F. STEDELIJK NIEUWS. ZEETIJDINGEN. CARGALIJSTEN. ADVERTENTIE N. AANGEKOMEN door' de Stooinbooten dier maatschappij aangedaan worden, vrachtvrij te doen plaats hebben, op de zelfde voorwaarden, als gesteld zijn door de besturen der Hollundsche IJzeren Spoorweg-maatschappij en van de Rijn Spoorweg-maatschappij. Als een vervolg op het door ons geplaatste bc- rigt in ons N°. 37 omtrent de verbeterde pomp in eene branderij van den heer J. A. J. Nolet alhier, vervaardigd door onzen stadgenoot M. Kempdient dat wij heden in eene andere branderij van ge noemden heer Nolet weder eene dergelijke pomp hebben gezien, die door het aanbrengen van cenige verbeteringen, tot nog hoogeren trap van volmaakt heid gebragt is, zoodat men in 18 minuten tijds de zelfde hoeveelheid water opvoert als men vroeger in 45 -minuten' deedtevens met oneindig minder kracht inspanning wij vernemen dat ook in eene derde bran derij van den heer Nolet een zoodanige draaipomp zal worden -aangebragt In naam der menschheid zeggen wij en den vervaardiger dezer pompen en vooral den -eigenaar dezer branderijen dank, voor hunne 'pogingenom den zwaren en afmattendon ar beid hunner naluurgciiootcn op eene onbaatzuchtige wijze zoo aanmerkelijk te verligtcn. 'sGRAYENUAGE. - Alhier is aangekomen de rid der A. de Bieche, komende van Denemarken, over brengende het officiële bcrigt aan Z. M. den Koning, van het overlijden van den Koning van Denemarken ën de troonsbeklimming van Iloogstdeszelfs opvolger. Het Hof neemt heden den 11. dezerden rouw aan voor den tijd van drie weken, wegens het overlijden Van Z. M. Koning Christinan VIII van Denemarken; Zullende de eerste week de middelbare en de heide volgende weken de ligte rouw gedragen worden. Den 0. dezer heeft de Deensehe afgezant, de heer A. de Bieche, deze residentie weder verlaten, en is hij over Schevcningen met de Engelsche stoom boot naar Londen vertrokken. Ten gevolge van den zwaren stormdie giste ren alhier gewoed heeft, is een gedeelte van den opgetrokken muur, die geplaatst is achter het in aanbouw zijnde badhuis aan den Scheveningschen-weg, omvergewaaid. Naar men verneemt zullen de leden van het hier ter stede gevestigd gezelschap Mnemosynein de derde week dezer maand eene openbare verga dering honden, waarin onderscheidene dichtstukken door verschillende leden zullen worden voorgedragen. De opbrengst van de tot bijwoning dier vergadering te betalen entree-gelden zal bestemd worden om aan beboeftige huisvaders werk te verschaffen. Wanneer men zich de toejuichingen herinnert, die aan eene openbare opvoering door IIII. leden van genoemd gezelschap ten verleden jarc ten deele vieldan zat men niet behoeven te twijfelen of een aanzienlijk publiek zalook uit aanmerking van het beoogde doel,'deze opvoering bijwonen. De tentoonstelling van schilderijen enz. ten voordecle der algemeene armenwelke thans alhier plaats heeft in eene der zalen van den Nieuwen Doelen op den Korten Vijverberg, is alle dagen (de Zonda gen niet uitgezonderd) geopend van 10 tot 4 ure. LEYDEN, 10 Febr. Donker is de toekomst voor het wees- en oudeliedenhuis der Evang. Luthcrschc gemeente alhier; weldra zoude die gemeente, wan neer God het niet verhoeddehare wcczen en oude lieden zien zwerven. Eenige Christinnen hebben eene loterijwaartoe de autorisatie van Z. SI. is aange vraagd daargestcld van vrouwelijke hand- en