aandak 31 Juli. M 3953. Mijnt Japlijts, Épzoiieti Itaiai. SiilenlaiüsclE Bericlitei Blnnenlanflsche Bericlten. /I".1.876. Dertigste Jaargang. 0 R A N T. jBOKKEMENTSl'BiJb, per kwartaal 1.85. franco por post, door het gelieele Rijk - 2.50. Jlfionderlyke Hommers- 0.10. «ÜREM MARKT, JE, 124. F It A N K K IJ K. üealgemeene beraadslagingen over liet budget lijn den 27 dezer in de Nationale Vergadering jfgeloopen, na een incident, dat door den heer Haentjens opgeworpen werd. Deze bekende voor rechter van de Bonaparlistsscho partij heeft de brutaliteit gehad zijne slem te verheden tegen bet hooge cijfer van dit budget, bewerende dat dit budget, hoewel van eene republiek, hooger was dan ouder hel Keizerrijk. Die aanmerking is hem evenwel slecht bekomen, want de heer Léon Sav heeft hem cone gan- ichelijk niet malsche en onverdiende kastijding toegediend, door hem, ouder luide bijvalsbe tuigingen van de Kamer, te herinneren aan het feit, dat liet tegenwoordige budget zoo hoog was juist door het Keizerrijk en den misdadigen oorlog, door die regeering ondernomen, welke aan Frankrijk liet verlies van twee schoone provinciün kostte,-benevens eene oorlogsschat ting, waardoor nu de dienst vau het budget mot 700 millioen francs gedrukt wordt. Door de Fransche regeeriug zijn in Ituslaud niet minder dan 5000 paarden tot zeer hooge prijzen aangekocht. Van de iuschrijvers •voor de Parijsche leeningen zullen zij, die voord hi00aandeden hebben ingeschreven, voor elke 67 Vi aandeeleu 1 meer ontvangen. 'f KKIJ E. De Porte heeft het voorstel der Ooslonrijksch- Hongaarsche regeering aangenomen, om het garnizoen, de munitie en het materieel van het fort Kleck door stoomschepen van don Oosten- rijkschen Lioyd naar Anlivari te doen vervoeren. Een Armeiiiscb blad meldt, dat in den Kaukasus een opstand zou zijn uilgebroken 80,000 opstandelingenuit Armeniërs, Circas- siërs en Georgiërs bestaaudezouden de Rus sische troepen, die tegen ben uitgezonden waren, verslagen hebben. Een officieel bericht meldt van Izvor, dat ,de Serviërs den 26 opnieuw den Titnok over trokken doch teruggeslagen werden. Er is een slag geleverd bij Nevesinje, welke met volkomen overwinning der Turken is ge ëindigd, hoewel zij ook aanzienlijke verliezen geleden hebben. Vier bataljons van de Mon- tenegrijnen moesten geheel alleen slag leveren, terwijl vorst Nikila de vlucht nam. In het begin wns de overwinning aan de zijde van de lontenegrijnen, maar Peko Paulovitsch kwam te laat op het slagveld aan. Er is groote on tevredenheid in het leger der Montenogrijnen, dat geheel gedemoraliseerd is. De Kamer le Bucharest heeft het defini tief liandels-scheepvaartverdrag met Rusland («ingenomen. ENGELAND. Daily N~cws bevat een bericht uit Me dina van 27 Juli, dat de blokkade van de havens in het Koningrijk Dnhomey op 1 Juli is afgekondigd. De schepen, die nu nog in de havens zijn, hebben 30 dagen tijds om lading in te nemen alvorens le vertrekken. Naar aanleiding van het treurig verslag door prof. Rouleaux uitgebracht over den toe stand der Duitsche industrie, zooals die naar het te Philadelphia tentoongestelde kan be oordeeld worden, wijdt de Times een hoofd artikel aan dit onderwerp en zegt daarin o. a. ïWij kunnen niet alien soldaten zijn, en onze beste levensjaren aan militaire oefeningen wijden, zonder onze bekwaamheid in andere opzichten te zien dalen. Dit is zoo duidelijk, dat Duitsch- land door zijn roem en eerzucht geheel verblind moet zijn om het niet in te zien. Duitsehiand is een soldatenvolk geworden en nu moge een dergelijke organisatie sterk en machtig zijn, zij kost veel geld en is de kiem voor de vernie tiging vau veel, wat op ander gebied tot ver edeling der natie kan strekken, Een onderzoek op de sThunderer" inge steld, beeft; naar men zegt, het feit aan het licht gebracht, dat de vcurnaamste klep van den stoomketel gesloten wns. De beide veilig heidskleppen waren gebrekkig en dientengevolge werd stoom gevormd zonder dat hij een uitweg koa viuden. De