Biiilenlambclie Bericlteii. '•A".*-1876. Vrijdag 11 Februari. M 3833. lint Kennisgeving. e i t i g- s t e Jaargang. Xnrtgtlngen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Gelet op Art. 8 der Wet van den 2den Junij 1875 Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan de ingezetenen dat op heden de navolgende vergunningen zijn verleend 1. Aart de FIRMA FRANS PIGEAUD aldaar en hare regtverkrygenden, tot plaatsing van een stoomwerktuig van 2 paardenkrachten inbare brandeSt staande en gelegen aan de Willems kade, kadaster sectie E, no. 1039, tot het in bewegiug brengen van pompen in die branderij en in hare daarnevens gelegen dubbele bran derij, kadastraal bekend onder sectie E, no. 1310; 2. Aan 'T. DE GRAAF aldaar en zijne regt- verkrijgendenom het aan hem in eigendom toebehoorende pakhuis gelegen achter de Nieuwe Haven, kadastraal bekend onder sectie F, no. 955, te mogen inrigten tot branderij. En "is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 10 February 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DDK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. F It A N K It IJ K. t l)e verwarring onder de aan de republiek rijandige partijen wordt met den dag grooter, laarmate het oogenblik nadert dat do uitspraak an het algemeen stemrecht vallen moet. 7,e ijn of geheel ontmoedigd en maskeeren zich plitor een schijn van constitutioneelgezindheid, f ze neutraliseeren elkander door een builen- porigen loevloed van kandidaturen in een en tzelfdc arrondissement te stellen. Daarmede is ans ook het centraal-comitó der conservatieve luie, onder voorzitterschap van Changarnier, gomier, or zorgvuldig voor zorgende, dat er kandidaat, wiens politieke overtuiging in het comité eenigszins verdacht voorkomt, Öcarteerd wordt. Te Parijs heeft zich een Katholieke kies- peeniging gevormd. Zij zal alleen kandidaten dersteuncn, die beloven godsdienst, huisgezin eigendom tegen de revolutie te zullen be- lermeu. Te Parijs is ten behoeve van de huis- ijiginnen der slachtolTers van het ongeluk in mijnput Jabin, onmiddellijk een inschrijving pend. De President der Republiek opende lijst met 5000 fr., mevrouw Mac-Mahon 1 500 fr., terwijl de minister van binnen- cische zaken den prelect van de Loire een diet heeft geopend van 8000 fr. uit de fondsen van zijn departement. De openbare inschrijvingen beloopen reeds 15,000 francs. 81» A N J E. Te Madrid is bij de regeering een tele grafische depêche ontvangen van generaal Quesada, betreffende de inname van Durango, zij luidt aldus: Durango 5 Februari, »Wij hebben Durango, de gewone verblijfplaats van don Carlos, genomen, zonder tegenstand te ontmoeten, na onze strijdkrachten tot aan Ambiano vooruitgeschoven te hebben. Onze marsch werd beschermd, door de door ons te San Antonio de Urguiola en te Ochondiana achtergelaten troepen. Vertrouwende op de goede tucht in ons leger en bij de plaatselijke autoriteiten, hebben- de geestelijkheid en de inwoners de stad niet verlaten. Te Zornoza hebben wij een giool depót van salpeter ge vonden, dat naar Bilbao overgebracht is. De correspondent der Independence schrijft, dat niet alleen Quesada meester iswan Durango, de hoofdstad van Biscaye, maar dat Lorna, één der onderhebbende generaals van Quesada, te Goeruicfl, de zetel der provinciale deputatie, zijn hoofdkwartier opgeslagen heeft. De macht van don Carlos heeft zich onder bevel van Carasa, in de richting van Vergara teruggetrokken. Ongelukkig voor de vordering der krijgs- operatiëu was er weder veel sneeuw in de Cantabrische bergen gevallen. RUSLAND. De scheepvaart is te Odessa, tengevolge van het totaal opbleken van liet ijs, weder geopend. De stedelijke banktcNicola'iefis doorroovers voor een som van 900,000 z. r, bestolen. DUIT SC II LAND. Allerwaarschijnlijkst