BnitenlaMsehe Berictiei Bi25C2laiiJstle Bericltsii. A". 1875. W o e it. s d a g aar t. 3595. HI Negen en Twintigste Jaargang. 7 AnON©MUNTSI'Hijsper KwartnalLHti, Priineo per post, door liet geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke noimners- 0.10. Birn£M: MABKB1, E, 134.. Advchtknticpuijs: van 110 gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. DjuCmaaii plaatsing woidt tegen twcchaal berekend. PRASKltlJK. Het gerucht blijft in omloop, dat Buffet zelf geen deel zal uitmaken van het nieuwe Kabinet, maar dat hij de onderhandelingen voortzet en voorzitter van de Nationale Vergadering blijft. Dufaure zou minister van justitie eu vice-pre sident, Grivart minister van binnenlandsche zaken worden. Inttr-schen is nog niets met vol komen zekerheid te melden. Aan de vorming van een nieuw ministerie is weder ien hinderpaal in den weg gelegd, daar de linkerzijde nog ueue portefeuille voor zich eischt, wanneer die-van binnenlandsche zaken aan een lid van het rechtor-centrum gegeven wordt. Indien "de kabinets-crisis gisteren niet was geëindigd, dau zou de linkerzijde eene inter pellatie ïndieuen, om naar de redenen te vragen, die de samenstelling van het nieuwe kabinet vertragen. Een later bericht uit Versailles van gisteren namiddag 4 uren houdt in dat het ministerie tot nog toe aldus is samengesteld: Buffet, vice-president; Dulaure, justitie; Say, financiën; d'Audifiret, binnenlandsche zaken. De stellage orn liet voetstuk der Parijsclie Veudöinekolom is dezer dagen weggenomen. De restauratie der kolom is thans geiicel vol tooid, met uitzondering alleen van het stand beeld op den top. SPAN J E. In Spanje schijnt niet meer gevochten te worden, inen doet er niets dan politiseeren. De moderados en de liberalen van de Alphoti- sistische partij schijnen de overhand te hebben. Mag men geloof hechten aan een brief, dien Daily JSfems ontvangen heeft uit Parijs niet van een zijner gewone correspondenten dan zou Koning Alfonso nu reeds er aan denkeu afstand te doen van den troon. Ten einde te voorkomen, dat hij in de noodzakelijkheid daartoe wierd gebracht, zal de gravin van Girgcnti, zijne zuster, weduwe van den broeder vau den ex-Koning van Napels, zich naar Madrid begeven om aan baar koninklijken broeder den steun te verschaffen der ultra katholieken. Zij is eeue drie-entwintigjarige"! zeer bigotte dame, wat evenwel niet" belet, dat zij bijzonder berekend is voor hof-intriges. Haar invloed op de kerkelijke partij zou den Koning nog kunnen redden, die, naar de be richtgever schrijft, in zeer moedeioozen toestand verkeert. De Carlisten toch geven den strijd niet gewonnen; al gelooft men niet aau hunne schitterende overwinningen, de regeeringstroc- pen blijken toch onmachtig tegen dezen vijand te zijn cn in eeue correspondentie aan de Times wordt dan ook verzekerd, dat de president- minister de Castro moet hebben gezinspeeld op een verzoek om interventie, dat aan Engeland en Duitschland zou worden gericht. De correspondent der Indêpeiulance maakt eveneens melding van de komst der gravin van Grrgeuti, maar meer om hern in de gelegenheid te stellen eenige afwisseling te genieten van het ernstige loven, waartoe hij dóór ziju leeftijd nog niet geschikt is. Zij zou de feesten leiden en de jonge Koning zal zich naarPardo begeven, waar hij een week of drie met de jacht ais anderszins zijn tijd zal doorbrengen. De knaap verlangt ook zeer naar zrr.e moeder, en men meent dat deze ook weldra te Madrid zal komen, evenals de lietfog van Montpensier eu zijne gemalin. E N G E L A S D. Tiliett, de liberale candidaat voor liet parle ment, is te Norwich met een meerderheid van 798 stemmen gekozen. Te St. Ives heeft de conservatieve candidaat Praed een meerderheid van 108 stemmen behaald; De Daily Teloyraph deelt eene depêche uit Weenen vau 7 dezer Anede, luidens welke Rumanie eene circulaire aau de mogendheden heefL gericht, waarin het tegen liet verzet vau Turkije tegen