1: BBitenlaniscie Berichten BiMealaiiisiile Berichten. i. 1876. at er das: 15 Juli. M 3942. it Kennisgeving. *i I K De rtigste J a a r g a n g. COURANT. hjssbmentsprus, per kwai tafil 1.85. unto per post, door het geheele Rijk - 2.50. noinmers- 0.10, BUREAU MAJRKT, 124. Advertentieprijs: vanl10 gewone tegels1.00> Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend Isrigtfngcn welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders i Schiedam; Gezien het ingekomen verzoek van G. J. jtlXCENT om vergunning tot oprigting eener of- en kagchelsmedcrlj in het pand oande en geiegen aan de Gruttersteeg, Wijk ao. 262, kadaster Sectie B. no. 1216 en 1217. Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den !eo Junij 1875 (Staatsblad nn. 95) Doen te weten: Dat genoemd verzoek met de bijlagen Secretarie der Gemeente is ter visie égil: dat op Donderdag den 37 July a. s., s middags ten 12 ure, ten Baadhuize fgenheid zal worden gegeven om bezwaren fgen het oprigten dier ïnrigtingen in te bren- ea en die mondeling of schriftelijk toe te rhtenen gedurende drie dagen vóór het tijdstip zrboien genoemd, op de Secretarie der Ge- sente kennis kan worden genomen van de Muren, die terzake mogten zijn ingekomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar t behoortden 13 Julij 187G. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. f B i S K R IJ K. kuis Blanc heeft den minister van buiien- sklie zaken geïnterpelleerd over de houding «egeer'rag ten opzichte van de verwikkelingen kt Oosten van Europa. Geheel Europa !'8 was er vol van, en hij meende dien- sjsvolge dat de minister van het republi cs bewind inlichtingen dienaangaande moest aan de Kamer en het land. s antwoordde, dat hij het thans voor lakrijks belangen niet wenschelijk achtte een »e te voeren over de ernstige gebeuite- sn in het Oosten. Frankrijk houdt zich - 1 bezig met bevrediging in eigen en de restauratie binnenslands. De wenscht, dat Frankrijk in buiten- nangelegenheden niet gemengd worde Ka wijze, welke het herstel van Frankrijk 111 buitenland zou kunnen bemoeilijken, 'gelijk elke staat zou het in deOosteische kunnen betrokken worden. De plicht nkrjjk is verschillen uit den weg te 'i die den vrede in 't binnenland zouden veratoren. In een volstrekt vrede zin sluit het zich aan bij de pogingen ensgezindheid onder de mogendheden «ven. Die eensgezindheid vertoont zich in den meest stelligen vorm en rust op een basis, welke Frankrijk niet dan met voldoening kan aannemen, daar de basis het beginsel is van non-interventie en confidenteel overleg. De Estafette, een Parijsch blad, tehelst een telegiam uit Bosna Serai, midden in Bosnië gelegen, gedagteekend 9 Juli. Daarin wordt gemeld, dat de Bosnische vrijwilligersaange voerd door een Hongaaische dame, Irma Mer- chus, door de Turken gevangen zijn genomen. De dame droeg een fantastisch ccstuum en een hoed met roode veer. De mannelijke gevange nen worden gebezigd aan de vestingwerken van Serajevo en de dame is voorloopig naai den harem van Mehemed Pacha gezonden. De Estafette is geen zeer betrouwbare bron. Bevestigt zich echter dit bericht, dan zou het mogelijk zijndat mejnftrouw Merkus in den harem is geplaatst, want de gissing is niet onwaarschijnlijk, dat Irma Meiebus en mej. Mei kus dezelfde persoon is. Te eer is dit aan te nemenomdat het Journal des Déhats meldt, dat mej. Mei kus eeuige dagen vroeger Belgrado had verlaten. Mffarovan de gevangenneming melding makende, noemt dan ook mej. Mei kus uit Nederland, T K K IJ E. De Kamer te Bucharest verleende jl. Woens dag aan de regeering machtiging om voorden tijd van 9 maanden, te rekenen van 12 dezer, de taiieven