Spsfi Y Bayern München als vanouds: FC Hollywood Bil Remco Soimeveld eindelijk blessurevrij Eric Gerets doet beroep op Tomek Iwan Van der Kruis en Supusepa zijn weer fit Van der Ende fluit in Piraeus Tegenstander van PSV rolt van het ene conflict in het andere NEC-PSV uitgesteld p' I* 4'^. Brochard winnaar onder barre omstandigheden Dimitri Gaag behaalt wereldtitel triatlon Wiersma ook bij leiders 'Het viel wel mee met CION' VDL-spits heeft zijn visitekaartje in Maassluis al gelijk afgegeven Verhagen: 'Een absolute aanwinst Nico Bakker op weg terug 8) Rotterdams Dagblad j j Dinsdag 14 september 1999 j RotterdamExcelsior speelt van avond in Haarlem met vrijwel het sterkst mogelijke elftal Assis- tent-trainer André Hoekstra zag gisteravond in Leeuwarden, waar het tweede elftal aantrad tegen Carnbuur, dat de twijfelgevallen Michael van der Kruis (ribben) en Raphael Supusepa (enkel) hun laatste test goed doorstonden. Beide spelers deden één helft mee en zitten vermoedelijk in Haarlem weer op de bank. „Het ging heel redelijk," aldus Hoek stra. „Vantevoren was afgespro ken dat ze een helft zouden spe len. Ze hebben nergens last var. gehad." Hoofdtrainer Adrie Koster heeft derhalve een complete selectie tot zijn beschikking. Dat was vorige week maandag - toen de uitbeurt bij Haarlem oorspronkelijk op de rol stond - wel anders. Omdat tweede doelman Mark Zegers met Jong Oranje in Israël verbleef werd het duel op verzoek van Ex celsior verplaatst. Ook David Con nolly (mterlandverpliehiingen) zou niet van de partij zijn ge weest. Vanavond is de trefzekere Ier wel beschikbaar, Excelsior 2 speelde bij Carnbuur met 1-1 gelijk. Mark van Zanten maakte vlak voor tijd de gelijkma ker voor de Kralingers. ParijsDe Europese voetbalbond UEpA heeft Mario van der Ende aangewezen als scheidsrechter voor het Champions League-duel tussen Olympiakos Piraeus en Real Madrid in Griekenland. De wedstrijd uit groep E staat mor gen op het programma. FC ZwoDe-FC Groningen 1*1 {0-0). 87. Drent 0-1, 68. Derksen 1-1. Scheids rechter: Wegereef. Toeschouwers: 4350. Jtode kaart: 89. Drent (FCGronin- gen, Sxgeei). Gele kaarten: Van Steeg, Wijnands (FC Zwolle), Schoenmakers (FC Groningen). VW-Heracles 0-1 (9-^). 55. Lukassen 0- 1. Scheidsrechten Van Dongen. Toe schouwers: 22^6. Gele kaart: Schaap, Rayer(VvV) Te Braak, Diurrnk, Mou- houtifHeracleJ. Stand ADODH4 3 1 0 10 8- 1 Dordrecht'90... 5 3 I 1 10 9- 4 Groningen.5 3 1 1 10 12- 8 Excelsior4 3 C 1 9 11- 5 NAC5 3 0 2 9 13- 9 FC Zwolle.8 2 3 0 9 10- 8 Vendam5 2 Z 1 8 10-10 VW.5 2 1 2 7 7-4 Emmen5 2 1 2 7 9-8 GAEagles5 2 1 2 7 8-7 RBC5 2 0 3 6 7-8 HelmondSp.... 5 2 0 3 6 6-10 Eindhoven5 2 0 3 6 2-9 Telbar4 112 4 5-6 Heracles5 1 1 3 4 3-7 Volendam...„. .5 1 1 3 4 5-11 TOP5 1 1 3 4 4-10 Haarlem...4 0 13 13-7 Door Albert Geesing München-— Het rumoer van de laatste weken bij Bayern Mün chen heeft diepe sporen getrokken in het gezient van Ottmar Hitzfeld. De tweedejaars trainer in München kent alle verha len rond de rijkste en meest turbulente club in de Duitse Bun- desliga van haver tot gort; nu maakt de ex-trainer van Borus- sia Dortmund ze van nabij mee en moet hij het ene binnen brandje na het andere blussen. Na een bijna rimpelloos seizoen, waarin Bayern met overmacht Duits kampioen werd en twee fi nales haalde {Champions League, Duitse bekerfinale) is het aan de Sabenersirasse weer als vanouds. 