Bniteilaniscjie Bericiitai. YerscMjit daplüfe, litpaiÈrl Dinsiai. Blinsiilaiitolie Berichten. A". 1876. Kennisgeving. Zaterdag 20 Mei. M 3903. IE Abonnementsprijs, pei kwartaal1.85, Francoiper post, door het gehoole Rijk - 2,50, Afzoinleilijke nommors- 0.10, Burgemeester on Wethouders van Schiedam, Ui«ngra\ ter kennis van de Ingezetenen: Dut liet Suppletoir Kohier voor de Plaatselijke Di recte Belasting dezer Gemeente, voor de dienst van het jaar 1875, den 27sten Apiiljl. door den Gemeen terend vastgesteld en den léden Mei daaraanvolgende door lleeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie goed gekeurd, aan den Ontvanger der Gemeente ter invor dering is uitgereikt, Wordende voorts een ieder aangemaand zynen aanslag op de bepaalde termijnen te voldoen, op stralle van vervolging volgens de Wet. lCn is hiervan afkondiging geschiedt, waar liet be hoort, den 19 Mei 1870. Burgemeester en Wethouders ran Schiedam P. .1. VAM DIJK VAN MATKNKSSE. De Secretaris A. W. MULDER. Trm VT- - -=»• TgggS2~~22SSSSTSOSSSSSSSS •ïi——-. L-L.I J F R A K K R IJ K. De Minister Dufaure heeft aan de Kamer eene machtiging veraocht om den heer Itouvier te vervolgen, die laatstelijk op de tiibune zelf 'verzocht heeft voor het gerecht gebracht te woiden ën wiens goede naam zeker volkomen ongerept uit het rechtelijk debat tevoorschijn zal treden. De vooizitter Giévy heeft akte van dit verzoek genomen en besloten liet in de afdeèlingen te onderzoeken, die daarvoor eene commissie zullen benoemen. De eerste daad van den nieuwen Minis ter van Binnenlandsche Zaken is geweest, aau de prefecten een circulaire te zendenom hun te berichten dat de instructiën, welke zij de laatste dagen ontvingen, van punt tot punt gevolgd moeten worden aangezien de politieke meening van het kabinet in geen enkel opzicht veranderd was na het treuiige overlijden van den lieer Iticard, DUITSCHLAND. Men verzekert, dat in de vorige week te Berlijn ook drukke besprekingen tussclien vorst Goitschakoff en Lord Odo Russell, Britsch gezant bij ons hof, hebben plaats gehad, liet onderwerp daarvan waren de Ccntraal-Azialische aange legenheden. Voornoemde vorst, wiens doel het was de jongste handelingen van Rusland in ,,Khokand als dringend noodzakelijk voor de Rus sische belangen te rechtvaardigen, moet daarin ook ten voile geslaagd zijn, zoodat de vroeger uiteenloopende gevoelens van Rusland en Enge land daaromtrent nu tot eene bevredigende op- Jossixig moeten gebiacht zijn. Te Munchen is dezer dagen een telegram ontvangen, luidens hetwelk dr. Kühlman, direc teur van de Turksche spoorwegen is vermoord. Men wil stellig weten, dat in de nieuwe nota, welke door de drie rijkskanseliers aan Turkije zal gericht worden zoodia Fiankrijk, Eugeland en Italië eenparig de genomen be sluiten op de jongste conferentie te Berlijn ?u!len goedgekeurd hebben, evenmin als in 'die IHJREAIT HARKT, E, 134. 2 van December 1875, sprake is van middelen ter uitvoeting, en aan de Poite ook geen enkele bedreiging wordt gedaan voor het geval, dat de beloofde hervormingen niet lot stand gebracht worden. De pi essie iis uitsluitend van zedelijken aard. OOSTENRIJ K. Keizer Finns Jozef heeft den *18 dezer te Buda-Pesth de delegation bij zich ten gehoore ontvangen. In antwooul op de toespiaken \an de beide presidenten, heeft de Keizer gezegd: x>De gebeurtenissen in het Oosten hebben niet anders dan het besluit kunnen versterken, om de betiekkingen tusschen de diie keizerrijken nog intiemer te maken. De Keizer verwacht, dat de gemeenschappelijke pogingen van deze drie mogendheden, alsmede die van de andere beuiende groote mogendheden, zullen slagen om den viede van Europa te handhaven. Ilij hoopt, dat de pogingen der mogendheden, namelijk om de Poito in het paciOcalie-vverk te steunen, niet zonder gunstig gevolg zullen blijven. Ten slotte zeide de Keizer, dat de regeeriug zal tiachten, uit het gemeenschappelijk budget idle posten te liefden; die niet dringend noodzakelijk zijn, met betrekking tot de militaire strijdmacht der monarchie." 