J VerstMitt i®lüb, litwoiiM DinsJat Buiteilaiisclie Berichten. BiiineilaiiJsGlie Berichten. A". 1876. rij dag 14 Januari. .M 3813. Kennisgeving. li D ertigste .Jaargang. m COÜRAKT. Abonnementsprijs, per kwartaal4.85. Franco per post, door liet geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nominers- 0.10. BUREAU; MARKT, 124. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels. 1,00. Iedere gewone regel meer. - 0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. en ea iel Burgemeester en Wethouders van S c li I E d A ii Gelet op art. 90 der Algemeene Politie verordening voor die Gemeente; Brengen ter kennis dat het, zonder daartoe verkregen vergunning, verboden ls het (Js In de havens te breken. Gedaan te Schiedam, den 13 Januarij 4876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris A. W. MULDER. F B A N K B IJ K. Den 10 dezer heeft in de^ Augustijnen kerk te Parijs de gewone jaurlijksche Bonapartis- tische manifestatie plaats gehad, ter herinnering aan den dood van den Keizer. Er zijn daarbij geene ongeregeldheden voorgevallen; het aan tal aanwezigen scheen minder talrijk dan vorige jaren. Dienzelfden dog is de Katholieke hoogesehool te Parijs door den kardinaal aartsbisschop inge wijd. Onder de aanwezigen merkte men mgr. Mermillod op. Voor een paar dagen zijn op het Ohamp de Mars, in tegenwoordigheid eener commissie aan wier hoofd de minister van oorlog was, proeven genomen met het systeem van ver voer van batterijen door middel van straat locomotieven. De proeven zijn volkomen gelukt. De locomotief heeft twee batterijen uit de kazerne naar buiten gebracht en een eind weegs voortgesleept. DUITSCHLAND. Het gerechtshof voor kerkelijke zaken te Berlijn heeft in zijne zitting van 12 dezer de aanklacht tegen den aartsbisschop van Keulen, luidende diens ontzetting uit zijn ambtin behande ling genomen. De instructie is aangevangen. Op het voorstel van den rijkskanselier von Bismarck, zullen er in de volgende maand alhier conferentiën van gedelegeerden der Duitsche zee-oeverstaten plaats hebben, om het instellen van onderzoeken bij eventueele zeeram pen in overweging te nemen. Waarschijnlijk zal de beraadslaging daarover, die een gevolg is van het jongste stranden van de Beutsch- land, een eerste slap zijn, tot het later oprichten van een rijks maritiem-bureau. - Er wordt een conflict tusschen Duitschland en China tegemoet gezien, doordien de Chinee- sche regeeringsbenmliteter plaatse waarheen de zeeroovers nu liet gebeurde aan boord van het Duitsche "schip Anna de wijk hebben geno men, weigert aan het Duitsche oorlogsschip Oyclop de noodige medewerking te verleenen, om de schuldigen op te sporen. OOSTENBIJK. In pen brief aan den Weener professor Billroth, geplaatst in het laatste notnmer van Paul Lindau's Q-egenwart deelt Berthold Auer- bach o. a. mede, dat reeds spoedig een beroep gedaan zal worden op de geheele beschaafde wereld om mede te werken tot het oprichten van een monument ter herinnering aan Spinoza. Tengevolge van de aanzienlijke massa's sneeuw hebben verschillende spoorwegen in Oostenrijk den dienst, zoowel voor personen als goederen, volkomen gestaakt. ENGELAND. "Volgens de jongste berichten uit Japan is de kwestie met Corea geschikt. H. M. de Keizerin heeft voor eenigen tijd in persoon te Tokio eene normaalschool voor meisjes geopend en hield bij die gelegen heid eene toespraak. De thans bekend geworden bijzonder heden omtrent den orkaan, welke op de Philip- pijusche eilanden woedde, zijn hoogst treurig. Er moeten namelijk overstromingen door ver oorzaakt -zijn, welke in eenige uren gansche dorpen vernielden en, behalve het verlies aan kudden, vruchtboomen en plantages, omstreeks 10,000 menschen om het leven deden komen. Uit Albay, welke provincie