261 1 inert 1 - 1 Crisis volleybalploeg ïang niet voorbij 1$; Deltasport neemt Supercup als 'prijsje' mee l Triomftocht Wüst houdt aan Van Moorsel krijgt weer klop Mia Audina stelt debuut uit 'Zo veel moeite doen en dan afgeslacht worden' Arno Havenga bedankt voor waterpoloteam Ook Huizebosch start in Marathon on Wheels Hockeyers in halve finale tegen Belgen Vlaardingers in finale met 2-1 te sterk voor Excelsior'20 TOG ziet zichzelf als voorname titelkandidaat jwiu I Rotterdams Dagblad I I Donderdag 9 september 1999 f Ylfltffil Salamanca—Wat de week van Je roen Blijlevens had moeten wor den, werd een triomftocht voor Marcel Wüst De Duitser won ook de vierde etappe in de Ronde van Spanje, zijn derde ritzege op rij. Blijlevens kwam, gehinderd door een valpartij, opnieuw op achter stand binnen. De TWer moet, met een bergetappe en een tijdrit in het vooruitzicht, even in de wachtkamer. Blijlevens overleefde de massale valpartij op 25 kilometer voor de finish, maar liep vertraging op. De Belg Planckaert was het zwaarst getroffen, maar vervolgde met bloedend hoofd zijn weg. Ook de TVMers Knaven en Van Petegem lagen op het asfalt. Koos Moerenhout reedt een lange solo. Ontsnapt na de start was de voorsprong van de Achthuizer op de Alto de Ia ParadïUa, de eerste klim van tweede categorie in de Vuelta, acht minuten. „Als je al leen maar in het peloton blijft zit ten, duren drie weken heel lang," verklaarde Moerenhout zijn vrij wel bij voorbaat tot mislukken ge doemde poging. Na 216 kilometer moest hy zijn poging afblazen. Tien renners probeerden in de laatste dertig kilometer uit de greep van het peloton te blijven. Onder hen Jalabert, Ekimov en Tafi. Die laatste bleef het langst weg, maar werd door de inspan ningen van vooral Ullrich op drie kilometer voor de finish ingelo pen. Telekom mikte op de sprint- kwaliteiten van Lombardi. De Ita liaan kwam opnieuw te kort tegen Wüst, die zyn successen voor het najaar bewaart. TVM'er Sergei Ivanov werd derde. Voor de Duitse leider was het al de elfde ritzege in de Vuelta. In 1995 en '97 won de sprinter van Festina ook al drie etappes, vorig jaar bleef hij steken op twee. Tegeten De Duitse Petra Ross- ner heeft ook de vierde etappe van de Ronde van Nederland voor vrouwen gewonnen. Net als dins dag bleef ze in de massale eind sprint in Tegelen Leontien van Moorsel voor. In het klassement heeft Rossner nu elf seconden voorsprong op Van Moorsel, die een plaats steeg. Rotterdam Badmintonster Mia Audina doet komend weekeinde niet mee aan Satellite-finale in Rotterdam. De sinds kort in de Maasstad woonachtige speelster zou in de sporthal Rijnmond-Zuid haar debuut maken. Ook Dick Pa ly ama verschijnt niet aan de start. Jeroen van Dijk is in zijn voorma lige woonplaats wel van de partij. Door Edwin Alblas Wiener Neustadt Na de tweede teleurstelling op het slechts twee dagen oude Europees kampioen schap voorspelde Toon Gerbrands niet veel goeds meer voor de rest van de toernooi. Hij werkt lang genoeg als bondscoach om te we ten dat het met successen ver wende volleybalgezelschap niet is op te laden voor de troostronde, waarin de winnaar slechts plaats vijf verdient. Na de sof tegen Frankrijk was het Nederlands volleybalteam ook niet op zijn best tegen Tsjechïe. Anders dan eergisteren ging de wedstrijd tegen de Tsjechen oyer de maximale lengte: 19-25, 25-20, 17-25,25-23,18-16. Het krachtsver schil was net als tegen de Fransen niet zo groot, maar het