10 Rotterdam Scherpere controle op diabetes Proef: regenwater direct grond in Instemming met keuze voor Statenweg-tracé Ontslagen cardioloog en Dykzigt sluiten vrede Jeugdtheater Hofplein tijdelijk naar Overschie Suikerziekte groeiend probleem; betere begeleiding patiënten Winkelier Oude Noorden doodgeschoten 'Kinderverkrachtster' op affiches Delfshaven Meer toezicht op Zuidplein Dreigen met mes In borst gestoken 'OZB moet beter verteerbaar' Oekraïense in hoger beroep Bestelbus beschoten Ongeval op Rijksweg 16 Rotterdams Dagblad Vrijdag 10 september 1999 De politie had vanochtend handenvol werk aan het weghalen van de affiches. Rotterdam Onbekenden heb ben afgelopen nacht in Delfsha ven honderden affiches verspreid waarin wordt gewaarschuwd voor een 'kinderverkrachtster'. De vrouw, die op de posters met haar volledige naam wordt genoemd, zou net vrij zyn uit de gevangenis en 'levensgevaarlijk' zijn. Op de affiches staat een foto van de vrouw en een adres aan de Westzeedijk. Daar is een woon- unit van het Leger des Heils ge vestigd, maar G. Stoffers van het Leger zegt dat de vrouw daar al een tijd niet meer verblijft „De personen die deze affiches hebben verspreid, lopen flink ach ter. Die mevrouw heeft een tijdje in een beschermde woonvorm bij ons doorgebracht maar ze be schikt tegenwoordig over eigen woonruimte." Stoffers zegt haar huidige adres niet te kennen. Hij wü ook niet uitweiden over het verleden van de vrouw. „Dat ligt met op de weg van het Leger." Volgens een melding die gister avond rond elf uur bij de politie binnenkwam, zouden de affiches zijn opgeplakt door drie jongeren die in de wijk waren gesignaleerd met een kwast, een emmer plak sel en armen vol papier. De politie ging op onderzoek uit. Zij vond geen spoor van de daders, maar wel veel affiches. Die waren met royale hand op deuren, ramen, bushokjes en verkeersborden ge plakt. In de buurt ondervond de actie vrijdagochtend bijval. Er doen ge ruchten de ronde dat de actie het initiatief zou zijn van de vader van een kind dat enkele jaren ge leden door de vrouw is misbruikt Vanmorgen waren politieagenten op de Westzeedijk bezig de pos ters weg te halen omdat die ook voor onrust in de wijk hebben ge zorgd. Bottofdam De ontslagen car dioloog C. yan der Zwaan en het Academisch Ziekenhuis Rotter- dan tóbbes hun conflict beëin digd. .-lot ziekenhuis verleent de ^edaiist eervol ontslag en betaalt hem een 'passende* af. dodingsregeling. Het Ziekenhuis Wjkzjgt, onder deel var.hd.AZR mst dè man taloeu de can hebben verstrektaan sporters. De chirurg nam geen genoegen md de gang van raten en stap te naar 3e rechter.Deze besloot dat het ziekenhuis de cardio loog op een onjuiste manier fed va! -tijdelijk weer in dienst moest wdrden'genonten.' Hetziekerhuis ivcigc-rde dit Waaróp dejcardióloog tact een dsangsoat iiteigda,- Sm. kort- zich lm mlüt iaekenhjois in zijn prak- tijk 'oadeugddijkéj „adviezen donderdag en later vol-' gendë jvrSfe-dinsdag; dienen» Ban gesprek tu^nbads partij-' en heeft dat nu voorkomen. - Rotterdam Stadsvervoerder RET zet dertig toezichthouders in die een oogjein het zeil gaan hou den op het Zuidplein. De toezicht houders zullen dagelijks tussen zes uur 's ochtends en midder nacht rondlopen in de hal en het metrostation en in het fausgebied van de RET en Connexion. Ook worden beveiligingscamara's op gehangen. De maatregel van het vervoersbe drijf maakt onderdeel uit van het Zuidplein-Veilig convenant dat het winkelcentrum en het gebied er