A". 1876. Maandag 14 Februari. M 3835. Loting NATIONALE MILITIE Biiteilailsclie Bericlttn BiimsiMiclii! BeriGhten. K ciims^evin ID ertigste J a a i> a n COURANT. Aiion.nementsi'RUS, per kwartaal1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2,50. Afzonderlijke nominees- 0.10. BUREAU MARKT, K, 124. Advertentieprijs', van 110 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer0,10. Driestaal, plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. VOOR BE De Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Geven bij deze kennisdat de LOTING der i» het vorige gaar voor Militie ingeschrevenen, door den Hoer Commissaris des Konings in deze Provincie, bij besluit van den 20 .lanuarij 1876, A, no. 182, (2de Afd.), Prov. Blad no. 8, is bepaald op Maandag den 21 Februari) 1876, dos voonniddags ten half tien ure. De belanghebbenden worden mitsdien opgeroepen om op getnelden dag te verschijnen in het gebouw: Musis Sacrum, nan de Lange Haven alhier, alwaar de Loting zal wot den gehouden. Gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de Loting heeft plaats gehad, kunnen, tegen do wijze, waarop zij is geschied, bij Gedeputeerde Staten bezwaren worden ingebragt door belanghebbende Gotelingenof door hun vader of voogdbij verzoek schrift op bngezegeld papierondcrtcekend door hem die de bezwaren inbrengt; welk verzoekschrift moet worden bezorgd bij den Burgemeester dezer Gemeente. Voorts wordt ter kennis van de Lotelingen gebragt, dat op Maandag den 28 Febntarij '1876, des voor middags van 10 tot '12 ure, ten Baadhuize der Ge meente zitting zal worden gehouden tot liet opmaken van de getuigschriften ter bekoming van vrijstelling wegens broederdieusl of op grond vau te zijn eenige loettige zoonbedoeld bij nl. 2 en 3 van art. 53 der Wet op de Nationale Militie van den 19 Augustus 1861 {Staatsblad no, 72;; tot welk einde de betrokken Lotcling moet veischijnun met twee ter goeder naam en faam staande meerderjarige Ingezetenen dezer Gemeente, die de voreischte getuigenis kunnen alleggen liet aldaar op te maken getuigschrift kunnen rteekenen. is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, 2 Februarij 1876. Burgmeester e» Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENFSSE. De Secretaris, A. W. MULDI2I!. F RANK R IJ K. La Patrie beweert te weten, dat eene presi- ilentieele boodschap de zitting der beide nieuwe Kamers zal openen. Dit zou in beginsel zijn uitgemaakt, docli de ministerraad, thans geheel met de verkiezingen bezig, zou zich eerst na iet bekend worden van den uitslag der ver kiezingen met de redactie bezighouden. SPANJE. Omtrent de krijgsverrichtingen wordt het volgende gemeldDe Carlisten hebben eene siTensieve beweging tegen de te Oyarzun op gestelde troepen gemaakt en daarbij een voor post bij Renteria verrast. Zij hebben vijf man ;edood, velen verwond en vier krijgsgevangenen jeumakt. Generaal Moriones rukt van Zarauz uit u de richting van de Orio rivier. Men denkt dat Martinez Campos ook binnenkort weder offensief zal optreden. In Catalonie zijn eenige Carlistische ko- ïonnes gezien. ENGELAND. De correspondentie over den aankoop der Suez-kanaal-aandeelen van den Khédive,- is thans door de regeering openbaar gemaakt. .Zij loopt van 15 Nov. '1875 tot 8 Jan jl. en bevat niet minder dan 56 documenten. Daaronder zijn, die de bijzonderheden der onderhandelingen over den aankoop en de schikking liet het bankiershuis Rothschild vermelden. Verder brie ven van lord Derby aan lord Lyons van 20 en 27 Nov., een reeds bekende brief van den heer de Lesseps en een schryven van Odo Russell uit Berlijn, meldende dat vorst von Bismarck met de transactie zeer ingenomen was. Den 25 Nov. bood de Khédive aan, ook zijn recht op de 15 pCt. van de zuivere opbrengst van het Suezkanaal te verkoopen. Dat aanbod werd echter door - k»rd Derby-'geweigei d. liet Engelsch gouvernement achtte het onvereenig- baar met de integriteit van bet Ottomannisehe rijk, dat do Khédive afstand van de controle over liet bewust kanaal zou doen. D EXT SC II LAND. In de zitting van den Rijksdag te