1} iï (Ti Ie Berl ca it SijflB'Hj jt nieuws. Carialijsten.- Kantongerecht te Bchieham. P o s t e rij. veel meer omgezet dan ia vorige jaren. "Werden toch in ;1874 uitgeslagen ongeveer 193,000 kilo zachte en 5000 kilo harde zeep. In het afge- loopen jaar stegen deze, cijfers, voor wat be treft de zachte zeep, tot ruim 272,000 kiloeu van de harde tot 6500 kilo. Vlissingen. Jl. "Woensdag werd op de werf van de Koninklijke Maatschappij aDe Schelde" in tegenwoordigheid van liet bestuur en de aan deelhouders van de sVlissingsche Zeevisscherij" de kiel gelegd van de eerste vischsloep voor dè kol-en beugvisscherij, welke met den naam van ïde Zeeuw" zal worden gedoopt. JSen tweede drama opsee. De vreeselijke moordtooneelen aan boord van 't schip Coswelt, zoo spoedig gevolgd op 't drama van de Lennie, mogen gezagvoerders tot nieuwe waarschuwing strekken tegen 't varen met saamgeraapt vreemd volk. Yoor 't minst, zoo een schipper in de noodzakelijkheid geraakt zulk volk te monsteren, zorge hij dag en nacht even goed gewapend te zijn, ais dergelijk cosmopolitisch uitschot 't in den regel is. Toen de Cosvióll Glasgow verliet, bestond hare bemanning uit enkele Schotten en Engel sehen. Te Buenos-Ayres zond de kapitein vijf man weg, en nam. voor de- terugreis Daar Queenstown voor hen vijf vreemdelingen inde plaats: drie Grieken en twee Maltesers. Reeds den eersten flag op zee weigerde een der. Grieken (de hoofdschuldige, Big George geheeteu) op zijne beuit den dienst aan 't roer waar te nemen. Vrij onverklaarbaar (en zeker heel onverstandig), liet de kapitein Best deze daad van openlijke weerspannigheid ongestraft voorbijgaan. Vier dagen later, den 4 Januari II., zou hem deze lauwheid berouwen. Terwyl hij bezig was aan Big Georg te toonen hoe zeker scheepswerk verricht moest worden, stak de Griek hem plotseling zijn njes in 't lijf. Nu volgde eene gruwelijke slachting. Nadat de kapitein met messteken en pistoolschoten was afgemaakt, wei-den de beide stuuriiodeu en de hofmeester van kant geholpen, De hofmeester kreeg een kogel in 't hoftifd, die hem onmiddellijk doodde; de beide stuurlieden werden, de een na den ander, over 't dek gejaagd, met kogels geveldeu vervolgensondanks hun smeekeu om 't levenwreedaardig met mes steken omgebracht. Ten slotte werden de vier lijken aan een anker gesjord, en daarmede over boord geworpen. De Engelsche matrozen, drie of vier man, hadden dezen viervoudigen moord geheel mach teloos moeten aanzien; zij waren verspreid, en, evenals de kapitein en de stuurlieden onge wapend, terwijl de vijf muiters messen en revol vers bezaten. Een der Engelschen, de timmerman, James Carrick werd door de muiters uit zijn schuilhoek gehaald. Zij lieten hem knielen in den bloedplas op 't dek en met een vreeselyken eed hun zweren dat hij heu niet verraden en trouw dieneu zou. De waarheid was, dat de muiters zelf 't schip niet kondeu besturen, eu dus daartoe de hulp behoefden van Carrick en zijn makkers. Om die reden alleen werd 't leven der,Engelschen gespaard. r Doch Cai riclc; ofschoon niet geroepen tot zóó heroïsch een rol als die van Heydonck op. de Lennie. de wakkere Carrick gaf de hoop nog niet verloren orn de schurken aan hunne gerechte straf overteleveren. De omstan digheden begunstigden hem. Nadat namelijk de vijf muiters eenige dagen geplunderd en ge brast hadden, ontstond er