A". 1876. BniNnlanflselie Bericlten. Vrijdag 12 Mei. YmcHlö Saplijls, pltnsuM IMan M 3897. X> ertigste J a a r g a g> SUED Abonnementsprijs», jicr kwaitan! f 4,8a. Franco per post, door liet geheele Itijk 2.50. Afzonderlijke Hommers- 0.10. -- F R A N K R IJ K. De budget-commissie uit de Kamer van Afge vaardigden heeft in de den 9 dezer door haar gehouden zitting uitspraak gedaan in zake het amendement Tirard, en, zooals te voorzien was, dit amendement, voorstellende om niet langer een vertegenwoordiger bij het Vatikaan te houden, met -17 tegen 8 stemmen verworpen, na het gevoelen van den minister van buiten- landsche zaken Decazes hierover te hebben ge hoord, die tot handhaving van dezen post de waarschijnlijkheid deed uitkomen van een con clave, dat gehouden zou worden ter verkiezing van een eventueelen opvolger voor den Paus. Tengevolge van deze beslissing trok de heer Tirard zijn amendement in. De nieuwe directeur van de afdeeling idruk persaangelegenheden" heeft een groot aantal boeken, die onder de ministeriün de Broglic en Buffet niet gecolporteerd mochten worden, van dien maatregel- ontheven. Onder deze kunnen genoemd worden: Gagneur's Oroisade noire, Chair a canon en Crimes de F amour, van den zelfden schrijver Het wetsontwerp betreffende de organi satie der gemeenteraden, zal niet bij de Kamer van Afgevaardigden worden ingediend. De Kamer is overgegaan tot het trekken der afdeelingen. De president Grevy deelde aan de Kamer mede het overlijden van den afgevaardigde Deregnaucourt. De jRép. Franp. en andere bladen sporen de regeering aan maatregelen te nemen legen den aartsbisschop van Toulouse, die 250 bede vaartgangers naar Rome heeft gevoerd en den Paus een oproerig en anti-naüouaal adres heeft overhandigd. De regeering, meent men, zal hiertoe echter niet overgaan. Uit Midden-Afrika is de tijding ontvangen dat een jeugdig zendeling, de abt Meuaret van St. Etienne de Montluc, het slachtoffer is ge worden van zijnen dienstijver. Hij was uitge zonden om het evangelie te prediken onder de wilden van de Groote Sahara. Tot Tombucioe doorgedrongen, vanwaar nog geen enkel Fransch zendeling is teruggekeerd, werd de jonge geeste lijke door de Afrikaansche horden aangevallen, vermoord en verslonden. DUITSCHLAND. In eene officieuse correspondentie van deWeser Zcit. leest men het volgendejHet hoofdonder werp der conferentie van de drie rijkskanseliers te Berlijn zal wel zijn, hoe aan het verlangen der insurgenten in de Herzegowina en Bosnië, namelijk de toegezegde hervormingen te waar borgen, kan voldaan worden, zonder desouve- reiniteit van den Sultan te zeer te kwetsen. Prins Gortschakoff zou niet ongenegen zijn, den insurgeDten hun zin te geven, terwijl graaf Andrassy tot dusver heeft geweigerd, eenige garantie op zich te nemen. Bij den afkeer der BUREAU HARKT, E, 134. Porte, de door haar afgekondigde hervormingen werkelijk ten uitvoer te leggen, kau men het den opstandelingen niet ten kwade duiden, dat zij zekerheid verlangen. Men houdt het voor zeer waarschijnlijk, dat beproefd zal worden aan voornoemde Turksche provinciën eene vol ledige provinciale autonomie onder oen Christe lijker! pacha te verschaffen, zonder evenwel een nieuwen vazal-staat opterichten. Verder is het van gewicht, dat het eventueel resultaat van het onderhoud der rijkskanseliers van de drie Noordsche mogendheden, welke, iu overeenstem ming met de Westelijke mogendheden, als wier mandatarissen zij zich beschouwen, het initiatief tot oplossing der Oostersche kwestie hebben genomen, niet streng geheim gehouden, maar integendeel dadelijk aan de overige mogendheden medegedeeld zai worden, om ook voor het ver volg de eendrachtige samenwerking der groote mogendheden te verzekeren." De sociaal-democratische Duitsche Rijks afgevaardigde Uasenclever, is te Hamburg ge arresteerd om vier weken gevangenisstraf te ondergaan, waartoe hij vroeger was veroordeeld wegens het overtreden van de wet op deVer- eenigingen. ENGELAND. De Prins van Wales heeft den 7 dezer, des namiddags, aan boord van de Strapis, Lissabon verlaten en zijne terugreis naar Engeland voort gezet. In de mijn-districten van South Yorkshire en North Derbyshire hebben thans 30,000 ar beiders en jongens, tengevolge van de door de mijn-eigenaars voorgestelde vermindering van dagloon, het werk gestaakt. Het verlies aan dagloon alleen wordt op ongeveer 50,000 p. st. 