Sport 27 Hermes DVS kan Zwervers niet bijbenen Asvion heeft geen enkele moeite met HCC VDL-trainer René Verhagen in de rol van Heintje Davids SWSMC laat DHC kansloos Hoofdrol voor Eric Ruts VZC en De Walrus samen Holy op weg naar tweede stek Softbalsters Schiedam onderuit in play offs Wapenaar wacht op winst DRGS doucht puntloos 'Boys' stevig afgedroogd Rotterdams Dagblad Maandag 13 september 1999 DelftSWSMC boekte bij degra dant uit de hoofdklasse DHC een knappe 0-2 overwinning. De for matie van oefenmeester Gijs Zwaan speelde een gedegen wed strijd. Zonder Demis Xanthopou- los namen de Schiedammers van af het eerste fluitsignaal het heft in handen. Herman Zoetmulder keerde terug in de basiself en aan voerder Jan Brokling verruilde zijn stekkie in de verdediging voor een middenveldpositie. Na twintig minuten nam de fusie club een verdiende voorsprong. Een prachtig opgezette aanval werd door de nieuwe spits Peter van der Veen tegen het garen ge werkt. Sluitpost Perry Hoogstad kreeg in de daaropvolgende mi nuten nauwelijks moeilijke bal len te verwerken. Toen Amiicar dos Santos na de thee op fraaie wijze de tweede treffer op het sco rebord had gezet was de wedstrijd gespeeld. Dos Santos liep wel te gen een gele kaart op. Zwaan was een tevreden mens. „We hebben heel lang balbezit gehad Vooral achterin hebben we geen gekke dingen gedaan. DHC speelde een slechte wedstrijd maar wij gaan beter draaien. Ik hoop dat onze brede selectie op deze manier zijn vruchten af gaat werpen. Want het mag duidelijk zijn dat ik naast de basiself nog tien goede spelers heb lopen." Schiedam Promovendus Excel- sior'20 draait ook in de derde klas se lekker. De Schiedammers won nen gisteren op eigen terrein ook hun tweede competitieduel. Slachtoffer was Gouda dat met een 3-1 nederlaag huiswaarts keerde. Hoewel Johan Hammerstein, die als gevolg van zijn rode kaart in de eerste wedstrijd een schorsing tegemoet kan zien, tweemaal scoorde (1-0, 2-0) vervulde Eric Ruts een hoofdrol. Hij bereidde beide treffers voor en zorgde zelf voor doelpunt nummer drie. Trai ner Paul de Roos roemde het op treden van Kevin Stiefel, doel man John Bos en Altan Halepliog- lu, maar sprak van een 'sterk col lectief. Centrumspits Danny Koever mans bleef ditmaal droog staan. De aanvaller viel acht minuten na de rust met een spierblessure uit. „Maar die blessure laat zich niet ernstig aanzien," aldus De Roos. Vfaardingen Vooruitlopend op de fusie tussen VZC en De Walrus kwam een gezamenlijk zwem- team aan de start by een vijfkamp in zwembad De Kulk. Bij de nieu we Vlaardingse ploeg sneuvelden niet minder dan 46 persoonlijke records. De Startgemeenschap VZC/De Walrus, kwam tot negen gouden medailles, vijf zilveren en negen bronzen plakken, Uitblinkers wa ren: Carina Assenberg met goud op de 50 meter schoolslag in 39,09 seconden en op de 100 meter wis selslag in 1.21.26 minuten. Jemey Ossendorp realiseerde de beste tijd op de 100 meter vlinderslag m 1.23.12 minuten en op de 50 meter rugslag in 37.97 seconden. Jasper van de Boogert veroverde goud op de 100 meter wisselslag in 1.06.82 minuten. Lidsey van Méurs realiseerde de snelste tijd op de 25 meter rugslag in 28 se conden. Lisette van de Horde pak te het goud op de 100 meter schoolslag in 1,33.19 minuten en Roelof Imhoff werd eerste op de 100 meter vrije slag in 1.01,03 mi nuten. Nadya Putter finiste als eerste op de 100 meter vrije slagin 1.07.12 minuten. De nieuwe zwemploeg van VZC/ De Walrus gaat de competitie van de ZRO in rnet twee teams. Nieu