onder hen oneenig- heid omtrent de plaats van bestemming. Eerst zóu., men bij kaap Hoorn-'tschip op de kust zetten en, na zich van de Engelschen ontslagen tejhebbe», met den .buit een heenkomen zoeken. i Doch toen men Patngonie reeds genaderd was, 'T veranderden de muiters van plan. De Maltesers -wilden naar Buenos-Ayres,- de Grieken naar- hun geliefd. Hellas "t vaderland van al deze edele zonen. De twist, zóó ontstaan, was 't behoud van Carrick en zijn kameraden. Want de steven werd naar Europa gewend; bij den mond der La-Plata rivier gingen de beide Mal tesers met hun aandeel van den buit aan wal; en de vier ongewapende Engelschen hadden nu slechts met drie gewapende schurken te doen op den weg naar Griekenland. Griekenland, echter, zouden de drie Grieken nooit wederzien. Carrick lag op den loer. Op zekeren avond nam hij zijn kans waar, en sloeg, door zijn makkers geholpen, Big George en nog een der moordenaars met zijn bijl dè hersens in. De derde Griekeen édnoogige bandiet werd, zwaar gewond, in boeien geslagen, en is thans in handen van 't Engelsche gerecht. Ziedaar 't kort verhaal van eene moord- historie, welke zelfs die van de Lennie in gruwe lijkheid overtreft. Hier bovendien, gelijk we reeds opmerkten, ontbreekt op de duistere schilderij de lichtende, romantische figuur van een van Heydonck. Ja, niet eens kunnen we hier de voldoeningsmaken, de schuldigen hunne straf te zien ondergaanwijl immers twee hunner geheel ontsnapten, en twee anderen een dood vonden, niet veel erger dan die van menig braaf soldaat op 't slagveld Het personeel van het spoorwegstation te Rijssel verkeeit in een buitengewone» staat van opgewondenheid; de beambten zijn allen om >'t zeerst beangst en niet zonder leden. Dezer dagen werd in dat station een klein pakje gebracht, verzonden door den directeur van den dierentuin van Antwerpen, aan het adres van het museum van Parijs, en afteleveren tegen betaling eeuer som vun 1000 fiancs. .Het geheimzinnige pakje, dat buitengewoon klein en licht was, werd in het magazijn' ge plaatst, in afwachting der formaliteiten van de douanen, welke spoedig waren volbracht. Nieuws gierigen vei zamelden zicli bij bet pakje, dat niets behelsde dan een houten doos; zij vroegen elkander wat er toch wel in zou zijn en ein delijk lichtten zij het dek«el der doos op. Toen zagen zij, dat deze eene blikken doos bevatte met schier onzichtbare gaatjes doorboord; een hunner opende insgelijks de tweede doos. Nie mand weet hoe liet Kwam, doch het is zeker dat de doos ledig was, toen zij 24 uien iater aan den bestuurder van het Parijtcho museum ter hand werd gesteld. Deze laatste telegrafeerde onmiddellijk naai den afzender te Antwerpen, die, op het vernemen van die tijding, terstond een telegram naar Rijssel zond," die aldaar angst en-schrik onder de beambten verspreidde. ïüoe onmiddellijk," zoo luidde bet telegram, j>all<? hoeken en gaten met de grootste nauwkeurigheid eu voorzichtig heid doorzoekende inhoud der doos was eene zeer gevaarlijke slang van de soort welke men Coral noemt." De Coral is eene kleine slang ter lengte van een kindei arm, dun, roodachtig, en wier beet in eenige minuten tljds den dood vei oorzaakt. Men begrijpt hoe de stalionsbeambten van Rijssel te moede zijn. Zij durven zich niet meer verroeren, uit vrees van op den staalt vau liet gevaarlijke dier te