hoeveelheid geslacht rundvleesch, uit de Vereenigde Staten naar Louden gezonden, wordt op 80 ton elke week geschat; in vele slachterswiukels wordt liet met goed gevolg als Eugelscli luudvleesch verkocht. DUIT SC HL AN1). Blijkens den Reichs-Anz. van 26 dezer, is en lusschen de regeering van het Duitsche rijk en die van Luxemburg eeue overeenkomst ge sloten, strekkende tot het verleeuen van eene wederzijdschc gelijke bescherming van de fabriek* of handelsmerken enz. In de afgeloopen week is voor 3,836,630 mark aan goud aaugemunt. De Neua Frcis Fres-se deelt mede, dat Sultan Murad zeer gevaarlijk ziek is, zoodat de Turksche Begeering reeds, met het oog op de mogelijkheid van een spoedigen dood, aan een troonopvolger moet denken. Vorst Bismarck zal, na ziju badkuur binnen eenige dagen met gunstig gevolg eindigt, uit Kissingen vertrekkenkorteu tijd te Berlijn vertoeven en vervolgens naar Varziu afreizen. De ongelukkige Keizersklok te Keulen heeft opnieuw geluid. Volgens de Jivln Zeit. is de proef thans bijna gelukt. AMERIKA De Regeeriug heeft opnieuw 3 generaals met 6000 man tegen do Indianen ton strijde gezonden; de moeilijkheden van het transport zijn echter zoo groot, dat men berekent, dat ieder Indiaan, die onschadelijk gemaakt wordt, Amerika op 30,000 dollars te staan komt. Die oorlog schijnt dus nog duurder te zijn dan de oorlog tegen Atsjiu. Advertentieprijs: van 10 gewone regelsi.00» Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Don Carlos neemt bij zijn verblijf hier te lande streng het incognito in acht, zoodal men er aan begoo te twijfelen of men zich ook in den persoon vergist had. Maar de onverbiddelijke Amerikaansche reporter wist hem op te duiken, interviewde hem en wist onder andere dingen uit hem te krijgen dat hij zijne aanspraken op den Spaanschen troon nog niet geheel lieefb laten varen. SCHIEDAM, 29 Juli 187C. Naar wij vernemen zal op den 26 en 27 Augustus a. s. te Rotterdam door het korps Koninklijke scherpschutters aldaar een schiet-., wedstrijd gehouden worden, waarbij o. a. 10 leden der Schicdamsche scherpscbutters-ver- eenig'mg tot deelneming zijn uitgenoodigd. De heer J. C. Maarleveld, hulponderwijzer te dezer slede is voor de vacante betrekking van ho*-f'1'---,derwy'zer te Oostzaan, na gehou? den vergelijkend examen, de eerste geplaatst op de voordracht, die aan den gemeenteraad zal worden aangeboden, Met ingang van 1 Augustus a. s. en gedurende de maanden Augustus, September en October 1876, zullen de rijkstelegraafkantoren aan den Hoek van Holland en te Maassluis dagelijks open zijn van 6'/a ure voor tot 9 ure namiddags. De heer Mocns heeft geantwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer over zijn wetsvoorstel in zake de onderwijswet. Tenge volge van deze gedachtenwisseling, heeft de heer Moens enkele wijzigingen in ziju wets voorstel gebracht, o. a. in de vaststelling van liet minimum traktement en het aandeel daarin door liet Rijk te betalen.- Dit brengt de lieer M. op de helft. Naar wij vernemen, wordt aan liet Dep. van Biunenlandsclie Zaken eene Fransche ver taling gemaakt van de wet tot regeling van het hooger onderwijs. ArnhCl.) Naar men verneemt, zullen eerstdaags afdoende maatregelen genomen worden tot wering der Belgische centen, die nog algemeen als betaalmiddel worden aangenomen en uit gegeven. Ieder wacbte zich dus bij tijds voor schade. GronCè.) De Minister vau Binnenhuulsche Zaken heeft op hot verzoek van burgemeester eu wethouders van Rotterdnm, om krachtige voort zetting der werken tot verdieping van den Nieuwen Rotterdamschen Waterweg, met aan bod daarvoor, des verlangd, een bijdrage van wege de gemeente te vèrleenen, te kennen gegeven dat de werken Kvach'tig zijn en worden voortgezetdat blijkens de laatste gemeenschap pelijke peilingen, door beambten van liet loods wezen met die vau den waterstaat, de diepte thans is toegenomen lot 36 decimeter met gewoon lang water; dat maatregelen zijn ge-

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1