A*. 1876. Z Kennisgeving. Kennisgeving. ^Bïïiteuiandscle Berichten. at er dag 15 Januari TmcMjit latffib, iiaBitrUiisiai. M 3814. i> ifcft ig ste Jia a. r a g> Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. Franco per post, door liet geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. InrtgUngcn tveikc gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester ea Wethouders van Schiedam; Gelet op Art. 8 der Wet van den 2den ]unij 1875 (Staatsblad n". 95); Geven bij deze kennis aan de ingezetenen dat op heden aan de firma VAN DEVENTER ZOON aldaar en hare regtverkrijgenden vergunning is verleend tot plaatsing van een stoomwerktuig van 6 paardenkrachten in hare kisten makerij, slaande en gelegen aan de 'Nieuwe Haven, Wijk G no. 24.0, Kadaster Sectie E no. 4428. Schiedam, den 13 Januarij 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATEN ESSE. Be Secretaris A. W. MyLDER. Inrlgtlngen welke gevaarschade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders i van Schiedam Gezien het ingekomen verzoek van A. HOSSE LAAR aldaar, om vergunning tot oprigting eener 8Iagtcr(j 'in het pand staande en ge legen aan de Verbrande Erven, wijk F no. 493, Kadaster Sectie A no. 340. Gelet op de Artt. 6 en 7 der wet van den 2den Junij 1875 Staatsblad n°. 95); Doen te weten Dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente is ter visie gelegd dat op Donderdag den 2? Januarij a. s.des middags ten '12 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het oprigten dier inrigtingen in te brengen en die mondeling ofschriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der Gemeente van de schrifturen die ter zake mogten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 13 Januarij 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJ K VAN MATENESSE. Be Secretaris A. W. MULDER. F R A N K R IJ K. In den ministerraad van den 13 dezer is het bestaande geschil tusschen de ministers weggenomen en schijnt alzoo elke wijziging BVHEAD: MARKT, E, 1241. van het ministerie als geweken te kunnen be schouwd worden. Indien men den Parijschen correspondent van de Kölnische Zeitung kan gelooven, dan heeft niemand anders dan de baron. Roth schild Mac-Mahon doen besluiten, het ontslag van den minister Dufaure niet aan te nemen. De bankier namelijk, goed onderricht van het geen er gaande was, ging naar het Elysée om Mac-Mahon ouder 't oog te brengen, dat eene ministerieele crisis in het tegenwoordig oogen- blik allerbedenkelijkste gevolgen kon hebben. Mac-Mahon had dit niet ingezien, doch nadat hij Rothschild ge'hoord had, ;ging hem als 't ware een licht op. De maarschalk verklaarde nu in den ministerraad, gelijkj men weet, dat hij Dufaure niet wilde laten gaan, en hiermede was de .'.uiteenspatting van het ministerie reeds zoo go als voorkomen. Rothschild, zegt be doelde .corespondent, was de'David, .die den reus Goliath? (Buffet) verslagen heeft. Trouwens, het zou niet de eerste maal zijn. dat de .beroemde bankier door..-zijn tusschen- komst een ministerieele crisis heeft voorkomen of doen eindigen. In de proclamatie van den President der Republiek wordt gezegd, dat er orde en vrede moet heerschen en een loyale toepassing van de constituuoneele instellingen; hiervoor, is echter een conservatieve, waarlijk liberale politiek noodzakelijk. Verder wordt een beroep gedaan dat alle mannen de verdediging van de maat schappelijke orde, den eerbied voor de wet en de toewijding aan het vaderland boven de herinnering stellen aan de partij verbindingen; men moet niet alleen hen ontwapenen, die de bestaande veiligheid verstoorden, maar ook hen die de toekomst bedreigen door anti-sociale