A". 1876. Donderdag! 6: April. 3872. VerscMjit Japliils, utpiM Dlnsiai. Buitsolaniicbe Bericlten. WATEBSM00D. D ertiarst© J aar&r an. COURANT. Abonnementsprijs, par kwaitaal1.85. Franco per post, door het geheele Rijk 2.50. Wonderlijke nommers- 0.10. BUREAU MARKT, E, 124. Advertentieprijs: vanl10gewoneregals1,00. Iedere gewone regel meer- 0,10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Voor de noodlijdenden door den wqters- nootl stellen wij gaarne onze diensten be schikbaar om gelden in ontvangst te nemen op te zenden. De Redactie. la de bus, aan hot Bureau dezer Courant geplaatst, is na de vorige opgaaf f 004.07, nog Ingekomen f 0.10. liet gezamenlijk bedrag is f 391.17. F R A N K R IJ K. De Senaat heeft in zijne zitting van 3 April de wet, waarbij de staat van beleg opgeheven wordt, in de vier departementen waar hij nog werd toegepast, aangenomen. Zoodra de staat van beleg te Parijs opge heven zal zijn, zullen er aldaar eenige nieuwe- republikeinsche bladen verschijnen. De Hépu- lligue Franpaise meldt, dat alsdan ook eene Petite Républigue Franpaise, onder leiding van Gambelta, zal uitkomen. Dit biad zal 1% cent kosten. Men wil vooral goedkoope, zoogenaamde volksbladen uitgeven, daar men inziet dat, zal het algemeen stemrecht goed werken, de dag- bladliteiatuur binnen het bereik van den ge- ringen man moet gebracht worden. Be Fransche regeering heeft, na het over lijden van den heer Cavour, onmiddellijk beslag doen leggen op de papieren van dezen staats man. Men kwam aanvankelijk tot de ont dekking, dat de belangrijkste stukken ontbraken, en stelde vergeefs alle pogingen in het werk, om die stukken machtig te worden. Het is echter dezer dagen aan de politie gelukt, al de stukken terug te vinden; daaronder komen voor eigenhandige brieven van Keizer Napoleon III, 8 stukken van den heer von Bismarck en eenige van de hand van den Russischen Rijks kanselier, prins GortschakofT. De begrooting voor het departement van buitenlandsche zaken voor 1877 is geraamd op 13,201,500 fr.omtrent 2 millioen meer dan het vorige jaar. Die verhooging is hoofdzakelijk bestemd voor de reorganisatie der diplomatieke en consulaire kanselaiij. Door den heer Tirard is een amendement ingediend op het budget, strekkende om den post van 110,000 fis., voor het tractement van den gezant van Frankrijk bij den Heiligen Stoel te Rome, aftesehaflen. De uitvinder van het bromium, Balard, lid van het Instituut en hoogleeraar in de scheikunde aan het Collége de Frauce, is dezer dagen op vierenzeventigjarigen leeftijd over leden. 1) FITS C HL AND. Keizer Wilhelm is den 4 dezer over Frankfort naar Baden-Baden vertrokken, om daar de Koningin Victoria van Engeland te begroeten. Hij zal er echter niet lang blijven, maar het Paaschfeest te Berlijn vieren en zich daarna naar "Wiesbaden begeven. In een telegram uit St.; Peteisburg van 2 dezer wordt bevestigd, dat eene wapenschorsing van twaalf dagen in de Herzegowina is gesloten, en wel met de bepaling, d: Montenegro de vestingen Piva, Sembtschi en Nicsics, zonder eenigen tegenstand van de zijde der insurgenten, van levensmiddelen zal voorzien!' Men beschouwt dit terecht als een eersten stap tot de pacificatie. Zondag is de oud-Katholieke gemeente te "Wiesbaden door bisschop Reinkens ingewijd. Bij Heidesheim, tusschen Bringen en Mainz, heeft Zondagavond een wolkbreuk plaats gehad, waardoor de spoorweg een korten tijd onbruik baar werd gemaakt. Uit Gotha wordt gemeld, dat in de voor kamer van het instituut van dr. Fr. Petermann, te Georgenthal, een 15 jarige leerling zich in tegen woordigheid van een bediende heeft doodgescho ten, omdat hij gedurig met sjagen en opsluiting werd gestraft. Dien morgtoAia hij weder, in tegenwoordigheid der j||eèl|t)j ieen pak slaag gehad, welk^Wti^&öfenï-W"des>-na