verschil zat 'm weer in de belangrijke momen ten. De kinderlijke fouten waren evenmin uit het spel van Oranje uitgebannen. Hoe klein de marges ook, het voelde bij Bas van de Goor als schrobberingen. „Hebben we zo veel moeite gedaan om hier te ko men en dan laten we ons twee keer zo afslachten." Onbegrijpelijk, stamelde hij, dat de ploeg na de eerste gewonnen set het in de beginfase van de tweede zo ernstig liet afweten (2- 8). Terwijl slechts een 3-0 overwin ning Nederland uit de brand kon helpen. „Wat je in de eerste set had opgebouwd, was zo maar ver dwenen," verzuchtte de midden man. Tranen Van de Goor had tijdens de oefen trip in Australië heus het gevoel gekregen dat de ploeg aan de be tere hand was. Het was niet louter de hoop die hem verleidde tot het uitspreken van hoge verwachtin gen. Maar van de harde werkelijk heid kreeg hij voor de zoveelste keer dit seizoen tranen in zijn ogen. Misschien was een finale plaats op het EK iets te hoog ge grepen, Maar het Nederlands team wil naar de Olympische Spe len en in Oostenrijk waren twee plaatsbewijzen voor het eerste olympisch kwalificatietoernooi (World Cup) te verdienen. Dan is een dergelijk verlangen niet vreemd. Nu die kans is verkeken moet Ne derland hopen op een wildcard voor het toernooi in Japan. Van de Goor: „We wilden er op de sjieke manier naartoe, maar nu dat niet meer kan, moeten we maar hopen op een goede lobby. Al verdienen we die niet." Na het EK verliest Gerbrands zyn spelers weer uit het oog. Is Nederland welkom in Japan, dan ziet de coach ze pas vlak voor vertrek naar Azië weer terug. ,,Ze moeten dus in de tus senliggende periode bij zichzelf te rade gaan." Vandaag wacht Nederland nog de confrontatie met de Joegoslaven, die zich gisteren via een zege op Frankrijk (3-1) al plaatsen voor de halve finales. De Fransen en de Tsjechen maken in een onderling duel uit wie in de slipstream van Joegoslavië de laatste vier be reikt. Nederland is veroordeeld tot het spelen om plaat uf tot en met acht. Door Edwin Alblas HET NEDERLANDS VOLLEYBAL TEAM is nog niet uit zijn lijden ver lost, Na twee verloren wedstrijden op het Europees kampioenschap in Oostenrijk past slechts de pijnlijke constatering dat de olympisch kampioen van 1996 van alle glans is ontdaan en de status van weleer in de na bije toekomst onbereikbaar blijft voor de hui dige ploeg. In een poging de teloorgang af te remmen zullen alle mogelijke remedies tegen het licht moeten worden gehouden. De identiteitscrisis van Oranje duurt nu al bijna een jaar. De be roerde resultaten in de voorbije elf maanden hebben niet de ge wenste ommekeer teweeg ge bracht, talloze praatsessies even min. Ook de terugkeer van spel verdeler Peter Blangé, die niet deelnam aan het teleurstellende WK (zesde plaats) en het bedroe vende optreden in de World Lea gue (laatste in de groep), leidde nog niet tot een verbetering van de resultaten. Verliezen van c Frankrijk én Tsjechië kan moei lijk anders worden uitgelegd. Voor de misstappen in het voor bije jaar werden altijd wel excuses aangedragen. Bij het WK scheur de Richard Schuil op een cruciaal moment zijn enkelbanden af en tijdens de World League kregen de vakanties van de internatio nals voorrang en ontbrak de door bondscoach Toon Gerbrands eer der afgeserveerde Peter Blangé. Pas toen captain Bas van de Goor een signaal afgaf, ging Gerbrands op de knieën voor de 34-jarige spelverdeler. Honger Blangé's motivatie om de nationa le ploeg