A°. 1876. Zaterdag 6 Mei. M 3893, TerscBjm flaplijks, aitpiM Biiiai Kennisgeving. él tot ie instlrijviüi voor ie SCHUTTERIJ. BiittalailsclieJeriiilitEi a a r g a n g V -i f^V tf)Qj%.75T7 H ANT. AtiONNE» kntsi'RIJS, per kwartaal 1.85. Franco per post, door liet geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. KUB6EAB MABKT, E, 124. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels. 1.00, Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. He Uurgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien de Wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, en in liet bijzonder gelet hebbende op die artikelen der Wet, welke in betrekking staan lot de jaarlijksclie inschrijving, zoo tot de bestaande Registers van vroegere jaren als tot de inschrijving welke ge durende de laatste helft der maand Mei inoet geschieden. Doen te weten: Dat de Registers ter inschrijving voor de SCHUT TERIJ, van de geborenen in de jaren '1842 tot 1851 ingesloten, zullen worden geopend ter inschrijving van alle mannelijke ingezetenen welke tot liet laatst gemelde jaar belmoren, alsmede van ben, welke, in de vorige jaren geboren zijnde, sedert de laatst vorige inschrij ving zich alhier niet dor woon hebben nedergezet, waaronder ook begrepen zijn de irillltoiien, na dien tijd gepasporteerden de vreemdelingen, van buiten liet rijk gekomen, die zich alhier hebben gevestigd, voor zoo verre deze laatsten liet voornemen om zich in dit Rijk neder te zetten hebben aan den dag gelegd, hetzij door eene uitdrukkelijke verklaring, hetzij dooi de werkelijke overbrenging van den zetel van hun vermogen en de hoofdmiddelen van hun bestaan naar herwaarts, zonder dat de tijdelijke uitoefening van eenig bedrijf of handwerk, in eenige ondergeschikte betrekking, als zoodanig voornamen wordt aangemerkt; allen welken zulten worden ingeschreven iu dat Register, waartoe zij volgens hunnen ouderdom belmoren. Dat van deze inschrijving niunnnd der vermelde personen is uitgezonderd, maar dat alle», zonder onder scheid, daarin begiepen zijn, al ware liet ook, dat zij zouden vermeenen, volgens de wet, tot de vrijgestelden of uitgestoteneu te beiiooieu; zullende derhalve, alle de lovengeineldendaaitoe bij deze weidende opgeroepen, moeten vei schenen ten Jlaadhuize dezer Gemeente: op Maandag den '15 Mei en Vingsdag den 10 Mei •1870, op beide dagen des voormiddags van 10 tot des namid dags 2 ure ten einde zich te laten inschrijven. De Registeis zullen op den centen Junij finaal worden gesloten. De opgeiocpenen zullen vorpligt zijn, bij hunne inschrijving opgave te doen van hunne namen, voor- en bijnamen, van de plaats en den tijd hunner ge boorte, hunner woonplaats met aanduiding van wijk en nommer, liet' beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd, ongehuwd of weduwnaar, hot getal hunner kinderen van beider sekse, sedert wan neer zij ingezetenen der Gemeente zijn en vanwaar zij alhier zijn komen inwonen, en eindelijk van de ïedenen die zij zouden vermeenen, hou van de Sehuttei- lijke dienst vrij te stellen of daartoe onbevoegd te maken, haar aanleiding van artt. 3 en 4 der AVet, met opgave van het artikel eu onderdeel der Wet, waarop zij zich beroepen. Wordende voorts ieder hunner luiten deze Gemeente geboren, aangemaand, om zich tijdig van eene geboorte akte te voorzien, en zich alzoo van zijnen ouderdom Ie verzekeren, ten einde de inschrijving behoorlijk kunne geschieden en om to vooikomen, dat niemand door eene veikceule opgave van zijnen ouderdom, ver- valle in de straffe bij de li'et bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders voornoemd do hierbij belanghebbenden waarschuwen, om zich van hunne verplichting in deze te kwijten; vermits uit krnehtc van art. 9 der Wet en ai t O van Z. M. iicshiit van 21 Maart 1828, nl degenen, welke zich voorliet sluiten der Registers, op den eersten Junij eerstkomende niet bobben laten inschrijven, alsnog ambtshalve zul len worden ingeschreven, en dat zij dientengevolge, zullen worden verwezen in cono geldboete, en daar enboven zonder loting bij de Schutterij ingelijfd, indien het zal blijken, dat er tijdens de verzuimde inschrij ving, geeno redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, tien 3 Mei 1870. Burgemeester en Wethouders van Schiedam P. J. VAN DIJK VAN MATENKSSE. De Secretaris, A. \V. MULDER. P It A N K R IJ K. Maarschalk Mac-Mahou zal de feestelijkheden, te Orleans, ter eere van de Maagd van Orleans, met zijne tegenwoordigheid vereeren. Zaterdag verlaat hij daartoe Parijs. De grond, waarop het tijdens de commune in brand gestoken ministerie van financiën heeft gestaan, is thans opeubaar verkocht. liet terrein, dat 10,927 meter groot is, heeft 6,010,000 francs opgebracht. Een te Rodez