omheen weer tot een prettige verblijfplaats moet maken. Aan het convenant werken diverse partyen mee waaronder politie, deelgemeenten, winkeliers, wel- zijnsinstellingen, sportpaleis Ahoy' en theater Zuidplein. De raad van commissarissen van winkelcentrum Zuidplein be spreekt in het kader van het con venant de mogelijkheid om het aantal beveiligingsmedewerkers uit te breiden. Aan het einde van deze maand zal daar een besluit over worden genomen. Verder worden beveiligingscamera's ge plaatst in de parkeergarage Q- Park, in het winkelcentrum en het gebied daar omheen. ligt, is dc opvoering ervan alleen uitgesteld. Het komend voorjaar hoopt hij dat deze productie als nog te zien is. Weliswaar is van het decor en kostuums vrijwel niets over. „Op de baljurk van As sepoester na, heel opmerkelijk," zegtLemaire. Rotterdam Het Jeugdtheater Hofplein heeft ruimte gevonden om te repeteren. Theaterdirecteur L. Lemaire kan met zijn acteurs en actrices terecht in een leeg staand gebouw van de Rotterdam- sche Scholengemeenschap Cleyn Polder aan de 2e Hogenbanweg in Overschie. Het Jeugdtheater Hofplein aan de Benthemstraat werd twee maan den geleden zwaar beschadigd bij een brand. Voor de uitvoeringen van het in te studeren stuk AÜce wordt naarstig gezocht naar een theater. Directeur Louis Lemaire: „In Üeyn Polder kunnen we nu voor lopig uit de voeten. De technische dienst, kantoor en kostuumatelier hebben er onderdak. En we zijn er begonnen met de repetities voor Alice in Wonderland, hoewel we nog geen ruimte hebben het op te voeren." Alice Alice stond gepland als kerstpro ductie. Een tijdje dacht het Jeugd theater Hofplein dit alsnog op tijd in eigen huis te kunnen opvoeren. Maar anderhalf jaar, dus pas in 2001, is een reëlere inschatting van het tijdstip dat het Hofplein- theater weer zijn deuren kan ope nen voor het publiek. Lemaire: „We zoeken nu een ruimte om onze stukken op te voeren. De theaters zijn volge boekt. We gaan eventueel in een lent. En we houden ons aanbevo len voor geschikte zalen waar we terecht kunnen. Over een maand moeten we eruit zijn." Ook de voorstelling Assepoester, die deze maand weer op de plan ken zou worden gebracht, is niet afgeblazen. Als het aan Lemaire Lof De directeur van Jeugdtheater Hofplein is vo! lof over de vele hulp die hij in deze moeilijke tijd krijgt. Het telefoonnummer waar het theater bereikbaar is op de nieuwe locatie in Overschie: 2435000. Daarnaast draait de school aan de Insulindestraat ge woon door, hiervan is het tele foonnummer 2657419. Ongelukkigerwijze heeft de brand de eerste grote vakantie na jaren voor Louis Lemaire en zijn gezin in de war gestuurd. Want de workaholic zou eindelijk eens tyd maken voor zichzelf en zyn gezin en zou dus niet bezig zijn met the ater afgelopen zomer. Na twee weken in Thailand kreeg hij de onheilstijding le horen. „En daama heb je toch niet echt meer vakantie, maar zit die brand in je hoofd. We zijn dan ook eerder te ruggekomen." Rotterdam Een taxichauffeur is gisteravond door een autokraker met een mes beui eigd up uê Indu strieweg in de Spaanse Polder. De chauffeur had hem met een maat overlopen toen de man in een taxi had ingebroken. De autokraker vluchtte maar kon op het Giessen- plein worden gepakt door de poli tie. RotterdamEen 26-jarige Rotter dammer en zijn 25-jarige vriend zijn vannacht belaagd door twee mannen toen ze hun huis in de Adrien Mildersstraat (Nieuwe Westen) wilden binnengaan. Tij dens de mislukte roof werd een slachtoffer