eenige kunstwerken, in welke loterij een derde gedeelte belangrijke prijzen zullen uitmaken en het lot slechts den prijs».van één gulden zal bedragen. Reeds zijn onder dankzegging ontvangen, van II. SI. de Koningin een keurig bewerkte kalender, van II. K. II. de Prinses van Oranje een paar prachtig vergulde cande- labres, van II. K. H. Prinses Fredcrik een vorstelijke voctenbanken van eene edele geefsterdie ver zocht heeft haren naam niet in het openbaar te noemen, eene belangrijke gift ter bevordering van het voorgestelde doel. Reeds vele hand- en kunst werken van Christenen van verschillende geloofsbe lijdenis zijn ingekomen, hier is geen onderscheid; het toekomstig lot der weezen heeft veler medelijden opgewekt; de Christelijke liefde houdt nog veler handen bezignog meerdere kunst- en handwerken ook 'van plaatsen buiten deze stad, worden met ver langen te gemoet gezien. De algemeene deelneming van Leydens ingezetenenom een liefdegesticht in hun midden voor ondergang te bewarenwordt drin gend afgesmeekt. Na de verleende autorisatie tot liet houden der loterij zal eene lijst rondgaan aan de woningen waaropeen iegelijk zijn verlangenom mede te werken'tot instandhouding .van een weeshuis, kan kenbaar .makenzullende later eene tentoonstelling van al het ingezondene plaats hebben. Mogt 'in elke stad en in elk dorp van oiis Vaderland een welden kende gevonden 'worden, die zich de moeite wilde getroosten anderen op te wekken tot deelneming in de bovengenoemde loterij, en op te geven aan den WelEerw. heer J. E. Indeel, Evang. Lutli. predikant alhierhoe vele lotenna de verleende vergunning kunnen worden afgezonden. SNEEK. Onze Courant waarschuwt op nieuw voor de bedriegerijen van eene bende kaartspelers, die wederom eenen jongeling van het dorp Tjerkwerd in haar hol gelokt zijnde een kroeg op de voor malige koemarkt alhier en hem door het duivclsch kunstje, met drie kaarten: hier is bij en d.iar is hij niet, een gouden horologic met dito ketting enz, eene zilveren tabaksdoos en 2,50 aan geld afge wonnen heeft. TILBURG. Naar wij vernemen zal Z. M. de Koning nog deze maand herwaarts komen om zich in persoon van de gevorderde werkzaamheden aan het nieuwe palcis te overtuigen. De duffel en baaifabrijken hebben hier in het vo rige jaar zoo druk gewerkt, dat men zich, zoo lang het Ribrijkwczcn alhier bestaat, geen voorbeeld herin nen dat de fabrijkanten zoo veel verkocht hebben behalve ten tijde der Belgische revolutie, door de leveringen voor het Ncderlandsche leger. De ver koop van alle soorten van wol en Engelsche kamling blijft daardoor steeds aanhouden, en bij de herope ning der scheepvaart heeft men weder groote partijen wol te verwachten. liet nieuw te graven kanaalvoor rekening van onzen gcëerbiedigdcu Koning, zal aan het fabrijkwe- zen en den handel nog meer levendigheid bijzetten. liyiaWEJKB.SSEifli STASTM. Seliorem Febr. Willcmina, dochter van G. T. Helmcke en C, Koning, Oude Kerkhof. Maria Henricadochter van K. Hendriks en M. Oflerman, Dam. Johannes, zoon van P. van der Velden en A. van der Hoeven, Hoogstraat. 7. Engeltje, dochter van J. Vervoort en J. Bruggeman, Broursveld. 8. Wilhelmus Ilcn- ricus, zoon van W. II. lleterink en J. Sellcmans, Kreupelslraat. Alida Johanna, dochter van II. Lecn- derts en M. de Wolf, Verbrande. Erve. Carol zoon van C. van Zon en 15. BernardBroersveld. Adrlanus, zoon van B. Wcij en G. Timmermans, Hoogstraat. Fredcrik Marinus, zoon van C. P. Har- ting en M. E. Bergkoltc, Broersveld. 