de helpende hand toe te steken was de honger naar nog een olympische medaille. Het sierde de in Italië gelouterde vol leyballer dat hij na de twee ze perds in Wiener Neustadt direct verkondigde nu niet zijn handen van het zwalkende Oranje af te trekken. Dat er iets moet gebeuren om de Toon Ger brands pro beert tijdens het duel te gen de Tsje chen zijn team op de rails te bren gen. FotoTous- salntKJuJtere/ANP ploeg weer op het pad der succes sen te knjgen is Blangé ook wel duidelijk. Hij doet dezer dagen ongetwijfeld zijn zegje binnen het mentaal geknakte gezelschap in Wiener Neustadt, maar Blangé kennende zal hij evenmin schro men om nog een stap verder te gaan. Koud na de aankondiging van zyn rentree in de ploeg pleitte Blangé onverbloemd voor de te rugkeer van Henk-Jan Held en Olof van derMeulen. Held liet Gerbrands daarop weten een terugkeer op zyn vroegst net voor de zomer van 2000 te overwe gen. Met Van der Meulen heeft Gerbrands na de terugkeer van Blangé nog niet gesproken. Daar vóór stond ook de Fries niette springen om weer in te stappen. Blangé zal zich ongetwijfeld af vragen en onderzoeken of de wei gering van die twee ex-internatio nals iets met de aanwezigheid van Gerbrands heeft te maken. En zo ja, of het dan zin heeft om Toon Gerbrands te slachtofferen. „Dat is beleid van TVN (stichting Top Volleybal Nederland, red), maar als ze mij om mijn mening vragen dan ben ik bereid die te geven," zei hij gisteren. Blangé besefte te gelijkertijd dat er wel een alterna tief moet zijn. „Wat zijn de conse quenties? Is een jaar voor de Spe len niet te laat?" Uitdaging De crisis van het huidige Oranje heeft te lang geduurd om nog te veronderstellen dat de wederop standing slechts van kleine din getjes afhangt. Oranje wacht nog een loodzwaar olympisch kwalifi catietraject en als het ty niet wordt gekeerd haalt de olympisch kampioen Sydney niet eens. Kandidaten om het van Ger brands over te nemen zijn er niet te veel. Arie Selinger, Bert Goed koop en Joop Alberda hebben alle maal hun eigen verleden. Van die drie is wellicht Goedkoop de eni ge die in het opkalefateren van de ploeg een uitdaging ziet. De ande re twee hebben met een ander team meer bereikt dan ze waar schijnlijk met het huidige Oranje zullen kunnen bewerkstelligen. Niet onbelangrijk is hoe de be langrijkste internationals tegen over een nieuwe man staan. De macht van Peter Blangé en Bas van de Goor bij de nationale ploeg moet niet worden onderschat. Het heeft geen zin om die leiders te gen de haren in te strijken, want zonder hun inbreng is het team helemaal nergens. De kop van Gerbrands laten rol len ziet Bas van de Goor voorals nog niet als de oplossing. „Op dit niveau moetje niet afhankelijk zijn van de coach. Hij hoeft die ballen er niet in te slaan," rede neerde hij na afloop van de marte ling tegen Tsjechië. Maar schijn baarkan Gerbrands zyn spelers er evenmin toe bewegen om dat dan zelf te doen. Tijdens de afwezigheid van Blan gé is niettemin ook Van de Goor tot de conclusie gekomen dat zijn wil cm te winnen boven alles gaat. Bovendien zei Gerbrands eerder dit jaar dat op weg naar Sydney al les is geoorloofd. Hij is pienter ge noeg om te begrijpen dat het ter discussie stellen van zijn positie daar ook onder valt. Florence—Nog voor de laatste, verloren confrontatie (8-7 tegen Slovenië) van het Europees kampioen schap waterpolo was gespeeld, had Arno Havenga zijn besluit genomen. De speler van landskampioen