26 Sport Excelsior Maassluis nu al verlost van favorietenrol Scheidsrechter staakt duel na spreekkoren CION-aanhang Veerkrachtig HVO de sterkste in amusant duel Deltasport gestaakt 'Lubbergoal' nekt WK Zwaluwen laat de winst liggen "eek verloude PPSC onderuit door 'intimidatie en gebrek aan inzet' Overlevingskansen Jongeneei Houtloop Driemaal Arthur van Wieren TSB goed uit de startblokken DRGS doet het beschaafd Sterke start De Korenbeurs Rotterdam» Dagblad Maandag 1-3 september 1999 <9 Vlaardingen De wedstrijd Del- tasport-RWH is zaterdag een kwartier lang gestaakt geweest. Vijf minuten voor tijd besloot de scheidsrechter een afkoelingspe riode in te lassen vanwege onre- geldheden. De Vlaardingers ston den op een 2-1 voorsprong en ga ven die niet meer uit handen. Deltasporter Marco Sas: „De spits van RWH vond het nodig om Dennis van Oostrom neer te slaan en kreeg daarvoor rood. Onze re actie mocht er ook zijn en dat be tekende dat we eeru kwartiertje moesten afkoelen." Promoveren naar de hoofdklasse. Dat is de doelstelling van Del tasport en met twee overwinnin gen in de nogprillecompetitieligt de Vlaardingse club al gelijk rede lijk op koers. Na de 2-1 zege op RWH lijkt de ploeg van de nog al tijd geschorste trainer Ton Pattin- ama een serieuze titelkandidaat „Toch," zegt verdediger Marco Sas „is ons spel nog niet om over naar huis te schrijven. We begon nen redelijk maar na de snelle 1-0 door die goal van Jouad Fertoute vielen we ver terug." Deltasport zag de bezoekers uit Ridderkerk in de vijftiende mi nuut op gelijke hoogte komen toen doelman Jaco de Ligt 'een staaltje meevoetballen' moest be kopen met de gelijkmaker. Het spel van de Broekpolderclub bleef nadien tot de rust rommelig. Twintig minuten na de thee kwam Deltasport wederom op voorsprong. Fertoute schoof na een vrije trap van Sas de van de doelman terugspringende bal simpel binnen en stelde met zijn tweede treffer de zege veilig. De Deltasporters Frans Ruijs, Björn Meeuwsse, Nelson Dias en Dennis van Oostrom kregen geel. Schiedam „Wat een emorme lubbergoal!" Met afgrijzen rea geerde WKer John Schuurhui- zen op het doelpunt van Smits- hoek waarmee de ploeg van trai ner Jan de Gier tegen de verhou dingen in uiteindelijk met de winst aan de haal ging. De gebles seerd toekijkende Schuurhuizen was er getuige van hoe Earl Eit- veld de bal uit de 'zestien' wilde pompen, maar tegen een tegen stander knalde, De bal carambo leerde precies voor de voeten van Elmer Gouw die de sterk spelende doelman Stefan van Hagen kans loos liet. WK-Smitshoek 1-2. Bij WK ontbraken ook Patrick van Witzenberg en Robin Voets. Marco Scholte en Sander van de Brugghen zijn al geruime tijd ge blesseerd. Trainer Gerard Heijdra moest de nodige omzettingen doorvoeren en dat leek na de 0-1 van Gouw en de gelijkmaker van Theo Smit winst op te gaan leve ren. Smitshoek was rijp voor de nekslag, maar diverse uitgespeel de kansen bleven onbenut. Van daar dat de bezoekers met grote blijdschap de onverwachte win nende treffer bejubelden. De WKers Danyël Bakboord en Robin Smallegange kregen van de overdreven wapperende arbi ter Van de Graaf een gele kaart. WK is deze prille competitie nog puntloos. Ouderkerk aan den Ussel De voetballers van Zwaluwen wach ten nog altijd op hun eerste winst- partij. Gp bezoek bij Spirit kreeg de ploeg van Roel den Hartog mo gelijkheden zat, maar leverde een minder kwartiertje prompt een te gendoelpunt en het onterechte gelijkspel (1-1) op. „Vanaf de eerste minuut," aldus Den Hartog, „domineerde Zwalu wen. We waren constant beter, kregen