 16.30-19-21.40, di. niet om 21,40, do.vr.ma.di. ook 11.30-14. Sneak Preview: 'Druk werk met werkdruk' (16) di. 21.40. Sch.3: Wild wildwest' (12) dag, 11.10-16.15-18.50-21.30, do.vr.ma .di. ook 13.40. Sch.4: 'Eyes wide shut1 (16) dag. 11.50- 16-20.30, Sch.5: 'The Thomas Crown Affair' (al) dag. 11.40-15-18.30-21.20. Sch.6: 'Instinct' (12) dag. 15.30- 18.30-21.20, do.vr.ma.di. ook 11.50. Sch.7: 'Analyse this' (12) dag. 16.20-18.50-21.50, do.vr.ma.di. ook 11.20-13 45. Rexanc: Erotische films (18) dag. 12 t/m 01. Kindermatinees: Pathé Cin.2: 'Baby geniuses' (al) za.zo.wo. 13.15. Pathé Cin.4: 'Kabouter plop'(al) dag. 12.30. Pathé Lum.4: 'Jungle Jack 2' (al) za.zo.wo. 13.15. Pathé Sch.2: 'De koning en ik' (al) za.zo.wo. 11.30-14. Pathé Sch.3: 'Asterix Gbelix tegen Cae sar' (al) za.zo.wo. 13.40. Pathé Sch.6: 'Ratjetoe' (al)za .zo.wo. 11.20-13.20. Pathé Sch.7: 'Kabouter Plop' (al) dag. 11.30-13.45. Redactie Waterweg: John Bunte, Edwin Co melisse, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariétte Olsthoom, Eefje Oomen, Sander Sonnemans Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie; Bart Boerop Telefoon 2732700 4004310 DoorEefje Oomen Vlaardingen De GroenLinks- fractie is woedend over de manier waarop het college het verzoek van het Landelijk Overleg Auto vrije Zondag (LOAZ) beeft afge daan. Hoewel de vraag om een au tovrije dag dit vooijaar al naar de gemeente werd gestuurd, staat het nu pas op de agenda van de raadscommissie. Omdat de mani festatie al op 19 september geor ganiseerd. zou moeten worden, be tekent deze vertraging dat het er niet meer van zal komen. Volgens Groenlinks-fractievoorzitter Ben van der Velde komt dat laatste het college wel goed uit. Volgens Van der Veldezag het col lege van het begin af aan niets in het plan. Hoewel het de fractie voorzitter te ver gaat om van 'moedwillige' sabotage te spre- ken, benadrukt hij wel dat de gang van zaken rond het verzoek 'uiterst merkwaardig' is, In het vooijaar al verzocht de oppositie partij het college om het verzoek van de LOAZ voor te leggen aan de raadscommissie verkeer. Hoe wel b en w daarin toestemden, heeft de brief de commissieleden pas vorige week bereikt. Personeelsgebrek GroenLinks informeerde in het laatste raadsdebat voor het zo merreces naar de reden voor de vertraging. 'Personeelsgebrek', antwoordde het college. De amb tenaar die er gewoonlijk voor zorgt dat de agenda voor de com missies wordt bijgehouden, zou vanwege ziekte deze taak niet hebben kunnen vervullen. Daar door raakte dit agendapunt tus sen wal en schip, luidde de verkla ring. GroenLinks vindt dat ex cuus ongeloofwaardig, aangezien andere onderwerpen de agenda wei haalden. Omdat de lokale politiek na die laatste vergadering op reces ging, is het punt doorgeschoven. Van avond bespreekt de raadscommis sie het voorstel. Van der Velde: „Veel te laat natuurlijk. De auto vrije zondag zou al op 19 septem ber plaats moeten vinden. Zou het idee nu nog goedgekeurd worden, dan hebben we sowieso geen tijd meer om het te regelen." Geen draagvlak Overigens hebben b en w al een concept-antwoord opgesteld aan de LOAZ. Daarin staat dat er geen draagvlak is voor de organisatie van een autoloze dag. Vooral die laatste formulering wekt de woe de van GroenLinks'er Van der Velde. „Hoezo geen draagvlak? Dat hadden we nou juist moesten onderzoeken. Maar dat is niet ge beurd." De brief moet nog worden goedgekeurd door de raadsleden. Om de landelijke manifestatie niet ongemerkt voorbij te laten gaan, zal de partij van Van der Velde volgende week een oproep in het huis-aan-huisblad plaatsen. Daarin worden Vlaardingers ge vraagd om in het kader van de manifestatie zelf 'autoloze' mani festaties op te zetten. Van der Vel de denkt dan aan evenementen waarin allerlei alternatieven voor de wagen centraal staan. Een ska- tedag zou volgens hem bijvoor beeld een aardig idee zijn. In tegenstelling tot Maassluis, waar voor zover zijn activiteiten zijn gepland, worden