A0. 1876. rij dag 21 Januari. M 3B18, YersÉijnt iaplijts, iltgonilml Dinsiag. Kennisgeving. Biiltenlamliiclie Berichten. 13 ertigste J a a r g1 a n g*. COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nominers- 0.10 BUREAVi MARKT, 194. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels, 1,00. Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Doen te weten: Dat do Raad der Gemeente, in zijne Openbare Ver gadering van den 23 December 1875, Heeft besloten: Met intrekking der Verordening van '13 Maait '18G2, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van den 27 Augus tus 1862, no. 67, zal binnen deze Gemeente worden geheven een regt van Schutting door de Buxlensluis «aar do voorschriften, vervat in de Verordening op de invordering dezer Belasting van den 23 December 1875, en overeenkomstig de bij besluit van gelyke dag- tcekening vaslgesteide VERORDENING op de heffing van het rept van Schutting, door de Buitens/nis te SchiedHm. Artikel 1. Te rekenen van den 1 Januarij 1876, zal voor het schutten van vaartuigen door de Buiten- sluis een regt worden geheven, naar liet volgende T AII 1 E F. Voor iedere schutting wanneer die, volgens de des wegens bestaande verordening, geoorloofd is, zal betaald worden van elk schip of vaartuig: Voor do eerste 30 tonnen of minder 50 Cents; Voor iedere ton daarboven 2 Cents; Zoowel voor zeeschepen als voor allo andere vaar tuigen, wordt de ton met den kubiek meter gelijk gesteldmet dien verstande, dat voor zeeschepen slechts twee derde van het bedoelde regt verschuldigd is. Overgangsbepalingen. Het tarief voor de in dit besluit bedoelde heflhig. vastgesteld door don Raad den 13 Maart 1862 en goedgekeurd door den Koning bij beslöitggu 27 Aug. 1802 no. 07,-blijft van kracht voor* de vreemde zeeschepen, die nog niet voorzien mogten zijn van dc verklaring bedoeld bij art. 5 der Wet van 3 Jintij 1875 (Staats lied no. 161), alsmede voor da Nederlandsclie zee schepen, waarvan do zecbrief nog geldig is zoolang voor dezen geen nieuwe meetbrief is afgegeven. De vroeger verleende vrijstelling van schutgeld, op grond waarvan overeenkomsten mot de Gemeente zijn aangegaan, blijven van kracht, zoolang de bedoelde overeenkomsten blijven bestaan. Vastgesteld ter Openbare 'Vergadering van den Gemeenteraad te Schiedam, den 23 December 1875. De Bun/emeesler, V. J, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W- MULDER. Behoort bij Koninklijk Besluit van 1 Januarij 1876, No. 14. Mij bekend, De Minister van Binnenlandsche Zaken: Voor den Minister, De Secretaris- Generaal (get.) 1IUBRECI1T. Overeenkomstig het oorspronkelijke, De Secretaris-Generaal (get.) I1UBREC1IT. Voor kopij conform, De Griffier der Provinciale Staten van Zuid-Bolland J. ROÈLL. Dat in dezelfde Openbare Vergadering door den Raad dor Gcmconte is vastgesteld de volgende VERORDENING betreffende de invordering van het regt van schutting door de Bui/ensluis fe Schiedam. Artikel 1. De betaling van het verschuldigde regt zal geschieden 't zij aan den sluiswachter, 't zij aan don pachter van het regt van schutting, of die hem vertegenwoordigt. Art. 2. De betaling moet geschieden bij bet door varen der sluis. Wanneer die betaling op de eerste aanvraag daartoe, niet plaats vindt, zal de invordering van het schatgeld geschieden, overeenkomstig do be palingen van de artt. 258 tot en met 262 der Wet van den 29 Junij 1851, (Staatsblad no. 85)met dien verstande, dat de afgifte en beteekening der stukken, ingevolge art. 260 dier Wet, aan den belastingschuldige te doen aan boord van het vaartuigwaarvoor het schutgeld betaald moet worden, zullen kunnen ge schieden en inmiddels tot aan de voldoening van het schutgeld en de kosten, het vertrek van het vaartuig' zal kunnen belet worden. Vastgesteld ter Openbare Vergadering van den Gemeenteraad te Schiedamden 23 December 1875. De Burgemeester P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 15 Januarij 1876. