Biiiteilaidulie Bericlttsn. A". 1876. Kennisgeving. Kennisgeving. Vr ijd a g 5 Mei. JtS 3892 Xurigtlngen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Gelet op Art. 8 der Wet van den 2den Junij 4875 Staatsblad do. 95); Geven by deze kennis aan de ingezetenen dat op heden de navolgende vergunningen zyn verleend 4, Aan A. GROENIIORST en zijne regt- verkrijgendenom zijne panden, gelegen aau de Korte Haven, Kadaster Sectie 0. no. 225 en 598, te mogen inrichten tot branderij 2. Aan S. VAN DER SCHOUW en zijne regtverkrijgemlen, tot oprigtiug eener branderij ip de percelen open grond, gelegen in den S'ieuvvlandscheu polder, Kadastraal bekend mder Sectie F, nos. 4005 en 1006; 3. Aan H. KLEIJHEEG en zijne regtver- irygendentot plaatsing van een slooni- verktulg van 2 paardenkracht, in zijne iranderij, staande en gelegen aan het Slootje, Yijk D. no. 498, Kadaster Sectie A. no. 4161, ot het in beweging brengen van pompen in ie brandery en in zijne daarnevens gelegen randerij, Wijk D. no. 499, Kadaster Sectie A. o. 4160. Schiedam, den 4 Mei 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris A. W. MULDER. irigtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders 11 S c II I e d a m Gezien de ingekomen verzoeken om ver inning: 4. Van A. VIJGENBOOM, tot oprigting ner branderij op den aan hem in eigendom ^behoorenden grond, gelegen aan de Noord- Stgraclit in den Nieuwlandschen polder, idasti aal bekend onder Sectie F. no. 974; 2. Van T. B. KRULLAARS, tot oprigting ler branderij op den aan hem in eigendom 'behoorenden grond, gelegen ats voren, Kadas-, Sectie F. no. 981; 3. Van A. VAN DER HOUT, Wed. W. Rade- ker, tot oprigting eener branderij op den 1 lmar in eigendom toebehoorenden grond, tie gelegen als voren, Kadaster Sectie F. 964; h Van J. L. LINNENBRINK:' tot plaatsing'van een stoomwerktuig van 2 paardenkracht, in zijne branderij, ge- rtigiste Jaarna legen aan de Westerkade, Wyk G. no. 357 Kadaster Sectie E. no. 4079; h. tot plaatsing van een stoomwerktuig: van 3 paardenkracht, in zyne branderij, gelegen als voren, Wyk G. no. 181«, Kadaster Sectie E. no. 834. Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2den Junij 1875 (Staatsblad n". 95); Doen te weten Dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secr etarie der Gemeente zijn ter visie gelegd dat op Donderdag den 18 Mcta. sdes middags ten 42 ure, ten Raadiiuize gelegen heid zat worden gegeven om bezwaren tegen het oprigten dier inrigtingeu iu te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboveu genoemd, op de Secretarie der Gemeente 1 ~a de schrifturen die ter zake mogten zijn ingekomenkennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 4 Mei 4876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. f Jt A N JK R IJ K. Maandag middag is er ministerraad gehouden, om te spreken over de vervanging ad interim van den minister Ricard door den heer de Marcère, wanneer ten minste diens gebrekkige gezondheidstoestand een laager verblijf te Niort noodzakelijk mankte; men oordeelde het, vooral voor de aanstaand? verandering onder het administratief personeel, noodig dat by spoedig naar Parijs terugkeert. De leden der sub-commissie, belast met het onderzoek naar de verkiezing vau den heer de Mun in het arrondissement Pontivy, zyn der waarts vertrokken, om er eenige geestelijken en andere personen te hooren. De verkiezingen, die dezer dagen te Parijs, te Bordeaux, eu te Saiut-Amand plaats hadden en die alle drie ten gunste van de republi- keinschgezinde kandidaten van de regeering uitvielen, worden