er in buur gemeente Schiedam op 19 sep tember volop evenementen geor ganiseerd. Dit gebeurt op initia tief van Milieudefensie Schiedam en de lokale milieuwerkgroep van de GroenLinks-fractie in Schie dam. Die kwamen met de plannen toen bleek dat ook het stadhuis in de jeneverstad niet echt warm liep voor de manifestatie. Inmid dels heeft wethouder Hafkamp daar wel wat steun toegezegd. Zo stelt hij het Stadserf ter beschik king voor activiteiten als een de monstratie van ligfietsen en zorgt hij voor een aankondiging op de gemeentepagina's in de huis-aan- huisbladen. Ook in de wijken West en Zuid worden tal van initiatieven ont plooid. 's Avonds is er een skate- toer gepland. Door John Bunte Schiedam Twee kampen had je halverwege de jaren zeventig op de middelbare scholen, al die braaf thuis blijvende kidswaar schijnlijk ruim in de meerderheid even niet meegeteld Je was 'disco' of je was blues'. En dat laatste stond zo'n beetje gelijk aan 'hasjbal'. Geitenwollen sok ken had je aan. Ook in de zomer. Je droeg jeans. Hoe versehotener hoe beter. En een scheur extra maakte het alleen maar mooier. Daar overheen een oude leger- coat, of desnoods een 'parka' als ie er maar niet nieuw uit zag. Of zo'n Afghaanse jas, net als Bram Uil altijd had. Want die draaide de plaatjes in de Quibus. En daar moest je zijn als hasjbal. Of je nou blowde of niet Het is deze week 25 jaar geleden dat de Quibus de deuren opende. Het café heet allang niet meer zo. Het werd op zeker moment Podi um Café. En vanaf morgen heet het De Graauwe Hengst. Maar de zaak is nooit wezenlijk veranderd. Hilly de Jonge zwaait nog steeds de scepter. En zy is niet de enige, die in die kwart eeuw nooit is weg geweest. Natuurlijk is er ook een ander publiek gekomen, maar iets wezenlijks is er niet veran derd. De Quibus. Het is jeugdsentiment voor een hele generatie Schie dammers en in iets mindere Vlaardingers en Maassluizers. Want als scholier van pak 'm beet Spieringshoek, Schravelant of Nieuwlant of het Vlaardingse Groen van Prinster (dat waren dé scholengemeenschappen in die tijd) moest je daar gewoon ge weest zijn. Als je 'blues' was ten minste. En dat waren er veel in die tijd. De Quibus, dat rare café aan de Lange Haven in de Schiedamse binnenstad, waar je je fiets op hoop van zegen tegen de gevel, of in het steegje er naast gooide en maar moest hopen dat niet een of andere dwaas alles in de gracht mieter de. Waar je eerst door een rood velours gordijn moest, en later een houten draai deur, en waar vervolgens de hasjdampen zich in al je kleren nestelden. Het was bijna net zo heftig ais de patchoully, de verplichte parfum van elk blues-meisje in die tijd. Niet dan je mee blowde, maar er al zijn was genoeg. Wat een wauzen- kabinet, als je eraan terug denkt. Maar alles was even prachtig. Naar de plee gaan en daar uit een speakertje heel andere muziek horen, dan dieUil-herrie. Maar so wieso, het was wel bijzonder. Heel anders dan vanuitje Deep Purple- kamer in de James Last-ellende van je vader verzeild raken. Alles beter dan thuis. En je plofte neer, als het even kon rond die gore zwarte potkachel in het midden van de zaak. Waar nog weieens een daarop gedeponeer de jas in de fik geraakte. Je hoor de erbjj. Je was echt 'blues'. Ou ders mochten van niets weten. Die zouden er toch geen enkel be nul van hebben. Je verzon ge woon een schoolavond. Of als die er al wel was, dan verliet je 'm pijl snel. Want in 'De Kwiep' zitten was wel even wat gaver dan in die aula van het schoolgebouw rond hangen. 