Msnlanlstle Berichten. BinnenlanQsche Berichten. 1876. Donderdag 18 Mei. M 3901. X> ertijETsi e Jaargang. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van 16 Mei. j Bij de voortzetting van de beraadslaging over de wijziging der militiewet heeft de mi nister van oorlog zich bepaald tot beantwoor ding van speciale opmerkingen der sprekers en vooral de noodzakelijkheid van verbooging van het contingent, als een eersten stap tot verbetering der defensie, verdedigd. Voorts s COBRAIT. jsNEHENTSPRIJS, per kwartaal 4.85. ijco per post, door'het geheele Rijk - 2.50. ouderlijke nommers- 0.10. BVKliilV MARKT, 134. ESISKSUL De begrafenis van den heer Iticard heeft den deter met veel plechtigheid plaats gehadeen nzienlijk aantal afgevaardigden woonde haar Al de autoriteiten, ook die uit de Kamer den Senaat, waren er tegenwoordig. De imerziiting is dus eerst laat, na afloop der «chtigheid, aangevangen. Ook de Senaat is :er laat bijeengekomen en bijna onmiddellijk eder, als een blijk van hulde aan de nage- icbteuis van den overleden minister, uiteen gaan. Op verzoek van den minister Dufaure erd nog besloten, het voorstel van den heer jfon de Saint-Mur eerst Donderdag te behande- daarop ging de Senaat uiteen. De stemming, die jl. Zoadag te Ajaccio aeft plaats gehad voor de benoeming van een fgcvaardigde in de plaats van den heer Rouher, lens verkiezing ongeldig verklaard is, is niet gunste van de Bonapartische partij uitge- Prins Napoleon verkreeg 6000 stemmen Jeccaldij zijn tegenkandidaat, 1900. Te Bastia ïsrentegen is de Bonapartist Casabianca met 1400 stemmen gekozen. Te Corte is de ver- lezing van den Bonapartist Gavini zoo goed Is zeker. Het Bonapartistische orgaan la Lilerté i als zoodanig ophouden te bestaan. Onder en nieuwe directie zal liet als republikeinsch optreden. Te Parijs is op 62jarigen onderdom over- Men Alphonse Esquiros, senator voor het «parlement der Bouches du Rtióne, een bekend letterkundige met zeei geavanceerde beginselen. Zijne studiën over Nederland in de JBevue des Deux Monies hebben hem ook daar vermaard heid geschonken. Ilij schreef die,toen hij door Napoleon was verbannen en Nederland bezocht. DU1TSC1ILAND. Uit eene vertrouwbare bron verneemt men aog omtrent de jongst te Berlijn door de drie rijkskanseliers gehouden conferentiën het vol gende Niet alleen over algemeene oogpunten, naar ook over eene reeks afzonderlijke vragen, telende op den loop der gebeurtenissen, is eenstemmigheid tot stand gekomen. Aan eene dadelijke bezetting van eeuig gedeelte van Jet Turksche gebied door Oostenrijksche of Bussische troepen wordt niet gedacht; met des te" meer nadruk zal echter een zedelijken in- 'loed, zoowel op de Porte als op de opstande- Imgen worden uitgeoefend, om'het sluiten van «n 'wapenstilstand te bewerkstelligen, gedu rende welken onderhandelingen omtrent de tenuitvoerlegging van het vergroote hervor- ®iügs-ontwerp van graaf Andrassy zullen ge spend worden. Daarbij zal het niet alleen te doen zijn om hervormingen voor de thans in '•pstaud verkeerende provinciën, maar voor alle ..-tel.ea van Europeesch Turkije met eene ge- fijagde bevolking. "Vooral zal men ook trachten, Wi met betrekking tot de eigendomsrechten Op grond en plaats, voor het vervolg eeue behoor lijke regeling naar de verschillende toestanden vasttestellen. De akte van beschuldiging tegen graaf Arnim vult 12 kolommen van het Neue Wiener Alenillatt en beschuldigt den graaf van sland- verraad, majesteitsbeleediging en beleediging van het ministerie van buüonlandsche zaken." Als een treurig bewijs van den toestand van handel cn verkeer te Berlijn wordt ge meld, dat er tegenwoordig zooveel wissels op den vervaldag onbetaald blijven en er dienten gevolge zooveel protesten moeten worden op gemaakt, dat de notarissen dikwijls vele op drachten tot het passeeren van protest-akten moeten afwijzen, op grond dat zij onmogelijk in tijds de stukken gereed kunnen hebben. Daar dit laatste zich ook