'Hurra, EC Hollywood ist wieder da', kopte de Bild Zeitung na het zoveelste schandaal rond een spe ler van Bayern. De lezer smult, Hitzfeld kreunt onder de vaak smakelijke details, NijmegenDe competitiewed strijd NEC-PSV gaat zaterdag in het nieuwe stadion De Gof- fert niet door. Het bestuur en de directie van de club uit Nij megen hebben dit besluit gis teren genomen na een verga dering met locale autoriteiten en vertegenwoordigers van de bouwcombinatie die verant woordelijk is voor de renovatie van het stadion, NEC wil geen enkel risico lopen met de vei- ligheid in het stadion, zekernu het gaat om de tot micawed strijd aangemerkte onünoe-, ting met PSV. De bouwer van De Goffert levert het stadion volgens planning op -17 sep 1 tember oprmaar volgens NEC ,jg de tijd te kort om nog eeniir- r "tegnle test te houden voor der wedstrijd. die bij elke andere club onder de pet blijven, maar in München open en bloot in de krant staan. Zoals de nachtelijke escapade van Basler, die de avond voor de wed strijd tegen Unterhaching tot drie uur 's nachts in de kroeg zat en daarvoor werd beboet met 20.000 Mark. Of zoals de oorvijg van Lizarazu (aan Matthaus) die bestraft werd met 10.000 Mark, detêteatêtevan Mathhaus op z'n vrije dag in St. Tropez met vriendin Maren, de flirt van Babbel met Liverpool, de trouwpartij van Kahn midden in de voorbereiding, die Matthaus in het verkeerde keelgat schoot, de nijd en afgunst onder de spelers omdat de één een half miljoen meer verdient dan de ander. Het stond allemaal met koeienletters in de krant. Inclusief alle spelere salarissen en de premie van één miljoen Mark, die Hitzfeld mis liep omdat Manchester United op 26 mei in Barcelona in de slotmi nuten twee keer toesloeg en de cup met de grote oren mee naar Engeland nam. Littekens De twee verloren finales hebben littekens nagelaten, bij het mana gement, de trainer en de spelers, Hitzfeld maakte in de aanloop naar dit seizoen nog altijd een aangeslagen indruk en lijkt nog steeds zichzelf niet Dat geldt ook voor de ploeg, die moeizaam aan de competitie begon, ook al omdat doelman Kahn en Eiber nog stieds revalideren van een bles sure en Effenberg pas afgelopen zaterdag voor het eerst weer an derhalf uur op het veld stond. Lothai Matthaus voorspelt de te genstander van PSV nu al een problematisch jaar. „Zo'n goed seizoen als vorig jaar kan Bayern niet evenaren. Het zal al heel moeilijk worden om de landstitel te verdedigen. We staan veel meer onder druk dan vorig seizoen, dat zie je in alles terug. Wij moeten niet alleen winnen, van ons wordt ook nog eens verwacht dat we glansrijk winnen." Het ergert Matthaus, zegt hij, „dat alles wat zich bij Bayern afspeelt meteen aan de grote klok wordt gehangen. Het akkefietje met li zarazu is blijkbaar dramatischer en. belangrijker dan een aardbe ving of een bomexplosie. Af en toe verbaas ik me alleen nog maar." Onzin De Duitse record-international (141 caps) wordt vaak gezien als de aanjager van conflicten. Het ergert de 38-jarige libero mate loos. „Ik vind voetbal nog steeds leuk. Maar de rest? Steeds weer komt die onzin naar boven: Mat thaus heeft privileges, Matthaus heeft dit, Matthaus heeft dat" Al lemaal onzin, zegt hij. „Ik word er kotsmisselijk van. Net als van die geldboetes die bij Bayern orn de haverklap worden gegeven." Matthaus is bezig aan z'n laatste maanden bij de Duitse record kampioen. In februari vertrekt hij naar New York, als speler(trainer) van Metro Stars. Hij ziet er nu al naar uit. „Als je de kans krijgt om een paar jaar in die stad te wonen, moetje die grijpen. Ik hou van de mentaliteit van de Amerikanen. Die nemen het leven wat makke lijker op dan Duitsers. Er is ook minder haat en nijd. Ze zijn in New York echt blij met mijn komst. Dat gevoel ken ik hier nau welijks nog." München Johann Vogel en To mek Iwan vormen morgenavond in München vrijwel zeker de nieu we, tijdelijke rechterflank van PSV bij de ouverture