SCHIEDAMSCHE COURANT. BULL ET 3 N Zaterdag Februari I §74. Regeerings-Telegram. Blijkens een bij liet Departement van Koloniën ont vangen telegram van den Luitenant-generaal van Swieten, gedagteekend 1 Februari en in den ochtend van den Oden te Penang aangeboden, heeft den 29 Januari eene verkenning plaats gehad om den Zuid, ten einde den sleutel te zoeken der gemeenschap tusschen de 22 en 25 Moekim. Hij die gelegenheid zijn de troepen ernstig beschoten ge worden uit de versterking van de 22 Moekim, waardoor een drietal gedood en 18 gewond werden. De 25 en 2G Moekim zouden (naar men verzekert) volgenals een gevolg van den dood van Panglima Polimdie aan de cholera is overleden. Personenmet het volkskarakter bekend, zeiden, dat de onderwerping van allen met zekerheid kan verwacht worden. Proclamatiën aan de bevolking der 3 Moekims, met belofte van vrije uitoefening van godsdienst en volks gebruiken, waren reeds verspreid, en die aan de onder- li oorige Staten in behandeling. De cholera gaf weder veel verlies, maar was bij het afzenden van het telegiam uit Atsjiri minder lievig. Versterking van mariniers of andere strijdkrachten werd niet noodig geacht. Uit laatste strekt ten antwoord op ecue door den Minister van Koloniën, vóór den val van den Kraton gedane vraag, nadat hem was bekend gewor den dat de tweede helft der eerste brigade van Padang naar Atsjin was opontboden. NfB. liet eerste gedeelte van dit telegram werd gisteren avond ten 11 uie 20 minuten, het tweede gedeelte heden morgen ten 8 ure 32 minuten te 'silage voor ons aangeboden, en heden morgen kwartier voor negen ure aan ons Bureau ontvangen. Gedrukt by J. ODÉ, te Schiedam. VAN 1>E

Schiedamsche Courant | 1874 | | pagina 3