Staatsloterij. SteJeHjt Nieuws. GeveiMe si ïorWle omwille pin P 8 s t e r ij. "beeld van Z. M. aan de eene en een lauriertak smet het opschrift "Watersnood van 1876" aan de andere zijde; 2o. in een barret in zilver of brons, voorstellende een eikentak, omslingerd door een lint, waarop de woorden: ^Watersnood van 1876", Deze barret wordt geschonken aan hen, die reeds vroeger medailles ontvingen en zich thans weder onderscheiden hebben. Men schrijft uit Orange aan het JDbld Dezer dagen ontving onze stad een bezoek van de Koningin der Nederlanden, die Frankrijk niet heeft willen verlaten zonder zich eenige oogenblikken op te houden te Orange, aan welk plaatsje voor H. M. zoovele herinneringen zijn verbonden. Naar men weet hebben de voor ouders van Haar Koninklijken Gemaal, alvorens het Souverein gezag in de Nederlandsche ge westen te aanvaarden, over het Vorstendom Orange geregeerd. De titel van Prins van Orange behoort dan ook nog tot den huldigen dage aan den Koning der Nederlanden. sEen schitterend onthaal was H. M. bereid. Reeds te 10 uren in den morgen had de menigte, die van Hr. Ms. komst tegen 12 uren vernomen had, zich in den omtrek van het slation ge posteerd, en toen II. M. het station binnenreed weèrgalmden luide hoerahkreten door de lucht. sDe Koningin werd door de autoriteiten ontvangen, en begeleid door al de equipages uit de stad en door de geheele bevolkitig, reed H. M. naar het Hotel des Princes, van waar zij in den loop van den dag uitstapjes deed ter bezichtiging van de voornaamste monumenten én merkwaardigheden. De triumfboog van Marius en de interessante ruïnen van ons Romeinseh amphitheater trokken in 't bijzonder Hr. Ms. aandacht." Kamer van Koophandel en Fabrieken te Schiedam. Zitting van 8 April 1876. Afwezig de heer T. P. Jansen, 1. Installatie van den heer mr. A. K. J. van der Drift. 2 Resumtie der notulen van de vorige ver gadering. 3. Mededeeling der ingekomen stukken. 4, Wordt besloten in de volgende week andermaal een vergadering te houden en alsdan zoo dit eenigszins mogelijk is, het verslag vast te stellen. Voor de Evangelisch Hervormde Vereeniging trad gistei en avond op de heer W. Tb. van Griethuijseuvan Rotterdam die een boeiende rede hield over de merkwaardige wijze waarop het Christendom gevestigd is geworden op het eiland Saroe in onze overzcesclie bezittingen gelegen. De rede van den begaafden spreker was een krachtig pleidooi voor de geheel eenige waarde van het Evangelie voor eene heideusche bevolking. Aan het slot der samenkomst richtte de heer M. A. Oooszen een woord tot de vergadering, waarin hij een beknopt overzicht gaf van het geen do leden der Evangelisch Hervormde Ver eeniging in het afgeloopen winterseizoen hebben hooren verkondigen van dien Heer, die het licht en loven der menschen is. Volgens officieele opgave in do St.-Cl. van jl. Zondag, zijn in de maand Februari in deze gemeente geboren 77 kinderenwaarvan 47 van liet mannelijk en 30 van het vrouwelijk geslacht; levenloos aangegeven 2, als 1 van het mannelijk en 1 van het vrouwelijk geslacht; overleden 34 personen, waarvan '17 van het mannelijke en 17 van het vrouwelijke geslacht; gehuwd zijn 'i 1 pareu. De Eerste Kamer is tor vergadering bij eengeroepen tegeu Dinsdag'18 dezer, des avonds té 8 uren. Een zeer merkwaardig echtpaar vierde voor eenige dagen ziju zilveren