de reclitstreeksehe kennisgeving der gouveinementsveiauderiugen aan dat vor stendom protestceit. De stoomboot Bessemer met het hangende salon, bestemd om do zeeziekte te voorkomen, heeft een proeftocht van Huil naar Gravesend gedaan, die in alle opzichten bevredigend is uitgevallen. I) UIT S C IIL A N 1). Het Huis der Afgevaardigden heeft den 0 dezer het wetsontwerp, betreffende den afstand der Pruisische bank, op de bekende voorwaarden aan het Duitsche rijk, bij derde lezing, zonder eenige verdere discussie, aangenomen. Te Berlijn zijn ingekomen 85 verklaringen van adhaesie aan bet Katholiek adres tegen de Pauselijke encycliek. In Silezie circuleert eeu adres van gelijke strekking. De direction der Pruisische en Bruns- wijkcr spoorwegen zijn voornemens aau door- loopeude sneltreinen cetwaggons te verbinden. Op bepaalde stations woiden deze wagens aan gehaakt en den reizigers die wenschen te di- neeren, gelegenheid gegeven daarin plaats te nemen; na afloop van het diner nemen de passagiers op eeu volgend station hunne vorige plaats weder iu eu wordt de eetwaggou afge haakt. OOST E N It IJ K. Ghjczy is met 297 van de 3'i 7 stemmen tot vooiziltor van het Huis van Afgevaardigden gekozen. ITALIË. De Paus heeft als zijn voornemen te kennen gegeven, dat 'hij den '15 Maart G nieuwe kardi nalen zal benoemen, waaronder de aartsbis schoppen Manning en Deschainps. Ook zal hij dan enkele aartsbisschoppen en bisschoppen preconiseèreu. i WITS E It L A N D. liet bestuur dor Protestantsclie kerkelijke gemeente te Bern heeft aan de Roornsch-Katho- iieken ten behoeve hunner godsdienstoefeningen het Fiansclie kerkgebouw afgestaan. AMEHIK A. Deze week zal de heer Bristow, minister van financiën, overgaan tot den inkoop van dertig millioen aan staats-obligaliënter amortisatie. Men maakt op dit oogenblik toebereidselen voor de opening van den tunnel vau Hoosac den grootstcn van geheel Amerika, die geboord is in de bergeu van liet westelijk deel van den slaat Massachusettsbij Nortb-Adamsom Boston met Albany te vei binden en met de spoorlijnen naar het meer-gebied. Deze tunnel is vier en driekwart mijl lang, d. i. ruim 8000 meter. De tunnel van den Mont-Cenis is, gelijk men weet, '12,200 meter lang. Dertien millioen dollars hebben de werkendie twintig jaren geduurd hebben, geeischt. TWEEDE KAMER. Zittiny van 6 Maart. In deze zitting zijn ingekomen wetsontwerpen tot wijziging der wet omtrent den wijnaccijns1 en tot goedkeuring van het handelstractaat met Portugal. De beraadslagiugen over de spoorweg-politie wetzijn voortgezet. De gisteren door den Minister ingetrokken bepaling, dat de Regeering ten allen tijde de tariefsverlaging kan bevelen, is bij amendement van den heer van Kerkwijk, wederom in do wet opgenomen. Al de overige artikelen 2974 zijn aangenomen. Eindelijk is de geheele wet aangenomen met 36 tegen 23 stemmen. Zit liny van 8 Maart. In de zitting van heden is het ontwerp tot bekrachtiging der overeenkomst ter regeling dei- zaak met de Amsterdamseho Kanaalmaatschappij aaugenomen met 46 tegen '11 stemmen. SCHIEDAM, 0 Maart 1S75. De gemeeuteiaad alhier zal Donderdag den 11 dezer, des namiddags te half twee ure, eene openbare vergadering houden; de alsdan ter behandeling aan de ui de gestelde onderwerpen zijn: Ingekomen stukken, waai onder ontwerp besluit tot betaling van onvoorziene uitgaven,' dienst 1875. Rapport Plaatselijke School commissie op adres van H. van der Hoeven, om ontslag als hulponderwijzer, eu missive betreffende 'de opioeping vau sollicitant-hulp onderwijzers op jaarwedde van f500.welke stukken ziju ter visie gelegd Deliberatie over: Outvverp-besluiten, af- eu overschrijving gemeeute-begrooling 1874; suppletoir kohier pi. dir. belasting 1874; af- en overschrijving Begrooting dd. schutterij'1874; rekening Kamer vau Koophandel 1874; adressen bestuur der Evang. Hervormde Vereenigir.g, gebruik school-

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1