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE, De Secretaris A. W. MULDER. SPANJE. Generaal Mori ones heeft, volgens een bericht uit San Sebastian, cene belangrijke bezending gereed geld ontvangen voor zijne troepen. Mar tinez Campos rust zich jot eene beweging toe tegen Baztau en Opper- Navarrede afdeeling van generaal lleliUre heeft sterke positiën in genomen, welke den pas vau Roncal, in Na varre, bestrijken. Generaal Lorna bevindt zich in het Menadai. Intusscheu is er weder zooveel sneeuw gevallen en het weder zoo slecht, dat er voorshands van geeneriei operatie sprake wezen kan. Een telegram uit Sn. Juan de Lux, van Zondag, meldende, dat de dooi is ingevallen en de militaire operation eerlang zullen worden hervat, bericht tevens, dat de bezetting van i'lernani, welke plaats, gelijk men weet, onder het geschut der Carlisten zwaar gelodeu heeft, versterkt is geworden. Volgens een particulier telegram van den Times uit Sn. Juan de Luz, was Moriones uit Sn. Sebastian voorwaarts gerukt, had hij de hoogten bij Arratzain genomen en de Carlis- tische batterijen tot zwijgen gebracht. Te Madrid is men aan 't beraadslagen over de handhaving of de opheffing van de fueros in de noordwestelijke provinciën, (wanneer ze namelijk eerst veroverd zullen zijn). Don Carlos concentreert' terwijl zijne krachten en heeft gezorgd dat in den tusschentijd dat de regeeringstroepen stilzitten, zijn Estcila weder behoorlijk geproviandeerd werd. Zijn leger in de vier provinciën gezamenlijk wordt op 50,000 man geschat, zijne artillerie op '108 stukken. Graaf Caserta is nog altijd generaal en chef. Carrasa is tegenover Quesada en Lorna gesteld en Terula met zijne Navarreezen tegen Mar tinez Campos. Rodriguez zorgt voor de liniën van Guipuzcoa en Cavero bewaakt het centrum met '10 uitgelezen bataljons. In Madrid gaat de vertelling rond dal Koning Alphonso brieven ontvangen heeft, waarin hem gemeld werd, dat, wanneer hij een zekeren weg langs zou gaau, hem het leveu zou worden benomen. Alphonso zou daarop drie dagen achtereen, des avonds geiieel alleen den aangeduiden 'weg zijn langs gereden ENGELAND. Bij het departement van buitenlandsche zaken te Londen is eene dankbetuiging vau de Nederl. regeering ontvangen, voor de door Ilr. Ms. zeemacht verleende bescherming aan de belangen der Nederl. factoren op de Westkust van Afrika, by gelegenheid van de jonste onlusten aldaar. Men verzekert, dat onze regeering, ter voor koming van den voortdurenden verkoop van wapenen aan de Ashautynen, de Fransche kolouiëu tol* Goudkust of eenig ander grondgebied aldaar verlangt te koopen. Een officieel telegram uit Singapore, ont vangen by de admiraliteit te Londen en ge- dagteekend van '18 dezer, meldt, dat dekrijgs- operatiën legen de Maleiers te Perak volkomen geslaagd zijn. h Het Kabinet heeft besloten de nola van Andrassy in beginsel te ondersteunen. De Times zegt, dat sommige kwesties, die" de détails be- tVQ[Tüii, nog **<ncLo»* onUo»<tiooWU- mnalnn - den. De Times ontvangt uit Philadelphia vau den 48 dezer bericht, dat de Regeering van verscheiden Mogendheden antwoord op haar circulaire over Cuba outvaugen heeft, en dat zij, naar men zegt, van bevredigenden aard zijn. IJ E L G I E. De Indépetulance ontvaugt van een pas opgericht telcgraphisch agentschap in Rusland het volgende bericht, dat wel tot de sentatie- beriehten zal belmoren, en dan ook slechts met benefice van inventaris door haar wordt opgenomen. Turkije zou nl. aan Engeland den volledigen afstand van Egypte hebben aangeboden, alleen om Engeland los te maken van het verbond der gavaudeerende mogendheden. OOSTENRIJK. - Te Weenen heeft men berichten uit Konstan- tinopel ontvangen, luidens welke de Britsche vice-consul te Canca, de hoofdstad van het Turksche eiland Greta, van veel invloedrijke personen aldaar kennisgeving heeft ontvangen, ten gunste van cene aansluiting van dat eiland aan Groot-Brittannie, De Grieksche partij op Creta, welke haar last uit Athene ontvangt, is daaftegen gestemd. Er hoorseht voor hel tegen woordige veel opgewondenheid onder de be volking van dat eiland. Van daar de jongste benoeming van Raouf-pacha, gewezen Turksch bevelhebber in de Ilerzegowina, tot gouverneur vau Creta, met uitgebreide volmacht. D UITSCIILAND. Wederom verkeert een stoomboot van de Noord-Duitsche Lloydin gevaar. De Sailer, op reis van New-York naar Bremen, is gestrand op de Brambles. Men heeft pogin gen in 'twerk gesteld om haar vlot te krijgen, doch zij zal waarschijnlijk eea deel van haar lading over boord moeten werpen.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1