4 Prijzen fler lieten aan ie Btnrs le Amsterdam if 3 Prijzen fler Effecten aan ie Beurs te Rotterdam. Maandag 6 Januari. ;A«. 1873. Kenmsgcvi n g. STEDELIJK NIEUWS. het liet of liet ior- net ren 4 J. 1 BüjTEWLANDSCHE BERICHTEN. De nieuwjaars-receptiën to Parijs wonion aldaar druk besproken. Deze receptiën zijn, sedert den val van hot keizerrijk, gelukkig weer geworden, wat zij eigenjijk altijd hadden moeten blijveneen eenvoudige quaeslie van cere monie. Geen enkel incident heeft haar gekenmerkt, dat vermeldenswaard is, tenzij hare beschrijving. Wij zullen deze dan ook in 't kort mededeelen. Op den 1 Jauuari tegen 10 ure heeft de president der republiek Thiers met zijn ministers, behalve de heeren de Rémusat en Pothuau, die beiden een weinig ongesteld waren, geëscorteerd door gendarmes te paard, zich naai den president der nationale vergadering begeven, i De heer Thiers droeg bij deze gelegenheid den ketting van liet Gulden Vlies en een groote broche met ridderorden. De ministers hadden geen enkel insigne aan. De president der kamer, de heer Grévy, omringd door een groot getal kamerleden, heelt enkele vriendschappelijke woorden met Thiers gewisseld, waarna laatstgenoemde met zijn ministers weder vertrokken is. De heer Grévy heeft na huu vertrek den raad van state ontvangen, en is daarna met al de leden der afdeelingen naar het paleis van den president gegaan. Hunne rijtuigen werden door kurassiers geëscorteerd. De kamerleden waren hun president voorafgegaan en bevonden zich in veel grooter getal op de nieuwjaars-receptie dan vei leden jaar. Het geheele Japansche gezantschap was ook op deze receptie, doch niet meer in officieel costuumin tegenover stel lins van hen was hetBirmansche gezantschap in natio naal costuum. Ook de maires van Parijs waren in grooter getal aan wezig dan liet vorige jaar. Vele militairen, waaronder de hertog d'Aumale in groot tenue van divisie genei-aal, de hertog de Nemours, de hertog d'Alencon en de maarschalk Mac Mahon, omgeveu van zijn geheeiea staf, namen aan de receptie deel. Over liet alge meen waren deze receptiën vrij wat vriendschappelijke!- dan die van het vorige jaar; ieder beijverde zich den heer Thiers zijn sympathie te betoonen; hij was dan ook buiten gewoon vroolijk. De heer Thiers heeft, dienzelfden dag van bijna alle Europeesche mogendheden, en vooral van Rusland en Duitscldand, brieven vol warme vriendschapsbetuigingen "ontvangen. - In de stad Milwaukee (staat Wisconsin, in Noord- Amerika) is door een jongman van 28 jaren een naai machine uitgevonden, welke in doelmatigheid en gemakke lijkheid alle totnutoe bekende soorten verre overtreft. Hij heeft er 1 jaar jover gearbeid. Het werktuig zal na verloop van eenige maanden algemeen verkrijgbaar worden gesteld. Op een landhoeve in het zuiden van Jutlaud, nabij de Sleeswijksche grenzen, is thans mede de runderpest uitge broken; 19 koeien zijn aan die epidemie reeds gestorven, terwijl ook hei overige vee daardoor is aangetast. De Prov. Gorrcap., de jongste benoemingen van graaf von Roon en den heer Kameeke mededeelende, be richt, dat keizer Wilhelm bij de receptie op nieuwjaarsdag tot prins von Bismarck de volgende woorden richtte: »Ik heb in uwe positie veranderingen moeten maken, die mij zwaar vielenhet moest gebeuren om u te behouden." De keizer, die zich daarop tot graaf von Roon wendde, voegde er