Bnitenlanilsclie Berichten. VraMjit iaplijls, rtpziierl Maf. Biiinenlanisclie Berichten. A". 1876. Kennisgeving, Vrijdag 28 Ja nu ar M 3823. s- D SCHIEBAMSCI Aiionskmenth'Kijs, per kwartaalf 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke notmners- 0.10. iBriglingen welke gevaar,' schade of hinder kunnen veroorzaken. BURGEMUESTER en "WETHOUDERS van Schiedam; Gezien het ingekomen verzoek van de FIRMA FRANS PIGEAUD aldaar, om vergunning tot plaatsing van (een stoomwerktuig van 2 paai denkrachten in hare branderij, staande en gelegen aan de AVillemskade, 'kadaster sectie F, no. 1310, tot het in beweging brengen van pompen in die branderij en in hare daarnevens gelegen dubbele branderij, kadastraal bekend onder sectie E, no. '1039; Gelet op de Artt. 6 en 7 der wet van den 2den Junij '1875 (Staatsblad u". 95); Doen te weten Dat genoemd verzoek met de bijlagen op ua Seeietarie der Gemeente is ter visie gelegd dat op Donderdag den ÏO Fcbruarij a. s.des middags ten 12 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het plaatsen van dat stoomwerktuig in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór liet tijdstip tiieiboven genoemd, op de Secretarie der Gemeente van de schrifturen die ter zake mogten zijn ingekomeu, kennis kan worden genomen, En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den '27 January -J876. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris A. W. MULDER. PK1.U111JK. In het Seine-departemenl hoopte men giste ren de volgende kandidatenlijst voor den senaat tast te stellenVictor Hugo, Louis BlanCj I olain, Freycinet en Ilóiold. Dat men hier Zondag II. niet in geslaagd is schijnt, naar de dagbladen te ooideelen, gelegen te hebben aan het slecht inleiden van liet debat door den heep Laboulayedeze heeft een te groot aandee; van de stemmen aan het linker-centrum en zelfs aan het rechter-centrum willen gever en hierin is hij door den heer Garnbetta tegen_ gewerkt, die voorstelde meer conciliant en ge. matigd to zijn. Uit bovengemelde kandidatenlijst, die veel kans heeft aangenomen te worden, blijkt dus dat liet linker-centrum nu geen vertegenwoor diger voor dat departement uit 'zijn midden zal kiijgen. In liet Rhöne-departement, hetwelk men als het brandpunt van alle demagogen en van ïhet maatschappelijk gevaar" afschilderde, heeft BUREAU: NARKV, E, 124. de republikeinsche partij eene uitmuntende keuze gedaan, namelijk: Jules Favre enMillaud, afgevaardigden voor dat district, Charounes, president van den gemeenteraad, *en Valentin, voormalig prefect aldaar, afgevaardigde voor Seine-et-Oise. In Bouches-du-Rhöne is de volgende kandi datenlijst met ingenomenheid aangenomen Esquiros, Challemel-Lacour en Pelletan. i: E N G E L A N De Times bevat eene depêciie uit Berlijn van 25 dezer luidens welke het officieel Mou- tenegrynsch dagblad vermeld,», dat de Porte heeft besloten den oorlog aan Montenegro te verklaren, het verantwoordelijk stellende voor de hulp, die het aan den opstand verleent. De Prins van Wales bevindt zich thans aan den "voet van 't Ilimalaya-gebergte. Den 20 December arriveerde hij te Jamoe waar hij den Maharajah van Kashmir ontmoette, en te zijner eere een optocht gehouden werd, die in bonte, phantastische weelde alles moet over- trolïeu hebbeu wat hij tot dusverre aanschouwde. Hij logterde in een prachtig paleis, metgroote kosten opzettelijk voor iiem door den Maharajah gebouwd. Een vuurwerk, dat mijlen rondom over 't bergachtige landschap licht wierp, ver maakte des avonds Z. K. 30. Ook Lahore, waar hij den volgenden dag terugkeerde, werd schit terend geïllumineerd. Verscheiden heeren in 't gevolg van den Prins zijn onwel. Hij zelf blijft