A". 1876. Vrijdag 28 Juli. Yersclijiit Japlijfcs, ipzroM EMai. Enitenlandselie Ber titan. Bi niieu 1 anscli e Berichten. sr ait ■f Uos.NKMENTsritus, pel kwartaal. 1.85. ff an co per post, door liet gelieelo Rtjk - 2,50. ifionderlijke nommers - 0.10. BUREAU 11AKKT, E, 124. FBANEUIJK. De Senaat b*-- *ft in zijn zitting van 25 dezer het wetsontwerp nopens de te Parijs te houden tentoonstelling 'n!878 met algemeene stemmen aangenomen. Ook is nog in "dat lichaam eene verklaring afgelegd door den generaal Chanzy, die naar men beweert door de regeering uit Algiers opontboden was, om aan de stemming over de gradenwet deel te nemen, doch te laat was aangekomen, dat hijware hij tijdig tegen woordig geweest, vóór het wetsontwerp van den minister "Waddingtou zou hebben gestemd. De interpellatie van den heer de la Rochelte, over de verheffing van den markies de Noailles tot den rang van ambassadeur ten hove van den Koning van Italië, heeft niet plaats gehad, tengevolge van eene overeenkomst tussclien '(kn-dnterp0llant.rnetalea_miuis«jiifcvajuJ)uitön-~. landsche zaken, om dat punt liever uit te stellen tot de behandeling van het butget van builen- landsche zaken. In Frankrijk heeft zich eene vereenigiug gevormd, om het denkbeeld te verwezenlijken van studiereizen om de wereld. Men zegt dat Ferdinand de Lesseps er grootelijks de hand in heeft, liet volgend jaar zal een stoomschip vaa 1200 paardenkracht een lading innemen van jongelieden rnet onderwijzers en alle be nodigdheden voor een langen tocht, liet schip zal van Havre uitgaan en allereerst gaan naar New-Yoik, via Lissabon, Madera en deBennuden. Van New-York gaat de studeerende jongeling schap naar Charleston, Havanna, Mailiuique, Para, Rio en Buenos-Ayres. Kaap Hoorn zal men ontwijken, maar den koers richten ouder anderen naar Yalpai aiso, Oallao, Tahiti, Auck land en Melbourne. Van Melbourne gaat de dryvendc school naar Sydney; men pauseerl eene wijle te Noumea, om do tuchlelingeu en het strafstelsel grondig te bestudeerenvan daar gaat de tocht naar Yeddo, Shanghai, Hongkong, Singapore, Bombay, Aden, Alexan- ikie, Napels en Marseille. O O S T E N It IJ K. De Neue Jlreie Presse van "Weencn heeft, langs buitengewonen wegoen bericht uit Konslantinope! van 21 dezer ontvangen, waarin het volgende wordt gemeld: Twee dagen ge leden ontving sir II. Elliot, de Britsche af gezant, van den grootvizier Mebomed Ruschdi- pacha de mededeeling, dat Midhat-paeha docu menten in handen had gekregen, die voor den fiussischcn gezant zeer compromitteereml waren. Na kennisneming van die stukken, had Melio- med Ruschdi-paclia zijne oppositie tegen de hervormingsplannen van Midhat-pacha laten wen. Generaal IgnatielV had dadelijk, toen hij liennis kreeg van de ontdekking door het I'urksche gouvernement gedaan, verlof ge- vraagd, en ju de Tuiksche politieke kringen gelooft en hoopt men, dat jiij niet zal terug- keeren. TURKIJE. Abilul-Kerim-pacha, de Turksche opperbevel hebber, is nog niet te Widdiu aangekomen, maar vooralsnog toeft hij te Sofia, in afwachting van het antwoord der Servische regeering op een ultimatum, door de Porte aan haar ge zonden, alvorens de troepen van deze het Ser visch groudgebied zullen binnenrukken. Voorts blykt, dat een Montenegrynsch korps, sterk 3000 man, werkelijk heeft beproefd, langs de smalle landstreek, die Bosnië met het overige Turkije verbindt, zich aan de Serviërs aan te sluiten. Die poging heeft echter, door een gevecht bij Brana, waarin de Serviërs werden geslagen, schipbreuk geleden. Een telegram uit Therapia van 25 dezer meldt, dat de gewezen gouverneur van Salouiki, tengevolge van het vroeger gebeurde aldaar, door de rechtbank tot een jaar gevangenisstraf -|s~veroordeeld. E N U E L A N 1). Be officieel® London Gazelle van 25 dezer maakt het uitleveringstractaat openbaar, dat den 20 Mei 11. te Brussel tussclien Belgie en Engeland gesloten en den 28 Juni daaraanvol gende bekrachtigd is. Bewust tractaat treedt den 4 Aug. a. s. in werking. Ingevolge de storing van de telegraphische gemeenschap over Siberië, worden telegrammen naar de Stiaits-Settlements, Java en China te Londen aangenomen op risico van de afzenders. De telegraaf meldt uit New-York van 24 dezer, dat het gevreesde Indiaansche opperhoofd, met name Sitting Bull, en 400Sioux-Iudiauen in een gevecht gesneuveld zijn. A 31 KRIK A. Berichten uit Mexico van '17 dezer houden in dat generaal Alatorrc inet 400 man 4300 opstandelingen ouder Hernandez bij Oribara heeft verslagen. 