heel veel kansen maar kwamen niet tot scoren." De eerste mogelijkheid was voor Sebastiaan van der Heuvel. Al leen voor de doelman zag hij kans de bal de verkeerde richting tc ge ven. René van Zon presteerde het om op drie meter van het doel zijn kopbal over de lat te laten gaan. Ook Ron de Jager en Roy Evers sprongen te slordig om met de ri ante kansen. Na de thee bleven de Vlaardin gers, die de competitie in de twee de klasse vorige week met een 0-2 thuisnederlaag tegen Zuidland waren gestart, de betere ploeg. Na een uur brak Zwaluwen dan toch de ban. Uit een combinatie met Marcel Borgstein rondde De Ja ger doetreffend af: 0-1. Zwaluwen verzuimde door te drukken en vocht Spirit zich terug in de wed strijd Na een rommelige situatie voor zijn doel moest keeper Ro nald Bunte zich gewonnen geven. Zwaluwen herstelde zich prima maar kwam niet meer tot scoren. „Ik mis nog zo'n tien spelers," al dus Den Hartog, „en heb dus een smalle basis. Het streven is om in het linkemjtje te eindigen." Door Fred Louter Vlaardingen—Excelsior Maassluis kent een zeer moeizame start van het seizoen. Na de 1-0 nederlaag van vonge week, slaagde de titel kandidaat in de hoofdklasse A er zaterdag niet in om te winnen van promovendus Ter Leede. De ploeg van Eric Gudde bleef ste ken op 2-2. Eén punt uit twee wed strijden derhalve, iets waar in Maassluis gezien de torenhoge verwachtingen niet echt rekening mee werd gehouden. „Dit mag je gerust een valse start noemen," bekende Eric Gudde na afloop van het door gele en rode kaarten onnodig ontsierde duel. „Vandaag werd de wedstrijd wel beïnvloed door het arbitrale trio maar de cijfers liegen niet, en die zeggen dat we dus pas één punt uit twee duels hebben." 'Maassluis' startte het duel met een op drie plaatsen gewijzigd, team. Danny Kuppen, Robert Vis ser en Ivo Reemnet hadden na de wanvertoning tegen Barendrecht plaats moeten maken voor Dave Vermaas, Edwin Berveling en Hans Jörgen Nicolai. Voor Berve ling draaide zijn rentree in com- petaeverband bij de zaterdag hoofdklasser uit op een deceptie. De blonde middenvelder zag in de 25ste minuut na een onschuldige handsbal zijn tweede gele kaart van scheidsrechter Sprong en kon inrukken. „Een schande dat zulke mensen op dit niveau mogen acte ren," brieste Berveling. „Over die eerste gele kaart hoor je mij niet, maar die tweede was ronduit bela chelijk. Uit een voorzet krijg ik de bal op mijn arm, maar daar geef je toch geen geel voor!" Berveling had volkomen gelijk. De uitsluiting was een aanflui ting. Neemt niet weg dat Berve ling bij de eerste gele kaart goed in de fout ging. Gudde: „Die kaart is dom van Edwin. Onnodig om op de middenlijn geel te krijgen. Ik heb voor de wedstrijd aan mijn ploeg gevraagd om meer agressie. De volgende keer vraag ik of Ed win maar even naar buiten gaat als ik zoiets zeg." Ter Leede buitte de man-meer si tuatie binnen vijf minuten uit. Balverlies van de in de rust gewis selde Vermaas (Gudde: Toch weer teleurstellend') leidde de counter en de 0-1 in die professio neel werd afgemaakt door Martin de Louw. In de tweede helft kwam het eer ste gevaar van Excelsior. De goe de voorzet van linkermiddenvel der Biervliet werd echter te zacht ingeschoten door Edgar van der Roer. Een paar minuten later was het wel raak. Robert Visser kon de 1-1 inkoppen nadat een inzet van Michel van Striem in eerste in stantie door de doelman was ge red. Geluk 'Maassluis' mocht vervolgens niet klagen dat het niet met negen man verder moest. Van der Roer, voor de rust al met geel bekeurd, had geluk dat de