ZPB/Profus besloot, zoals ook de doelverdedigers Van der Bunt en Vermeulen, en voorts De Jong en Havekotte een punt achter zijn interlandcarrière te zetten. Twee clubgenoten van Havenga, Marco Booy en Gerben Silvis, twijfelen nog over een voortzetting. De waterpoloêrs eindigde in Florence als twaalfdeen laatste geëindigd. De wedstrijd tegen de Slovenen paste in de neerwaartse spiraal waarin de waterpolo- ploeg tijdens het toernooi verzeild was geraakt. Bij het team en coach Johan Aantjes heerste een neer slachtige stemming, „Het was het scenario van een schlemiel," klaagde Aantjes, die doelde op de onver wachte punten, die concurrenten Duitsland en Roe menië behaalden op kwalitatief betere landen. Het is nog onbekend hoe Aantjes zich de nabye toe komst voorstelt. Volgens waterpolocoördinator van de zwembond Cees van Hardeveld en bestuurslid Hans Aalbers moet er heel wat gebeuren. „Het zal een tijd duren voor we terug zyn op niveau. Nu het olympisch kwalificatietoernooi uit beeld is, vallen ook de financiële bijdragen van NOC*NSF weg." Aantjes ziet twee oplossingen, maar het is de vraag of die te realiseren zijn. „De jongens zouden full-prof moeten worden in het buitenland of als semi-prof moeten spelen in eigen land. We blijken niet te kun nen presteren onder druk. De Nederlandse competi tie is eenvoudig niet sterk genoeg." Rotterdam De tweede Bauer Marathon on Wheels voor skeelers en in-line skaters, komende zondag in Rotterdam, krijgt een steeds interessanter deelne mersveld. De grote kanonnen van het skaten en ma- rathonschaatsen komen ook naar de Maasstad om hun krachten te meten op het 42,195 m-parcours over Coolsingel, Sehiedamsedijk, Maasboulevard en Boompjes. Ook Erik Huizebosch en zijn vrouw Jenita hebben in middels hun komst naar Rotterdam bevestigd. Hui zebosch werd in de laatst verreden Elfstedentocht, die van 1997, tweede achter Henk Angenent. De Gramsberger maakt goede kans dit jaar eerste te worden in de twee skeeler-competities die ons land rijk is. Jenita Smit is Nederlands kampioen bij B-rij ders. Erik Hulzeboseh is niet de enige van naam, die zon dag aan de start verschijnt. Ook rijders als Rob van Mcggelen, vader en zoon Kromkamp en René Rui- tenberg hebben ingeschreven, alsmede een aantal sterke Fransen. De start van de skeelermarathon is om 15.39 uur. Daarvoor omvat het programma o.a. een halve mara thon voor skeelers (11.00 u), en twee marathons voor de verschillende categorieën wheelers (12.25 en 13.15 u). Er is tevens een recreatierit voor wheelers en handbikers (12.30 u). Padua Het Nederlands mannenteam speelt mor gen in de halve finales van het Europees kampioen schap hockey in Padua tegen België. De ploeg van coach Alain Geens stelde in de laatste groepswed strijd de tweede plaats in poule B veilig. De Belgen wonnen met 5-3 van Zwitserland. In de aanloop naar het EK speelde Nederland twee oefenwedstrijden tegen België. Het eerste duel ein digde in 3-2. De tweede wedstrijd won Oranje met grote cijfers: 7-1. België eindigde bij het vorige EK in Dublin (1995) op de vierde plaats. Nederland was bij dat toernooi tweede. Regerend kampioen Duitsland speelt in de andere halve eindstrijd tegen Engeland. ïm 'mK- Door Fred Louter Vlaardingen Deltasport is weer een 'hoofdprijs' rijker. De ambitieuze Vlaardingse kampioen was gisteren in een saai duel met 2-1 te sterk voor de beste ploeg van Schiedam, Excel sior'20. Jamo van der Wilde en Jouad Fertoute waren