9. Johannes, zoon van T. W. Kohlbrugge en 15. M. Schulte, Kreu pelslraat. Lambertus, zoon van J. van Loencn en WDonkerslootHoofdstraat. Johannes 11 endricus, zoon van J. Zaad en J. NoordermecrBreedstraat. Petrus 'Jacobus, zoon van M. Kemp en B. C. J. van Jleuth Broer.westMariadochter van E. de Koning en E. van Katwijk, Lange Haven. 10. Theodorus zoon van A. Govaart en A. Broekmeijcr, Muntiikcn Buurt. Bartholomeuszoon van J. II. Vol en H. ScholteBoterstraat. Overleden t 5 Febr. Johannes Brons, oud 53 jaren, Hoofd straat. Jan Cornells Vervoort, oud 3 maanden, Oude Sluis. 8. Adriana Krullaarsoud 4 maanden Nieuwe Buurt. 9. Adriana Yan Zon, oud 54jaren, echtgenoot van M, van Bijnnen, in een Vaartuig. Joannes Fredericus Gudde, oud Gi jaren, fustkooper, Korte Haven. 10. Hendrik van der Vaart, oud 3 maandenLaan lij den Achterweg. Dirk van Grootvelil, oud 7 dagenin het [lol bij den Achterweg. ©nderlr A i Geenc. Geboren van 1 Jan. 1848 tot heden 66. Overleden 47. Ondertrouwd 7 paren. ZETT1NGSPRIJS VAN HET BROOD. 8 December 1847. Grof gebuild Tarwebrood-.30 de 15 Ned, One, Ongcbuild dito, Kropuitdc zak - -.30 15 Roggenhrood-..19 2 Pond. Zoet Roggenhrood- -,215 2 MARKTPRIJZEN AAN DE BEURS TE SCHIEDAM 11 Februarij 1848. Maandag zijn nog eenige Lasten 142/2 p. mooijc Riga 202 geharpten 142/2 p. Archangel ƒ198, ongeharpt van den zolder verkocht; later is dien dag en ook Dingsdag 141/2 p. Poolsche 190, uit het water te leveren afgegevensedert volgde nog verdere daling daar 141/2 p. Poolsche en 141/2 p. R'ga 185, 186, 187 is afgedaan; 150/2 p. Nieuwe Groot Brabaiulschc ƒ198 op levering. Heden 141/2p. Riga 185, 186 142/2 p. Archangel ƒ188. De han del blijft niettegenstaande de belangrijke teruggang onbeduidend. Gerst. Kleine handel bij dalende prijzen129/2 p. fijne gedroogde Deensehe 212; 120/2 p. Polder Z. ƒ150, 151; 130/2 p. Westlandsche dito ƒ180, later ƒ170; 122/2 p. Zceuwschc dito 155 120/2 p. Polder dito ƒ140; 123/2 p. Eilandsche dito ƒ145; van een partij 130/2 p. jarige Koersche werd de prijs niet op gegeven; 124/2 p. dito is voor ƒ200 verlaten. Moutwijn 5. dezer is 16 per vat voor zeer en kele posten betaaldook dien dag is nog ƒ16 bij open. water te leveren, besteed; den 7. 15% veel gekochtden 8. tot dien prijs aangeboden den 9. op 15teruggegaan met weinig handel, ook 15%, om van 15 tot uit0, dezer in koopers keuze te ont vangen den 10. op 15 .gedaald ,mct vrij wat han del en minder dringende aanbiedingen, tot 15% is ook gekocht om van 15 tot uit", dezer in k. k. te ontvangen, lieden tot ƒ15 met weinig vraag. Jenever 100 Amsterd, proef 18% a f 19, per vat zonder fust en zonder belasting. Sgtoeling 5 Febr. ƒ1.50; 7. ƒ1.50; 8. ƒ1.30; 9. ƒ1.30; 10. ƒ1.30; 11. ƒ1.50 per ketel. DORDRECHT 10 Februarij. Iloewei (liet ijs groo- tcndeêls is opgeruimd is er beden ter -koornmarkt weinig omgegaan. ïorne, beste Zecuwsckc en Overmaassebe282, 294bij kleinigheden. Btossre Inl.mdsclic ƒ225, 240, bij kleinigheden. Op levering 146/2 p. Maas 200 205 geveild. CJerst nominaal Winter ƒ159, 165. Z. 144, 150. Aangaande de gewassen te velde zijn gccne on- junstige berigten en het grootste gedeelte der land- icden gelooft dat de vorst aan geen dcrzclvc ccnig nadeel heeft toegebragt. 