Berlijn op den '10 dezer zijnde beraadslagingen over de tierde lezing van het wetsontwerpstrekkende tot wijziging van eenige artikelen van het Duitsche strafwetboek, voortgezet en tevens ten einde gebracht. De kanselparagraaf werd in den dooi den afgevaardigde Volk voorgestelden vorm, met 173 tegen 162 stommen, weder in hot wetboek opgenomen. De zoogenaamde paragrafen Du chesne en Arnim worden, op het voorstel van den afgevaardigde Marquardsen, «enigszins ge wijzigd, maar overigens, overeenkomstig de be sluiten bij de tweede lezing, aangenomen. In de gehouden avomlzi'ting van den Rijksdag werd daarop het geheele stiafwetboek, met eene groote meerderheid, goedgekeurd. OOST E N' H IJ K. De stedelijke raad van Pest heeft met alge- meene stemmen f20.000 bestemd voor het op te richten standbeeld van Frauz Deak. De llongaarscbe dagbladen bevatten een bericht uit Konstantinopel, luidens hetwelk de Porta kortelings eene nola aan de mogendheden heeft gericht, waarin zij zich zeer beklaagt over de handelingen van vreemde hulp-comité's, die Ragusa tot hun hoofdkwartier hebben gemaakt en, onder den schijn van hulp aan de zieken en gewonden te verlocueu, de strijdmacht der insurgenten steunen en opruien. TURKIJE. Het bevestigt zich, dat de Porto het Oosteu- rijksch hervorinings-ontwerp definitief, docli gewijzigd in één punt, namelijk in 'dat over de directe belastingen in de provinciën, heeft aangenomen. Eene irade, betreflénde de ten uitvoerlegging van voornoemd ontwerp, wordt spoedig tegemoet gezien. Uit Bucharest wordt van 11 dezer gemeld dat het geheele kabinet zijn ontslag heeft ge nomen, hoewel de stemming waarbij de Senaat zijne afkeuring over een regeeringsdaad uitsprak, speciaal gericht was tegen den minister van 'onderwijs. Toch heeft de minister-president 'weder een nieuw ministerie samengesteld uit dezelfde leden van het afgetreden kabinet, met uitzondering van de ministers van onderwijs, buitenlandsche zaken en financiën. SCHIEDAM, 12 Februari 187G. De St.-Ot. van gisteren bevat het algemeen reglement voor het vervoer op de spoorwegen. De St.-Ct. van heden bevat het tarief voor de verzending van brieven, briefkaarten, gedrukte stukken en monsters van koopwaren, die tusschen Nederland en de Nederlandsche koloniën in Oost- en West-Indie worden ge wisseld. Bij Kon. besluit van heden is eervol ont slagen op zijn verzoek, mr. llenny, secretaris generaal bij bet dep. van koloniën, onder dankbetuiging van de door hem bewezen dien sten, ingaande 20 Februari. De opbrengst van 's rijks geldmiddelen hoert zich in de eerste maand des jaars goed ingezet. Het totaal bedrag is weder f387,355.04 hooger dan in dezelde maand van het vorige jaar. De registratie-rechten en de successie rechten waren deze maand meer dan 414 ton hooger. Ook de opbrengst van den accijns op het gedistilleerd was weder stijgende. Overigens kan men uit de opbrengst van éëne maand nog weinig gevolgtrekkingen maken voor liet overige gedeelte van het jaar. Bij het Dep. van Koloniën is van den lieer mr. D, Everwijn, te 's Hago, ter overmaking aan het comité van het uRoode Kruis" in Ned. Indie, ontvangen een som van f300 als bijdrage ten behoeve van de gewonde of ongestelde militairen beneden den rang van officier te Atsjin. De Permanente Commissie van het Israël. Kerkgenootschap in Nederland, heeft van alle Israël, school besturen de beantwoording der navolgende vragen verzocht: le. llebt gij u overtuigd, dat alle kinderen, die de godsdienst school .bezoekenbehoorlijk ztjn gevaccineerd en gerevaccineerd en 2°. Bezoeken alle kinderen de openbare school? Van goederhand verneemt men dat aan de monding van het Noordzee-kanaal van Rijks wege een vuurtoren zal worden gebouwd, waarin een kustseinpost zal worden gevestigd. De Rotterdamsclie Bank heeft hare deel hebbers opgeroepen tot het bijwonen eener buiteugewoue algemeene vergadering op Vrijdag '18 Februari te Rotterdam, om te beslissen omtrent het voorstel van directie en commis sarissen tot wijziging van art. 3 alinea I der

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1