huwelijksfeest. Op den 3den April 1876 was het 25 jaar ge leden, dat de heer Johannes Bosboom met mej. Anna Louise Geaitruidn Toussaiut in den echt verhonden werdenhij Nederlands geniale kerkschilder, zij onze onovertroffen romancière. Op dien dag hebben eenige hunner vereerders in kleinen kring, waaronder sommigen onzer eerste mannen, hun een monumentaal gedenk stuk in zilver aangeboden, ontworpen door de kunstschilders Rochussen en van den Berg, een geschenk zoo als alleen kunstenaars aan kunste naars geven kunnen.' De Amslerd. Ct, behelst eene meer uitvoerige beschrijving daarvan. Tot hen voerde het woord de heer prof. van Ooster zee, die voor vijf en twintig jaren hun huwelijk inzegende. Op het monument staat nog een versregel te lezen van een gedicht door den grooten Da Costa hun toegezongen. Stil, zonder ophef, is liet feest voorbijgegaan, maar ieder wiens hart warm klopt voor onze kunst heeft er oprecht belang ingesteld. 'Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin zond het echtpaar een telegram van geluk- wensehiug. Rotterdam. Zaterdag avond te ruim 8 uren is door een 14-jarigen jongen bij het verlaten der R.-K. kerk in het Boschje gevon den eeu levend kind, naar gissing 4 weken oud. Het is door de vrouw van een sleepers- knecht ter voorloopige verpleging opgenomen, Maassluis. In den vroegen morgen van 9 dezer geraakte het te Rotterdam thuis behoorendo barkschip LodewijTc, kapt. Duqui, op de West op strand. Terstond vertrokken de sleepbooten Zierikzee met de ijssloep van B. Weltevrede en Brouwershaven met eeu goed bemanden lichter, die pogingen aanwendden om het schip af te brengen, doch tevergeefs. Met de ijssloep werden spoedig 3 passagiers en 2 zieke matrozen aan 'den Hoek van Holland aan wal gebracht, doch om de overige manschappen te redden bestond geen kans zoodat men genoodzaakt was naar hier te seinen om de reddingboot van de Zuid-IIollandsche Maatschappij, schipper P. van Noord, na aankomst waarvan het mogelijk werd de opvarenden te redden. Een hunner wiens levensgeesten uitgeput schenen te zijn, ver- eisclite bijzondere zorg. Door krachtige inspan ning van den 1 chirurgijn 'Versteeg mocht het gelukken hein weder eenigszins tot bewustzijn te brengen, maar de lijder is zoo zwak, dat hij niet kon worden vervoerd en men voor zijn leven vreest. De reddingboot van den Hoek van Holland werd zoodauig tegen het wrak geslingerd, dat ze onbruikbaar werd. Een scheepsjongen is bij deze ramp verdronken. Mnnsland. Hut vergelijkend examen, voor de vacante hoofdonderwijzers betrekking, waar aan een jaarwedde is verbonden van f 1400 met vrije woning en tuin en 50 pet. van de opbrengst der-.a vomiscii ooigel den, zal worden afgenomen door den Distrïcts-Schoolopziener Dr. C J. Vaillant, bijgestaan door de heeren J. Biernondhoofdonderwijzer te Maassluis, J, C.-Sander en 'J. "Wtjma, hoofdonderwijzers te Schiedam, en aanvangen op Donderdag, den 13 dezer des morgens te 9 uren en den volgende dag voortgezet worden. Het aantal sollicitanten bedraagt 33, waaronder 15 gevestigde hoofdon derwijzers. Dolfshnve.