in de borst gestoken. Door Peter de Lange Rotterdam De artsen in de Rijnmond gaan diabetespatiën ten scherper in de gaten houden. Intensieve begeleiding moet voorkomen dat de diabetici ook hart- en vaatziekten ontwik kelen. Zij lopen voor deze ziekten een verhoogd risico. Het diabetes-project is een sa- controleerd. menwerkingsverband van huis artsen, specialisten, Thuiszorg, zorgverzekeraar Zilveren Kruis en de Stichting Trombosedienst Artsenlaboratorium Rotterdam (Star). Volgens de opzet van het project, dat begin volgend jaar van start gaat, krijgt iedere pati ent afzonderlijk advies wat de beste manier is om met zijn ziekte om te gaan. Daama wordt zyn ge zondheidstoestand geregeld ge- Ongeveer twee tot drie procent van de Nederlandse bevolking lijdt aan suikerziekte. In de Rijn mond leven naar schatting 20.000 diabetici. Daar komen jaarlijks zo'n 1500 tot 2000 nieuwe patiën ten by. Volgens Star-directeur P. H. Trie nekens neemt het aantal diabete spatiënten, onder meer door de vergrijzing en mogelijk ook door veranderde voedingsgewoonten en inactiviteit, de laatste jaren al lengs toe. „Het dreigt een groot probleem te worden," aldus Trie nekens. Extra aandacht zal worden be steed aan diabetes onder risico groepen. Daartoe worden alloch tone bevolkingsgroepen gere kend als Turken en Marokkanen. Met name Surinaamse Hindoe stanen lopen een verhoogd risico op diabetes. Een onderzoek door de GGD in Den Haag wees enkele jaren geleden uit dat Hindoesta nen zes tot tienmaal meer kans lo pen op diabetes dan autochtone Nederlanders. De oorzaak dat juist deze bevol kingsgroep zulke hoge gezond heidsrisico's loopt, is volgens E. Visser van de Diabetes Vereni ging Nederland voor een belang rijk deel genetisch bepaald. Daar naast spelen leef- en voedingsge woonten een rol. Visser: „Opvallend veel Hindoe stanen ontwikkelen diabetes type 2. Dat is een vorm van suikerziek te die voorkomt bij mensen die ongevoelig zyn voor hun eigen in suline. Daarbij komt dat Hindoe stanen houden van gezelligheid en veel eten. Daartegenover staat datze maar weinig lichaamsbewe ging nemen." De Haagse GGD concludeerde al eerder dat Hin doestanen de gewoonte hebben opvallend veel en ook te vet te eten. Goede voorlichting zou helpen. maar de ervaring wijst uit dat Hindoestanen moeilijk bereik baar zijn. Daarom werkt de Diabe tes Vereniging in Den Haag en Amsterdam samen met plaatselij ke Hindoestaanse verenigingen. „Medische voorlichting vanuit ei gen kring en in de eigen taal heeft veel meer kans van slagen," aldus Visser. Ook in Rotterdam, waar 25.000 Hindoestanen wonen, wordt het probleem onderkend. De nieuwe Hindoestaanse welzijnsorganisa tie Apna Bhawan heeft voorlich ting over diabetes bovenaan het activiteitenlijstje gezet. „Het is een enorm probleem waar nu toe nu toe weinig aan is gedaan," al dus voorzitter Akil Gangadio. RotterdamVoor de tweede maal deze week heeft m Rotterdam een schietpartij met dodelijk afloop plaats gevonden. In de Benthuizerstraat in het Oude Noorden werd gistermiddag het lichaam van een 46- jarige winkelier gevonden door klanten. Zij wilden iets kopen in de cd-handel, maar roken onraad toen niemand hen kwam helpen. Even later vonden zij het levenloze lichaam van het slachtoffer. Het lijkt er op alsof voorbijgangers zich in het Oude Noorden nauwelijks verbazen over wéér een zwaar misdrijf in de stad. De één blijft even staan kijken bij de cd-winkel aan de Benthuizerstraat, waar zojuist een dodelijke schietpartij