öfe teM Büitenlaiiflsclie Bericlitei. jjÊeilaiïsclic Bericliten. 1876. Donderdag 3 Augustus. M 3955. Jfcggsag*. Dertigste Jaarg-ang. -VM UMiBMENTSPRIJS, per kYVMtlÉ 1.©. snco per post, door liet gelieele Rijk - 2.50. londérlijke nommers- 0.10. BUK EAU S1A1CHT, E, 124. Op tie straat binnen deze gemeente is go mden een gouden oorbeldie aan het urenu van i'olltle voor de eigenares r herkenning en lerugbekoining voor- iaden is. l'KAS KB IJ K. Er is sprake van de kandidatuur van den liaister Dufaure als onafzetbaar senaatslid in plaats van wijlen den heer Casimir Périer. ij zou door het linker- en het constitutioneel- izii.de regter-eenlrum aanbevolen worden. liet nuvoord van den heer Dufaure hierop wordt ter nog te geinoet gezien. De commissie uit den Senaat, belast met het sderzoek der mairewet, heeft den 31 Juli weder ene bijeenkomst gehouden. Zij heeft den heer rivard gehoord, die den terugkeer tot de wet an 1831 aangeraden heeft. Het Parijseli blad Les Droits de Vllomne eelt mede, dat de boeten, waartoe het in den mtsteu tijd veroordeeld is, 27,004 frs. be togen. He geruchten over een congres der mogend- eden of een wapenstilstand in liet Oosten zijn ooibarig. Men wacht de militaire gebeurle- isen af. TURKIJE. Uit Bucharest wordt van I dezer bericht, ht de Kamer bijna eenstemmig beeft besloten, el voorstel in overweging te nemen om de oiige ministers in staal van beschuldiging te tellen. Op de vraag van Jonescu beloofde de minister an buHenlatidsche zaken de diplomatieke wrespondenlie betredende Rumania's neulia- ileit over te leggen. De minister deelde verder mede, dat de ageering met goedkeuring van Turkije een kimeenselie ambulance van het nRoode Kruis" wgiiiid lmd op Servisch gebied over te gaan. De Servisch-Bulgaarsche en Bosnisch- llerzegowiusehe jongelingschap heeft een adres [an sympathie aan Garibaldi opgezonden. OOST E S lt IJ K. De Folii. Corr. verneemt per telegraaf uit Zara van 1 dezer: Muklitar paclia weid licht -Wondhij trok na 't gevecht van Bilek naar obiuje terug, ten einde daar do komst van 1800 Baschibazuks af te wachten. Den 31 Jul Reien de Montenogrijnen echter Bilek aan en dientengevolge rukte Mukhtar-paclia opnieuw daarheen. De strijd bij Bilek is nog niet beslist duurt lieden voort. lu den voormiddag zijn bevel der autoriteit te Trebiuje alle winkels gesloten; men schijnt daar op 't uiterste voor beieid te zijn, E N' (J ELAN I). In het Huis der Gemeenten stelt de lieer .Foisyth, bij gelegenheid der beraadslaging over Turkije, een amendement voor, waarbij de re- geering dringend uitgenoodigd wordt stappen te doen, tot liet bekomen van afdoende waar borgen voor een riclitig beheer .der Slavische provinciën van Tutkije. De heer Gladstone ondersteunt dit amendementhetwelk in het breede door den lieer Disraeli wordt bestreden. Aan het slot concludeert deze, dat de burger oorlog in Turkije is uitgebrokentengevolge van kuiperijen van geheime genootschappen en revolutionaire comité'sdat er tot heden nog geen enkele reden bestaat voor eene tussclieu- komst van Engeland, maar dat, zoodra die ge legenheid zich voordoet, Engeland gereed is deel te nemen aan de bevrediging der Slavische provinciën. Nadat de lieer Ilartington de han delingen der regeering had gegispt, is èn een voorstel te dier zake èn het amendement in getrokken. In Lancashire denkeu de fabrikanten er ernstig aan om uit hoofde van gebrek aan werk, hun werklieden slechts 4 dagen in de week te laten arbeiden. Reeds 27 groote iudus- trieelen hebben zich voor dien maatregel ver klaard. K U S L A S 1). De berichten in Oostenr'ijksche bladen, vol gens welke een opstand onder de Mahomedauen in den Kaukasus zou uitgebarsten wezen, zijn ongegrondechter werd wel geconstateerd, dat Turksche zendelingen aldaar ongeregeldheden ti achtten te verwekken. De hier te landen bestaande afdeeling van