Geieiiie Berickten. de spoolingkist daar langs passeerde naar de Rotterdamsche poort en hij ongedeerd onder de voor die spoelingkist gespannen paarden door liep. Do moeder het groot gevaar ziende waar aan haar lieveling zich blootstelde, schoot ijlings toe om hem terug te trekken, doch viel door schrik bevangen achterover, met het ongelukkig gevolg, dat het voorwiel van den geladen wagen haar over de beide beenen heenging en deze zwaai- gekneusd werden; ook aan het rechter schouderblad heeft zij zich min of meer bezeerd. Zij werd door den brandersknecht W. Driessen, die aldaar werk zaam was, opgenomen en naar hare woning in het Nieuwsticht gebracht, vanwaar geneeskun dige hulp werd iugeroepen. Wij ontvingen het programma voor het in Sept. te Brussel te houden Congres d'IIygiène et de Sauvetage, dat zal moeten dienen tot een aanvulling van de aldaar gehouden wordende hoogst belangrijke tentoonstelling. Het congres duuit van 27 Sept. tot 4 Oct. en wordt ge houden in het Palais des Académies. Zij, die lid van het congres wensclien te worden, kun nen zich daartoe aanmelden bij den secretaris der Nederlandsche commissie, mr. F. H. van Notten te Amsterdam. Leden van het congres, die eene memorie wenschen in te leveren, moeten zulks doen vóór '1 September. De Minister van Marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij de gemeenschap pelijke looilingen door de beambten van den Waterstaat en van het Loodswezen, op den droge van den Nieuwen Waterweg van Rot terdam naar Zee, op den 9 dezer is bevonden: aan de zwarte tonnenzijde 32, 45 meters benoorden de lijn der geleidelichten 34, op de lijn der geleidelichten 38, 55 meters daar bezuiden 32 en aan de witte tonnenzijde 24 decimeter, bij gewoon laag water. De Minister van Marine brengt ter keunis van belanghebbenden, dat, tot betere dekking van de punt der droogte in de rivier het Scheur (Maassluis) de zwarte ton no. 3, bij den molen van Rozenburg, ongeveer een kabellengte uit- waarts is gelegd en thans ligt op de navolgende merken: De nieuwe Stee op Rozenburg een handspaaklengte bewesten het Maassluissche havenhoofd; en de korenmolen van Maassluis een halve scheepslengte buiten of bewesten de kalkovens, in 40 decimeters. Met genoegen kunnen wij meldendat het couflict tussehen Nederland en Venezuela op het punt staat geheel uit dea weg te wor den geruimd. De uitlevering van de Midas, waarvan wij reeds vroeger gewag maakten, heeft rechtstreeks aan Nederland plaats gehad, maar moest, daar wij op dit oogenblik te Caracas niet vertegenwoordigd zijn, door tnsschenkomst van den Duitschen consut geschieden. Deze eerste toenadering is te danken aan de tusschenkomst en de goede diensten van de Noord-Amerikaansche Unie, en men mag zich in dit feit dubbel vei heugen, omdat te voorzien is, dat de nog overgebleven moeilijkheden in October na de verkiezing van den president voor een nieuw tijdperk, uit den weg zullen worden geruimd, én men in elk geval nu reeds blijk heelt ontvangen van de goede gezindheid der regeeting van de Vereenigde Staten jegens Nederland, die op hoogen piys moet gesteld worden. Dagil De Patrio verzekert, dat »op aanvraag" (sic) van de Nederlandsche regeering een Fran- sche maatschappij aangeboden heeft, een swaar lijk reusachtige" taak op zich te nemen: de droogmaking van een deel der Zuiderzee. »Dit ontwerp," voegt het blad er bij, »is aan de leden der Tweede Kamer onderworpen. Tot dusver is echter nog niets beslist." De Patrio zegt het Hbl, heeft blijkbaar iets gehoord van een Fransche combinatie, die, gelijk onlangs gemeld is, de concessie wensc/it, eeft dc verwezenliikinor van dien wensch als verder gevorderd beschouwd dan inderdaad het geval is en waarschijnlijk ooit zal zijn. Uit Noord en Zuid, Oost en West ont vangen wij dagelijks dezelfde jammerklachten. Droogte, droogte en altijd droogte. De landbouwers weten geen raad meer. De naweide, het latere gewas, niets kan ter hand genomen worden; het zaad verdroogt in de verdorde weiden, 't Vee lijdt gebrek: men moet water van heinde en ver aansleepenook voor de menschen is geen water genoeg. 