bij: ^Hetzelfde geldt ook voor u," eu reikte vervolgens aan beide ministers de hand, terwijl hij hen verzocht, om hem verder bij te staan. Gemeld blad herhaald teveus dat het ministerie i>o» Hoon, waarvan von Bismarck lid blijft, niets andere kan en mag zijn dan een voortzetting van het ministerie von Bismarck, wat geest en richting betreffen. BINNENLANDSGHE BERIGHTEN. rA SCHIEDAM,~4 Januari 1873. Blijkens achterstaande advertentie zal er van Maandag den 6 dezer, op werkdagen weder eon trein rijden des morgensten 11.55 ure van Rotterdam op Schiedam, die len 42.10 ure des middags weder naar Rotterdam terugkeert. Ook vermeenen wij het niet overbodig te zij n onzeu lezers C opmerkzaam te maken, dat het telegraaf bureau von den Hollaudschen spoorweg aan het station alhier, zoowel De Burgemeester en Wethouders van Schiedam, M 3037. (Brieven Franco.") voor het binnen- als builenlamlsch verkeer, geopend is van dos morgeus 8 tot des avonds 10'/, ure. Velen toch zijn in de meaning dat liet telegraafkantoor aan lid .nation ten 9 ure voor het buitenland gesioten is. Door liet departemcut van financiëu is mededeeling gedaan van de volgende opgave der op 31 Dec 1872 in do otidei staande entrepots aanwezige hoeveelheid ruwesuiker: Amsterdam23,743,091 Uilogr. Rotterdam0,901,172 Schiedam. 290,626 Dordrecht 454,991 Middelburg009,797 Totaal 31,999,"677 ldlogr. Door de directie van den Ned. Centraal spoorweg zal met 1 Febr. een gewijzigd tarief voor het vervoer van vee in werking worden gebracht. "Volgens liet JD. v. Z-II. is de houding van ile Jong in de gevangenis thans zeer kalin en blijft hij lialsstan ig bij elk nieuw verhoor ontkenneu. Misscliieu zal liieriu verau- dering komen, als de onderstelde medeplichtigen tegen hem kunnen worden gehoord. Volgens het getuigenis der t-ueii zijn in het land, aan de Jongtoebehoorende, weder nieuwe opgiaviugen gedaan. Eeu veehouder, niet ver van Leiden, ontdekte dat een koe door ongedierte was aangetast. Om liet beest nu van deze leelijke plaag te bevrijden, kwam de man op den inval de koe met petroleum te besmeren Het middel zou stellig goed werkenhet was probaat. Ten einde zich hier van te vergewissen, bogaf de man zich des avonds met een brandende lamp in dén stal tot de koe en begon doze zeer nauwkeurig te bekijken. Nauwelijks was hij hiermede bezig of daar vatteu de zich uitwasemende dampen van de petro leum vuur, met het gevolg dat cle geheele koe eensklaps in volle vlam stond. Goede raad was duur. Do veehouder had echter tegenwoordigheid van geest genoeg om spoedig eenige zakken over de koe heen te werpen, doch de vlam had zicli reeds aan het stroo, dat boven de plaats op den zolder lag, medegedeeld. Met de hulp van eenige buren nu gelukte het, het brandende stroo meester te worden, de koe te redden en den voortgang van den brand te stuiten. Ilad de brand zich uitgebreid, de 'gevolgen waren onbe rekenbaar geweest, daar naast dien stal zich een hooitas met 40,000 kilo hooi bevindt. Men deelt aan liet Utr. Baghï, mede, dat liet Japan sche gezantschap, hetwelk zich thans nog te Pat ijs bevindt, de volgende maand Nederland zal bezoeken. -Men schrijft aan het Utr. I). In een der grootste steden van ons iond had een behoeftige vrouw met haar kind nachtverblijf genomen onder een brug; in het midden van den nacht passeerde zeer behoedzaam een schuit, waarin zich