Baitenlanflsclie Baricliteii. A0. 1876. J& 3869. Kennisgeving. Publicatie. a r g a bl g. COURANT. Abonnementsprijs, por kwartaal1.85. franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nornmers- 0.10. KIT It® AU MARKT, 134. Advertentieprijs: van-I10 gewone regels1.00» Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Inrlgdngcn welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders ran Schiedam; Gelet op Art. 8 der Wet van den 2den lunij 1875 Staatsblad n". 95); Geven bij deze kennis aan de ingezetenen lat op heden aan den Heer ADR1ANUS INAPPERT Lz. aldaar en zijne regtverkrijgen- len, vergunning is verleend tot plaatsing van en stoomwerktuig van 2 paardenkracht a zijne branderij, staande en gelegen aan de {oord vest, Wijk. F. no. 349, Kadaster ieclie A no. 587. Schiedam, den 30 Maart 4876. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De .Secretaris- - A. W. MULDER. Burgemeester on Wethouders van Schiedam Minneren bij deze aan de Ingezetenen, de Wet van m lsten Maart 1815, betrekkelijk de viering van s dagen aan de openbare Christelijke Godsdienst toe wijd, zijnde van den volgenden inhoud: Wij Willem, bij de Gratie Gods, Prince VAN OrANJë-NaSSAU SOUVËREIN "VORST DER VereenigdeNederlanden, enz., enz., enz. Aan alle degenen die deze zullen zien of hoorea zen, salut! doen te weten: Alzoo wij in overweging genomen hebben de nood- kelijkheid om, op hot voetspoor onzer godsdienstige torïaderen, die daarop steeds den hoogsten prijs stel- 'n, de pligtmatige viering van den dag dos Heeren i andere dagen, den openbaren Christelijke» Gods- enst toegewijd, door eenparige en voor de geheclo tgestrektheid der Vereenigde Nederlanden algemeen erkende maatregelen te verzekeren; Zoo is het, dat Wij, den Raad van State gehooid i met gemeen overleg der Sta teil-Generaal dezer nden hebben goedgevonden ca verstaan, gelijk Wij ledvinden en verstaan bij deze: •1, Dat op Zondagen en op zoodanige Godsdienstige icsWagtijals iloov de Kerkgenootschappen van den uistelijken Godsdienst dezer landen algemeen erkend i gevierd worden, niet alleen gecne bcroepsbezig- 'dea zullen mogen verligt wordenwelke den Gods- enst zouden kunnen storen, maar lint in het algemeen 'en openbare arbeid zal mogen plaats bobben, dan geval van noodzakelijkheid, als wanneer de Plaatse- ke Regering daartoe schriftelijke toeslemming zal ven. 2. Dat op deze dagen, met uitzondering van geringe 1 waren, gecne koopwaren hoegenaamd op markten, raten of openbare plaatsen zullen mogen worden tgestald of verkocht, ca dat kooplieden en winkeliers "'no waren niet zullen mogen uitstallen noch met one deuren verkoopen. 3. Dat gedurende den tijd, voor de openbare gods- enstoefemng bestemd, de deuren der herborgen en andere plaatsen, alwaar drank verkocht wordt, voor zoo verre dezelve binnen den besloten kring dor ge bouwen liggende zijn, zullen gesloten zijn, en dat ook, gedurende dienzclfdcn tijd, geenerhande spelen, hetzij kolven, balslaan of dergelijke mogen piaats hebben. 4. Dat geene openbare vermakelijkheden, zooals schouwburgen, publieke danspartijen, concerten en harddraverijen op de Zondagen en algomeene Feest dagen zullen gedoogd worden; zullende het aan de Plaatselijke Besturen worden vrijgelaten hieromtrent ccne uitzondering toe te staan, mits r.iet dan na het volkomen eindigen van alle godsdienstoefening. 5. Dat de Plaatselijke politie zal zorg diagen, ten einde alle hinderlijke bewegingen en gerucht in de nabijheid dor gebouwen tot der. openbaren eeredienst bestemden in liet algemeen olies wat denzelven zoude kunnen hinderlijk zijn, voor te komen of te doen ophouden. G. Dat de overtredingen tegen do bepalingen van dit Besluit, naar gelang van personen en omstandig heden zullen gestraft worden met eene boete van niet hooger dan vijf en twintig gulden, of, met ecne gevan genis van niet langer dan drie dagen, voor do overtreders, die bulten staat mogten zijn deze boete te betalen. 