marchanderen de scheidsrechter Sprong zich na een nieuwe overtreding van de aanvaller bedacht, en het al te voorschijn getoverde gele karton netje snel terugduwde toen hij be sefte dat 'Roer' al geel had. Twintig minuten voor tijd leek de ploeg van Gudde er zelfs met de volle winst vandoor te gaan. Na dat de kopbal van de beste man Van Strien (weer hij) op de lat was beland, belandde de in paniek weggetrapte bal voor de voeten van Raymond Frehé. De controle op de borst was goed, de volley vanaf 25 meter perfect: 2-1. Lang mocht de thuisploeg echter niet genieten van de voorsprong, want twee minuten later kwam de ploeg uit Sassenheim via een door Van Strien veroorzaakte straf schop alweer langszij. Het slotaccoord was voor de be zoekers maar het goede schot van Peter van Harskamp werd ternau wernood overgetikt door doelman Rob Grauwmeyer, Door het nieuwe puntverlies lijkt de Maassluise hoofdmacht nu al afstand te moeten doen van het predikaat 'titelfavoriet'. Een ge luk bij een ongeluk, zo lijkt het. Verdediger Michel van Strien: „Ik heb geen enkele last van de druk die de buitenwacht ons heeft op gelegd, maar ik kan niet in het hoofd van andere jongens kijken. Het lijkt me duidelijk dat we wel een selectie hebben die mee moet kunnen doen om de bovenste plaatsen. Maar dat het nog niet geweldig draait is een feit" Excelsior Maassluis-Ter Leede Vt (M). 29. Marbn de Louw 0-151. Robert Visser I- 1, 71. Raymond Frehé 2-1, 73. Martin de Louw2-2. Bijzonderheden: Scheidsrechter Sprong gaf tweemaal geel dus rood aan Maassluizer Edwin Berveling en eenmaal aan zijn ploeggenoten Michel van Stncn, Richard Rasens, Hans Jurgen Nicolai en Edgar van der Roer, Bij Ter Leede zag Mar cel de Jong geel Excelsior Maassluis: Grauwmeyer, Frehé, Rasens, Nicolai, Tom Visser, Berveling, Letworry (37. Reemnet), Van Strien, Bier vliet (67. Kuppen), Vermaas (46. Robert Vis ser), Van der Roer. Ter Leede: Waasdorp, De Jong (75. Geijs- man). Van Zeist, Bloemheuvel, Honsbeek, Stolk, Beltman. De Louw. Campfens, Kra mer (76. Van Duyn (84 Van Harskamp)), Rbii. Door Richard van 't Zelfde br. Lïmbutg ISt Schiedam Een op papier prachtige voetbalmiddag werd in de praktijk een ver velende sportdag. Scheids rechter Mesker staakte de wedstrijd tussen PPSC en CION na treurige spreekko ren aan zijn adres van de CION-aanhang. Ook binnen de lijnen schuwden de Vlaar dingers enige intimidatie niet. „We hebben vandaag door gebrek aan inzet en door intimidatie de wedstrijd uit handen gegeven," luidde het oordeel van PPSC-trainer Ruud Spierings over het met 1-2 verloren duel. Assistent trainer Ronald Scholte kwam met een gelijkluidend oor deel. „Pure intimidatie en gebrek aan inzet." Alles leek er bij aanvang van het duel op te wijzen dat PPSC net als verleden week weer een gemak kelijke overwinning tegemoet zou gaan. PPSC liet direkt na aanvang blijken dit seizoen via aanvallend voetbal een'gooi te zullen doen naar promotie naar de tweede klasse. Er zat een natuurlijke drang naar vo ren in het spel van de Schie dammers, waar vooral de combinaties op het midden veld bij vlagen goed verzorgt waren. Echter, Maas nog met alle gemak met 1-5 opzij werd gezet, gaf de Schiedamse derdeklasser tegen CION na een helft werkelijk de overwinning uit handen. De eerste helft van het duel was duidelijk voor PPSC. In de vijfen twintigste minuut kwam de belo ning voor het harde werken van de voet van Mischa Keemink. Na een hoge bal over de Vlaardingse verdediging bleven de CION-spe- lers op hun plek vastgeroest om voor buitenspel te appeleren, waardoor