heeft plaatsgevonden, de ander keurt het tafereel geen blik waardig. Een stuk of vijf agenten op de stoep, rood-wit poii- tielint tussen de lantaarnpalen en rechercheurs aan het werk. Voor de meeste mensen inmiddels een ver trouwd gezicht, in Rotterdam. Ook omwonenden en winkeliers in deomgeving heb ben weinig van het onheil gemerkt Een vrouw dacht dat in haar keuken een paar pannen naar beneden doos uit kwamen, 'n Naburige winkelier hield het op een do< die op de grond plofte. Het waren echter schoten u een vuurwapen, die gistermiddag laat een einde maakten aan het leven van de eigenaar in audio-zaak Wopido. De tijd staat geenszins stü, vlak na het inci dent. In het café, pal naast de winkel, worden gewoon biertjes getapt en heeft niemand iets gezien of ge hoord. Datzelfde geldt voor de slager op de andere straathoek. „Ik ken die mensen in die audio-zaak al leen van gezicht. Deze eigenaar zit er nu dik een jaar," weet hy te vertellen. Trams razen voorbij, een automobilist drukt glimlachend op zijn claxon. Toch werden er wel wat verdachte zaken opgemerkt, rondom de schietpartij. Een barman in een horeca zaak een stukje verderop had de rechercheurs al ver teld over een vreemd figuur, die maar heel even in zijn bar had rondgestruind. „Hij kwam binnen," ver telt hij, „zat even met z'n vingers aan de knoppen van een videospefi en ging weer weg. Ik vroeg nog wat hij moest, maar hij gaf geen antwoord." De politie heeft nog niemand aangehouden. Ook de oorzaak van het misdrijf is nog onduidelijk. „Moge lijk is er sprake geweest van een overval," zegt een woordvoerder van de regiopolitie Rotterdam-Rijn mond, „dat is één van de opties." Rotterdam Gemeenten moeten ondei zoeken hoe ze lokale belas tingen als onroerdende zaakbe lasting (OZB) beter te verteren kunnen maken voor de bevol king. Dat zei hoogleraar dr. J. A. Monsma gisteren in zijn oratie 'Lokale belastingen op weg naar de 2 le eeuw5 aan de Erasmus Uni versiteit Rotterdam. Monsma be kleedt het ambt van bijzonder hoogleraar Heffing van lokale overheden aan de Faculteit der Rechtsgeleerdheid van de EUR. De ozb is, zeker in Rotterdam, niet erg populair. Landelijk kwa men na een eerste waarderings ronde onder de wet WOZ circa 550.000 bezwaarschriften binnen. Daarbij waren ongeveer een mil joen onroerende zaken betrok ken. Aangezien de waarde van woningen tussen 1995 en 1999 Rotterdam—In de Sonmansstraat in Blijdorp wordt geëxperimen teerd met een systeem waarmee voorkomen moet worden dat stra ten blank komen te staan bij hevi ge regenval. Het regenwater gaat daarbij niet rechtstreeks het al volle riool in maar komt eerst in een apart systeem dat het water verspreidt in de grond. Is er toch te veel water dan is er alsnog een overloop naar het riool. Voor zover bekend is het de eerste keer dat dit systeem in Nederland wordt toegepast buiten nieuw bouwwijken, Rotterdam heeft veel wijken waar een gemengd ri oolstelsel ligt. Vuil huishoudelijk water wordt samen met het regen water opgevangen in het riool om te worden afgevoerd naar een zui veringsinstallatie. Met het relatief schone regenwa ter kan ook anders worden omge gaan. Een oplossing is het recht streeks naar de singels af te voe ren. Ook kan het met enige ver traging in de bodem worden gela ten, 'geïnfiltreerd'. Het leefmilieu rondom en in de singels kan met beide methodes aanzienlijk wor den verbeterd. De zogeheten infiltratie wordt al toegepast in nieuwbouwwijken, maar nog niet in bestaande woon gebieden. Lex