- Naar men verneemt, worden pogingen aar"- 2nd tot het bekomen van een derden predikant in deze gemeente. Men vleit zich, dat, wanneer daartoe vergunning is ver kregen, de vacature van vtweede predikant" spoediger zal vervuld worden.. In eene gemeente tocli van nagenoeg 7000 Protestanten zal tiet wel hoog noodig kunnen geacht worden, liet getal predikanten \au twee lot drie te ver meerderen. Devcntor. Dev schade, door de ovcr- stroorningen veroorzaakt, is grooter dan men aanvankelijk dacht. Het blijkt thans, dat som mige tuiniers eene schade van f 1000 tot f 1500 ondervonden. Prijien en premien van 100 en daarboven. Ve Kl. le Trekk., 10 April. Nos. 7446 co 980T ieder f 1000. Nos. 434 en 8962 ieder f 400. Nos. 3588, 15848 cn 16882 ieder f 200. Nos. 1488, 2480, 5506, 7985, 8413 en 19028 ieder f 100. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 7 April. Arendje, dochter van P. Poot en A. Bos, Broersveld. Martinus Albinus Nicolaas, zoon van C. Baard en W. Stevens, Lange Nieuwstraat. 8. Bastiaan, zoon van B. van Wameleu en E. Plooij, Buiten- havenweg. Rosina Clasina, dochter van L. van Wagtendonk en M. II. de Bruin, Kreupel- straat. Johanna, dochter van k. M. Teeuwen en C.Wittebói, Hoogstraat Marinus Gerardus, zoon van A. J. Bronkhorst en J. J. Frangoys, Hoogstraat. 9. Cornelia, dochter van W, Brouwer en J. Verhoon, Buitenhavenweg. Pieter, zoon van D. van der Leiyen E. Kerkhof, Leliestraat. 10. Aagje, dochter van W. Hoek en M. Schipper, Plöegstraat. Johannes, zooiw van C. Witkamp en N. M. van der Laan, Spinhuispad, Overleden: 7 April. Johanna Cornelia Woensdregt, oud '18 dagen, Nieuwe Buurt. 8. Johanna Maria van Beers, oud 10 maanden, Maasstraat. Korstiauus Cornelis Josephus Knuop, oud "13 maanden, Nieuwe Naven. Maria Pr ins, oud 5 maanden, in eec tar tuig. 9. Dorothea Adiiana Bt;uiusdijk, oud 51 jaren en 10 maanden, echtgenoot van D, van der Zwet, Oversehiesche Weg. Petrus Marijuen, oud 4 maanden, Kreupelstraat. Petrus Wolsky, oud 10 maanden, Singel. Maria Antonia Harsing, oud 1 maand, Korte Kerk straat. Josephus Balthasar Heggelman, oud 5 maanden, Broersvest. 10. Geertruida Sier, oud 75 jaren, weduwe van T. van den Boom gaard Heerenstraat. Onbestelbare Brieven. Door het Postkantoor zijn de navolgende brieven verzonden, welke ter plaatse van be stemming onbekend zijn. Over de 1ste helft der maand Maart 1876: Jb. Jansen, te Amsterdam. P. de Vrij, 3 Batavia. Diena Beroeüng, 's Gravenhage. wed. W. Maste, Maastricht. Briefkaart A. van der Eijk, te Rotterdam. MARKTPRIJZEN AAN DE BEURS TE SCHIEDAM, van den 10 en 1*1 April 1876. Boggc: per 2100 kilo Libau f 195 Ct., f 497 6Av.dito f 199 Ct., f201 G/w. Gerst: per 1950 kilo Windau f 200 Ct. f 202 6/w.Libau f 195 G/w., dito f198 6Av. Motitivij.if 'lO'/i per hectol. Ct. Jenever: Amsterd. Proef, f 14Vj a f 15 per hectol. Ct. zonder fust en zonder belasting. Spoelingdagelijks f 1 per ketel. Bij de Schiedamsclie Spoeling-Vereeniging: .dagelijks f 1 per ketel. TE SCMIEBA9I. Verkocht den 8 April 1876. Een Woonhuis en Erf, Zijlstraat, kadaster A. no. 908, f 2050. Een Woning cn Erf, Zijlstraat, kadaster A, no. 909, f 785. Een Woning en Erf, Zijlstraat, kadastor.A, no. 910, f 780. Een Woonhuis met Open Plaats en Erve Westzijde Hoog' sir,rat, kadaster, no 716, bij veiling f7000, bij afslag op f8500 opgehouden. Een Woonhuis met Opep Plaatsje cn Erve, Oostzijde Langt Haven, kadaster no 49, f37UO, Een P.rnd met Open Grond en Erve, beslaande uit twee Beneden- cn twee Bovenwoningen, Gedempte Broersvest" gracltl, kadaster G, nos. 1355 cn 1356, f 3370.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 2