Ahmed Bouaouzan en Mischa Keemink alle vrijheid hadden om op keeper Eric Faasen af te stomen. De kansloze Faasen was een makkelijke prooi voor de twee Schiedamse aanvallers. Bouaouzan tikte beheerst terug op Keemink, waarna deze de bal rustig in tikte. Na de 1-0 leek het goede Schiedamse spel erop te wijzen dat PPSC de overwinnig gemakkelijk zou uitbouwen. Staken Vervolgens besloot scheidsrech ter Mesker echter om het duel enige minuten te staken. Direkte aanleiding voor het stopleggen van de wedstrijd waren de spreek koren aan zijn adres vanaf de zij lijn, waar de meegereisde CION- aanhang zich verre van voorbeel dig gedroeg. Er vi el wel wat te zeg gen voor het standpunt dat een scheidsrechter er goed aan doet zich niets aan te trekken van het publiek van een derdeklasser, maar in dit geval waren de aan houdende kreten zacht uitge drukt alles behalve behoorlijk. Het enige fatsoenlijke Neder lands dat de aanhang eruit wist te krijgen waren de woorden 'scheidsrechter' en 'bril.' Het stilleggen had trouwens geen enkel effect, want na de korte on derbreking voelde de aanhang zich totaal niet geremd om de inti midaties een halt toe te roepen. Toen men na de rust doorhad dat de arbiter zich de spreekkoren niet meer aantrok, vond men een prooi in PPSC-aanvoerder Jeremy Haagenstein, die gedurende het gehele tweede bedrijf door de CION-aanhang de grond in gezon gen werd. Behalve de intimidaties langs de kant waren ze er ook in het veld ca dat kan een scheidsrechter «el verweten worden. Er waren teveel overtredingen van Vlaardingse zijde die duidelijk bestraft had den moeten worden, maar de arbi ter weigerde resoluut de kaarten te voorschijn te halen. Het resul taat was dat de overtredingen het spel van PPSC lam legde, waarna de Vlaardingers er door twee mooie goals met de overwinnig vandoor gingen. De gelijkmakker kwam van de voet van de boomlange Johan de Zwart, die de bal vanuit een vrije trap in de verre hoek schoot. Twintig minuten later was het in valler John van Spronsen die voor de winnende treffer langs sluit post Dennis Limburg joeg. Al met al was het voor PPSC een duel om snel te vergeten. „We waren van daag geen schim van wat we nor maal zijn," oordeelde Scholte, „we verloren de pot omdat we vandaag gevoelig waren voor hun intimi daties, dat moeten we er nu uit gaan halen." PPSC-CION1-2 (1-0). 25. Mjscha Keemink, 65. Johan de Zwart, 75. John van Spronsen. PPSC: Limburg, Haagestein, Wijsbroek. Van Lelieveld, Van Hameien, Van der Lee, Sarac, Ibrisimovie, Bouaouzan, Keemink, Rodrigues. CION: Faasen, Philip, De Zwart, Rtujk, Baltaci, Heneweer, Verschoor, Voets, Mu* jaj.Naujuks, Spanjersberg, Commotie op scheldsrech- wedstrljdvllf minuten voor de rust tij- deljk staakt wegens on- welvoegden spreekkoren van het CION publiek. Foto Door Ton de Leede Vlaardingen De voetballers van HVO bogen in een amusante ver toning tegen Rozenburg een ach terstand om in een verrassende overwinning: 4-3. Lange tijd leken de Vlaardingers tegen een nieuwe nederlaag aan te lopen tegen een Rozenburg dat de mooiste kansen om zeep hielp. Tot eerste invaller Ed van der Lugt en vervolgens Ruben Korsten kans zagen hun club de eerste overwinning van het nog prille seizoen te schen ken. De thuisploeg, die vorige week nog met 3-1 kopjeondergingbij 's- Gravenzandse SV, vloog als een bezetene uit de startblokken, Jcr- den Westerhout (schot), Ruben Korsten (kopbal), John Sam-Sin (schot), opnieuw Korsten (zwak puntertje) en Erik Sneek (geheel vrijstaand van dichtbij op lichaam van de doelman) verzuimden de score te