het Rootle Kruis heeft van Oostenrijk de ver gunning verkregen, om ambulances, benevens al hetgeen verder voor gewonden noodig is, over Oostenrijksch gebied naar Belgrado te zenden. IJ E L G I E. Te Brussel is van een correspondent van Reuter uit Semliu do tijding ontvangen dat paiticuliere belichten liet ontruimen van Pan- detalo door de Serviërs bevestigen. De afgevaardigde van het Giiekschc comité, P.1110 Colocotioinin, is den 31 Juli te Belgrado geai riveerd, S C III EBA SI j 2 Augustus 1870. II. M. de Koningin heeft een prachtige pendule geschonken als prijs in de verloting, die eerlang zal worden gehouden bij gelegenheid der vieiing van het 25jarig beslaan van de kolouio NcJerl. Ifettray op ltijsselt bij Zutfon. De Koning van Pruisen heeft Z. K. II. Prins Frederik der Nederlanden, gcneiaal en chef van het infanterie regiment Prins Frede rik der Nederlanden liet grootkruis van do koninklijke Huisorde van Ilolieiizollcrn met de Ster geschonken. Thans kan de voorwaardelijke, toetreding van Z. K. II. Prins Ileudrik lot lien, die de Advertentieprijs vaat10 gewone regels 1,00. Iedere gewone icgel meer- o.lPi Driemaal plaatsiitg wordt tegen tweemaal berekend. oprichting van liet Spinoza-standbeeld willen bevorderen, worden bericht. Z. K. II. heeft, voor het geval de zaak tot stand komt, een niet onbelangrijke som daar voor beschikbaar gesteld. Een by de regoering ontvangen telegram uit Atsjin van 7 Juli behelst: Twee kolonnes onder leiding van den goneraal-majoor Wiggers van Kerch cm hebben het gebergte in IV en VI Moekim van vijanden gezuiverd en de plaatsen verwoest, waar de vijand schuilde of voorraad bergde. Op den linkeroever van Ifoerongraba wordt een post opgericht Eene patrouille uit Beloelzuid heeft 's nachts een vyandelijken kampong overrompeld en wapens en ammuni tie buitgemaakt. Zestig huizen werden verbrand. Het weder is droog en zeer warm. De gezond heidstoestand niet ongunstig. liet bericht uit 's Ilageuit vertrouwbare bron aan de Midd. Ct. gemeld, dat mr. J. Kappeyne van de Coppello, in verband tot de ministerieele crisis bij Z. M. den Koning ont boden is, wordt in liet Yad. van lieden in twijfel getrokken. Gemeld blad voegt daarbij dat dit gerucht sinds ecnige dagen te 's llage loopt en dat mr. Kappeyne sedert eenigen lijd in het buitenland vertoeft. De Minister van Justitie liepft, met 't oog op liet feit dat sommige notarissen gewoon zijn op de door hen uitgegeven stukken te plakken een etiquette, bevattende liet Konink lijk wapen en hetgeen verder iu liet eerste lid van art. 45 der wet op liet notaris-ambt is vermeld, op de hem gedane vraag, of door liet aanplakken van zoodanige etiquettes, vol daan wordt aan het gebiedend voorschrift van liet tweede lid van genoemd artikel, in out- konnenden zin geantwoord. Het ambtszegel moei op de stukken zeiven worden gedrukt, niet op eeu plakzegel, dat weder van die stukken kan worden afgenomen. Blijkens lieden ontvangen inededeeling is <le gemeenschap op den lelegiaafkabel tussclien Singapore en Batavia hersteld. Telegrammen voor Nedcrl.-Indie behoeven dus nu nog sicchts o\er den afstand Madias-Peiiaug, zoolang de storing op den kabel Uisschcn die beide punten aanhoudt, per poststoom'uoot te worden over gebracht. ('SI -Ct.) De Minister van Marino brengt ter kennis van belanghebbende», dat, bij de gemeenschap pelijke loodingen door de beambten van deu Waterstaat en van liet Loodswezen op den droge van den Nieuwen Waterweg van Rot terdam naar Zee is bevonden: aan de zwarte tonneuzijde 31.5, 45 meters benoorden de liju der geleidelicliten 32, de lijn der ge- leidelichteu 36,5 en 50 meters daar bezuiden 30. decimeters bij gewoon laag water, zijnde langs de witte tonnenzijde door de deining niet gelood. Peiling van 22 Juli. Zwarte tonnenzijde 31.5,

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1