8 1' A N J K. Te Madiid, in de Cortcs-vergadering, is een amendement van den lieer Segovia besproken, verzoekende dat alleen de Spaausche bank belast zal woidcn met de uitgifte van nieuwe waarden, welke de schatkist aan de houdeis der vlottende schuld zou geven. Op eene bijeenkomst van de aandeelhouders der hypotheekbank le Madiid zijn al de inge diende voorstellen goedgekeurd. De reserve dier bank was 'met 817.000 peseta's venneerdeid. K HELA S D. De twee Italianenbehoorende tot de equipage van het schip Camell, die na het vermoorden van den gezagvoerder, stuurlieden en hofmeester bij de La Piata-iivier met de sloep het schip verlieten, zijn te Buenos-Ayres in hechtenis genomeu en zullen waarschijnlijk spoedig naar Engeland opgezonden worden. SCHIEDAM, 19 Mei 1876. Z. M. de Koning heeft f 500 beschikbaar gesteld als bijdrage in liet nationaal huldeblijk aan mevrouw Kleiue-Gartman, In de voormiddag godsdienstoefening der Evang. Luthersehe Gemeente alhier, op Zondag a. s., zal hare onlangs beroepen leeraar, de heer 'O. A. de Meijere, in zijn dienstwerk worden be vestigd door zijn vader, de heer J. L. F. de Meijere, predikant te Bodegraven. In de godsdienst oefening aau den avond van dien dag zal de bevestigde zyn intree-rede houden. Advertentieprijs: vant10 gewone regels. J 1 00, Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De plechtigheid der onthulling van liet standbeeld ter nagedachtenis van mr. J. R. Thorbecke ving gisteren middag te een ure te Amsterdam aan. Toeu was het Reguliersplein schier ongenaakbaar. Politie en militairen hadden het afgebakende terrein afgezet, maar het kostte toch groote moeite ziin plaats mach tig te worden. Al wat Amsterdam aanzienlijk en edel ople vert, had zich vereenigt op het feestterrein; de leden van den Gemeenteraad en het Dagelyksch Bestuur waren tegen een uur met de leden van het hoofdcomité on de feestcommissie in rijtuigen van liet stadhuis aangekomen. Maar niet alleen de élite der hoofdstad en de vereerders van Thorbecke, die officieel bij het feest behoorden tegenwoordig te zijn, ook de voornaamste in gezetenen des lands, voorzoover ze den tevroeg aan Nederland ontvallen staatsman vereerden, waren op liet Reguliersplein bijeen. De beide Kamers der Statcn-Generaal waren vertegen woordigd, de Eerste door twee, de Tweede Kamer door diie leden, teivvijl nog een aantal vioegere en tegenwoordige libei ale leden van de beide takken der Wetgevende Macht deel namen aau de plechtigheid. De zoon van den grooleo Staatsman, de lieer mr. W. Tnoi beckc cn zijn eehtgenoote en zuster de tweede zuster was wegens ziekte verhiuderd de plechtigheid bij te wonen waren met de feestcommissie en de leden van het gemeente bestuur op het terrein verschenen. De dames namen, op de gereserveerde tribune, plaats naast mevrouw den Tex. Niet één lid van het tegenwoordige minis terie cn zelfs niet één lid van de rechterzijde in de Kamers werden onder de talrijke autori teiten opgemerkt. De vooizitter van het hoofdcomité, dat met zooveel toewijding en zorgen, ondanks zooveel miskenning en tegenwerking, zijn eervollö taak het op velschillende wijzen huldigen van den naam des staatsinans zoo waardig volbracht, de heer mr. W. II. Duliert nam het wooid en bij een indrukwekkende stilte herinnerde hij hoe bij den dood van Thorbecke in Juni 1872 uit alle oorden des lauds velen naar 's Hage kwamen om de laatste eer aan het stoffelijk overschot van den groolcn man te bewijzen en den lijkstoet naar den dooden- akker le volgen; hoe hij velen het denkbeeld ontstond om de nagedachtenis van den ontslapene ook door een zichtbaar huldeblijk te vei eeuwi gen maar ook hoe, niettegenstaande uit alle oorden de gelden hiervoor benoodigd als 't ware toestroomden, toch omtrent de plaats van oprichting veel tegenkanting is oudervonden. Na den verderen loop der oprichting van dit standbeeld geschetst te hebben, zei'de spreker ten slotte: Afies is nu gereed en op myn wenk wordt slechts gewacht om' het omhulsel te doen weg vallen. Men ga daartoe over en het beeld van

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1