we zwemmers bij de fusieclub zijn: Nol van Tul van ZOB Oud- Beijerland en Elger de Jong uit Rozenburg. Vlaardlngen Holy lijkt goed op weg de competitie in de hoofd klasse Zuid op de tweede plaats van de ranglijst te beeindigen. De Vlaardingse honkballers wonnen gistermiddag gemakkelijk met 10-6 van het Helmondse MULO en verzuimden eigenlijk, na een een overrompelde eerste slag beurt (5-1), de wedstrijd snel te be slissen. Bij Holy maakte Arno Verbrugge zijn debuut op de heu vel {.Investeren in de toekomst," vond coach Danny Rossoni) en hij gooide niet onverdienstelijk. Een opvallende rol in het succes ook voor Raymond Osterveer, die twee homeruns (in de le inning +1, solo in de tweede Vlaardingse salgbeurt) sloeg. DoorAriën Stuyt Schiedam Hermes DVS speelde twintig minuten uit stekend, ging vervolgens ge lijk op met Zwervers en zak te in het laatste half uur ver weg. Het scoreverloop ver toonde hetzelfde patroon. De Schiedammers namen met 1- 0 de leiding, zagen nog voor de pauze de 1-1 in het doel rollen en werden uiteindelijk met 3-1 overlopen door een ontketend Zwervers, dat na twee duels op doelsaldo de ranglijst aanvoert met zes punten. Hermes DVS-trainer Silvio Dili- berto zag bij zijn ploeg de organi satie ver wegzakken na de pauze. „En dat terwijl we zo goed begon nen. We deden de achterhoede van Zwervers echt pijn in het be gin. Mijn collega Henk Dirven was dan ook druk bezig om zijn ploeg goed neer te zetten." Voordat Dirven, vorig jaar nog trainer van zaterdag-hoofdklasser WGZ, zijn ploeg op orde had had de thuisploeg het scorebord al van stand doen veranderen. Scheids rechter Ifrandi zag in een duw van Zwervers-verdediger Peter van Rossem tegen Giddy Monk bin nen de 'zestien' opmerkelijk ge noeg een indirecte vrije trap. Het resultaat was echter gelijk aan dart van een strafschop. De sterk spelende René Grimmius schoot de bal hard tegen de touwen. De 1-0 was in die fase verdiend. Hermes DVS sneed een aantal malen gevaarlijk door de laatste linie van Zwervers. De paal, op een schot van Gokan Cayir, en Zwervers-doelman Jamo Ver meulen, opeen inzet van dezelfde Cayir, stonden echter meer Schie- damse doelpunten in de weg. „We hadden in die fase de wedstrijd moeten beslissen," vond Silvio Diliberto. Die analyse was juist, want Zwer vers herpakte zich namelijk sterk. De 1-1 van Yuri Grundeler, op aangeven van collega-spits Paul doorheen en konden de Capelse Wennekes, was een logisch gevolg middenvelder, een broer van van een sterke periode van de Ca- SWSMC-trainer Gijs Zwaan, niet pellenaren. Rondom de rust was meer bijhouden. Eén van zijn een half uur lang sprake van een voorzetten leidde tot de tweede soort wapenstilstand. „Vlees noch Zwervers-treffer. Spits Paul Wen- vis," vond voorzitter Rien Schiedammers zakken diep Lagerwaard. r „Helemaal weg na goede beginfase niks" vond Silvio Diliber to. Een moegestreden Hermes DVS kon Zwervers in het laatste kwart niet meer bijbenen. Met name William Zwaan had aan de linker zijde vrij spél. Yagia Arslan en Menno Smith zaten er stevig wel een goed wedstrijd speelde Uitblinker Paul Wennekes schoot vijf minuten voor tijd ook de be slissende 1-3 binnen. De teller staat dus reeds op vier voor de omgeschoolde aanvaller. „Onge kend, dit had niemand ver wacht, De ploeg speelt ook erg goed. Vorige week nekes nam de bal aan en draaide weg bij Roberto Costa, waarna hij de bal in de verre hoek schoot: 1-2, „Die spits kreeg wel heel veel ruimte," vond Diliberto. „Hij had nog een kop koffie kunnen bestel