YemMjit iaplijfa, BitiniiW Dinsiat. Biiilenlaalulie Benciten. BiniiealaiLdsEhB Berichten A". 1876. Donderdag 24 Februari. J®. 3842. D e r t i g s t,é J a a r an g-. F B A N K K IJ K. De heer Buffet heeft uit de viervoudige nederlaag gezien, dat hij tevens onmogelijk is geworden als minister en heeft aau den president Mae-Mahon zijn ontslag als zoodanig aange boden. Officieel is het antwoord van den presi dent nog niet bekend, maar men gelooft dat hy den heer Buffet zal verzoeken om in functie te blijven tot na de bijeenroeping der nieuwe kamers. De uitslag van 528 verkiezingen is bekend. Er zijn gekozen 23 conservatieven, 20 eonsti- tutioneele conservatieven, 75 constitutioneele republikeinen, 25 legitimisten, 62 Bonapartisten, 198 republikeinen en 47 radicalen, terwijl er 108 herstemmingen moeten plaats hebben. Te Ajaccio moet eene herstemming tusschen den heer Rouher en prins Napoleon plaats hebben. SPANJE. Generaal Dorregaray heeft de wijkinFfankrijk genomen. De Carlistische zaak is definitief over wonnen. Koning Alphonso is Tolosa binnen gerukt. Bij gerucht spreekt men van het uitbreken van een republikeinschen opstand in Andalusie. Het in verzet komen van de equipage van de Numancia wordt gelogenstraft. ENGELAND. De minister Bourke heeft jl. Maandag in het Lagerhuis, in antwoord op eene vraag van den heer Rotchie, verklaard, dat Nederland, ten gevolge van oppositie der raffinadeurs, de sui kerconventie nog niet heeft bekrachtigd, Hij hoopte echter, dat dit zou plaats hebben, In hetzelfde huis heeft de minister Disraëli toegezegd, dat hij een voorstel zal doen, om eene speciale commissie met een onderzoek in de kwestie betreffende den afstand aan Enge land van Gambia, te belasten. Lord Granville, die in 1876 minister van buitenlandsche zaken van het Britsche rijk was, heeft dezer dagen stellig verklaard, dat alstoen door hem volstrekt niet tegen de be noeming van graaf II. von Arnim als Duitsch gezant te Londen is geprotesteerd, zooals in den kortelings openbaar gemaakten brief van den rijkskanselier von Bismarck wordt ver klaard. Gemelde lord verzekert, dat door hem nooit, noch in het privé, noch officieel over graaf von Arnim een zoodauig afkeurend oor deel is geveld. In het Lagerhuis is de discussie over den aankoop der Suez-kanaal-actiën hervat Lowe en Gladstone veroordeelen de onderdeelen der zaak en vooral de buitensporige condities der leening met Rothschild en brengen hun be denkingen in 't midden omtrent den geringen invloed, dien Engeland in het beheer van het kanaal verkrijgt. Disraëli verdedigt de regeering de Fransche nederzettingen aan de en beschouwt den aankoop niet als een fmanci- eele operatie, maar als een maatregel van staatkundigen aard, die het koningrijk krachtiger maakt. Zonder stemming is het hedrag toe gestaan. Aan de Fall Mall Gazette wordt uit Berlijn bevestigd, cjat graaf von Arnim inder daad/ wegens hoogverraad zal worden vervolgd, dat de onroerende goederen van den graaf zijn in beslag genomen'en de raadsheer Stein- hausen rnet de instructie is belast, terwijl de heer von Luk het Openbaar Ministerie zal waarnemen. t DUITS C HL AN D. De Lauenburgsche Landdag heeft de overeen komst ter inlijving van het hertogdom Lauen- burg by de Pruisische monarchie goedgekeurd. Te Berlijn zijn den 21 dezer berichten uit Weeuen ontvangen waarin van goed onder richte zijde wordt gemeld, dat de Turksche gezant aldaa een circulaire van.zyn regeering^r gedagteekend 13 dezer, heeft ingediend, waarin verzekering wordt gegeven omtrent de uitvoering der hervormingen in Turkije. De Oostenrijksche regeering heeft graaf Ledochowski uitgenoodigd spoedig na zijn aan komst te Krakau zijn reis door Gallicië te bekorten en zich te onthouden van elke demon stratie, die den schijn kon hebben gericht te zijn tegen de regeering, met welke Oostenrijk op vriendschappelijken voet is. Ledochowski vertrekt van Krakau onmiddellijk naar Rome. Evenals in Oostenrijk hebben tegen woordig in Duitschland