zal het hertogdom Lau- enburg den 1 Juli van dit jaar bij de Prui sische monarchie worden ingelijfd. De Wiener Ahendpost maakt thans den officieelen tekst van graaf Andrassy's hervor- mings-ontwerp openbaar. Daaruit blijkt nader, dat de vroegere mededeeling van dat ontwerp door de Kóln. Zeit.behoudens enkele kleine onjuistheden, vneerendeels van Ondergeschikt belang, vrij nauwkeurig was. OOSTEN R IJ K. Iu een conferentie van de liberale partij, te Buda-Pest gehouden, deed de Minister-Presi- deut mededeeling van een wcls-outwerp, waarin hulde wordt gebracht aan de verdiensten van Deak en bepaald wordt de oprichting van een monument te zijner eere door nationale in schrijvingen. De conferentie begroette dit wets- 1 ontwerp met de levendigste bijvalsbetuigingen. Naar men zegt is in het planhetwelk ont worpen is van den aanleg van een nieuw plein te Pest, dat het Franz-Josephsplein zal heetcn, reeds een plaats aangewezen voor een stand beeld van Frans Deak. De stad Pest zal de lijst van de vrijwillige bijdragen voor dit monu ment met een belangrijke som openen, TURKIJE. $jjüe Porte heeft aan hare vertegenwoordigers in liet buitenland eene circulaire gezonden, waarin zy deze verwittigt, dat de gezanten der Noordsche mogendheden de hervormings voorstellen van graaf Andrassy te Konstan- tinopel hebben medegedeeld, en de gezanten der waarborgende mogendheden daaraan hunne volkomen goedkeuring hebben geschonken. Voorts verzekert men, dat de Porte aan de gezamenlijke gezanten der groote mogendheden aldaar tevens haar besluit heeft te kennen ge geven, om aan de in opstand verkeerende dis tricten de hervormingen, vermeld in de vijf punten van graaf Andrassy's notatoe te staan. ENGELAND. De adressen iu antwoord op de troonrede 2ijn in het Ilooger- en Lagerhuis aangenomen, na verdediging door de regeering, op de aan haar gerichte interpellation betieffende hare staatkunde, van de circulaire omtrent de voort vluchtige slaven en den aaukoop der actiën van het Sucz-Kauaal. Eene commissie zal onder zoekeu, of de slavenwet kan veranderd worden. Daily Hews bevat eene depêche uit Wee- nen, luidens welke de consuls te Mostar instruc- tiëu hebben ontvangen, om met de insurgenten te onderhandelen op clen grondslag van graaf Andrassy's voorstellen, die door do Poite zijn aangenomen. 15 E L G I E. Uit St. Etienne wordt gemeld: Honderd en acht lijken liggen in de zalen vau het gast huis gerangschikt; naarmate zij aangebracht worden gaat men tot het onderzoek hunner identiteit over. liet bestuur der mijn weet het juiste getal niet der werklieden welke den dag der ramp aan 't werk waren. Gewoonlijk waren er 240, doch eenigen waren dien dag achtergebleven eu zijn daaraan hun leven ver schuldigd. Een der opzicbteis meent 226 werk lieden geteld te hebben, welke iu de mijn neer gedaald zijn. AMERIKA. Den 8 dezer is to New-York een hevige brand uitgebroken. Een aantal huizen, twee hotels en verscheiden magazijnen zijn vernield, drie pompiers zijn gedooil, vijf gewond. Men be groot de scbade op drie millioen dollars. Uit New-York wordt bericht Den 6 dezer heeft een vreeslijk ongeluk plaats gehad. Op het oogenblik namelyk, dat G00 kinderen der openbare school een alle gorisch tafereel in den schouwburg van Cin cinnati voor een zeer talrijk gehoor zouden vertoonen, verspreidde zich eeu valsch alarm van brand, hetwelk een algemeenen drang naar de deuren ten gevolge had. Elf personen werden daarbij dood getrapt en vele ande be kwamen verwondingen. COURANT. Abonnemkntsi'RIJs, por kwartaal1.85. franco per post," door het geheele Rijk 2.50. L/ Afzonderlijke - 0.10. BVRE1V HARKT, S, 124. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. BUKGE MEESTER en WETHOUDERS van Schiedam;

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1