van de Champions League. In de ogen van trainer Eric Gerets is Iwan als rechtshalf explosiever dan Ovidiu Stinga en moet de multifunctio nele Vogel als lechtsback het hi aat van de langdurig geblesseer den Chris van der Weerden en An dré Ooijer opvangen. Voor Rob Wielaert, zondag tegen De Graaf schap nog als rechterverdediger actief, kemt de internationale vuurdoop tegen Bayern München in Gerets' optiek te vroeg. „Alleen in de competitie ga ik met Wiel aert verder." Gerets liet gisteren niet het ach terste van zijn tong zien. Dat Iwan speelt, is zonneklaar. De Pool werd zondag in Doetinchem be wust rust gegund na de interland tegen Engeland. Tussen de regels door viel bovendien op te maken dat Gerets zinspeelt op een op merkelijke 'move' van midden velder Vogel naar een defensieve rol aan de zijkant Gerets denkt met het centrale koppel Mark van Bommel en Johann Vogel goud in handen te hebben. Het tweetal moet in de toekomst uitgroeien tot de hersenen van PSV. „Daar om wil ik ze liever ook niet uit el kaar ilen. Maar incidenteel moetje itunnen variëren." Met het concept van PSV wil Ge rets ook inspelen op de te ver wachten speelwijze van Bayern München, dat morgenavond in het Olympisch stadion vrijwel met drie spitsen speelt. „Bayern kent onze problemen op de rech terkant ook. Daarom verwacht ik dat ze het accent op de linkerkant leggen, dus met Paulo Sergio han gend op links." Ottmar Hitzfeld, de trainer van Bayern München, maakt moeilijke tijden door, maarisdesondankswelinvooreendolletje.Gisterenvestigdehijaileaandachtop zich door op hettrainingsveld te verschijnen in traditionele Beierse klederdracht. Foto Jan Nler,."ieysen/EPA Los Conrales De Buelna In een loodzware bergrit naar de top van El Angliru bleek Laurent Brochard gisteren in de negende nt van de Ronde van Spanje het best bestand tegen de barre omstandigheden. De voormalig wereldkampioen won in Los Corrales de Buelna. Abraham Olano bleef leider in het algemeen klassement. Brochard maakte deel uit van een kopgroep van twaalf renners die al na tien kilometer in de stromen de regen op avontuur ging. Jan Ullrich was even nummer dertien, maar de Duitser liet zich op ver zoek van Telekom-ploegleider Pevenage terugzak ken, In het noodweer mocht Ullrich niet met krach ten smijten. TVM was vertegenwoordigd door de Rus Sergei Oetsjakov, Rabobank had twee renners aan het front: Rolf Sörensen, zaterdag ook al actief in een ontsnap ping, en Jan Boven. De aanwezigheid van Boven in die kopgroep was niet geheel toevallig. „Ik had voor af drie of vier etappes uitgezocht die me op het lijf ge schreven waren," zei de Groninger later. Zijn plan was niet geslaagd. Boven had op de op één na laatste klim rijn medevluchters moeten laten gaan. „Ik ben in de etappe naar El Angliru gevallen, daar had ik vandaag nog last van. Jammer, maar er komen deze ronde nog een paar mogelijkheden." De groep, met verder onder meer wereldkampioen Camenzind, de Spanjaard Rubiera en de Italiaan Za- nini, viel in de beklimming van de laatste col (Alto CoUado de Cieza, tweede categorie) uit elkaar. Achter de vluchters probeerden de Russen Ivanov en Tonk- ov afstand te nemen van leider Olano. Die hield zich, net als op El Angliru, kranig en won zelfs 44 sec op de klimmers Jimenez, de winnaar van zondag, Beltran en Heras. In de slotkilometers slaagden Brochard en Sörensen er in Camenzind, Rubiera, Mieeli en Zintsjenko te achterhalen. Brochard zette in de slotkilometer aan, niemand van het viertal reageerde nog. Voor de 31-ja- rige Festina-eoureur was het de eerste zege van het seizoen, voor de Fransen de eerste overwinning in de Vuelta, Dat is al meer dan