door het onheil voornamelijk getroffen werd, schrijft men van den 3 November, dat, er 747 lijken begraven waren en dat eene menigte anderen onder het door den vloed medegevoerde zand overstelpt lagen. Niet minder dan 2554 huizen waren vernield, behalve nog een aantal, die men nog niet had geteld. Gedurende den orkaan waren verscheiden aardschokken gevoeld. SPANJE. Martinez Campos en Quesada zijn beiden bij hunne korpsen aangekomen en hebben hun kommandement weder aanvaard. Martinez Campos heeft aan de autoriteiten bevel gegeven aan al do verbannen burgers den terugkeer naar Navarre toe te staan. Er zal niet meer over hunne vroegere houding gesproken worden. In Passages zijn tal van stoombooten met levensmiddelen voor het leger aangekomen, en alles is gereed om de operatiën te beginnen, maar het weder laat nog geen. manoeuvres toe. TUKKIJ E. De regeering heeft bevolen dat uit de Gir- cassiers, gevestigd in Bulgarije, 12 bataljons, elk sterk 750 man, zullen georgauiseerd en van wapenen dor nieuwste constructie voorzien worden. Dit korps zal tot het bewaken der Oostelijke grenzen van Servie gebezigd worden. Overigens duren de oorlogstoebereidselen te IConstantinopel nog voort, Niet minder dan 300 manschappen zouden in de laatste dagen in de Ilerzegowina zijn doodgevroren. Z WITSEBLAND. Aanstaanden Maandag wordt te Bern het nternationaal post-congres gehouden, hetwelk is bijeengeroepen -ngevolge van den wensch der Engelsche regeering om ook voor de Britsch- Indische koloniën tot het algemeen postverdrag toe te treden. Naar men verneemt, zoo wordt thans uit Bern geschreven, verlangt Frankrijk hetzelfde voor zijne overzeescho bezittingen, zoodat ook dit punt zal worden behandeld. B E L G I E. De toestand van de werkstakers te Charleroi blijft dezelfde. Hier en daar nemen zè deel aan manifestation en trekken dan in grooten getale zingende door de straten, doch daar blijft het bij. Tegen Woensdag was eene groote meeting aangekondigd, waarop de afgevaardigden uit Luik en de kolen-districten iu het ceutrum tegenwoordig zouden zijn. AIBBIKA. Het Huis van "Volksvertegenwoordigers te Washington heeft het wetsontwerp, strekkende tot het verleenen eeuer volledige amnestie aan de deelhebbers van den opstand der geconfe- dereerden, niet aangenomen. De daartoe ver- eischte meerderheid van twee derden der stemmen kon niet verkregen worden. "Voorts, heeft de democratische partij bij heizelfde Huis een financieel ontwerp ingediendwaarbij zij tracht de denkbeelden der beide partijen in overeenstemming te brengen, namelijk die voor den omloop van papieren geld en die voor de circulatie van metanl. Zij stelt voor, de wet vnn '1875, betreflende der hervatting der in specie-betalingen in te trekken; de datum dier hervatting zou dan later in een conferentie van den secretaris der schatkist rnet de presi denten der. nationale banken worden vastge steld. Ook willen de democratische afgevaar digden zich vereenigen betrekkelijk de politieke kwestie der scholen. Zij slelleu voor dat men zal trachten de staatsuitgaven met 3 millioan dollars te verminderen, welke vermindering voornamelijk op de uitgaven voor het legeren de vloot zou moeten gevonden worden. De naaimachinenfabriek van Wheeler en Wilson, East-Bridgepost (Connecticut, Noorcl- Amerika), is dezer dagen een prooi der vlammen geworden. De schade, berekend op 000,000 dollars, wordt voor een deel door de assurantie gedekt. SCHIEDAM, 13 Januari 1S7C. II. M. de Koningin is in haar salonwagen Vrijdag eerst tot Brussel doorgereisd en heeft daar in een ander rijtuig plaats genomen om dat meu vreesde dat de breede waggon' de tunnels niet zou kunnen doorgaan. Desavouds omstreeks acht uren te Parijs aangekomen,

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1