's weeks geschat. Blijkens een telegram uit Singapore van 7 dezer, is de strijdmacht, onder admiraal Malcampo, naar Manilla teruggekeerd, na alvo rens de Sooloe-zeeroovers getuchtigd te hebben. De troepen zijn met veel geestdrift begroet. Volgens een schrijven uit Philadelphia aan de Times was de tentoonstelling den 49 April nog verre van geregeld. De Amerikanen zeiven waren het achterlijkste van allen, doch ook de overige rijken waren nog ver-e van gereed. Engeland was verreweg het meest gevorderd. Een der Engelsche koloniën in Australië, Queensland, stelt een 'obelisk ten toon, welke de hoeveelheid goud voorstelt, welke iü de laatste acht jaar, d. i. sinds de tentoonstelling te Parijs, in Queensland gevon den is. Het gewicht van bet voorgestelde metaal is 60 Engelsche tonnen en de waarde 84 millioen gulden. Onder de Engelsche voorwerpen trekken zeer de aandacht enkele voorwerpen, Joor de Kon. familie van Engeland vervaardigd. II. M. de Koningin zendt 26 door haar gemaakte etsen in, en twee servetten, die door haar geweven zijn. Prinses Louise (de markiezin van Lome) heeft een buBte in marmer gebeeldhouwd en COURANT. Advertentieprijs: van 110 gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweeuaai, berekend. vier afbeeldingen in waterverw van bloemen geteekend. Prinses Beatrice borduurde een banier en Prinses Christine van Sleeswyk- Holstein een tafelkleed. B E L G I E. De Kamer heeft de wet betreffende den suiker-accijns met algemeene (79) stemmen, en daarin het nieuwe artikel, aangenomen, aldus luidende: slndien het belang der nijver heid het vordert, zal de regeering" tot 15 November 1877, een surtaxe kunnen heffen op buiteulandsche suikers, en de noodige maat regelen kunnen nemen met het- oog op even tueele wijzigingen in andere landen ten opzichte van suiker uit Belgie." Eeu der bestuursleden van de Banquc de Belgique heeft, nadat hij zijne taak tijdens den diefstal wat al te gemakkelijk had opgeval, nu een bewijs willen geven, dat hij anders niet tegen cijferen opziet. Ilij heeft medegedeeld, dat !t Kindt gedurende negen jaren elke minuut vijf francs heeft gestolen. Dit maakt 300 fr per uur, 7200 fr. per dag, 21G.O00 fr, per maand, 2 592,000 fr. per jaar en 23.328.000 fr. in negen jaar. Intusschen wordt liet aantal grooter van hen, die na de inlichtingen, op de algemeene ver gadering van 2 Mei verstrekt, er aan twijfelen, of 't Kindt bij slot van rekening wegens dief stal kan veroordeeld worden, Eene ijselijke ramp heeft plaats gehad te Seraing, in de koolmijn der Six-Bonniersvier metselaars waien bezig met het maken van een binnenbekleedsel in metselweik in een nieuwen put. Toeu zij een gedeelte van hunne stelling wilden verplaatsen, tuimelde deze om en de werklieden werden medegeslingerd in de diepte. Een hunDer gelukte er in zich vast te klampen aan een stuk stelling dat hangen bleef; doch de drie andere vielen in eene diepte van 60 meiers en werden op den slag gedood. Twee der slachtoffers zijn ongehuwd, de derde is de vader van een huisgezius. TURKIJE. Uit Bucharest wordt van 9 dezer gemeld dat het nieuwe Ministerie grootendeels is samen gesteld als volgt: Manclachi Costacki is Presi dent-Minister en belast met de portefeuile van Openbare Wei ken, Joan Bratianu met die van Financiën, Cogalniceanu met die van Buiten- landsche Zaken, Vernesnu met die van Openbaar Onderwijs. Wie met de portefeuilles van Justitie en Oorlog zullen worden belast, is nog onbeslist. OOSTENRIJ K. De liberale partij te Pesth heeft in hare samenkomst van 10 dezer met 181 stemmen tegen 69 het standpunt goedgekeurd, waarvan, volgens de verklaring van den heer Tisza, de Hongaarsche Regeering is uitgegaan bjj haren Ausgleich met Oostenrijk.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1