scherp rechters bij 'Delta', dat inmiddels gewend geraakt lijkt te zijn aan prijsjes, want erg uitbundig werd het binnenhalen, van de Supercup niet gevierd. Natuurlijk was men bij de zaterdag eersteklasser blij met de overwinning en natuurlijk werden er achteraf in de kleedkamer wat pijpjes bier geledigd. Van een hosanna-stemming was na afloop echter lang geen sprake. „Dit is meegenomen, niet meer dan dat. Kijk maar hoe rustig de jongens het vieren. Voor de mees te spelers was dit gewoon een oe fenwedstrijd. Bij ons telt dit sei zoen alleen maar de titel," ver klaarde interim-coach Cees Bouwman (hij verving trainer Ton Pattinama die wegens een schor sing een maand lang niet op de bank mag zitten) de geringe uit bundigheid bij zijn team. Routine Erg diep hoefde het thuis spelen de Deltasport niet te gaan, Excel sior'20 mocht van de Vlaardingers meevoetballen, maar het was Del tasport dat bepaalde tot hoe ver de ploeg mocht gaan. .Achterin heeft Deltasport zoveel routine, het was voor ons moeilijk om daar tegenop te boksen," aldus Excel- sior'20-oefenmeester Paul de Roos.Al moet ik mijn ploeg toch een compliment maken voor de manier waarop we gespeeld heb ben. Het enige verwijt dat ik mijn ploeg kan maken, is dat er te veel ruimte tussen de linies zat. Met name de vleugelverdedigers had den wat brutaler mogen zyn, en wat dieper kunnen gaan staan. Nu was de afstand tussen verdedi ging en middenveld te groot. Neemt niet weg dat dit voor ons een nuttige wedstrijd is geweest. Misschien hebben we iets kunnen leren van bijvoorbeeld de 'nutti ge' overtredingen die Deltasport op ons maakte." Uit balans Een schoolvoorbeeld van een der gelijke overtreding was er vlak voor rust. Bij een 1-0-stand in het voordeel van Deltasport (Jamo van der Wilde na ruim een kwar tier) dreigde Excelsior-spits Dan ny Koevermans binnen het straf schopgebied weg te draaien van Qny Louhenapessy, die de aanval ler net genoeg aan het shirt trok om uit balans te geraken. Scheidsrechter Stofkooper die een lastige avond had, volstond met het geven van een vrije trap buiten het zestienmetergebied, waar een strafschop op zyn plaats was geweest. Vlak na de rust besliste Del tasport het duel definitief. Een Deltasport Dekker so- verdedlging van Excelsi- or'20. Op de achtergrond kijkt Jamo van der Wilde Foto Peter Molken- goede actie van linksbuiten Gre- goiy Blinker (het nog kleinere neefje van...) werd simpel maar doeltrelfend afgerond door de niet in de basis gestarte ('ik kreeg rust') Jouad Fertoute. Een paar minuten later zorgde nota bene verdediger Erwin van Deventer met een goede kopbal eindelijk voor wat gevaar voor het doel van Manuel Teixeira van de thuis ploeg, maar die redde bekwaam op de te zachte inzet. Diezelfde Teixeira ging een kwartier later wel in de fout by een uitgooi, waarbij hij volgens de grensrech ter buiten het strafschopgebied zou hebben gestaan. De uiieele vrije trap van Danny Koevermans verdween snoeihard in de hoek van de niet eens reagerende doel man. De Schiedams kampioen zette ir. de slotfase nog wel aan, maar echt gevaarlijk werd het geen moment meer. De Roos: „Door de belache lijke rode kaart van Van Deventer konden we geen e< druk meer zetten. Natuurlijk maakte Erwin hands, maar als scheidsrechter moetje ook aanvoelen dat een ro ue kaart met bepaald in de wed strijd paste. Maar goed, de kaar ten tellen gelukkig niet mee in de competitie en daarin ligt uiter aard toch onze prioriteit." Deltasport-EiceLsior'20 2-1 (1-0). 