Gemeneie, B,sneltel Aan het mail-overzicht van de Indiër ontkenen wij het volgende: Van Atsjin zijn geen telegrammen ontvangen. Het laatste rapport zegt: «Voortdurend waren vijanden tegenover onze posten vereenigd en waren zij bij afwisseling nu hier, dan daar zeer onrustig. Gebeurtenissen, der vermelding waard, hadden niet plaats." Te Padang, waar generaal Pel den 3 Nov. aankwam om verder naar Atsjin te stoomen, werd hij zeer hartelijk ontvangen. De chef van den geneeskundigen dienst te Atsjin rapporteert, dat bij de op 21 Nov. jl. onder behandeling gebleven lijders ten getale van 476, tot en met uit. Oct. zijn bijgekomen 346, totaal 822. Hiervan herstelden 248 en overleden 10te zamen 258zoodat er op 1 Nov. 564 lijders onder behandeling bleven. Onder de overledenen zij» 2 niet-militairen. Er deden zich 4 gevallen van cholera voor, waarvan 2 bij lijders, die met andere ziekten in het hospitaal behandeld werden. Een patiënt stierf aan deze ziekte. Het getal koortsen, ook dat der ernstige gevallen, nam weder toe. {Jav. Ct.) In den wedstryd-Tony Bergmann, uitge schreven door de afdeeljng Lier van het Willems fonds is de prijs behaald door den heer Aart Admiraal met de novelle: Het veerhuis aan de Lek, terwijl twee vermeldingen zijn toe gekend aan de stukken, getiteld: «Rika',' en «Anne Mietje," waarvan de schrijvers zich nog niet hebben bekend gemaakt. Gedurende het jaar 1875 zijn langs den Nieuwen Waterweg van Rotterdam naar Zee binnengekomen 3242 schepen en vertrokken 3965. Door Johan Gram is een blijspel ge schreven: sDe groote Schootmans", dat ook aan. het gezelschap onder directie der heeren le Gras, van Zuylen en Haspels ter opvoering is toevertrouwd. In de week voor Kerstmis heeft te Ham burg in het lokaal van het Duitsche meteoro logisch instituut een vergadering plaats gehad van mannen van het vak uit Noord-Europa, ten einde een gemeenschappelijke regeling vast te stellen betreffende dc publiceering van de dagelijksche weerberichtenin verband ook met, de stormsignalen. De samensprekingep hebben tot een gunstig^ resultaat geleid, zoodat men spoedig een internationaal weersignaal- stelsel zal hebben. De vergadering werd o. a. bijgewoond door den hoogleeraar Buys Ballot te Utrecht. Botterdam. De ijzeren draaibrug voor den Staatsspoorweg over de Koningshaven op Fijenoord nadert met rasse schreden hare vol tooiing. De kolossale draaibrug is nagenoeg gereed, terwijl aan de twee overspanningen met kracht wordt gewerkt. Deze brug moet geheel gereed zijn voor het gebruik, eer men den bouw van de vaste spoorwegbrug over de Maas met kracht kan doorzetten. De levering van het ijzerwerk van laatstbedoelde brug heeft eene belangrijke verti aging ondergaan. Zondag avond is brand uitgeoaisten in een vleugel van Heinekens stoom-bier- brouwerij alhier, bewoond door den kuipers baas h'y wien het ondei geschikt personeel in den kost was. De brand openbaarde zich tus- schen het plafond en moet ontstaan zijn in een Engelschen separatie-muur, doch men weet niet door welk toeval. Alleen de bovenste ver dieping met dak is uitgebrand; niets wat voor de produktie dient heeft schade geleden zoodat de brouwerij haien arbeid ongestoord voortzet. Bij den burgemeester te dezer slede is het bericht ingekomen, dat zich een geval van hondsdolheid heeft voorgedaan bij een kind, dat in April des voiigeii jaais door een hond gebeten was. D^sii lfaag,„ Het gerucht loopt daj, de, directie van den