openen, En zoals een wel bekende voetbalwet luidt: het doelpunt valt dan aan de andere zijde. Het was Patrick Bekker, de le vensgevaarlijke spits van Rozen burg die door de van Zwaluwen overgekomen Marco van Dijk met geen mogelijkheid van doelpun ten was af te houden, die geheel HVÜ-spelerMarcovanDijk(lfnks)trachtRozenburgerRonardVe- nekamp de bal te ontfutselen. HVO boog tegen de ex-hoofdklas ser een 1-3 achterstand om in een 4-3 overwinning. Foto Peter Mol ken boer tegen de verhoudingen de stand op 0-1 bracht. De diepgestuurde aanvalsleider stuurde met een prachtige 'net alsof beweging HVO-doelman Antoine Strijbos het bos in en schoof de bal moeite loos in het verlaten doel. Twee mi nuten later verdubbelde Bekker de marge met een kopbal waarbij de bal onder de voet van de vreemd reagerende Strijbos over de doellijn caramboleerde: 0-2. Op een psychologisch belangrijk moment, op slag van rust, zorgde HVO-aanvoerder John Sam-Sin voor de aansluiting Een vrije trap, op zo'n 25 meter afstand van het doel, schoot de balvaardige spelverdeler zeker niet onhoud baar onder de lat: 1-2. „Tijdens de rust," gaf Danny Mo lendijk, de aan zijn eerste seizoen bezig zijnde HVO-trainer, te ken nen, „gaf Ferry Groeneweg (de trainer van Rozenburg, red.) toe dat wij net zo goed met 4-3 hadden kunnen voor staan. In de beginfa se hadden we inderdaad al op 3-0 moeten staan. Dan komt die dom per van 0-1 en gelijk daarop 0-2, van een spits voor wie ik mijn spe lers nog zo heb gewaarschuwd. Die 1-2 viel op een lekker moment zodat ik tijdens de rust het een en ander heb recht kunnen zetten. Zo was het belangrijkste om hun lengte-as te neutraliseren." Voorsprong De boodschap van Molendijk was klaarblijkelijk niet helemaal over gekomen want het was Rozen burg dat alle gelegenheid kreeg de voorsprong uit te breiden. Het was aan Rozenburgs falen en voortreffelijk keeperswerk van Strijbos te danken dat HVO niet vroegtijdig de knock-out kreeg. HVO zag zelfs kans op 2-2 te ko men doordat Sam-Sin voorberei dend werk van Jorden Wester hout op waarde schatte. Verre van aangeslagen zocht Rozenburg op nieuw de aanval en dat resulteer de in de treffer van Evert van de Beek, die van een dikke twintig meter afstand Strijbos verrastte: 2-3. Omdat Rozenburg vervolgens weigerde definitief afstand te ne men bleef HVO in de race. Met de invallers Remco Buitendijk en Ed van der Lugt in de gelederen nam HVO het heft in handen. In de 85ste minuut betekende een vrije trap van Van der Lugt de 3-3. Vlak voor tijd ging HVO zelfs met de volle winst aan de haal. De door gebroken Chris Latuperissa, ook al prima ingevallen, gaf Korsten een niet te missen kans: 4-3. Bei de trainers waren niet verbaasd over de eindstand. „Ik zei het al hardop," aldus Groe neweg, „dat het 4-3 zou worden. Op het moment dat we heersten lieten we te veel mogelijkheden liggen." Molendijk: „Ja, die 4-3 zat erin. Rozenburg zat er helemaal doorheen en wij leken wel een tweede adem te krijgen. In dit elf tal zit rek, een paar spelers kun nen echte kanjers worden." HVO-Rozenburg 4-3 (1-2). 