in de afgelopen Tour de France bereikt werd. Vandaag is er voor de renners een rustdag in Zaragoza. MontrealDimitri Gaag heeft de wereldtitel triatlon op de olympische afstand behaald. De sporter uit Ka zakhstan legde de 1500 m zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen in Montreal af in 1 uur, 45 *nin. en 25 sec. Gaag is geen onbekende in Nederland; hij nam dit jaar deel aan drie elitewedstrijden in Zundert, Nuenen en Holten, zonder eenmaal te winnen overi gens. In Montreal eindigde Gaag zes seconden voor de Brit Simon Lessing, viervoudig wereldkampioen. Op 22 sec na Gaag werd de Australiër Miles Stewart derde. Dennis Looze eindigde als beste Nederlander op de 36e plaats, drie plaatsen voor Rob BareL Ro land Melis, uitkomend voor de Nederlandse Antillen, werd 55e. Eric van der Linden haalde de finish niet wegens een ziekte. Bij de vrouwen ging de wereldtitel naar Loretta Harlop uit Australië, in 1.55.28. Zij bleef haar twee landgenotes Jackie Gallagher en Emma Carney voor. Ingrid van Lubek werd 24e. Hoogezcnë Harm Wiersma heeft zich gisteren tij dens de Europese titelstrijd dammen in Hoogezand bij de koplopers gevoegd. Hij kwam door een zege met zwart op de Israëliër Max Shavel in de zevende ronde op tien punten. Ook Ton Sijbrands en Edward Eoezinski uit Litouwen staan op dattotaal. Boezinski speelde met zwart remise tegen de Rus Alexander Getmanski. Sijbrands en Rob Clerc hielden elkaar eveneens in evenwicht. Clerc bleef daardoor op een score van 50 procent staan. Schiedam CION-speler John van Spronsen scoorde afgelopen zaterdag tweemaal tegen PPSC en bezorgde de Vlaardingse der deklasser daarmee een 1-2 over winning op 'PP.' „Onze tweede goal werd namelijk toch echt door mij gemaakt, nadat John de Zwart een vrije trap in de muur had ge schoten." Twee doelpunten dus voor de 32- jarige invaller, die nog op de bank zat teen het duel even voor rust werd gestaakt. „En dus helemaal niet wegens spreekkoren vanaf de tribune. Hij staakte omdat hij het gemekker van de 22 spelers m het veld beu was. En ik moU zeg gen dat onze supporters echt niet zulke erge dingen riepen. Zo ne pen ze tegen de rechtsback van PPSC 'Die nummer twee is een zoon van de trainer' en 'die num mer twee doet niet meer mee,' omdat hij zo slecht zou zijn. dat vind ik ludiek en echt niet asoci aal of zo." Natuurlijk speelde CION wel op het randje, erkent Van Spronsen. „We speelden stevig, maar kregen geen enkele gele ka. 1 Dat zegt toch wel wat. Als de Uriner van PPSC dan praat over intimidatie vraag ik me af waar hij het van daan haalt." Desgevraagd nuanceerde Ruud Spierings inderdaad zijn uit spraak. „Ik bedoelde gewoon dat CION de gienzen opzocht met zeer stevig voetbal. Dat is niet het voetbal dat ik zou spelen, maar de scheidsrechter stond het toe, dus waarom zou ik het veroordelen. Als ze op deze manier veel punten vergaren, kan ik ze geen ongelijk geven." John van Spronsen hoopt dat het duel van afgelopen zaterdag snel vergeten wordt. „PPSC is een goe de club co veel jongens van beide ploegen kennen elkaar goed. Ik hoop dat dat zo blijft." Maassluis Na twee knieopera ties en ruim een jaar uit de roula tie te zijn geweest, gloort er voor VDL-spits Remco Sonneveld ein delijk weer licht aan het einde van de tunnel. De voormalig aanvaller van stadgenoot Excelsior Maas sluis is weer fit en beeft met drie treffers m de eerste competitie wedstrijd van Van Der Lely direct zijn visitekaartje afgegeven. „In oktober vong jaar ben ik voor - VDL-trainer Bené Verhagen steekt zijn waarde ring voor Remco Sonneveld niet onder stoelen of banken. Gevraagd naar zijn mening over de aanvaller die zondag tegen