Koninkl. Holl. Schouwburg is opgedragen aan de heeren Yalois, Legras, van Zuylen en Haspels, de drie laatstgenoem den bestuurders der Rotterdamsche Schouw- burgvereeniging. Voor zoover ons bekend is, is ia deze zaak nog geen beslissing genomen. {Vad.) Assen. Een huisgezin te dezer stede, bestaande uit 6 personen, werd na het nutti gen van brij vry ernstig ongesteld. Bij genees kundig onderzoek is gebleken, dat die onge steldheid is ontstaan, doordien het glazuursel van, de pan, waarin de brij gekookt was, los; ge aten en zich met de brij vermengd had. Door spoedig tegengift zijn allen behouden gebleven. Harderwijk. Namens Z. K. H. Prins Hen drik der Nederlanden is aan de Directie der Vrouwen-Yereeniging van liefdadigheid alhier een geschenk gezonden, om als prijs te dienen in de aanstaande loterij, door deze Vereeuiging te houden. Maastricht De Nieuwjaarsdag was voor een inwoner dezer gemeente in zoover bijzonder gelukkig, dat zijne vrouw hem drie welgeschapen levende zonen schonk. Te Parys maakt in vele kringen de vol gende echt romantisch klinkende, maar toch volkomen ware geschiedenis, zeer veel sensatie. De heer B.een schatrijk geworden aanne mer, wel bekend onder de mannen van de beurs, had het in 't hoofd gezet zyn allerliefste dochter aan zijn eigenwaan op te offeren en haar uit te huwenaan iemand met een titel. De vader dacht trouwens niet anders, of zijn dochter zou in zijn geluk deelen, weinig vermoedende dat het meisje behalve een lief gezichtje en een groot vermogen, ook een hart bezit. Zeker individu, zich noemende markies de R., pre senteerde zich bij den heer B. en deze had spoedig in den markies zijn aanstaanden schoon zoon gevonden. De dag van het huwelijk was reeds vastgesteld, toen de heer B. nog juist in tijds bemerkte, welk vleesch hij in den kuip had, namelijk een chevalier d'industrie 1e klasse, die op de meest onbeschaamde wijze in twee der grootste Parijsche secretes" had weten door te dringen. De heer R, weigerde echter de verbintenis te verbreken en zwoer zich te zullen wreken, toen de heer B. hem de deur had gewezen. Reeds den volgenden morgen liet hij een zijner vroegere maltressen het volgende briefje aan mej. B. schrijven: »Een groot gevaar^ bedreigt uw vader. De markies de R. heeft hem uitgedaagd. Daar hij een uitstekend duellist is, beslaat er geen twijfel of hij zal hem dooden. Als ge nog beproeven wilt uw vader te redden, begeef u dan tegen 4 uur naar de Rue St. Jacques No.en vraagt den heer Foubeit te spreken." Zonder argwaan te voeden wegens den vreemden inhoud van dien brief, maar slechts luisterende naar de ingeving des harten,»snelt het meisje, slechts vergezeld van haar kamer vrouw, die in het complot was, naar het aan gewezen adres, en wordt daar in een boudier gelaten, waar de heer R. weldra verschijnt, die het masker dadelijk afwerpt. Ah, ahroept de snoodaard haar toemen jaagt mij'weg; welnu, mijn schoon kind, wij zullen eens zien of men mij niet zai smeeken u als vrouw' aan te nemen. Een vreeselijke worsteling volgde en de zwakke vrouw zou natuurlijk bezweken zijn, toen haar op eens een denkbeeld redde. Zij snelde naar een wapen rek, trok er een dolk uit, en riep der wanhoop ten prooi: iAIs ge een schrede nadert, dood ik mijl" De schurk geloofde niet aan die bedreiging. Hij stortte zich op nieuw op zijn slachtoffer, dat zich een oogenblik later het wapen iu de borst stiet en met een rauwe kreet nederviel. De laaghartige