700 opstandelingen sneuvel den en 000 hunner, onder welke Hernandez, vielen met alle artillerie en levensmiddelen in handen der regeeriugslrocpen. Men houdt, dit voor eene beslissende overwinning. SCHIEDAM, 27 Jnli 187G. Bij Koninklijk besluit van 22 Juli '1S70, no. '12, zijn benoemd lot vertegenwoordigers der Neder landsche llegcering op het derde Internationale Congres van Oriëntalisten le St. Petersburg, dr. M. J. de Goeje en dr. 11. Kernhooglcerarcn te Leiden. —- De loge ïL'Uuiou Royale" te 'sGraven- hage hield gisterenavond in den Mnj.onniekon- lempel aan den Fluweelen Burgwal eene buiten gewone bijeenkomst, waarin werd overgegaan tot de receptie van Z. K. II. Prins Alexander der Nederlanden. Advertentieprijs v.m 1—10 gewoneiegels. 100. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De plechtigheid, die van des avonds 8 tot 40 uren duurde, werd door Z. K, II Prins Frederik, grootmeester nationaal van de orde der vrijmetselaren in Nederland, in persoon geleid. Prins Alexander legde in handen van Prins Frederik den eed af als leerling vrij metselaar, en werd daarna als zoodanig geïn stalleerd. Een talrijke schaar vrijmetselaren uit alle oorden des lands le 'silage bijeen voor het feest dat Prins Frederik heden viertjj woonde de plechtigheid bij. Heden morgen arriveerde alhier, met den trein van 41.49, de Commissaris - des Konings in deze provincie die aan het station werd opgewacht door Burgemeester en Wet houders benevens den Secretaris dezer gemeente. Onmiddellijk werd de thesaurie en de secre tarie bezocht en vervolgens bij den Burge meester de koffie gebruikt. Ten half twee ure hadde-nudientieplaats waarvan door verschillende autoriteiten gebruik werd gemaakt, nl. door deii Gemeenteraad, den majoor-kommaudant en het korps officieren der dd. schutterij, den kapitein-konimaudanten officier van het korps Schicdamsche scherp schutters, den kantonrechter, het College van toezicht over het huis van bewaring, de Kerk- meesteren der Herv. Gemeente, de Kamer van Koophandel en Fabrieken, de directeur van de openbare middelbare scholen en den plaats- vervaugenden Kantonrechter. Na afloop van de audiëntie, die tot 21 uur duurde, werden bezocht de Weeshuizen der Hervormde en E. Katholieken gemeenten, de openbare school aau de "Warande, de Recreatie- tuin en do slQombranderij van den heer T. C, Melchers, waarna ZExc. met den jongsten Wet houder en eenige genoodigden, het diner bij den Burgemeester hebben gebruikt, liet afdeelingsverslag dor Tweede Kamer omtrent het onderzoek der gewijzigde belasting wetten is verschenen. Verscheidene leden keur den de handelwijze van den minister van Fi nanciën ten aanzien der belastinghervorming niet goed, als getuigende van weifeling en on vastheid van beginselen. Sommigen voegden er bij, dat daardoor hun vertrouwen in het beleid van den minister zeer was geschokt Eeuigc andere leden protesteerden tegen die verklaring. Vrij algemeen juichte men echter het tegen woordig voorstel: vrijstelling van verschil lende artikelen van invoerrecht tegenover verhooging van den accijns op het gedistilleerd, toe. "Wel betreurde mendat de Minister zoo weinig systematisch was te werk gegaanwel hadden velen liever gezien, dat aan het tarief een zuiver fiscaal karakter ware gegeven, maar toch waren de voorgestelde wijzigingen wezenlijke verbete ringen en waren de meeste leden geneigd de regeling op den ingcstelclen weg te volgen, mits hare beginselen vollediger werden toegepast.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1