TOGB droog bleef staan, laat de oefenmeester geen on duidelijkheid bestaan. „Hij heeft keihard geknokt om na twee zware knieblessures weer terug te komen. Dat getuigt van de nodige discipline. Hij is een absolute aanwinst en hij zit nu nog maar op tachtig pro cent Remco kan eigenlek al leen maar beter worden. Tegen TOGB (i-3, red) heeft hij niet afgelopen zondag niet veel kunnen laten zien. Dat heeft alles te maken met het feit dat hij te weinig werd aange speeld Ik hoop nog veel ple zier aan hem te beleven." het eerst aan mijn meniscus ge opereerd. Van die meniscus is toen één derde deel verwijderd," vertelt Sonneveld. „Ik had voor die tijd ook al allerlei kleine bles sures, maar de ellende met die knie begon een paar weken voor de competitie. Na die operatie ging het herstel vrij goed, maar het ging op een gegeven moment toch weer pijn doen. Toen heb ik in overleg met de medische staf van Excelsior besloten een tijdje rust te nemen. Het ging echter niet over en heb daarom mijn arts weer gebeld. In mei volgde een kijkoperatie, waarbij er een ont steking en een kiste werden ge constateerd. Ook is er nog een stuk meniscus weggehaald. Dit maal aan de achterkant van mijn knie. Het hele gedoe begon dus weer van voren af aan." Het hele seizoen verbleef Sonne veld dus in de lappenmand. Toen het.weer enigszins de goede kant op ging was het seizoen voorbij. „Op zich was dat niet zo heel erg, want ik kreeg zo de tijd om weer helemaal te herstellen," Voor zijn tweede operatie wist de blonde aanvaller al dat hij dit sei zoen niet meer actief zou zijn voor de 'tricolores'. „In maart belde Re- né Verhagen me op of ik interesse had om naar VDL te komen. Dat heb ik eerst in overweging geno men, maar in april was ik er wel uit. Ik moest eigenlijk ook op zon dag gaan voetballen, want ik heb in maart een nieuwe baan gekre gen. Ik werk nu by de PTT en moet een keer in de twee weken op zaterdag wérken," Een gesprek met de hoofdtrainer van Excelsior Maassluis, Eric Remco Son neveld hard in traming om weer terug te komen op het oude niveau. Foto Peter Molken- Gudde, maakte zijn besluit over te stappen naar VDL ook een stuk gemakkelijker. „In een gesprek met Gudde gaf hij aan dat ik vol gend jaar in de B-selectie zou be ginnen. Op zich had hij daar wel gelijk in, want ik heb natuurlijk het hele seizoen niets kunnen la ten zien. Bij VDL zitten overigens een hoop vrienden en bekenden, dus dat sprak me ook wel aan," Krachthonk Het belangrijkste voor Remco Sonneveld de komende tijd is zor gen dat hij weer lekker aan voet ballen toekomt en vooral fit blijft. „Ik wil gewoon weer lekker voet ballen en plezier in het spelletje hebben, dat U nu het belangrijk ste. Mijn knie is nog erg zwak, dat kan ik goed merken, maar door veel te trainen, zowel met de bal als in het krachthonk, moet dat in orde komen. Daar heb ik alle ver trouwen in. Zijn competitiedebuut voor VDL, op de eerste speeldag van dit sei zoen, kende een droomscenario. Sonneveld begon in de uitwed strijd tegen Cabauw in de basis en de afspraak met Verhagen was dat hij wel zou zien hoe lang hij het vol zou houden. Drie treffers en een 2-5 overwinning waren het resultaat van zijn langverwachte optreden. „Het is natuurlijk heerlijk om zo terug te komen, maar ik ben min stens zo blij voor de club dat we de eerste wedstrijd hebben gewon nen," glimt de scherpschutter. „We hebben een leuke groep en we kunnen ver komen als ieder een werkt voor een goed resultaat, Het is echter niet zo dat we per se kampioen moeten worden. Het zou leuk zijn als we een periodeti- tel pakken, maar niets moet." VDL komt dit seizoen uit in de derde klasse D. Evenals Cabauw