Hussaarts namens het ingenieursbureau van Ge meentewerken: „Bij nieuwbouw ligt de grond niet vol met leidin gen zoals in de Sonmansstraat. In het laatste geval is aanleg moeilij ker. We wilden ervaring opdoen Opvang voor regenwater Bet aan te leggen infUtratiesysteem In de Son mansstraat. Het bestaande rtooistelsai met de put en de buis blijft In het midden liggen. Aan weerszijden van de straat wordt vla de trottolikoöcen regenwater opgevangen, dat wordt geleld naar de Infiltratfebak. In de bak zit Nklaplasl voor de stevighekL Het repenwater komt ervan beneden in door de poreuze drainagebuis. Valt er te veel water om te verwerken, dan stroomt via de overstortbuis de negen alsnog het riool In. met het infiltratiesysteem Het systeem komt aan de zuid kant van de Sonmansstraat over een lengte van 220 meter. Er wordt nu driftig gewerkt. Vóór de cember moet het werk klaar zyn. Hel experiment wordt mede gefi nancierd door het ministerie van VROM. Met het nieuwe systeem wordt de riolering alleen gebruikt voor ge loosd vuïi water. Aan weerszijden van de straat vangen de trottoir- kolken het regenwater op dat via buizen naar een bak van één bij een halve meter in de grond stroomt. Deze bak over een lengte van 22C meter is min of meer een ondergrondse sloot. De boven- en onderkant van deze bak zijn goed waterdoorlatend. Van daaruit wordt het met enige vertraging in de bodem doorgela ten, geïnfiltreerd. Dit gebeurt langzaam omdat de wateidoorla- tendheid van de bak groter is dan die van de grond. Voor de stevig heid zit in de bak Nidaplast, een honingraatachtige constructie. Mocht de regenval buitennissig zijn, dan kan alsnog water op het riool worden geloosd. Dat gebeurt als de waterstand in de infiltratie- bak het hoogste niveau bereikt: daar zit een buis die is aangeslo ten op de riolering, De aanleg is in principe definitief, zegt Hussaarts. „En als het echt mislukt, dan kunnen we het ge woon afsluiten. Dan wordt de re gen alsnog gewoon via het riool stelsel afgevoerd." Voorlichting De bewoners zijn voorgelicht over het experiment. Hen is verteld dat er twee risico's aan kleven. De grondwaterstand kan te hoog wor den. Gemeentewerken zal de stand nauwlettend in de gaten houden. In noodgevallen kan toch worden geloosd op het riool. Ge kozen is voor de Sonmansstraat omdat de grondwaterstand er al laag is. Een tweede risico is vervuiling van het grondwater omdat ook viezigheid van de straat wordt meegespoeld. De kans daarop in de Sonmansstraat wordt kleiner geacht dan elders omdat er weinig autoverkeer is. De neerslag van chemische stoffen uit uitlaatgas sen en banöensiijpsei zal daarom niet groot zijn. De proef wordt na gereedkoming over een jaar geëvalueerd voordat wordt besloten het op grote schaal toe te passen. In deze periode zijn de invloeden van de vier seizoe nen op het infiltratiesysteem be kend. RotterdamPolitici in Rotterdam zijn over het algemeen te spreken over de keuze van de Statenweg als tracé voor RandstadRail, „Het is de beste variant," zegt fractie voorzitter M. Kneepkens van de Stadspartij, „vooral omdat het door de techniek, die zal worden gebruikt, veel minder kost. Nu maar hopen dat het ook aan de Haagse kant gaat lukken." De ondergrondse lijn komt vanaf het Centraal Station door twee 2,5 kilometer lange tunnels te lopen. Vlakbij het Sint Franeiscuszie- kenhuis komt de rails weer boven de grond, om aan te sluiten op de Hofplemlijn. Even ten noorden van de kruising van de Statenweg met de Stadhoudersweg komt