'Swami' in Poona Ja, de Quibus was populair. En dat de jeugd massaal naar het cul tureel café, zoals de opzet was, zou komen dat wisten de initiatiefne mers ook niet. Hilly de Jonge zocht met drie companen (haar zus Jenny, Bram Uil en de later als 'swami' lange tijd in Poona verblijvende Peter Pijpers) ge woon een goeie plek om een leuke zaak te beginnen. Ze waren in Rotterdam al eens bezig geweest, maar het was het steeds niet hele- In 25 Jaar tijd Is er niet zo gek veel veranderd In het café aan de Schiedamse Lange Haven. Foto Roei rajkstra maal. „Toen hoorden we van Jan Mes, die hier aan de overkant op de Lange Haven zat, dat het pand van de Graauwe Hengst leeg stond. En dat leek ons wel wat. Vervolgens zijn we een hele tijd bezig geweest om een ver- gunning te krijgen. We hebben toen zelfs nog een raadsverga dering, het was de laatste van burge meester Roelfsema, verstoord. Het Vrije Volk wijdde er de volgen de dag nog een commen taar aan. Het was 'flauw', wat we had den gedaan. Maar uiteindelijk kwam het wel voor elkaar." Zomer '74. De bedoeling van de vier was duidelijk. De muziek moest centraal staan en die mu ziek mocht vooral niet commerci eel zijn. De naam Quibus haalden ze uit het woordenboek: dwaas of rare kwast staat daarin als meest gangbare betekenis. Bram Uil, nu al jaren als modern kunstenaar aan de weg timmerend, zorgde er persoonlijk voor dat die muziek keuze verantwoord bleef. Hij had zijn eigen deejay-ruimte schuin boven de bar. Zo'n twaalf jaar draaide de tent met succes. Het vormde inmid- dels onderdeel van het vaste rond je in Schiedam: Quibus, Bruin Ca fé en Goudsbloem. Vooral die laat ste zaak, waar nu al jaren een res taurant is gevestigd, nam veel (jonger) publiek over. Daar was een 'stokbrood- i—.i je-gezond' en in de Quibus al leen een tosti. Zo af en toe werd vanuit het Lange Haven café wel iets ge probeerd. Een theehuis er naast, een vege tarisch restau rant, kinder- middagen op de zondag. Maar het liefst zat het publiek gewoon relaxed te zijn. En minimaal eens per week was er live-mu- ziek. Soms ook met illustere namen. Kaz Lux vond het er leuk. Zijn maatje Jan Akkerman ook. En bij een eerste jubileum zorgde Hans Donresteijn nog voor een feest. In later jaren stonden bijvoorbeeld ook de Beri ni's en Pater Moeskroen op het podium. De naam was tnen al veranderd in Podium Café. Hilly de Jonge: „Het publiek wijzigde. Het werd agessiever en dat wilden we een halt toeroepen. Daarom hadden we bedacht er een club van te ma ken. Het accent kwam meer op de live-muziek te liggen en je moest entree betalen om naar binnen te mogen. Maar dat werkte ook niet Het werd wel heel erg saai. En uit eindelijk zijn we toch weer voor een groot deel op de oude voet verder gegaan." Maar toen was de naamsverande ring al wel een feit. En ook als Po dium Café, sinds februari '87 als naam gevoerd, gedijde de zaak aan de Lange Haven. Een deel van het 'relaxte publiek' uit de eerste jaren keerde terug en er werd voor continuiteit in de optre dens gekozen. Een paar keer per week zijn er live-optredens met steeds terugkerende elementen zoals de Kees van Krugten-sessies op de donderdagavond. Geen nieuwe koers En nu is er dan weer oen naams wijziging aanstaande. Niet omdat de formule weer aan een wijziging onderhevig is, nee. Want Hilly de Jonge, als enige van de vier pio niers overgebleven, heeft die hoop opgegeven. De klanten vin den het prima zo en waarom dan geforceerd iets willen verande ren? „Als je echt een nieuwe koers wilt varen dan moet je daar jaren in investeren. Dat lukt ge woon niet." En dus is er na twaalfeneenhalf jaar Quibus, twaalfeneenhalf jaar Podium Café vanaf morgenavond podiumcafé De Graauwe Hengst. .Gewoon omdat ik die naam altijd al wilde voeren, maar het kwam er maar niet van. En opeens werd die mogelijkheid geboden en pas te alles ineen. En toen was dit ju bileum er een perfect moment voor." En daar had haar buurvrouw, kunstenares Carla van den Heu vel van Galerie 20 alles mee te ma ken. Rein Melchers, distillateur in ruste en vurig pleitbezorger van de terugkeer van de jeneverhisto rie aan de Lange Haven zeurde haarde kop gek om een sculptuur te maken van De Graauwe Hengst. Want die hoorde terug te komen op de oude plek, boven de ingang van het Podium Café. Daar immers werd die jenever sinds 1714 (en tot 1968) door de fir ma Daniël Visser en Znonen ge maakt. Ze overlegde met Hilly de Jonge en toen bleek, dat die al veel lan ger met zelfde plannen liep. Tij dens inspecties en verbouwingen was zij al op zoveel uit het verle den van het pand gestuit, dat ze daar dolgraag meer mee wilde doen. Ze was ook al op zoek ge weest naar de oude houten beeld- tenis van een steigerend paard, die vroeger boven de entree hing, maar die was nergens meer te vin den. Wel trof ze achter de muren oude bonnen, orders en salaris- briefjes van Visser en Zoonen aan. 