gezond. In de Milbank-gevangenis te Londen is, sedert liet drinkwater niet meer uit de Theems, dus verontreinigd, maar uit eene artesische bron van Trafalgar-Square verkregen wordt, de sterfte verminderd van 69 ii 82 tot 4 a 19 per duizend; typiius, dyssenterie en diarrhee, welke vroeger dikwijls daar heerscliten, zijn verdwenen. SPANJE. Een expresse, den 25 dezer ten 3 ure uit Renteria vertrokken, meldt, dat de rcgecrings- troepen krachtig voorwaarts trekken in de richting van Lasarte en de omstreken van Oyarzun. Een bericht over Hendaye van dienzelfden dag meldt: De regeoriugstroepeu hebben be langrijke position tusschen HernauS en Lasarte ingenomen. De troepen kampeeren op de ver overde position. Te Madrid zijn behalve de reeds vroeger vernielde leden van den ministerraad, Canovas del Castillo, Romero Oitiz en Ayalit, ook nog gekozen Angulo, oud-minister, generaal Pavia en de markies de Sardoal. De Spaansche generaal Jovellar heeft, bij de aanvaarding van het kapitein-generaalschap over Cuba, eene proclamatie te Havanna uit gevaardigd, waarin hij aan de bevolking vau dat feit op een gematigden toon doch in ferme taal kennis geeft en deze aan haren plicht herinnert. COURANT. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels. 1.00, Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. RUSLAND. Luidens den Russischen Invalide bevatten de laatste berichten uit Turkestan, dat de generaal-majoor Scobaleff heeft besloten, nog maals eene proclamatie ter waarschuwing aan de bevolking in de provincie Andidshau te richten. Mocht dit echter vruchteloos blijken en die bevolking de vijandelijkheden voort zetten, dan zal voornoemde generaal-majoor in den loop dezer maand overgaan tot het bestormen van de hoofdplaats dier provincie van gelijken naam. DUITSCIILAN». De Rijksdag te Berlijn heeft 25 dezer het wetsontwerp, waarbij een suppletoir krediet voor de ambassade te Rorne en voor de wereld tentoonstelling te Philadelphia verleend wordt, bij eerste en tweede lezing, aangenomen. Bij de Pruisische armee zal zich iu den loop van dit jaar het wel óénig voorkomend geval van een 80jarig militair-jubilé voordoen. Het is namelijk dat van den veldmaarschalk graaf Wrongel, die den 15 Augustus 1796, en wel op den leeftijd van 13 jaren, bij het regiment dragonders, onder generaal von Werther, in dienst trad. 0 0 STEN RIJ K. Er blijkt thans te Weenen nog beraadslaagd te worden over den vorm der overhandiging van graaf Audrassy's nota te Konstantinopel. Het lijdt echter geen den minsten twijfel, of Oostenrijk, Rusland en Duitschland zullen het spoedig omtrent datapunt eens zijn. TURKIJE. Uit Rustschuk, de hoofdstad van Bulgarije schrijft men, dat hel trekken van Turksche troepen van alle wapenen naar de Servische grenzen nog voortduurt. De reeds zooWeiarmde Christen-bevolking in die provincie gaat er onder de voortdurende inkwartiering en de afpersing der achterstallige belastingen zeer gebukt. Uit Ragusa wordt van 26 dezer gemeld dat de kapitulatie van Trebiuje ophanden is. Ten gevolge van gebrek aan levensmiddelen hebben 3300 man Turksche troepen den vorigen nacht een uitval gedaan, om zich te Zarinate proviand#®enmaar, toen zij te Duzi waren aangekomen, zyu zij dooi- de iusurgenten terug geslagen. SCHIEDAM, 27 Januari 1S7C. Z. M. de Koning der Nederlanden heeft deu bereider der Nederlandscbe Quina Laroche, den lieer W. C Ilolm, firma Krnepclien cn I-lolm, apotliekeis te Zeist, vergunning ver leend het Koninklijk wapen te voeren. II. M. de Koningin zal zich, naar men bericht, ook naar Algerië begeven, om eenige weken bij Prins Alexander te vertoeven.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1