26, Patrick Bek ker 0-1, 30. Patrick Bekker 0-2, 44. John Sam-Sm, 64. John Sam-Sin 2-2, 69. Evert van de Beek 2-3,85. Ed van der Lugt3-3,89. Ruben Korsten 4-3. Bijzonderheden: Scheidsrechter L Lc™» gaf geel aan de HVO-spelers Ben Bijl, Dennis Hooger- boord en Remco Buitendijk. HVO: Stnjbos, Sven de Koning (60. Buiten dijk), Bijl, Van Dijk, Bjom de Koning, Bu- del Hoogerboord, Sneek (40. Latupenssa), Sam-Sin (76. Van der Lugt), Westerhout, forsten. Rozenburg: Van Zon, De Jezus, Quak, Bou- gnne, Van de Beek, Venekamp, Van de Sidder, Rijsdijk (67. Van HattumXBreukel, Bekker, San A Jong. Schiedam De politie van Schiedam is wel degelijk bereid medewerking te verlenen aan de Jongeneei Houtloop 'nieuwe stijl'. Dat heeft Daan Kocks, van het Wijkteam Centrum, bevestigd. Kocks was zeer verbaasd te vernemen dat de organi satie van de 'Houtloop' wil stoppen met het atletiek- evenement omdat het de loop door een gebrek aan medewerking geen extra allure kan geven. Organisa tor Ernst Verbeek wil het parcours van de Jongeneei Houtloop, waarvan zondag de vijfde editie werd gelo pen, door het centrum van Schiedam uitstippelen. Het feit dat de politie niet voor de verkeersveiligheid garant kan en wil staan is volgens Kocks gedateert. „Maandag 11 oktober gaAn we met Ernst Verbeek rond de tafel zitten om te kijken wat voor een prachti ge route we kunnen verzinnen en om een geschikte datum te vinden zodat we personeel in kunnen zet ten. De politie verleent wel degelijk medewerking. De eindverantwoordelijke is echter wel de gemeente, ik kan alleen een positief afdvies uitbrengen." Verbeek neemt de uitnodiging aan om met de politie rond de tafel te gaan zitten. „Maar ik zeg op voorhand nog niet dat de Houtloop een vervolg krijgt. We gaan eerst maar eens praten, daarna zien we verder." Winnaar op de tien kilometer werd de Keniaan Wil liam Kiplagat in een tijd van 28.29, gevolgd door zijn landgenoot Wilson Kibet (29.26) en de Belg Frederi- que Collignon (29.29). Vlaardinger Michel de Maat (31.10) eindigde als nummer veertien. Snelste vrouw in Schiedam was Wilma van Onna (33.18). Zaterdagvoetbal derde klasse SV35 - Hoekse Boys 2-4 (1-1). Hoekse Boys-vedette Ar thur van Wieren had in de derde klasse B een groot aan deel in de overwinning van zijn club op SV35. Hij nam in het duel drie treffers voor zijn rekening; de 0-1, de 1-2 en de 1-3. De 24 kwam :n de negentigste minuut vanuit een strafschop van de voet van John van de Bos. Maasdijk - MW27 3-1 (1-1). Ondanks het feit dat MW27 al vroeg in de wedstrijd op voorsprong wist te komen, moest de ploeg toch zonder punten de weg terug naar huis aanvangen. Arno van Nierop wist in de vijfde mi nuut de bal al tegen het garen te koppen. Daarna bepaal de Maasdijk echter het speL Met drie snelle counters wist Maasdijk de 3-1 op het scorebord te zetten. Den Bommel - HBSS 3-0 (2-0). Het lijkt er op alsof HBSS net als het afgelopen seizoen iedere wedstrijd weer tegen een nederlaag aan zal lopen. Na verleden week met 14 van Heijenoord verloren te hebben, verloor het zaterdag met 3-0 van Den Bommel. „Het grote manco is dat wq geen scorende spits hebben, en je wint een pot toch al leen maar door te scoren," was HBSS-bestuurslid Cor van der Schans niet tevreden na afloop van het duel. Vierde klasse Rhoon -TSB 1-2(0-2). De Vlaardingse vierdeklasser is dit seizoen goed uit de startblokken geschoten. Tegen Rhoon behaalden de Vlaardingers de tweede overwinning op rij. Arjan Droppert tekende met een kopbal voor de 0-1. Jorg Boekhout joeg tenslotte na een solo over het middenveld de 0-2 tegen het garen. „Vandaag overwon het collectief, tk ben bijzonder tevreden over de resultaten," aldus TSB-ocfcnmecster Jan van Vugt. Hérkingèn - tïTB 2-0 (2-0GTB-voorzitter Jan Zwepwas niette spreken over de prestaties van zijn eerste elftal. „Voor we het wisten stonden we met 2-0 achter. Die jongens van Herkingen hadden veel meer in huis dan GTB en uiteindelijk liepen we tegen onszelf te voetballen," aldus de praesus. Kansen waren ervoor GTB van de voet van Paul Weber en Ricardo