1876. Woensdag 16. Augustus. JV. 3964. BiittnlantEsche SeriDiten. Biniieiilaiiflsclie Berichten. Dertigste Jaar g- a n g-. i.sn. s jwsSSMENThi'HiJS, |>ci kwartaal. 61 unco per post, door het gehcele Rijk taderlijke notniners COURANT. - 2.50. - 0.10. BUREAU MARKT, JE, 124. O O S 1' EN R IJ K. Zondag avond te 10 uur was de uitvoering in het voorspel der «Nibeluugeu' trilogie üheingold" geëiudigd. De voorstelling begon 7 uur. Ongeveer 20 personenwaaronder de Keizer van Brazilië, waren in de hofloge «eten. De zaal was eivol. Bij het einde der Mistelling, die voortreffelijk en zonder eenige II Isomis van stapel liep en herhaaldelijk door volsbetuigiDgen werd afgebroken, barstte een «erend applaus los. Een kwartier lang werd fagner ten tooneele geroepen, doch hij kwam iet te voorschijn. Van het Drina-leger wordt gemelddat ree bataljons onder .Tovanovics beneden Belena en der Turken bij Janvia hebben aornende Turken waren de aanvallende irtij, maar werdeu in een gevecht van 13 ren geheel teruggeworpengedurende het ge lekt werd Janvia gebombardeerdde Turken erioren 200 manschappen, de Serven 6. Oït Belgrado wordt van 14 dezer gemeld: Bij de aankomst van den Vorst gaven 5 ministers hem de meest geruststellende ver delingen aangaande den toestand in het biu- «iander lieerseht niet de minste agitatie, ieden wordt een groote ministerraad gehouden, de Vorst tegenwoordig is; zeer waar- zal de vraag van oorlog of vrede aan erde worden gesteld. Het ministerie wil den irlog doorzettenalgemeen is men van oor- rel; dat de laatste overwinningen dor Turken in den Timok nog niets beslissen. De Vorstin van Servie is van een zoon h «allen. '101 kanonschoten kondigden de ge- torte van dezen Prins aan. De Politische Correspondeiiz verneemt per -degraaf uit Belgrado van '14 dezer liet volgende: orst Milauzijne patriotische ingeving vol- jnde en tevens te rade gaande met verstandige rérvische staatslieden, heeft besloten aan den inichteloozen oorlog een einde te maken, en reeft zich te dien eiude reeds Zondagjl. in ver- lading gesteld met de diplomatieke vertegen- mordigeis der groote mogendheden. Het minis- reie Ristics zal aftreden, een voorloopig mil usterie benoemd en de Scuptschina bijeenge- *pen worden. De openbare opinio verlangt handhaving van de integriteit des lands a van de dyuastie-Obrenovich. liet aanvangen 'f vredesonderhandelingen wordt zeer spoedig gemoet gezien. 11 EL CIJ3. Nord tracht in de debatten bij het 'ritsch Parlement de oorzaken van Engelands übbelzinnige politiek op te sporen. Zij gelooft Acbmed-paclin, handelende uit eigenliefde utt zucht om zijne macht te versterken, door Wie rnededeelingen van sir II. Elliot wordt t 'hgèrnoedigdThans komt het Britsch publiek P legen de giuwelen der Turken en verlaugt Engeland weder zijue vroegere positie in Europa geplaatst te zieu. Dit zal steeds duidelijker aan het licht komen. De gemeenschappelijke taak der mogendheden is thans moeilijk, doch tevens is een onderlinge goede verstandhouding zooveel waard dat de mogendheden den heer Disraüii met open armen zullen ontvangen. De jury, uitspraak doende in de zaak van Charles Bravo, heeft bevonden dat de dood van dien persoon is toe te schrijven, niet aan zelfmoord of aan eenig accident, doch aan 't moedwillig toedienen van braakwijnsteen, door een tot heden onbekend persoon. Do zaak is nu verder politiewerk geworden. ENGELAND. In de bureels van «.Reuters Office" was uit Shanghai het bericht ontvangendat op de kapel van het Fransche gezantschap tè Ning- koeïefoo, provincie Nganhoei, gedurende de mis een aanval was gedaan. Een priester en ver schillende dienaren werden gedood. Van af den 1 tot 10 dezer zijn 36 schepen het Kanaal van Suez gepasseerd. De opbrengst der doorvaartrechten bedroeg 796.000 frs. GRIEKENLAND. Men meldt uit Athene van den '11 dezer: Morgen zullen de vreemde stukken zilvergeld, met