een nieuw, ondergronds station. Met het hele plan is ongeveer 765 mil joen gulden gemoeid. Enthousiast Ook WD-fractievoorzitter N. Janssens is enthousiast. Vooral omdat onder de Statenweg me teen de definitieve route zal lig gen. Toch is hij wat geïrriteerd, zegt hij. ,Toen ik het hoorde, was ik enigs zins verbaasd. Dat het nu ineens zoveel goedkoper kan, hadden ze dat niet eerder kunnen beden ken? We hebben Noord, op z'n zachtst gezegd, toch een tijdje be ziggehouden," G. Peet (PvdA) heeft gemengde gevoelens. „Enerzijds zeg ik: eind goed, al goed. Maar aan de andere kant: de manier waarop... Kijk, tij dens de laatste hoorzitting in de Doelen hebben we gezegd toen de bewoners van de Essenbu?gsingel met de variant door hun singel wei den overvallen: dit nooit weer. En nu gebeurt het toch weer, met de bewoners van de Statenweg. Daar heb ik het wel erg moeilijk mee." Peet is te spreken over het tracé door de Statenweg, al vraagt ook hy zich af waarom er nooit eerder naar is gekeken. „Waarom rustte er steeds zo'n enorme blokkade op de Statenweg als mogelijk heid? Ik moet me dat zelf ook'af vragen, want ik heb zelf ook nog naar alternatieven gezocht." „Ik ben bly," zegt fractievoorzit ter B. Krusevan Groenlinks, „dat ze er nu uit zijn. En dat dit goed in te passen is. Die twee andere tra cés waren pure ramp-verhalen. Aan de andere kant is het heel vervelend voor de mensen in de buurt van de Statenweg, Voor hen is er nog maar heel weinig tijd om hierover wat te zeggen." CDA'er L. Bolsius vindt vooral de techniek -boren en dus onder gronds- een goede oplossing. „Het tracé doet er dan niet zoveel toe. Tot nu toe vond ik die Blij- dorp-variant wel aantrekkelijk, vanwege de aanleg van het nieu we metrostation Zoo. Dat gaat nu niet door. Eerlijk gezegd moet ik nog kennismaken met die keuze voorde Statenweg." Bouwput Volgens projectmanager Randst adRail ir. A. J. Booy van Gemeen tewerken komen de twee tunnels op ongeveer zes meter afstand van elkaar. Beide worden van Noord naar Zuid aangelegd. In de buurt van het ziekenhuis komt een bouwput, waarna de twee boorkoppen met een doorsnee van ruim zes meter onder de treinrails, de rijksweg, het Noor derkanaal en de Gordelweg door gaan, Dan volgt de Statenweg in de lengterichting. Bij de Staten- tunnel wordt afgebogen naar de smalle open plek tussen de niet te doorboren tunnel en het vroegere GAK-gebouw. Vandaar gaan de tunnelbuizen onder hetspoorem- placement van het Centraal Sta tion door naar de Conradstraat Daar sluiten ze aan op de tunnel van metrostation Centraal Sta tion. Schacht Behalve aan het begin en het ein de van de schacht, zal er van het werk weinig te merken zijn. „En op de plek waar het nieuwe sta tion komt, vermoedelijk in het plantsoen van de Statenweg, komt een grote bouwput," zegt Booy. Wellicht dat er hier en daar nog een toegang voor de brand weer wordt gemaakt, maar daar blijft het bij. Het boren van de tunnels is geen onbekende techniek, klinkt het „In Japan wordt het al veel ge daan. Maar ook in Nederland, on der andere bij de aanleg van de Heinenoord-tuimel, is de boor- methode toegepast." Gemeentewerken zelf heeft met het boren van een tunnel inmid dels één keer ervaring opgedaan: bij een leidingentunnel onder de Oude Maas. Die tunnel was onge veer anderhalve meter smaller dan de RandstadRaii-tunnel. De dienst heeft het Duitse ingeni eursbureau Maidl Maidl ge vraagd te onderzoeken of de wijze waarop Gemeentewerken de klus wil aanpakken de juiste is. Con