zijn de meeste tegenstanders fy siek sterk. „Het zijn allemaal gro te gasten cüe stevig de beuk erin gooien. Bij ons is het minder op kracht gericht. Wij proberen zo veel mogelijk te voetballen en doen dat ook met dne spitsen. Ik ben daarin de meest vooruitge schoven man, maar we spelen ei genlijk met z'n drieën door el kaar, Dat ik als diepste man speel, ligt me wel. Daar voel ik me wel prettig bij. Ik heb erlang en kei hard voor gewerkt om weer fit te worden. Nu dat gelukt is wil ik weer lekker gaan voetballen en zoveel mogelijk punten pakken met VDL." Maasland Nico Bakker, linkerspits van MW27, is afgelopen week aan de knie geopereerd. De aanvaller liep in het eerste bekerduel tegen DRGs een knie blessure op. De aanvaller was m het afgelopen sei zoen ook lang uit de roulatie met een soortgelijke blessure. Dokter Sla heeft een stukje van de menis cus van de Maass'uizer gehaald, Bakker zal voorlo pig nog niet Inzetbaar zijn. Ook David van Aalst is op de weg terug. De rechterspits brak afgelopen zomer zijn enkel maar kan snel de looptraining hervatten. Hockey overzicht Zware kluif voor Spirit Asvion (v) - Aeolus 3-1 (1-1). Asvion herstelde zich knap na een zwakke openingsfase. Aeolus kwam al snel op 0-1, maar moest kort voor rust toch de gelijkmaker van Jessi ca Boer incasseren. Na rust liep Asvion over de Rotter dammers heen: Monique Bhogal en Maaike Hulst sloe gen Asvion naar een verdiende overwinning. Spirit (v) - Pfjnacker 0-2 (0-1). De vrouwen van Spirit hadden een zware kluif aan titelkandidaat Pqnacker. De ploeg van coa ch Hans Heijster werd pas twee weken gele den bij elkaar gebracht en had dan ook te kampen met gewenningsproblemen. Pynacker scoorde in beide helf ten vlak voor tijd. Liberty - Spirit (m) 1-2 (1-1). Spint won van Liberty, dankzij twee doelpunten van Michiel van Vught. De jon ge middenvelder benutte in de eerste helft een strafbal, nadat Jeroen van de Berg het scoren was belet. Daarna kwam de ploeg uit Dongen nog wel terug tot 1-1, maar in de tweede helft haalde Spint door een fraaie sieeppush van Michiel van Vught toch de winst binnen. Ring Pass - Pollux (m) 1-2 (1-1). Pollux onderstreepte zijn titelaspiraties door het vong jaar uit de eerste klasse ge degradeerde Ring Pass aan de kant te zetten De eerste helft was voor de Vlaardingers, die dank4) Barry van der Berg op 1-0 kwamen. Ring Pass knokte echter terug en in het bedrijf golfde het spel op en neer. Pollux was het meest doeltreffend en wist zich door een doelpunt van nieuweling Marlijn Braam de punten toe te eigenen. Reeuwijk - Pollux (v) 1-8 (1-4), De vrouwen van Pollux mochten zich tegen Reeuwyk een middag lang uitleven. Het regende dan ook doelpunten en de produktie stokte pas bij acht treffers Linda van de Velde trof vier keer doel, Patty van de Kooij schoot twee keer raak en Hanne- ke Louwe en Katinka Kuil maakten één treffer. Bodegraven - Evergreen (m) 3-2 (5-0). De mannen van Evergreen zijn vooralsnog weuug prestatief ingesteld, na het verlies van een aantal sterke spelers. Tegen Bodegra ven resulteerde dat m een zware verliespartij, Sander Jongeneel onttrok zich enigszins aan de malaise en trof twee keer doel Dopie - Evergreen (v) 3-1 (L-l). De vorig seizoen uit de eerste klasse gedegradeerde vrouwen van Evergreen be gonnen met een nederlaag tegen Dopie, vongjaar kampi oen in de derde klasse. Lmda van de Oever opende nog wel de score, maar daarna namen de Delftse vrouwen van Dopie het heft stevig in handen. Met wat hulp van de scheidsrechter, die onder andere een Maassluis doelpunt weigerde toe te kennen, liep Dopie vlot naar 3-1 uit

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2