drie persouen bevonden. De arme vrouw, die door de koude eu de zorg voor haar kind niet kon slapen, hoorde een gesprek dat door de persouen in het vaartuig gehouden werd, eu waarin zij hun vreugde te kennen gaven over hun volbrachten diefstal, terwijl zij tevens met elkan der afspraken om bij den heer M. den volgenden nacht in te brekeu. De vrouw snelt reeds in den vroegen morgen naar genoemden lieer en deelt hem liet gehoorde gesprek mede; deze sloeg echter o ogenschijnlijk dien wenk in den wind, maar zegt inmiddels tegen de vrouw, dat zij den vol genden morgen terug moest komen. Des nachts verbergt de heer M. drie politic-agenten in zijn huis. Het wordt 1 uur: meu hoort een raam openschuiven, en onze drie nachtavonturiers komen binnen; nadat zij eenigeoogeii- bliklten rondgezien hebben, worden zij gestoord door de drie in burgcrkleeding aanwezig zijnde agenten, die zeggen, dat zij eveneens het voornemen hadden om te stelen, en dat alle bewoners sliepen. De niets kwaads vermoedende indrin- gers zouden met de agenten het rooverswerk beginnen, maar werden toen onverhoeds in hechtenis genomen en naar een betere eu veilige plaats gebracht. De heer M. schonk aan tie arme'vrouw dadelijk f200 en beloofde verder voor haar te zullen zorgen. Nieuwjaarsavond, zoo meldt liet Utr.Dagbl., trachtte een onbekend persoon, waarschijnlijk een poldergast, bij den hovenier P. te Utrecht binnen te dringen en had reeds een raam opengeschoven, toen hij echter bemerkte dat hij ontdekt was, koos hij het hazenpad. De hoveniersknecht had reeds zijn revolver gereed. Ook werd deze week door eon poldergast aan een melkmeisje op de Kranskade, onder bedreiging, een guidon afgeperst. "Voorts zijn sedert 1 Jan. nog een 4tal poldergasten, ter zake van brutale bedelarij, in handen van de justitie en politie. De landverhuizer (maandblad ter bevordering dei- emigratie naar Minnesota) zegt dat in December liet getal families, die voornemens zijn zich in Minnesota te gaan vestigen, tot honderden aangegroeid is. Met het oog op het nut eu voordeel van liet vertrekken in groepen, noodigt het blad allen, die het voornemen tot vertrek koesteren, uit tot liet bijwonen eener vergadering, te houden te Amsterdam, den 23 Jan. muist., 's namiddags te lialf een uur, in het lokaal de Witte Zwaan, Nieuwendijk, alwaar een Nederlaudsch landbouwer, sedert 6 jaren in Minnesota gevestigd, mededeelingen zal doen. Ieder, die tot deze vergadering wenscht toegelaten te worden, kan, met opgave van redenen, een toegangsbewijs aanvragen bij den lieer Bucninck, te Rotterdam. Voorts deelt het blad eeu opgaaf iripde van heeren, die bereid zijn informatiën te geven, eu eenige wetenswaar dige bijzonderheden eu informatiën omtrent de reis. Een vrouwelijke kok heeft een zeer eigenaardige wraak genomen op den restauratiehoudei* die haar den dieust had opgezegd. Voor de laatste maal zou zij taartjes bakken, doch listig wist zij in elk daarvan een naald te ver stoppen. Dit nieuwe gebak bekwam de gasten zeer slecht; 's middags bestelde een hunner zich een portie van het ge bak en had dit grootendeels met smaak opgepeuzeld toen hij opeens een horigen gil slaakte en uitzijn bloedenden tong een naald te voorschijn haalde. De ontsteltenis die dit ver oorzaakte, was nog niet geweken toen een andere bezoeker het doodsbenauwd kreeg. Een naald stak hem in de keel. Juist