len. Jammer, want ik vond Costa sloegen we ook al in de tweede helft toe. Perfect dus" Energie genoeg dus bij Zwervers, dat uit kan groeien tot de verras sing van de derde klasse. Zeker als de ploeg er in slaagt om ook in de beginfase sterk en vooral goed georganiseerd te spelen. Bij Her mes DVS viel vooral op dat het spel stroever ging toen spelmaker René Grimmius dooreen blessure ver terugviel. Uiteindelijk werd hij zelfs gewisseld. „Inderdaad een tegenvallertje," vond ook Sil vio Diliberto. Hermes DVS-Zwervere 1-3 (1-1). 13. René Grimmius 1-0, 28. Yuri Grundeler 1-1,71. en 85. Paul Wennekes 1-3. Bijwiiderhe- den: Scheidsrechter Ifrandi slingerde Mark Nikkelen Kuyper en Marcel Hen driks Zwervers) op de bon. Hennes DVS; Dröge; Smith, Costa, Vlas veld (80. Beider) Numan; Steeds, Arslan, Monk, Grimmius (80, Dogan); Cayir, For- bang. Zwervers*. Vermeulen; Van Geene, Van Rossem, Bossman, Nikkelen Kuyper (45. De Jong); Hendriks (81. Suiker), Hokke, Supusepa, Zwaan; Wennekes (90. Wigge- Unkhuijzen), Grundeler. Door Pim van der Helm Maassluis Dat hij aan het eind van het vorige seizoen zijn 'kick- sen' nog aan trok, mocht een won der heten, in ogenschouw nemen de dat hij kort daarvoor te horen kreeg dat hij nooit meer de wei in zou kunnen vanwege slepende blessures. In het tweede competi tieduel was het weer zover, tien minuten voor tijd noteerde scheidsrechter Ronald de Visser rugnummer zestien, dat toebe hoorde aan René Verhagen, in zijn notitieblokje. Het mocht niet baten, TOGB zegevierde met 1-3. „Om iets te forceren luidde de beknopte verklaring van de be snorde trainer. „We speelden niet echt goed, daarom bracht ik me zelf in. Met mij erbij lukte het ook niet, dus spijt dat ik niet eerder inviel heb ik niet. De drie punten gingen naar de ploeg die er het meeste aanspraak op maakte, dat was TOGB." Tot Ons Genoegen Berkel domi neerde gedurende deel één. Dat had waarschijnlijk te maken met de vroege treffer van de gasthe ren. Jeffrey Vermeulen lepelde het leer tegen het garen voordat VDL met de ogen kon knipperen. Aanvoerder Vermeulen contro leerde de hoge steekpass met ge voel en schoof eenvoudig in, daar mee de 0-1 voor zijn rekening ne mend. Snelle uitbraken Het resterende gedeelte van de eerste helft slaagde VDL er niet in een vuist te maken. Daardoor vie len er voor de formatie van debu terend oefenmeester Verhagen weinig hoogtepunten te noteren. „We hadden moeite," zette Verha gen uiteen, „met de beweeglijke spitsen en de snelle uitbraken van TOGB. Mede door het tijdens de warming-up uitvallen van Jeroen Roest kostte het ons veel moeite de organisatie goed neer te zetten. Uiteindelijk lukte dat wel, maar aan goed voetbal kwamen we niet toe." Na de thee hoopte Verhagen een ander VDL voor te schotelen. Ver hagen: „In de rust heb ik erop ge hamerd dat we wat meer druk op de TOGB-defensie moesten zet ten. Jammer genoeg kwam dat er niet van." Integendeel, met de laatste theed ruppels nog op de iippen kon VDL de gang naar de middenstip reeds maken. Andermaal Jeffrey Ver meulen werkte de bal achter VDL- doelman Erik Fasti. „Dat is na tuurlijk een gebrek aan scherpte en concentratie," was Verhagen niet mals in zijn bewoordingen. „Gelukkig voor ons maakte Leen Muis een doelpunt." Dat deed Muis een kwartier na rust. Van een echt VDL-offensief was echter geen sprake. Verhagen ween „Misschien dat het feit dat ik het veld in kwam voor een schokeffect kon zorgen. Niet dat ik dit structureel wil doen, hoor, mijn vrouw moest mijn spullen tijdens de wedstrijd