verschijnend conservatief blad, le Peuple, is tot een boete van 1000 fr. ver oordeeld, wegens een voor den maarschalk Mac-Mahou beJeedigeud artikel. De algemeene raad van het departement Bouches du llhöne, heeft een subsidie van 1500 frs. toegestaanten behoeve van een zending der werklieden van Marseille naar de tentoonstelling te Philadelphia. Eeu-en-vijftig gemachtjgden van liberale Protestanlsche Oousistoriën zijn te Parijs bijeen gekomen, om middelen te beramen tot af wending der gevaren, wUurniede de Protes- tautsche kerk iu Frankrijk bedreigd wordt, en vooral om eene scheuring in die kerk te voorkomen. De gemachtigden hebben een brief vastgesteld, die aau de voorzitters van al de consistoriëu gezonden zal worden en waarin nogmaals een dringend beroep op de oilhodoxe partij wordt gedaan, om tot eene voor beide partijen aannemelijke en eervolle schikking te geraken. In dien brief wordt ouder anderen gewezen op de gemeenschappelijke herinnerin gen, die de leden der kerk, welke zooveel geleden heeft, aan elkander verbinden, zoomede op de noodlottige gevolgen, die eene scheuring zou na zich steepen. Vooits worden voorstellen gedaan tol herstel van den viedc in liet kerk genootschap. De gemachtigden verklaren het door de algemeene Synode aangenomen geloofs formulier niet als verbindend te kunnen aan nemen, maar zij nernen aau het te eeren en te erkennen als eene belijdenis der kerk. Zij verbinden zich verder de algemeene leer dei- kerk nooit te zullen aantasten. Ten opzichte van het kiessysteem stelien zij voor tot dc bepalingen van '1852 terug te kceren. E 5 G ELAN' 1). Men vcrzekeitj (lat door de legeering is be sloten, iu geval tie Koning van Dahomey de hem, wegens mishandeling van Britsche onder danen, opgelegde geldboete niet vóór Juni mocht voldoen, de Britsche commodore, sir W. Ilewelt, alsdan, begeleid door cenigc Engclsche oorlogs schepen, naar het slation te "Whydah zal ver trekken, om bij voornoemden Kouiug het door dezen verlangd bezoek af te leggen. De ontvangst van den prins van Wales te Lissabon is bijzonder hartelijk geweest. De Koning schonk hem drie militaire ridderorden. De postboot tusschen Brest en Ouessant is Vrijdag vergaan, van de 24 personen, dis zich aan boord bevonden, slechts zijn drie gered, DUITSCHIAN1). In het Huis van Afgevaardigden te Berlijn heeft 2 dezer bij de beëediging van acht nieuwe leden, de lieer Lassen vei-klaard, dat hij, als Noord-Sleeswijker, geen eed op de Pruisische constitutie kan afleggen, zoolang arr. 5 van het Prnger vredestractaat onuitge voerd blijft. Ilij verzocht dientengevolge dispensatie. Natuurlijk werd hem die ge weigerd, Daarop verklaarde hij, zijn maandaat als afgevaardigde neder te leggen. Voorts is bij het Huis een adres van 402 kiezers uit Noord- Sleeswijk ingekomen, ten verzoeke dat liet bij de regeering moge aandringen op een spoedige voldoening aan genoemd artikel, ten einde de Noord-bleeswijksche bevolking niet langer ver stoken blijve van het recht, om bij volks stemming te beslissen, of zij tot Duitschlaui dan wel tot Denemarken wil belmoren. OOSTENRIJK. De hartstochtelijke aauvallen van de Ilon- gaarsche bladen tegenliet gesloten vergelijk hebben den Minister Tisza bewogen, eerst nadat er oveileg heeft plaats gehad met de invloed rijke leden van zijn partijpersoonlijk mee- deelingen te doen. De linkerzijde van het Ilongaarsche Lagerhuis is voornemens een in terpellatie tot de regeering te richten over de Oostersche kwestie. li li I I E. De feesten ter herinnering aan de Paci ficatie te Gent, in Augustus te geven, beloven zeer schitterend te zullen worden. De commissie, door den raad van Gent daartoe benoemd, heeft zich in drie deelen gesplitst; óon voor kunst en geschiedenis, een voor de vreemde steden eu een voor de financiën. De eerste organiseert een historischeu optocht waaraan nu reeds 24 vercenigingen van Gent hun deelneming hebben toegezegd. Zeven wagens, door verschillende kunstenaars beschilderd en met beelden ver sierdzullen daarbij optreden. De kostumen, die gemaakt worden naar modellen in Ant werpen, Rotterdam, Leiden en Utrecht, zuilen matig in prijs en dus in ieders bereik zijn. RUSLAND. Vrij algemeen is men te St. Petersburg van gevoelen, dat Turkije, nu dc eer zijner wapenen in de laatste gevechten tegen de insurgenten gewroken is, meer geneigd zal zijn, in. over eenstemming met het verlangen der mogend heden, ernstig den weg der onderhandelingen in te slaan. SPANJE. Iu de zitting der Cortes is een amendement van Alvarez tot behoud van de onverdraag zaamheid op kerkelijk gebied bestreden door den president-minister Canovas del Castillo en daarop verworpen met 226 tegen 39 stemmen»

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1