had cle waard met groote handigheid hetspitse voor werp verwijderd, toen liet gelaat van een derde alle moge lijke kleuren aannam. Nu wierpen de gasten de spijzen weg en stormden naar de keuken, waar nog tien snaaldtaartjes" gevonden werden eu meteeu de schuldige keukenmeid, die ziclt door hare verlegenheid verried. Zij is natuurlijk in hechtenis genomen. s/A, B U R G E R L IJ K E STAND. Geboren: 2 Januari. Maria Elisabeth, dochter van J: Stegman en J. J. Sutlorp, Uoordmolcnstraat. Petro- nella, dochter van J. F. KaltuerenE. Kiela, Ureupehiraat. Overleden: 2 Jauuari. levenloos aangegeven zoon van J. Stegman en J. J. Suttoïp, Noordmolenstraat. Theo doras Antonius 'Willemsec, oud o maanden, Overschiesche Weg. Ondertrouwd3 Januari. J. Bijloo ea J. M. Tulles. II. H. J. vau Gogh en J. Nols. R. Schulze ea J. Witkam. W. J. Batenburg en G. H. Wirxel. MARKTPRIJZEN AAN DE BEURS TE SCHIEDAM. van den 4 Januari 1872. Rogge: per 2100 kilo's Fransche f210 6\v. Gerst zonder handel. Moutwijn: f 15 per Vat Ct. „Jenever: Amsterd. Proef, f 49 a f 19% per heet Ct. z'oudet fust eu zonder belasting. Spoeling: f 1.C0 per ketel. Bij de Schiedamsche Spoeling-Vereeniging: f j.80p. k, va?}* jRj? •OS f-, A B.O N.N E M E W Tï Abonnementsprijs, per Drie Maandenf 1.S5. Franco per Post, duor het geheele Rijk2 50. Krengen N deze Ier kennis van de Ingctctcnen, dat met de afgifte aan hunne huizen van da Beschrijmgs-lliljellen voor de Plaatselijke Directe Belasting deter Gemeente, ingevulge do Verordening voor die belasting vastgesteld den 18 Januari) 1870, is omgevangen. Én herinneren de Ingezetenen aan het bepaalde hij par. 2 v,m ari. 3 der Verordening regelende de invordering dei genoemde Uelasluig, houdende: dit de belastingschuldige, die geen Beschnjvings-Diljet ont vangen heeft, verphgt is er een op de Gomeentc-Scereliriu af te halen. En is hiervan afkondiging geschied, waar hot behoort, den 4,Lui. 1873. Burgemeester en Wethouders voornoemd 1'. J. VAiN dijk van matenesse. De Secretaris, A YV. MULDER. COURANT. ADVBBTEB TIEK- van 1 tol 10 gewone regels f 1.00; iedere regel mrer ƒ0.10. Prijs Voor den werkenden stand en voor weldadigheiddo helft van den prij». pCt. Nrnnti. Weikclijke Schuld. 2% Slnmlct-M ulsrli ippij Cenlml-Spuonv Si'amk ISiimeul.miKi'lic 3 Duo, Itmtciilnnilsclie 1867 3 PotlTUGAL, 1867 ,3 IUisi.ami, oude5 Dito, 6de serie 5 Dito, icenmff 18G7 4 SpnurwCR-ACIlën 5 Puti Tiflis Spmmv5 Moskoiv-J.ir. 5 Nieuwe Loten (864 OosTKMtiJK, Old konv. p.ipicr 5 zihcr 5 Itaue, Ceit. Inside ij v. 5 Tuiikijk, Bmnenl.uidsche 5 (tlllEKhM.AM), old. 1825 5 VFlihFMr.nK Statfn 1882 6 ■Mexico, unde3 Dito, meime 3 VEM3UF.I a3 Nifiiw Giiknada Dito Rest uitgesteld 3 Jon. Por Telegr. 4 Jan. 54% 136% 24 28'/,, 98% 75 231% 94% 41% 75 230% 61%, 65 52% '5% 98% 18'%, 9% IO/8 10% 21 10%, Per Telegr. pCt. 4 Jan. Premie Lening liullcrihni 3 Nedeiu. Werkelijke Schuld 2'/, Sl'AMh Old 3% nu2% Dito llmneid.tndsche3 Dito niiuenlnndsche 1867 3 PonrcoAi., 1867 3 Rij/.and oude,5 1867 4 Spiim wpg-Arlien5 Poli-Pillis Spoorweg5 Jelcz Oiel Spoorweg5 Nieuwe Loten 1864 Oostfnwik, Old. konv. pupier. 5 zilver. 5 Tuhkiib, Dinncidaiiilsuhc. 5 Egvptk 7 Vkiikf.mgdk Statkn 18S2 C 1885 6 Nikuw Grrnada dito gest. uitgesteld Mf.mco 18513 f864 Kucis op Lomif.n I'AU lis Antwkiii'F.n 54% 28% 41% 231 64% 52% 99% 12 01 47.10 47.42'

Schiedamsche Courant | 1873 | | pagina 1