overstroomingen plaats, onder anderen te Keulen, alwaar men Maan dag met bootjes door verscheidene straten heeft gevaren. Te Uresden stond Zondag de Elbe 9 el boven nul. Van daar wordt gemeld dat de Risiier spoorwegbrug is vernield. Ook te Saargesnünd is eene brug weggeslagen. Te Frankfort, Aschaffenburg en Neurenburg schijnt de overstrooming totnogtoe geen schade van veel beteekenis te hebben veroorzaakt; daaren tegen is dit wel het geval te Wurzburg, Schweinfurt en Bamberg. OOSTENBIJ K. Van don Carlos meende men algemeen dat hij reeds Zaterdag Spanje heeft verloten. Yolgens de Kelet iïfepe, een Ilongaarsch blad, zou don Carlos geen schuilplaats trachten te vinden in Oostenrijk, maar in Zwitserland of mogelijk in Hongarije, waar hij uit de nalaten schap vau don hertog van Modena een heer- heerlijkheid heeft geërfd. TUBKIJE. In een particulier schrijven uit Belgrado van 17 dezer wordt bericht, ,dat de laatste diplo matieke gebeurtenissen in Konstantinopel den moed der Servische party van handelen eenigs- zins hebben afgekoeld. De heer Magatinovics, Servisch agent by de Porte, telegrafeerde name ly k, dat de gezanten der Noordsche mogend heden aan de Turksche regeering hadden mede gedeeld, dat zij er voor zouden zorgen, dat Servie en Montenegro zich rustig hielden. Men gaat nu in Servie nog wel voort met oorlogs toebereidselen, maar dit geschiedt alleen om geen binnenlandsche moeilijkheden uit te lokken. Zeker is men echter, dat voornoemde mogend heden eene tusschen komst, van Servie niet zouden dulden. Het antwoord der Porte op graaf An- drassy's bekende nota, gelast de dadelijke ten uitvoerlegging van vier der vijf punten in hun geheel. Wat het vijfde punt, loopende over de belastingen in de Herzegowina on Bosnië, be treft, verlangt de Porte,dat de opbrengst daar van niet uitsluitend tot verbetering van die beide provinciën, maar ook ten nutte der andere provinciën, al naar hare behoeften, zuilen be steed worden. BUSLAND. Het laatste wapenfeit, 'idat de Invalide van de'.troepen -rirr Khokand, ""ondersteund door inboorlingen, mededeelt, is het verslaan van den pretendent Fulat-bey, die zich met zijne manschappen in een hollen weg van het Alai- gebergte, nabij Utschkurgav, had verschanst. De vijand werd in den nacht van 9 op 10 dezer totaal geslagen. Vijf kanonnen, honderden geweren, een gedeelte van liet reistuig, enz. vielen in handen der Russen. Daarop volgde dan ook de geheele onderwerping van het khanaat Khokand en de aangrenzende districten aan de heerschappij van Keizer Alexander II. SCHIEDAM, 23 Februari 1S7G. De opper-cerefnoniemeester maakt bekend, dat, ingevolge de bevelen des Koniugs, het Hof den rouw, zal aannemen voor zes weken, waar van drie weken halve en drie weken lichte rouw, ingaande den 23 dezer wegens het over lijden van Hare Keizerlijke Hoogheid mevrouw de Grootvorstin Marie Nicolaïevna van Rusland, Hertogin van Leuchtenberg. Uit hoofde van liet overlijden der grootvorstin Maria Nicola'ievna van Rusland, zuster van wijlen Koningin Anna Paulowna, tante des Koniugs, zal de muziekale soirée, die gisteren, avond in tegenwoordigheid van 300 genoodigden ten paleize zou plaats hebben en waarop de bekende zangeres Milko Carvalho en eenige van Zr. Ms. pensionares zich zouden doen hooren, geen voortgaug hebben. Ook heeft Z. M. door dit sterfgeval van zijn voornemen afgezien om het concert in het gebouw van kunsten en wetenschappen met zijne tegenwoordigheid te vereeren, Terwijl ons door sommigen de wenscli is te kennen gegeven, in ons blad opgenomen te zien de toespraak door den Schoolopziener Dr. C. J. Vaillant, gehouden op liet graf van den hoofd onderwijzer P. Sanders, werden wij op ons COURANT. XbÓctementsprijs, per kwaitnnlf 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. BUREAU MARKT, E, 124. Advertentieprijsvanl10 gewone regels, 1.00. Tedere-gewone regel meer. 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekèiid.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1