uitzondering van die der Latijuschc Unie, ophouden iu Griekenland wettig betaalmiddel te zijn. ERA N KRUK. De minister Dufaure is den '12 dezer tot onafzetbaar senaatslid gekozen. Dezer dagen heeft ia de Kamer van af gevaardigde de ronde gedaau een stuitje van 50 centimes met den beeldenaar van Napoleon IV. Het is gedeponneerd bij liet Dep. van Binnenlandsclie Zaken. RUSLAND. Het bericht van de JBerlinerpost dat er tus- schen de kabinetten van Petersburg en "Weenon sinds den 10 dezer wordt onderhandeld over de vraag hoe tnen gemeenschappelijk Servie tegen de Turken zal kunnen helpenis vol komen onwaar. ZWITSERLAND. De Synodale Raad der Christelijk Katho lieke kerk in Zwitserland heeft bepaald, dat de wijding van den oud-Katholieken bisschop lier- zog den "10 September te Sololhuru zal plaats hebben. SPANJE. Er loopt een gerucht dat na een builonge- woneu minister)aad, te ia Gmnja gehouden, de ministers hun ontslag hebben ingediend. AMERIKA Volgens een gerucht, dat eclUer bevestiging vereischt zou goneraai Crookman de Indiaansche stam der Scioux totaal geslagen hebben. Generaal Pardo is als president van Peru geproclameerd, daar het congres zijn verkiezing den 28 Juli geldig had verklaard. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer, - 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. SCHIEDAM, 15 Augustus 1S7G. De heer Kappeyne vau de Coppello heeft zich gisteren morgen te 7 uien 45 min. per Rhïjnspoorweg naar het Loo begeven, ten einde door Z. M. den Koning over de oplossing der minisleriecle crisis te worden gehoord. De heer Kappeyne reisde in een afzonderlijk compartiment in gezelschap van den heer mr. Ilubrecht, secretaris-generaal bij het ministerie van binnenlandsclie zaken. De heer M. M. Kerdel, kapitein der dienst doende schutterijherdenkt heden den dag waarop hij in verschillende rangen 15 dienst jaren vervult. Als een bewijs hoezeer eenige leden uit de vcreeniging sliet Vaandel" deu heer Kerdel ais kapitein-kommandant der le com pagnie waardeereu, kan strekken, dat zij hem als bhjk hunner hoogachting en sympathie onder hartelijke woorden gepaste geschenken aanboden. Gisteren namiddag te balfzes ure struikelde in de Lange Nieuwstraat een jongentje in de onmiddellijke nabijheid van een daar voorbijrijdenden sleeperswagen van deu heer ïh-jssen, waardoor een der achterwielen schuin over den hiel van het linkerbeen ging, dat echter geen ernstige verwonding tengevolge liad. Heden morgente 5 uren, is door J. II. Eijkmau en A. Verbeek, in den boezem bij bet Roode Hek aan den Rotterdamschen Dijk, bet lijk gevonden van P. Koelenbeek. De verdronkene werd gislei en avond te 11 uren nog gezieu, op de Koeïenmarkl bij de gewezen Rotterdamsehe poort en schijnt zich daarna naar het Roode Hek begeven te hebben waar hij jammerlijk aan zijn einde kwan. Hij had deu leeftijd van 44 jaren bereikt. Heden morgen, te zeven uren, kwam de bouwman P. van der Gaag met ecu speelwagen voorbij de Beurs rijden, toen het 9 ii lOjarig zoontje van Wijnans aan de Spoorstraat dwars onder den wagen doorliep, met het ongelukkig gevolg dat hij omver werd geworpen en een der achterwielen hem over den rug heen ging. Een paar zakkendragers namen hem op en brachten hem naar de ouderlijke woning. Onder de opgaven der brieven, verzonden uit Rotterdam over de 1ste helft der maand Juli 1876, geadresseerd aan onbekenden, die op schriftelijke aanvrage door de afzenders of geadresseerden aan het postkantoor te Rotterdam kunnen ges ocla'r.enrd worden, komt o. a. voor: J. van IJperen, Oudshoorn le Overschie. Te 's ilage loopt het gerucht, dat Mr. II. II. Baron Roëli zal bedanken als commissaris des Konings in deze provincie, dat in zijn plaats zal benoemd worden Mr. O. Fock, thans com missaris des Konings in Zuid-Hollandterwijl Mr. P. J. A. M. van der Does de VTillebois,

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1