clusie van de Duitsers: zoals de dienst het wil, moet het kunnen. Overigens hoeft Gemeentwerken niet zelf zo'n boormachine aan te schaffen. „Er is een aantal aanne mers dat zo'n ding heeft." Booy is in zijn nopjes met de ge kozen Statenweg-varïant. Want hier kruist het tracé geen bebou wing, hetgeen bijvoorbeeld In de Spoorsingel-optie wél het geval was. Het booiwerk zal ongeveer een jaar duren, wanneer wordt uitgegaan van een boorsnelheid van acht meter per dag. Gevaar voor instorting of lekkages is er niet „Er worden betonnen tun- neldelen achter de boor aange drukt. Zo ontstaat meteen een dichte metrotunnel" met zo'n 50 procent is toegeno men, en in veel gevallen nu nog naar een prijspeil van voor 1995 wordt getaxeerd, bestaat de vrees dat bij een tweede waarderings ronde minstens evenveel be zwaarschriften zullen worden in gediend. Nadenken over de aanpassingen in de waardebepalingen vindt Monsma dan ook gewenst. De voor koop-, huur en erfpachtwo ningen gehanteerde waarden die nen overeen te komen met de werkelijke marktverhoudingen. Voorschriften die in de weg staan, moeten worden heroverwogen. Na de Tweede Wereldoorlog is het aandeel eigen lokale heffingen fors gedaald. In 1947 kwam nog ongeveer 50 procent van de ge meentelijke inkomsten binnen via eigen heffingen. Nu is dat nog 18 procent. Vergeleken met ande re landen is dat een laag percenta ge. Groei van de eigen belastin gen is in dit verband niet onaan nemelijk. Dat stelt wel eisen aan de kwalitatieve prestatie van ue lokale belastingen, zegt Monsma. Het is dan ook van belang dat wordt gewerkt aan de acceptatie graad van de lokale belastingen bij de belastingplichtigen. Ook moet de betrouwbaarheid van de lokale belastingen als inkomsten bron betrouwbaar zijn, meent de hoogleraar. RotterdamDe Oekraïense Nata sha Stam-Belinchenko uit Rotter dam is in hoger beroep gegaan te gen het besluit dat ze Nederland moet verlaten. Natasha kreeg vorig jaar van de Immigratie- en Naturalisatie dienst (IND) te horen dat ze terug moet naar de Oekraïne. Haar Ne derlandse echtgenoot, Jaap Stam, was in april 1998 overleden. Om dat zij minder dan drie jaar met hem getrouwd is geweest, heeft de Oekraïense volgens de wet geen recht meer op een verblijfs vergunning. Vorig jaar september is zij in beroep gegaan tegen dit besluit Rotterdam Op de Melanchton- weg in Schiebroek heeft gister middag een schietpartij plaatsge vonden. Twee verdachten van 31 en 37 jaar oud zijn opgepakt. Vol gens getuigenverklaringen open de een man het vuur op de inzit tenden van een bestelbusje. Ver volgens ging de schutter er in een personenauto vandoor. De inmiddels verlaten auto werd later gevonden in de nabye Aronskelkstraat. Twee mannen die op zeker moment naar de wa gen toe liepen, zijn aangehouden. Rotterdam/Capelle aan den Ussel Op de oostbaan van Rijksweg 16, ter hoogte van de afslag naar de Hoofdweg in het Lage Land, heeft gisterochtend een botsing plaats gevonden. Bij het ongeval waren een vrachtwagen en twee perso nenwagens betrokken. De 53-jari- ge bestuurder van een van de per sonenwagens verklaarde dat hij de vrachtwagen rechts over de uitvoegstrook passeerde, toen de vrachtwagen plotseling ook naar rechts kwam De auto werd ge raakt en schoot voorlangs tegen de vangrail aan. Een achter hem rijdende 42-jarige Belgische automobilist kon hem niet meer ontwyken en botste te gen de eerste auto. Beide bestuur ders raakten licht gewond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 4