druk door de bladen van alle partijen besproken. De onverzoenlijken troosten zich met de hoop op eene spoedige weerwt aak. Telegrammen vau Slavische zijde te Parijs ODtvaugen, melden dat Moukhtar Paeba er niet in gesiaagd is Nicksics geheel van levensmiddelen te voorzien. De opstandelingen noodzaakten hem Dotiga te verlaten en naar Gatzko de wijk te nemen. De verliezen der Tui ken bedragen 2500, die der opstandelingen 400 man. 1) UITSCHLAND. De Post schrijft: aan de aanstaande bijeen komst der drie kanseliers te Berlijn wordt allerwege groot gewicht gehecht; ook nadat de Russische Keizer den 43den'-dezer,'zijn reis 1 zal hebben voortgezet, blijven de Russische en Oostenrijksch-Hongaarsche Ministers nog eenige dagen hier om met Bismarck over de Ooster- sche kwestie te confereeren. -In den Landdag is na een discussie van zes uur het spoorvvegvoorstel in derde lezing aangenomen en ook het voorstel van Lasker, dat de Regeering, bij de overdracht van de spoorwegen aan het Rijk, ook alle rechten van Pr sen, betreffende het aanleggen van spoor wegen, aan het Rijk zou overdragen. De geheele wet werd bij hoofdelijke stemming met 246 tegen 460 stemmen aangenomen. Uit Wiesbaden wordt van 2 dezer gemeld: Volgens de Bheinische Hurler zal de nMinis- terial-director" Stnrck als president van het Ilessische ministerie optreden ter vervanging van den tot opvolger van Delbrück benoemden minister Hoffmann. Voor de oprichting van een gedenkteeken voor Justus von Liebig, den beroemden schei kundige is reeds ruim f 90,000 bijeengebracht. Het zal geplaatst worden te Munchen, waar Liebig gewoond heeft. ENGELAND. De plechtige begroeting van den Prins van Wales te Londen, bij zijn terugkeer uit Indie, is bepaald op 49 dezer. Er zal receptie, feestmaal cn bal gegeven worden. Ook .tan andere feestelijkheden, voor 'tgroote publiek, zal 't zeker niet ontbreken., Daily News deelt een. proclamatie mede, die door de Koningin uitgevaardigd zou wor den. Om de aanmatiging van Rusland te-keer te gnau, had men den Keizerlijken titel be dacht; die van Rome zou worczoi bestreden, door de onfeilbaarheidsverklaring der Koningin als hoofd der Engelsche Kerk! Van velschillende zijden worden adressen van gelukweuschiog tot de Koningin gericht, bij gelegenheid van het aannemen van den titel van Keizerin van Indie. Ook in Engeland weet men wat faire bonne mine a mauvaïs jeu" zeggen wil. De jaarlijksche tentoonstelling van schilde rijen der Royal Academy werd in de vorige week te Londen geopend. Ditmaal dingt prinses Louise, dochter der Koningin, gehuwd met den markies de Lorne, naar de uitgeloofde prijzen mede. Prinses Louise heeft op het gebied der schilderkunst ïeeds vele lauweren verworven. Van 21 tot 30 Api 11 zijn 51 schepen door het Kanaal van Suez gepasseerd; de opbrengst der doorvaar trechten bedroeg fix 4,043,000. Gedurende de maand April passeerden 455 schepen met een opbrengst van Jr. 2,914,000. 1T A X.I E. De Paus heelt den 4 dezer den Bisschop van Toulouse met een gedeelte van zyne onder hem staande geestelijken en 250 pelgrims ontvangen. Des ochtends had hij den Koning en de Koningin van Griekenland en de Prinsen van Denemarken ontvangen. Deze hebben ver* X> e g-. Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. Franco per post, door hot geheele Kijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. B 11 KGE MEESTER 8n WETHOUDERS van Schiedam; BUREAU MARKT, E, 124. COURANT. Advertentieprijs: vanl10gewoneregeis. 1,00 Iedere gewone regel mee'-. - 0.10 Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1