'Zend mij per eerstvaeren- den schipper 25 liter 35 gelijk gewoonte', stond bijvoorbeeld op een bestelling. Die herinneringen zullen straks een mooi plekje in een vitrine moeten krijgen. En dan heeft Melchers helemaal zijn zin. Hilly de Jonge: „Toen Carla bij me kwam met het aanbod het beeld opnieuw te maken was ik meteen om. Dat was het moment om de naam De Graauwe Hengst te gaan voeren. Maar verder zal er niet zo gek veel veranderen. Ik heb er na tuurlijk wel over gedacht om die jenever weer opnieuw te laten ma ken want het merk bestaat niet meer maar wat moet ik er ver der mee? Ais ik nou liters jenever per dag verkocht..." Oude plaatjes draaien Morgenavond wordt het hengst- beeld boven de entree bevestigd. De feestweek ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan is dan al van start gegaan. Vanavond kruipt Bram Uil namelijk weer achter de pick-up om oude plaatjes te draai en, al zal er waarschijnlijk ook wel een cd-speler aan te pas komen. De komende dagen staan deels in het teken van het verleden met al van Schiedamse muzikanten met een Quibus- en Podiumcaféverle- den. En zelfs de kindermiddag wordt zondag weer een keertje van stal gehaald. Hilly de Jonge, ook pratend namens een flink deel van het oude trouwe publiek: „Als de kinderen groter worden neemt de animo om zoiets te orga niseren af." De belangstelling voor de diverse avonden deze week is groot. Er worden zelfs weer kaartjes voor verkocht. Ook Hilly de Jonge is benieuwd of er opeens weer ge slaafde vuonen tussen de dertif en veertig jaar op zullen duiken, die nog eenmaal iets van hun on deugende jeugd opnieuw willen beleven. Ze zullen zien dat veel hetzelfde is gebleven. Maar de potkachel is weg. „Ik was een keer op vakantie en toen is ie ver vangen door een cv. Wel jammer, maar je houdt het niet tegen." Schiedam De feestwijk rond het 25-jarig bestaan van Qui- bus/Podium Café gaat van avond van start met een speci aal muziekprogramma, waar bij de toekomst centraal moet staan. Morgenavond wordt om acht uur de sculptuur onthuld die door de Schiedamse kunstena res Carls vj»n rten T?p?rvp1 i? «ta- maakt. Daarmee is ook de nieuwe naam van dé zaak.een feit—podiumcafé De Graauwe Hengst een naam die recht doet aan het verleden van het pand Lange Haven 128 dat eeuwenlang, als jeneverdistil-, leerderij dienst deed. Aanslui tend neemt Bram Uil weer plaats achter de draaitafel Qïn net als 25 jaar geleden zijn ei gen muziek te draaien, Donderdagavond treedt Schie dams bekendste formatie op, The Urn. Deze band rond Qui- bus-ganger van het eerste uur Rini van Willigen is inmiddels internationaal bekend. V Vrijdag is de eerste echte feest avond. Er treden diverse ar tiesten uit deze regio op, die door de jaren heen een specia le band met het podiumcafé hebben opgebouwd Dat zijn onder anderen: Peter Trings^ Peter de Vriés, Paul Verhoeckx en de deelnemers aanhet Hen- derickx-project. De zaterdag is een beetje de re unie-avond. Vijftien Schie damse muzikanten maken een muzikale reis door het heden en verleden van het Lange Ha ven-café. Op zondagmiddag keert -de kindervoorstelling terug. Ge speeld wordt 'Saartje Staartje en de ontvoerde prinses'. „De ouders van nu kunnen hun VmRorAn jnponnnian irwW m- vroeger door hun ouders wer den meegenomen, een aloude. Quibusgewoonte." De feest week wordt die avond afgeslo ten met een door Marlijn van Dijk geleid open podium, waarbij 'hengstenbalades'-te horen zullen zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3