gaan halen. Ik was dit geenszins van plan." Die hoop op het gewenste schok effect smoorde een inmiddels uit tien man bestaand TOGB al ras in de kiem. Dennis Knuppe schatte een uittrap van zijn sluitpost op DoorMikos Gouka Schiedam De hockeyheren van Asvion stapten met een brede glimiach het kunstgras af. De eer ste competitiewedstrijd werd met 3-0 gewonnen. Tegenstander HCC kwam er na de pauze niet meer aan te pas en de punten bleven te recht in Schiedam. Asvion begon fel en getergd aan de competitie start. De Schiedammers hadden drie nieuwe gezichten binnen de lijnen gebracht Waut Jansen en Marlijn van der Steen stapten over van stadgenoot Spirit en sluitpost Michiel Hoogenboom kwam van Hudito. Hoogenboom bleek een welkome versterking voorde Schiedammers. De boom lange keeper hield met knappe staaltjes zijn doel schoon. Voor de thee was Asvion op knap pe wijze doeltreffend. Uit een viertal gevaarlijke situaties voor de goal van Jorrit Breethoff kwa men de voorwaartsen tot twee treffers. Dat was het verschil met de elf van HCC-trainer Harrie Sprengers. De Capelse aanvallers lieten een aantal riante mogelijk heden onbenut. De treffers van Asvion konden in de categorie fraai geplaatst worden. De ope ningstreffer was voor Jan Willem Vermeulen. Vermeulen mocht een strafbal tegen het garen slaan omdat Breethoff op de bal was gaan liggen. Na de openingstref fer was het Bart Jan Collenburg die zijn ploeg op rozen sloeg. Bij zijn eerste balcontact nota bene, Collenburg was net in de ploeg ge komen, was hij razendsnel paraat voor een tip in: 2-0. Na de thee namen de bezoekers De uitblinken de Asvion doelman mi chiel Hogen- boom voor komt hier een doelpunt van H CC-spits Er Ik Pijl. Foto Peter vv ,3 meer risico's teneinde de achter stand te verkleinen. Hoogenboom bleek eens te meer een onneem bare vesting. Toen Michiel Hoy- nck de derde treffer op het score bord had geslagen was de wed strijd definitief gespeeld. HCC drong niet meer aan en Asvion kon tevreden het veld verlaten. HCC-oefenmeester Harrie Spren gers keek ontspannen terug op de eerste partij van zijn pupillen. „We hadden hier natuurlijk graag een punt gepakt. Als je de gehele wedstrijd hebt gezien kan je zeg gen dat we redelijk gespeeld heb ben. Ik denk wel dat we een lesje hebben gehad in effectief hockey. De tweede helft hebben we meer risico genomen maar we kwamen niet tot scoren. Het ontbreekt ons in dat geval aan een goede op bouw. We leden veel te snel bal verlies. Wij willen dit seizoen een goede middenmoter worden en dat is mogelijk met deze selectie. We hebben nog twee geblessee- den, maar ook die kunnen eer daags weer spelen. Vlak voor de winterstop komt Asvion naar Ca- pelle en dan zien we wel of we be ter zijn geworden," Asvion-coach Rein Grippeling was tevreden met het resultaat, de uitvoering kan beter. „We hebben zeker na rust een hoop kansen ge had. Asvion kon constant goed de spitsen bereiken. Waar we gaan eindigen is natuurlijk moeilijk in te schatten. Ik denk dat we bij de eerste vijf moeten eindigen. Ik denk dat we vandaag goed gestart zijn. De eerste klap is een daalder waard." Doelpunten maker Paul Wennekes juicht in de ar men van Zwervers-col lega Wouter Hokke (6) na de beslissen de derde tref fer. Hennes DVS-verdedl- ger Roberto Costa kijkt onbegrijpend naar zijn lig gende doel man Peter Droge. Fotopfc- lor Molenboer waarde, kapte Fastl uit en schoof de bal eenvoudig binnen: 1-3. „Het is jammer," vatte Verhagen de wedstrijd samen, „meer niet Er is geen reden tot wanhoop. Bo vendien groeit deze groep alleen nog maar. We moeten het iets meer hebben van het werkvoetbal dan vorig jaar, pas dan kunnen we echt voetballen." VDL-TOGB1-3 (0-1). 