'i'e SCIMEHJAM zijn 10 Febr. Peterkapt. C. Ohlsen, v. Karrebcks- minde. Anna Catharinakapt. M. A. Mingers, v. Grcifswald. Nepluniiskapt.-N. Hansen, v. Nestved. Scandinavienkapt. C Ilartvig, v. Corsoer. Camilla, kapt. 11. Kleinwort, v. Kroonstad. Sophie, kapt. N. P. Aakjor, v. Mulicrup. Kersen ICristinekapt. P. Hansen, v. Odcnsce. For tunakapt. J, Erichsen, v. Mulicrup. Johanna Nicolcne, kapt. L. L. Aistrupv. Mulicrup. Stcphany, kapt. P. llcnrichsen, v. Riga. Ilcndriha Marchienakapt. G. G. Bakker, v. St. Petersburg. Johanna, kapt. G. W. Bakker, v. Liverpool. Molly, kapt. J. F. Politz, v. Reval, Theodor, kapt. N. Nestved, v. Iteval. Z-eJefIkapt. L. Grandy, v. Weider. Gezina, kapt. G. T. Smit, v. Corsoer. Katharina Elizabeth, kapt. G J. Boitcn, v. Hamburg. Tvende Brodrc kapt. J. Jensen, v. Corsoer. VERTROKKEN 11 Febr. Stad Schiedamkapt. J. P. Andriesscn, naar Batavia. SCHIEDAM, 11 Februarij. Reeds op den 7. dezer zijn uit onze haven naar zee gezeild eene Engelsche schooner, geladen met appelen en bestemd naar Hull, en eene Hollandsche kof met kaas en andere, goederen naar Nantesdeze beide schepen zijn van Rotterdam komende alhier op de haven gevlugt, door de invallende strenge vorst. Bij deze gelegen heid valt dc voortreffelijke ligging van onze haven voor den handel, hij vernieuwing ten duidelijkste in het oog. Namiddag 3 urede Maas voor deze Stad vol drijfijs. Getrouwd ScniEDAM 9 Februarij 1848. S. lüYGEKIXG en A. 3. UI. MEIJER. Voor De B TRI sip.»1 iCeft ■gyph Izoo icstcn laar 1 nachii iienst Tiaond ie Ei lomha reveni ivcrbt ossein «inval Duitscl Voord- In iveral >n van is ver5 ianziei siccrei louden SCIMEBÏAM. CORSOER. Scandinavienkapt. C. Ilartvig1843 ton Gerst, J. F. de Grevc Co. CORSOER. Gezina kapt. B. II. Smiteene 'lading Ilogge en Gerst, J. G. Beukers. CORSOER. 2BnönnE, kapt./. Jensen: 850 ton Gerst, 11, D. Rahuzen, te Amsterdam. GREIFSWALD. Anna Catharina, kapt. M. AMingers: 2592 schep. Gerst, J. F. dc Grevc Co. HAMBURG. Catharina Euzabm'U, kapt. G. Boilen: 880 ton Gerst, 131 ton Erwten, B. Verhrugge Co., te Rotterdam. KARREBEKSMINDE. Peter, kapt C Ohlsen: 900 ton Gerst, G94 ton Erwten, J. F. de Grcve fa Co. KROONSTAD. Camiij.akapt. II. Kleinwort: 2190 tschw. Rogge, P. Loopuijt fa Co. LIVERPOOL. Johanna, kapt. G. IV. Bakker: 190 ton ruw Klipzout, Order. MULLERUP. Soi'ihe, kapt. N. P. Aakjer: 1300 ton Gerst, Mettcnius Reepmaker fa Co., te Rotterdam. MULLERUP. Fortuna, kapt. J. Erichsen: 1500 ton Gerst, J. A. J. Nolet. MULLERUP. Johanna Nicolene kapt. L. Li Aistrup: 1194 ton Gerst, J. II. van Gent. NESTVED. Neptunus, kapt. N. Hansen: 2079 ton Gerst, J. F. de Grevc Co. ODENSEE. Kersen Krist ine kapt. P. Hansen: 1060 ton Gerst, Mettcnius Reepmaker Co., te Rotterdam. St. PETERSBURG. Hendrika Maucihena kapt. G. G BaMer: 810 tschw. Rogge, P. Loopuijt Co. REVAL. Mor.EY, kapt. F. Politz: 70 last Rogge, 6% last GerstOrder. REVAL Tiieodor, kapt. N. Nestved: 50 last Rogge, J. A. J. Nolet. RIGA. Stepuany, kapt. P. Ilenrichsen: 1830 tschw. Gerst, C. J. Nolet; 200 ton Zaai-lijnzaad, Order. YVERDER. Lebed, kapt. L. Grandy; 108% last Rogge, C. F. llis. De Ondcrgeteekendc betuigt zijnen welntecnen» lien dank, voor de vele blijken van deelneming hem bij het overlijden van zijnen Vader CS. W» HEN SANUEbetoond. Schiedam, GS. HERT SAiVöE. 9 Februarij 1848. ScilIKUAM, Vlij p. 3. VAIV lHJrii.

Schiedamsche Courant | 1848 | | pagina 2