van ia- en uitvoer, vastgesteld bij het handelstractaat met Oostenrijk, ook ten aanzien van alle andere Europeesche Staten in toepassing te brengen, die den wensch te kennen gaven met Rumenie een handelstractaat te sluiten. Uit Belgrado wordt officieel van 13 dezer bericht: Tusschen het Servische leger aan de Timok, onder bevel van Leschanin en het leger van Osman Pacha, dat gereed stond de Servi sche positiën aan te vallen, heeft gisteren den geheelen dag een bloedige strijd plaats gehad. De uitslag er van is nog niet bekend. Ostovic heeft onder de muren van Widdin zich meester gemaakt van vele Tserkessische nederzettingen en van proviand en slachtvee. Op allerlei posities hadden er tusschen de voor posten schermutselingen plaats. OOSTENRIJ K. Jl, Woensdag namiddag hebben de bevoegde autoriteiten bekend gemaakt, dat de haven van Kleck afgesloten is evenals de geheele grenzen, zoo te water als te land, welke liet gebied dei- oorlogvoerende Staten insluiten. De Turksche ambassadeur had dien dag naar aanleiding daarvan een langdurige audiëntie bij graaf Andrassy. Het Tagehlatt wil weten, dat vorst Milan zich den 11 dezer tot het hof van St. Peters- burg heeft gewend om tusschenkomst van het Russisch kabinet voor een wapenstilstand. Het Iremdenllatt bevestigt, dat de Oosten- rijksch-IIongaai-sche regeering heeft bevolen, de haven van Kleck voor de Turken te sluiten. ENGE L A N D. II. M- Victoria heeft den Koning van Griekenland met de ridderorde van den Kouseband begiftigd. Daily News meldt, dat Servie voor nemens is alle maunelijke ingezetenen, de vreem delingen uitgezonderd, onder de wapenen te roepen. In do Avenir Militaire leest men het volgende: Door de Engelsche admiraliteit is aan al de groote reeders van 't Britsche rijk eens opgave gevraagd van het aantal hunner zeil- en stoomschepen, met beschrijving, vermelding van tonnenlast, bemanning enz. Nadat deze opgaven verzameld waren, heeft de admiraliteit daaruit voorloopig een zeker aantal vaartuigen, die met hunne equipages onder bepaalde omstandigheden onmiddellijk na daaitoe ontvangen uitnoodiging door de eigenaars ter beschikking van de regeering gesteld moeten worden. De schade loosstelling, die verstrekt moet worden in geval van de schepen gebruik wordt gemaakt, zal later bepaald worden. SPANJE. In oflicieele kringen wordt bevestigd het bericht, dat de begrooting door den Senaat is aangenomen, maandelijksche openbare ver- koopingen tot amortiseering der openbare schuld zullen beginnen nog in deze maand, telkens tot een bedrag van drie millioen realen. B E L G I E. Naar men verneemt, zal het nog lang duren alvorens Eugène 't Kint voor het hof verschijnt. De rechter van instructie Hauman zal eerst in September zijn rapport gereed hebben, en eerst in het begin van 1877 zal de zaak 't Kint derhalve in behandeling komen. SCHIEDAM, 14 Juli 1876. Bij Kon. besluit is Z. K. H. Frederik Willem 'Victor Albert, Prins van Pruiseu, be noemd tot ridder-grootkruis der orde van den Nederlandschen Leeuw. Bij Kon. besluit van -12 dezer no. 46 is de heer mr. A. J. Hazenberg herbenoemd tot kantonrechter in liet 2de kanton te Rotterdam, met ingang van 12 Juli en de heer mr. F. W. van der Schalk tot plaatsvervangend kanton rechter te Noordw'yk met ingang van 21 Sep tember a. s.bij hetzelfde besluit is de heer mr. S. Gratama Hz. herbenoemd tot kanton- rechtechter te Vlaardingen, met ingang van 12 Juli. - Z. M. de Koning heeft aan H. Werson, den gewezen agent van politie te 's Hage, wegens moedwilligen manslag gedetineerd te Rotterdam, zoodanige vermindering van nog onvervulden n.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1