1. Jeffrey Vermeulen 0-1, 46, Jeffrey Vermeulen 0-2, 64, Leen Muis 1-2,85. Dennis Knuppe 1-3. Bijzonderheden; Scheidsrechter Ronald de Visser uit Voorschoten gaf geel aan Mar tin Fastenau en Rob Visser van VDL en twee keer geel en dus rood aan Jeffrey Ver meulen van TOGB. VDL; Fastl, Van Kessel, Brinkman, Faste nau (56 Suisse), Topcu (75. Ktinis), Muis, Koenen, Muller, Sonncveld, Visser, Beu- man. TOGB: Langstraat, Boonekamp, Liman, De Vrede, Jansen, Kurver, Sander Vermeu len, De Werker (71. Van Zanten), Jeffrey Vermeulen, Van de Bulk, Hulst (56. Knup pe). Rotterdam Net iets meer dan twee slagbeurten hadden de softbalsters van Geul Techniek Zwijn- drecht nodig om Schiedam de les te lezen. Niemand in het Schiedamse kamp had er serieus rekening mee gehouden, vooraf ook rekening mee willen hou den vooral, dat de ploeg van coach Leo Buiteman al in de eerste serie promotiewedstrijden voor een plaats in de hoofdklasse, twee nederlagen (1-9 en 4-5) zou lijden. In het eerste duel besliste Zwijndrecht de wedstrijd in de zesde inning (5 punten). In het tweede duel werd de achtste inning de Schiedamsen fataal. De kampioen van de landelijke eerste klasse, met vlag en wimpel bovendien, maar gedwongen tot het spe len van een na-competitie met de nummer acht van de hoofdklasse, miste plotseling zaterdagmiddag de kracht en de bezieling om de lijn van de reguliere competitie voort te zetten. „We hebben twee keer verloren van een ploeg die in de hoofdklasse-competitie een mentale hardheid hebben kunnen opbouwen waartegen de jeugd, met name, van Schiedam niet kon opboksen," moest Bui teman na afloop, aangeslagen en teleurgesteld, vast stellen. De realiteit oogt dan ook somber voor Schiedam. Het hele toekomstpatroon is namelijk vastgepind op de promotie naar de hoofdklasse. Een aantal speelsters, van Jong Oranje bijvoorbeeld, moeten zich verder ontplooien en de hoogste softbalklasse is daarvoor de aangewezen plek. Mocht Schiedam de resterende drie wedstrijden (in de best-of-five is de ploeg die drie wedstrijden wint de beste) niet winnen, dan zal de eerste klasse komend seizoen weer het decor vor men. De ploeg zal er vrijwel zeker anders uit gaan zien. In de eerste plaats zal Leo Buiteman, na zeven seizoe nen bij Schiedam, vertrekken en naar het Santpoort- se Terrasvogels vertrekken. „Het bestuur en de speelsters van Schiedam weten dat," licht de Schie damse coach openhartig toe.Alleen, mocht de ploeg toch promoveren, dan blijf ik - heb ik toegezegd - nog een seizoen op Bijdorp. Ook Terrasvogels kent die optie. „Maar ik zal zeker het volgend seizoen als hoofdklassecoach verder gaan Markt Het leek overigens zaterdag op Bijdorp wel een speelstersmarkt. Bijna alle coaches en veel besturen van hoofdklasseploegen waren getuige van de Schie damse afgang en het wonderbaarlijke herstel van Zwijndrecht. Er lopen namelijk bij Schiedam een aantal speelsters rond waar menig hoofdklasse- coach verlekkerd naar heeft gekeken. .Jeugdig ta lent dat nodig naar de hoofdklasse moet," heeft Bui teman die Schiedamse potentie al eens omschreven, „maar ik zal er alles aan doen om zoveel mogelijk speelsters voor Schiedam te behouden. Een leegloop bij de softbalsters kan Schiedam op dit moment al helemaal niet hebben." In de eerste wedstrijd zaterdag was Zwijndrecht aan merkelijk sterker in het slagperk en met name in de zesde inning, toen (voor het eerst dit seizoen mis schien) pitcher Elske ten Hoope gedwongen van de plaat gehaald moest worden, wankelde met vijf Zwijndrechtse punten) het zelfvertrouwen aL De tweede wedstrijd kende overigens na de reguliere ze ven innings (3-3) nog geen winnaar. In de tie-break scoorde Zwijndrecht twee punten. Eerste wedstrijd SCHIEDAM.0-1-0-0-0-0-0=1 ZWIJNDRECHT1-0-0-1-2-5-0=9 Schiedam: Elske ten Hoope (5 inn.