7. Dat bij cene tweede overtreding de boete of straf zal verdubbeld worden en wijders allo de te koop ge legde of uitgestalde goederen verbeurd vciklaard en de herbergen of andere publieke plaatsen voor ééne maand gesloten. En dat door deze algomeene verordeningen, alle daarmede niet overeenkomstige Provinciale of Plaat selijke reglementen en inrigtingen zullen worden ge houden voor vervallen. Lasten en bevelen, dat deze in liet Slaalsllad zat worden geïnsereerd en dat een genoegzaam getal exemplaren gediukt en aan de Staten in de onder scheidene Provinciën of Landschappen, ingevolge art. 80 der Grondwet, ter uitvoering zal.wordcn gezonden, met last om deze alomme te doen publiceren eu affi- geren, en van de predikstoelen der onderscheidene Christelijke Kerkgenootschappen te doen aflezen. I.asten en bevelen voorts, dat onze Ministeriële Departementen en imdoro Autoriteiten, Justicieren en Officieren, wien zulks aangaat, aan de naauwkeurige uitvoering de hand zullen houden, zonder eenige conmiventie of dissimulatie. Gegeven te V Oraveuhageden lsten Maait des jaars 1815, het tweede van Onze regering. (get.) WILLEM. Ter ordonnantie van Zijne Koninklijke Hoogheid (get.) A. R. F A L C K. Burgemeester en Wethouders voornoemd vertrouwen, dat gevoel van liet pligtmatige, om door naleving van de in bovenstaande Wet voorgeschreven bepalingen, liet doel daarvan, behoorlijke viering van den dag des lleeren en andere algemeen ei kende Christelijke feest dagen te bevorderen en te helpen bereiken, bij ieder Ingezetene steeds levendig zijn en blijven zal, en meer nog dan bij deze wet gestelde strafbepalingen,' de handhaving dier Wet gemakkelijk zal maken. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kun nen voorwonden, zal deze worden afgekondigd zoo als gebruikelijk is. Aldus vastgesteld bij Burgemeester en Wethouders voornoemd, den 30 Maart 1870, eu afgekondigd den 31 daaraanvolgende. De (Burgemeester P, J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris A. W. MULDER. TURKIJE. Met het oog op de hangende onderhande lingen, hetrelïeude eene hervorming der open bare schuld, heeft de regeering besloten, de betaling van de April-coupon tot den 4 Juli s. uittestellen. Dit besluit is aan de ge zanten bij de vreemde hoven medegedeeld. De regeering schijnt het beginsel van een unifi catie der staatsschuld toegedaan te zijn. In de jongste bijeenkomst tussclien baron von Rodich en Mukhtar-pacha met de hoofden der insurgenten is men overeengekomen, dat er, te rekenen van den 28 dezer tot en met 40 April e, k.eene volkomen staking der vijandelijkheden in de Ilerzegowina zal plaats hebben. Mukhtar-pacha is heden Trebinje bin nengetrokken. Ali-pacha zal morgen Ragusa verlaten. Er is eene proclamatie verschenen ge- teekeud door Wassa-effendi. en gedagteekend uit Ragusa van 28 dezer, waarbij de termijn, binnen welken van de amnestie kan gebruik worden gemaakt, op vier weken wordt gesteld. Zij, die binnen dezen termijn terugkeeren en hunLe wapenen neerleggen, zullen, behalve de voordeden, aan de hervormingen verbonden, voor één jaar van de tienden en voor twee jaren van de andere belastingen zijn vrijgesteld. Daartegen zullen zij, die weigeren terug te keereu, niet alleen do aan de hervormingen verbonden voordeelen missen, maar zullen bovendien huuue goederen verkocht en de op brengst daarvan onder de terugkeerenden ver deeld worden. Men meldt uit Belgrado, dat de Servische regeeriug de uitlevering van Ljubobratics ver langt, op grond dat deze sedert zeven jaren Servisch onderdaan is. De Servische agent te "Weenen is belast, vriendschappelijk bij Oosten rijk op die uitlevering aan te dringen. BELGIE. Uit liet verslag door deu gouverneur van de Banqne de Belgigueeergister ter algemeene vergadering der actiounarissen uitgebracht, blijkt dat de diefstal der deposito's kan geschat worden op 45,300,000 fres. waarbij nog oen som van б,500,000 fres. moet gerekend worden, welk vei lies t'Kindt de bank op andere wijzen heeft berokkend. Volgens berichten uit Londen is het onjuist dat t'Kindt geweigerd zou hebben den procureur des Kouiugs te antwoorden, zooals eerst werd ge meld. Integendeel zou hij bekentenissen hebben afgelegd die, zoo zij bevestigd worden, onge twijfeld te Brussel eene groolc opschudding zullen venvekkeu. De zaak van 't Kindt schijnt groote propoiTiüu te zullen aannemen, Het reeds ge schokt vertrouwen op de Brusselsche beurs dreigt iu een paniek over te gaan, niettegen staande verschillende krediet-inrichtingen zoo

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1