trappen, iheu raakt niet dan bevend aan de pakken en balen, men siddert wanneer men de haud iu het stroo steekt,- men durft "de handen niet meer in zijne zakkeu steken noch zijn hoed opzetten,- zonder hem goed te hebben ondeizocht, men beziet eeu stoel langs alle zijden voor er zich optezetten, en zoodia er in eeu hoek iets be weegt, is iedereen op de vlucht... Zoo staan de zaken. Dé vraag is of 'men de slaug zal ontdekken, ja of neen. -Gtlukkig dat het weer koud - is, 'Hetgeen-hoop geelt, dat liet1 dier' binnen eenige dagen van koude zal be zwijken, vvaut men zou-evengoed eene naald in een .hooiberg kunnen,.vinden als een-slang in,, het station- van Rijssel.- Een kostbare vrouw heeft William Brade te Londen. Zijn vrouw Ann Brade werd voor de polietierechtbank gebracht, beschuldigd van openbare dronkenschap. Zij werd tot eene boete van 2 pond st. of 14 dagen gevangenisstraf veroordeeld. William Brade, een meesterknecht, die gelukkig goed geld verdient, betaalde het geld, verklarende, dat hij sinds zijn huwelijk enkele jaren geleden reeds 250 p. st. (f3000)1 betaald had aap boeten van 2 p. st. voor zijn vrouw, telkens wegens haar dronkenschap. B U R G K R L IJ K R «TAN I). Geboren: 16 Mei, Klaas, zoon van L. N. Yernie en M. J. Zegwaait, Zalmstraat. Overleden: 16 Mei. Maria Jacoba Smit, oud 83 jaren, wed. van M. de Groot,, Hoogstraat. '17. Maai ten van Harmeien, oud 2 maanden, Baan. Gehuwd: 18 Mei. L. Temperman en W. van den Berg. II, Fillekes en M. Bram- kamp. II. C. de Lange en M. Kaars. MARKTPRIJZEN AAN DE BEURS TE SCHIEDAM, van den 18 Mei 1876. Rogge zonder handel. Gerst: per 1950 kilo Libau f 202 G/w. iloufwijaf 10'i per hectol. Ct. Jenever: Amsterd. Proef, f 14'/, a f 15 per hectol. Ct. zonder fust en zonder belasting. Spoelingf 1.10 per ketel. Bij de Schiedarnsche Spoeling-Vereeniging: f 1.30 per ketel. I'KllNiVU Dm i-, k G Sc.ilê, £090 bcliw l,ersl Zitting uan 10 J/ei 1870. V ei oo rdeeld P. S,wegens bet in een branderij te Delfs- hnven voorhanden hebben van twee andere dan wettelijke gewichten en vijf gewichten voorzien van hot afkonringsmerhin zeven geldboeten elk van tien gulden, of voor iedere boete een dag gevangenis, met vcrbcurdvei klaring der gewichten en bevel van vernietiging der twee niet wettelijke gewichten. W. P.wegens liet zonder toezicht laten staan van een met een paard bespannen voertuig op de straat te Delfshaven, in eene geldboete van drie gnlden of een dag gevangenis. II. C.wegens liet niet muilbanden van twee honden die een voertuig trekken te Schiedam, in. eeno geldboete van zes gulden of twee dagen gevangenis. N. S.wegens bet werpen van vuilnis in een gracht te Schiedam, in eene geldboete van drie gulden of een dag gevangenis. R. N. S.wegens bet rollen van een jenoverstuk over eene klinkerstraat te Schiedam, in eene geld boete van drie gulden of een dag gevangenis. J. F. II. V., C. W., G. L. en P. P. van der II., wegens het rijden over een trottoir te Schiedam ieder in eeno geldboete van vijf gulden of ieder twee dagen gevangenis. Onbestelbare i Brieven. Door het Postkantoorzijn de navolgende brieven verzonden, welke ter plaatse van be- - Stemming onbekend zijn. Over de 2de huilt der maand. April. 1876: J. 'Vroege,' 1 Del It. 'C. 'Bosman j- 's Giaveuiiage, t Roggekam, Yiegendam. H. ZèêlenkrëegRotterdam.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 5