+2) 3-2-8-0, Jenni fer Weber (2 inn.) 0-0-3-0. Zwijndrecht: Maijon van Dijk (7)2-1-6-1. Tweede wedstrijd SCHIEDAM1-0.24-044-1=4 ZWIJNDRECHT0-344444-2=5 Schiedam: Jennifer Weber (7 inn.+2) 04-44, Elske ten Hoope (1)0-6-14. Zwijndrecht: Karin Mes (6 ina+1) 1-14-2, Marjon van Dijk (2) 24-14. Zondagvoetbal vierde klasse SEP-RKWIK 2-1 (1-0). Oefenmeester Wil co Wapenaar wacht nog op de eerste punten met zijn ploeg. Tegen SEP zat er duidelijk meer in dan een nipte nederlaag. Toen Roel Jongeling zdjn ploeg na rust op gelijke hoogte bracht leek de zege binnen handbereik. SËP counterde echter alsnog naar de volle winst. Hoek van Holland-MSVIl 3-2 (2-0). MSV71 liep by titel kandidaat Hoek v&n Holland tegen een verdiende neder laag op. André Sterrenburg (tweemaal) en een eigen tref fer van MSV71 zorgden voor een verdiende 34 voor sprong voor de ploeg van trainer Martin Klomp. Na de thee kwamen de Maassluizers terug in de wedstrijd, maar verder dan treffers van Erik de Gier en Bob Janse kwam de ploeg niet meer. VFC-RKSVM 3-2 (1-1). Erik Teunisse is een tevreden trai ner. Ook tegen RKSVM werd de volle winst door zijn vol gelingen gegrepen. Rob Robbemond (14), Tomas Raey- maekers (2-1) en Walter van t-emis (3-1) stonden aan het kanon voor de Vlaardingers. Vierde klasse DRGS-DZB/Zevenkamp 1-2 (0-1). Hoewel een gelijkspel de verhoudingen beter zou weergeven, moest DRGS zon der punten on der de douche. John Jansen wist nog wel te scoren voor de thuisploeg. Geert Kleiweg, Damir Rasicen Raymond Verspuij kregen geel namens DRGS. VOC-Fortuna VI3-2 (1-1). Elvin Post 14, Sjaak Weber 1- 1, Michael Wilkes 2-1, Martijn Verhoef 2-2, Gilles van der Hoeven 3-2. Fortuna ging in de slotfase tevergeefs op jacht naar de gelijkmaker. Na afloop kreeg Fortunees John de Belt wegens aanmerkingen op de leiding de rode kaart nog voorgeschoteld- Vijfde klasse Schiedamse Boys-Bolnes 3-7 (2-3). De "Boys' kregen een flink pak voor de broek. Zij werden met maar liefst 3-7 af gedroogd. Niels Bruinsei en twee maal Gerard Wigmans namen de Schiedamse treffers voor hun rekening. De Schiedammers Quinten Schenk en Demir Dédal ontvin gen geeL DJSCR-SVDPW1-5 (1-2). Twee maal Roberto Dijkstra, twee maal Dave van der Hurk en Berry van Dien. Zij lie ten in een slechte wedstrijd de florissante 1-5 eindstand cp het scorebord verschijnen. Dennis van Oers, Dave van der Hurk en Martijn van Deventer werden met geel be boet. Birlik-Spaland 1-3 (1-1). Spaiand heeft nog steeds de vol le honderd procent score na twee duels. Tegen Birlik werd vrij gemakkelijk gewonnen. Danny Soares (twee maal) en Leo Boensma waren de schutters voor de forma tie van oefenmeester John Marrevee. De Roef-HSC 2-3(1-3). HSC kende geen problemen bij De Roef. Martijn Rozeboom, Mario Donkersloot en Sander de Groot hadden het vizier op scherp staan in het vrien delijke du el. Kralingen-Demos 1-3 (0-1). Demos won ook zijn tweede wedstrijd. Oefenmeester Henk van Loenen zag zijn for matie prima spelen. Raul Chapper, Moussa en Juan Beni to zorgden voor de treffers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 11