middags door den bediende zou worden her haald. Men hoopt dat de wet in al haar kracht op den ransel-paedagoog zal worden toegepast. RUSLAND. liet ï'egceringsblad van St. Petersburg maakt de reisplannen van Keizer Alexander II open baar. Op het einde dezer maand gaat de Keizer over Berlijn naar Ems en keert daarna naar Jugenheim terug, om de legeroefeningen in Krasjnojeselo bij te wonen. In den zomer zal de Keizer een bezoek aan Ilelsingfors brengen. In Aug. begeeft hij zich naar War schau, om eene revue over de troepen te houden, en vervolgens gaat hij, vergezeld van de Keizerin, naar Livadia, om in den laten herfst te St. Petersburg terug te keeren. Voorts worden in den loop van den zomer de Keizer van Biazilie en de Koning van Denemarken bij het keizerlijk hof te St. Petersburg ten bezoeke vei wacht. Homehet bekende Amerikaansche medium, is Zaterdagavond op den spoortrein van St. Petersbui g naar Bei lijn plotseling overleden. Op den spoorweg Moskou— Kursk worden proeven genomen met clcctrisch licht. Het wordt vooi tgebracht door een batterij van 48 elementen en is op de locomotief geplaatst, waardoor de baan op een afstand van 500 a GOO meter verlicht wordt. Deze proeven worden genomen met het doel, om den dienst des nachts even veilig te maken als die des daags. OOSTENRIJK. Volgens de JV". Freie Fr esse zal de Oostenryksche goudrente eerst in het najaar worden uitgegeven. SPANJE. De indiening van de begrooting door den Minister Salaverriu, is wederom eenige dagen verschoven; zjj zal nu den 1 dezer maand plaats hebben. De bisschop van Seo d'Urgel zal naar Rome vertrekken en, naar men verzekert, zij a ontslag nemen'. ENGELAND. In het Hoogerhuis werd de discussie gevoerd over de petitie van lord Shaftesbury, waarby de Koningin wordt verzocht den titel van Keizerin niet aan te nemen. De lord-Kanselier en lord Carnarvon be streden, lord Melburne en anderen verdedigden de petitie, die ten slotte met 137 tegen 91 stemmen werd verworpen. TURK1J E. Uit Belgrado wordt van 3 dezer bericht Van officieuse zijde wordt medegedeeld, dat alle pogingen tot het sluiten van een leening in het buitenland mislukt zijn. De regeering heeft in overleg met de permanente commissie uit de-Skupschtina besloten-tot het aangaan* eener binnenlandsche leening ten bedrage van 12 millioen fr. ITALIË. 25 Maart is te Rome ingewijd het nieuwe Methodisten-kerkgebouw van Gothischen stijl, met ruim zeshonderd zitplaatsen de bouw kost ruim eeu half millioen lires en is in wendig nog lang niet voltooid. Men zag er vele Amerikanen en Engelsehen. Het feest duurde acht dagen; op de eerste drie dagen predikte er telkens een Methodisten-bisschop uit de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. ZWITSERLAND. Omtrent de St, Gothard-k,westie wordt gemeld, dat de Zwitsersche Bondsraad het ïappoitivan den ingenieur Ilellwag volgens hetwelk voor de voltooiing van de St. Gothard- baan 102 millioen meer wordt gevorderd dan aanvankelijk was geiaamd, aan eene commissie van bekwame Zwitsersche ingenieurs ter beoor deeling heeft gegeven. Zij is tot de conclusie gekomen dat niet 102 maar '160 millioen voor de voltooiing van de baan noodig z'y'n. De Maatschappij lot aanleg van den spoorweg be schikt nog over voldoende middelen om de weikzaamheden tot in de helft van 'ctober vooittezetten, zoodat, indien men geen storing in -het werk wil veroorzaken, vóór dien tijd groote sommen beschikbaar moeten worden ge steld. AMERIKA. Het Iluis van Afgevaardigden heeft besloten Belknap in staat van beschuldiging te stellen. Diazon de opstandelingen bezetten Mata- moras. Uit New-York wordt bericht, dat de President Giant wederom ziek is en geregeld door eeu geneesheer wordt bezocht.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1