aanrander maakte van het oogen blik van verwarring gebruik om de vlucht te nemen. De heer de B., die spoedig op het gerucht was toegesneld', geleide met de uiterste behoedzaamheid zijn gekwetste dochter naar zijn woning, waar het gelukkig bleek, dat de wond niet ernstig was. Het wapen was op den kant afgegleden. Het moedige jonge meisje ligt echter in een hevige koorts. Eenige dagen geleden werd op de Zwit- sersche grenzen door de Fransche douane beambten een eigenaardige w'y'ze van smokkelen ontdekt. In een uit Genève komenden trein bevond zich ook een wagen, geheel met blokken marmer gevuld. Deze marmerblokken trokken zeer de aandacht om hun betrekkelijk gering gewicht, dat er voor was aangegeven. Men onderzocht en vond: een omhulsel ja van marmer, maar dat 4000 kilo tabak verborg, die natuurlijk onmiddellyk in beslag werden genomen. Op eenige uren afstands van Roubaix, in het dorp Wiilems, is een vreeslijke misdaad gepleegd. Twee stil levende stokoude menschen, Louis en Josephine Delvalle, broeder en zuster, zijn met messteken vermoord in hun woning gevonden. De man was 80, de vrouw 77 jaar oud. Diefstal is de beweegreden geweest tot deze afschuwelijke misdaad. Valsch haar gaat te Parijs uit de mode, althans bij de vrouwen tegenover wie de natuur niet( al te karig is geweest. De haar- prijzen zijn dan ook reeds meer dan 50 percent gedaald, 't Haar wordt nu gevlochten en die vlechten worden dan om het hoofd gelegd of van achteren opgestoken. Wanneer men van een artiste capillaire, gelijk te Parijs de kappers zich noemen, een meer gecompli ceerd kapsel verlangt, dan bezigt hij geen valsch haar, maar een fijn soort zijde, die de kleur van 't haar heeft. "Wanneer Parijs zoo voortgaat, zal men hier en 'ditmaal hopen we het van harte I wel spoedig volgen. Een middel tegen koude voeten, en wel het beste (naast goed schoenenwerk natuurlijk), is om de voeten in papier te wikkelen. Kranten papier doet evengoed dienst. Over het papier worden sokken aangetrokken. Slechts 't eerste oogenblik geeft het papier eenonaangenaam gevoel; langzamerhand kleeft het aan den voet en houdt hem warm en droog. Wie veel door den sneeuw moet| loopen zal zich spoedig van de voortreffelijkheid van dit middel kunnen overtuigen. (L. C Het toeval kan soms zonderling met namen spelen. Dezer dagen is een rijk grondbezitter van jSaiat-Omer veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf, omdat hij, door misbruik van sterken drank aan deliriu^n tremens lijdende in een der aanvallen dier ziekte onverhoeds op een buurman, die hem bezoeken kwam, een revolver loste eu hem zwaar w,onJde. Die dronkaard nu, heet Brandy, en de genees heer, die over zijnen, geestestoestand advies moest geven, was dr. Tercinier uitCognac Een oude vrijer, die voor eenige dagen te Londen overleed, heeft zijn vermogen van 6000 pond sterling nagelaten aan de drie dames, die hem indertijd blauwtjes hadde laten loopen. Als reden geeft hij op, dat h aan deze dames voor een goed deel zijn levens geluk heeft te danken gehad. Het schijnt dat Galifomie het Eldorado is voor liefhebbers van lekkere groenten. Te San Francisco vindt men altijd kropsalade, radijs en kool aan de maikt. Nieuwe aaid- appelen komeu reeds in Januari en duren tot Augustus. Erwten en snijboonen kan men van Februari tot in December bekomen, komkom mers en dergelijke vruchten vindt men bijna; 1 1

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 2