Noordzij, maar ookhun inzetten leiden uiteindelijk niet tot het gewenste resultaat. Vijfde klasse CCO - DRGS 2-3 (0-2). De jongens van trainer Mario Krabbendam hebben het dit keer met 'slechts' drie doelpunten beschaafd gehouden. In de tweede minuut tekende Michel Vervloet al voor de openingstreffer (0*1), waarna Marco Verspuy al spoedig met de 0-2 volgde. Na de rust kwam CCO op 1-2 door een eigen doelpunt van DRGS-linksback Raymond Oosterveer. Dezelfde Oosterveer maakte rijn fout echter meer dan goed door twee minuten voor tijd de winnnende treffer binnen te schieten. HSC - Druivensteen 2-8 (14). HSC-trainer Karei Buuron was niet te spreken over de prestaties van rij n ploeg. „Dit is een zware teleurstelling, het leek dit maal echt helemaal nergens op, zomeravondvoetbal," stak Buuron zijn mening niet onder de bank. Edwin Jongejan en Buuron tekenden voor de Vlaardingse treffers. Jongejan mocht vervolgens wegens tweemaal geel voortijdig het veld verlaten. DVO'32 - Hermandad 2-1 (2-0). Het Vlaardingse DVO'32 was tegen Hermandad de betere en wist dat ook in doelpunten uitte drukken. Cor Hoogendijk twijfelde niet toen hij alleen voor de keeper kwam en tekende daarmee voor de 1-0. Peter van der Hoeven stelde de overwinning met zijn 2-0 uiteindelijk veilig. Vlaardinger Michel Kramer liep tegen een gele kaart op. Tafeltennis Salamanders 2-De Korenbeurs (m) 1-9. Het sterk gewijzigde en gedegradeerde team van De Korenbeurs behaalde in Wateringen een 1-9 zege op de reserves van Salamanders. De aspiraties voor een terugkeer naar de eerste divisie zijn daarmee gezet. De van FVT/Visser op het oude nest teruggekeerde Aijan Karbaat begon de competitie met een overtuigende hattrick. Ook Jeroen Bastiaansen deed het goed en kwam tot de volle winst Wietse Kant scoorde twee keer, hij moest tegen Ramic het enige tegenpunten afstaan. Karbaat en Bastiaansen wonnen het dubbelspel met ruim verschil. NOAD-Good Luck (m.) 4-6. Het in de derde divisie spelende NO AD had de primeur van de eerste competitiewedstrijd in de tijdelijke accommodatie aan de Thomas Kempisstraat. Het leverde de Schiedammers echter geen overwinning op. Good Luck ging met een 4-6 zege terug naar Bussum. Cevdet Imer kwam met twee keer winst het best voor de dag. Bart Platzbeecker en Ron van der Wijk wonnen iederéén partij. Amsterdam '78-De Korenbeurs 2 (v> 7-3. Van de bij elkaar m één poule ingedeelde teams bij de vrouwen,; kwam alleen het reserveteam achter de tafel. Het verloor met 7-3. De onderlinge confrontaties tussen team 1 en 2 staan op 25 september op het programma, terwijl de 5 return al een week later volgt. HoUandiaan (v)-DWS 64 (2-2). Dat DWS altijd een lastige tegenstander is blijkt uit de uitslag. Al verzuimde de scheidsrechter HoUandiaan wat meer zeven meter wor pen te geven, werden er veel vrije worpen gestopt door de DWS keepster. Het ijzersterke coUectief van HoUandiaan gaf de doorslag in het duel en dus was HoUandiaan de te rechte winnaar. Oliveo (vV-WIK 25-20 (11-7), Een zeer leuke wedstrijd, maar doordat het team van WIK incompleet, moest aan treden was het Oliveo dat de winst uiteindelijk naar rich toetrok. Ventura (v)-OASE 18-12 (114). Een overtuigende over winning voor Ventura. De ploeg die dit seizoen weer voer het kampioenschap gaat strafte OASE goed af. Keepster Jolanda Hoogeveen keepte zeer sterk. Ventura (m)-Animo 22-28. Animo was de betere ploeg Ventura, dat met een nieuwe ploeg aan het seizoen be^ gon, werd door de aanval van Animo hardhandig afge straft.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 10