17. Jamo van der Wilde 1-0,50. Jouad Fertoute 2-0, 69, Danny Koevermans 2-1, Bijzonderhe den: Scheidsrechter Stofkooper gaf geel aan Björn Meeuwsse van Deltasport. Bij EKcélsior'ÏO zag Erwin van Deventer direct rood terwijl Emile Smits, Remco Zuydam, Marc Meeder en Dennis Vorstenbos geel kregen. Voor de wedstrijd werd officieel de 'Sjaak Maat' -tnbune in gebruik genomen. Mevrouw Maat mocht ter nagedachtenis aan ridor tnaii een in de tribune gemetselde plaquette onthullen vanwege de vele ver diensten die Sjaak Maat heeft gehad voor Deltasport. Deltasport Teixeira, Sas, Meeuwsse (88 Sehaeffer), Louhenapessy, Buys, Dias. Van Oostrom, Ba.vraktan, Dekker(60, Bouchnt) Van der Wilde (43. Fertoute), Blinker. Excelsior'20; Bos (46. Van der Velde), Ruts (68. Cleiren), Smits, Van Deventer, Zuy dam, Meeder, Vorstenbos (46. Egging), Ha- lephoglu, Clanjs, Koevermans, Hammer- stein (62. Holster). Maassluis—Het eerste mannenteam van tafeltennis vereniging TOG heeft de laatste seizoenen een beet je het heen en weer gekregen. Degradatie uit de eer ste klasse werd door de Maassluizers achtereenvol gens gevolgd door een kampioenschap in de tweede klasse en daarna weer door degradatie, afgelopen voorjaarsseizoen. Deze reeks volgend zegt TOG het geen gewaagde voorspelling te vinden zicluelf als ti telkandidaat te mogen beschouwen. TOG is afgelo pen zomer goed uit de 'transferperiode' komen. Om dat hij het spelletje nog steeds niet kan missen heeft Charles van der Hoeven zijn batje weer van zolder gehaald. Van der Hoeven is de vijfde man in het team dat verder bestaat uit Ferry Baretta, Roland Dod- theip, Frans Pleysier en aanvoerder Ivar Westerholt. De najaarscompetitie start voor TOG op donderdag 16 september in Rotterdam-Zuid met de uitwedstrijd tegen FVT/Visser 5. Andere tegenstanders in de tweede klasse van de NTTB-afdeling Holland West zijn Trefpunt 2 (Krimpen aan den IJssel), Overschie 3, TOGB 8 (Berkel en Rodenrijs) en Atlantic 1 uit Rot terdam. Voor het eerst in lange tijd is TOG 1 niet in gedeeld met teams uit dc sterke Haagse regio. Kort Bondig Na drie seizoenen zonder hoofdsponsor door het le ven te zijn gegaan, heeft de Vlaardingse voetbalver eniging HVO eindelijk een geldschieter gevonden En niet eentje, maar gelijk tweeZaterdagtweede- klasser WK moet het voorlopig even stellen zonder spits Robin Voets Hij heeft z'n grote teen, die hij vorig jaar al een keer brak, zwaar gekneusd De Schiedamse Sporthal Margriet beschikt vanaf maandag over twee gloednieuwe scoreborden As- vion-cricketer Roy House is er na twintig jaar etn- denlijk in geslaagd een flesje bier met een ander fles je bier ('ploppen') open te krijgen De hockey-club heeft een relatiegeschenk op de markt gebracht: een sleutelhanger met verlichting 'Ideaal om na een ge zellig dagje Asvion de auto weer terug te vinden," schrijft Loekie van Dijk K&B vraagt zich af of het bellen van een taxi geen beter idee is4 De hockeyers gaan dii seizoen ook weer golfen Het Asvion Open wordt dit 8 oktober gehouden in Bruinisse Toer club Rijnmond maakt zich na de Zilktocht afgelopen weekeinde op voor de Drechtstedentocht Op zon dag 19 september kan iedere wielrenner terecht voor een tocht over 140 kilometer Maar eerst aanstaande zondag nog even trainen natuurlijk tijdens het weke lijkse zondagfietsen!* K&B hoopt dat zondagrijders het voorzichtig aan doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 10