leeringen en revolutionaire programs. Ik heb, zoo luidt het ten slotte, de macht niet gezocht, maar ik zal haai' zonder zwakheid uitoefenen eu ik hoop op de hulp van God en de mede werking der natie. Aan de liouders van Turksche schuld is bekend gemaakt, dat zij, wanneer zij in Europa betaald willen worden, zulks moeten verklaren aan de Ottomannische bank of de succursalen te Parijs, waarbij zij tevens hunne coupons moeten deponeeren. De gelegenheid is daartoe open tot den 18 Januari, na dien tijd worden de coupons alleen te Konstantinopel betaald. DUITSCllLANB. De Reichs-Anz. meldt, dat graaf Andrassy's voorstellen tot dusver noch officieel, noch offi cieus aan de Porte zijn medegedeeld. Van een verwerpen of niet-aanncmen dier voorstellen door de Porte kan derhalve nog geen sprake zijn. Al hetgeen sommige dagbladen daarom trent niededeelen, is louter verzinsel, voort vloeiende uit beurs-manoeuvres. Eerst wanneer al de Westersche mogendheden, namelijk Frank rijk, Italië en Engeland, zich betreffende voor noemde voorstellen zullen verklaard hebben, COURANT. Advertentieprijs van 1—10 gewone regels. 1.00# Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. zullen deze officieel aan de Porte medegedeeld worden, wier antwoord daarop dan ook zeker, na verloop van enkele dagen, kan tegemoet ge zien worden. Wat dat antwoord echter zal be vatten, is vooralsnog moeilijk te bepalen. Vrij algemeen is men evenwel van gevoelen, dat graaf Andrassy's voorstellen, in het welbegrepen belang van Turkije, door de Porte niet van de hand gewezen zullen worden. SPANJE. Do regeering heeft aan 44 nieuw opgerichte bladen vergunning verleend om te verschijnen. De berichten uit Navarre melden, dat de Carlisten, tengevolge van de gevallen sneeuw, veel lijden en groote ontberingen moeten door staan. Het bombardement van San-Sebastian en van Guetaria duurt voort, zonder eenig resul taat. De Carlisten hebben hunne batterij te Bassaun tegen Hernam 'weder opgesteld. Volgens eene depêche van de Agence Américain is don Carlos met zijn generaals Valdespina' en 'Mogrovejo te AlsaSua. Het vierde bataljon Castilianen heeft een prachtig met goud geborduurd vaandel ontvangen, met het volgend opschriftHeilige harten van Jezus en van Maria redt Spanje 1 Heilige Jacobus, onze schutspatroon, verdedig ons 1 1) L G I E. De toestand te Charleroi is sedert 11 dezer niet veranderd. De werkstaking duurt voort en de (niet werkende) werklieden volharden in hunnen eisch. "Vreemde tusschenkomst willen ze niet. De meeting van '11 dezer heeft na tuurlijk niets uitgewerkt. Volgens het Journal de Bruxelles heeft de Lourdes-grot weder een wonder veroorzaakt. Een geheel lamme vrouw heeft er zich heen laten dragen en, na twee keer om de grot te zijn gevoerd en de Heilige Maagd vurig te hebben gebeden, is ze plotseling geheel hersteld en te voet naar hare woning tot haar ver baasden echtgenoot teruggekeerd. ENGELAND. Van 1 tot *10 Januari zijn door het Suez- kanaal gegaan 44 schepen; de ontvangst ge durende die dagen bedroeg 800,000 frs. Werner Muuzinger,'do onvermoeide Afrika- reiziger, die sinds eenigen tijd onder den naam var Muuzinger-Paclm in dienst was van den Khedive van Egypte, is op een expeditie door de Galla's verraderlijk overvallen en vermoord, tegelijk inet 150 Egyptische soldaten. EUSLASB. Generaal Kaufmann is den 9 dezer uit Turkestan te St. Petersburg aangekomen, om Keizer Alexander II mondeling omtrent den waren toestand van zaken in IChokand in te lichten. AMERIKA. De rechtskundige commissie uit het Huis van Volksvertegenwoordiging heeft in haar rapport

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1