herhaaldelijk heeft voorgedaan bij de ambtenaren, van wege het Stadtsgericht met de opening van wisselprotes ten belast, is dit personeel versterkt. ENGELAND. Bij ministerieele verordening van 13 dezer, 1 is het ontschepen van vee uit den vreemde, te rekenen van den IS a. s., te Dover, Folkestone en Newhaven verboden. De Koning van Haunover werd gisteren in Engeland verwacht; 97 grootere en kleinere kisten met zilverwerk, het eigendom van Z. M., zijn hem reeds naar I.onden voorafgegaan. De verzameling wilde, beesten door den Prins van "Wales meegebracht is bijzonder rijk en fraai. Alleen het schip de Serapis had 500 dieren en vogels aan boord. Twee tijgers, Motec en Jahaux, werden door de zeelieden Modey and Sankey genoemd. TURKIJE. Uit Salonica wordt van 16 dezer bericht, dat zes der hoofdschuldigen aan den moord der consuls ter dood veroordeeld en in het openbaar terechtgesteld zijn. liet proces tegen de overige beschuldigden wordt voortgezet. Er heerscht volmaakte rust. ITALIË. De kardinaal Ledochowski heeft zijn titel van kardinaal van de kerk van Area Coeli aanvaardin de door hem gehouden rede drukte hij vertrouwen uit in de zegepraal van de kerk en van het recht. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. weerlegde hij het beweren, alsof hij niet met volle overtuiging en na overleg met zijne ambt- genooten het ontwerp kon verdedigeu. De heer Storm van 's Gravesande heeft ver volgens ook de aanneming van het ontwerp aangeprezen, waarvan de verwerping eene ramp voor 't land zoude zijn. De heer Oorver Hooft heeft meer bijzonder de afschaffing der plaats vervanging besproken, waarvan hij geen tegen stander is, mits niet op eenmaal en na grondige voorafgaande overweging. De heeren van Nis pen, de Bibersteiu en de Roo hebben gerepli ceerd. De eerste is er vooral tegen opgekomen als zou hij van oordeel zijn, dat het iand niet verdedigd behoort te worden. De laatste, zich geheel refereerende aan zijn eerste ïeile, heeft betoogd dat de verdedigers van liet ontwerp en de Regeering geenszins overtuigende gron den voor de noodzakelijkheid van den maat regel hebben bijgebi acht. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft nader volgehouden den strijd tusschon de rede van den heer de Roo op gisteren en diens vroegere artikelen en beschouwingen over dit onderwerp. De heeren Stieltjes, de Casembroot, Stonn van' 's Gravesande en de Roo repli ceerden, De heer Begram achtte de verdedig baarheid des Sands mogelijk en protesteerde tegen de oppositie, gevoerd tegen de pogingen der Regeeiing, om de defensie te versterken. De heer Fransen van de Putte kwam tegen dit beweren op. De oppositie wil geenszins de noodzakelijke verbeteringen der defensie belet ten, maar opperde bezwaren tegen het stelsel thans voorgesteld. De heer van Houten waar schuwde tegen te groote versterking der strijd krachten, ten einde geen wantrouwen te zaaien in het buitenland. De algemeene beraadslagingen zijn daarna gesloten. Bij den aanvang der beraadslaging over artikel 1 is na veel discussie, met 41 tegen 33stem men aangenomen de motie van den heer van, Baar, om, alvorens voorttegaan n~et de be handeling van artikel 1, al de amendementen op de wet in de sectiën te onderzoeken. De lieer "Viruly Yerbrugge heeft verlof beko men, om op een naderen dag de Regeeriugte interpelleeren over de wijze waarop gebruik wordt gemaakt van den spoorweg Zwaluwe Zevenbergen. Tegen Maandag is de interpellatie van den heer Fransen van de Putte, betreffende de suikerkwestie, aan de orde gesteld. II. SCHIEDAM, ,17 Mei 1876. M. de Koningin heeft aan Jan van Teylingen en Gerritje Pons, ouders van de onlangs te Vlaardingen geboren drielingen, een gift geschonken. Dit vorstelijk blijk van be langstelling, dat de gelukkige ouders door den burgemeester, wien het gezonden was, zal worden ter hand gesteld, zal zeker voor hen een bijzonder aangename verrassing zijn. (jV. V.Cé.)

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1