't Melkvee geeft reeds de helft minder dan andersde boter rijst daardoor zeer in prijs en met de najaars-gewassen ziet'ter allerdioevigst uit, indien er althans niet spoedig veel en malsehe regen komt. Uit velschillende oorden des lands ontvangen wij ook berichten, dat eergisteren, wegens de drukkende warmte, de scholen gesloten en de kindereu huiswaaits gezonden z-ju. Vad Iu de vergadering der Rott. lnd. Cultuur maatschappij is besloteu, liet Bestuur te mach tigen eene pnoiiteilsieeniug te plaatsen van f400,000. Mocht dit vóór '15 Sept. e. k. niet gelukken, alsdan zullen de eigendommen der Maatschappij geiealiseerd woiden. Onderschei dene aandeelhouders verklaarden zich beieid tot zeker bedrag aan de puoriteitsleening deel te nemen. Door de rijksambtenaren is onder de ge meente Luijksgestel proces-verbaal opgemaakt tegen zekeren I'. D., wegens invoer van eene groote partij Belgische centen. Bedoelde per soon zal tevens wegens feitelijk verzet tegen genoemde ambtenaren terechtstaan. Maassluis.Gisteren is in den vroegen morgen een pakhuis ingestoit staande aan de Olivier- straat behoorende aan den heer Kimmel; het t was in gebruik bij G. Rinkel en werd gebezigd tot berging van brandhout; ongelukken zijn daarbij echter niet voorgevallen. Rotterdam. In de afgeioopen week is weder bij een voornaam kassiershuis alhier een poging beproefd om door een valsch stuk f1400 meester te werden. Doordien men de zaak wantrouwde, werd aan een jongen, die als tusschenpersoon gebezigd werd, om het geld te ontvangen, de som ter haud gesteld, met last om aan den bediende en een iu politiek gekleeden politie agent, die met hem medegingen, den man aan te wijzen, voor wien hij het geld moest ont vangen, en die hom in een koffiehuis zou wachten. Doch deze was op hun aankomst al daar, waarschijnlijk voorbereid, niet meer te vinden. Naar wij vernemen, is het der politie later gelukt den vermoedelijken falsaris uit te vinden en in hechtenis te nemen, waai toe de aanwijzingen van den jongen boodschapper veel hebben bijgedragen. Den Hang. De heer Cambier, directeur van de Tramway-maatschappij hier ter stede, heeft een plan ontworpen voor een boulevard, die het Badhuis te Scheveniugen met de stad verbindt. Mocht het tot uitvoering komen, dan zai de residentie met een schoone wandelplaats worden verrijkt Lelden. Aan de Kweekschool voor Zeevaatt zal op Maandag den 28 dezer een keming plaats hebben van knapen, die bij 's Rijks zeemacht een verbintenis wenschen aan te gaan. Alkmaar. De 7de openbare uitvoering van het Nederlandsch Gymnastiekverbond vond hier den 13 dezer onder begunstiging van het schoonste weder plaats. Na een optocht door de met vlaggen gesierde stad, wei d te 2 uren op het Dodenveld met de verschilleade oefe ningen aangevangen, welke in de eigenaardige uniformen der Turners een goeden indruk maakten. Te 5 uren diner in de fraai gedeco reerde zaal «Harmonie." te 8 uren concert en te 10 uren bal, dat zeer geanimeerd, tot den ochtendstond aanhield. Den volgenden dag be- _gaven_dg_ gymnasten zich naar de prachtige bósschen en duinen van Heilo en Berged Ook de Schiedamsche vereeniging Olympi nam aan deze openbare uitvoering deel. Brouwershaven. Bij het afhakken vand kalk in het priesterkoor der kerk alhier blijk dat de pilaren, evenals die in de kerk t Haarlem, allea zijn beschilderd geweest. 0 nagenoeg eiken pilaar prijken één of mei medaillons, op een andereu een heilige met tws kleinere beelden naast zich, en in een muurva bevindt zich een levensgroote mannelijke firnn met eene spies in de hand. Op verschillend plaasen in de kerk komen bovendien opschrifte in gothische letters voor den dag. Daar alk echter zeker ruim drie eeuwen onder de kal gezeten heeft, is de verw, behalve het rood grootendeels weggeteerd, hetgeen maakt, tl, men zoo min van de schilderijen als van i opschriften iets met zekerheid kan zeggen, Nijswiller, (Limburg). Door de rijk ambtenaren zijn dezer dagen aangehaald twee bekenden 60 liter spiritus fi 93 pCt., tern door die te Hoogcruss is aangehouden Belgische smokkelaar te paard. Dit paard i eerstdaags door de administratie 'verkoch worden. De vaccinatie schijnt in Engeland nog wat oppositie te ontmoeten. Te Liverpot werden drie personen, die de bepalingen wet niet hadden nagekomen, beboet. Te Dec ton by Manchester werd de boedel van et- koopman verkocht, die beboet was, omdat t weigerde zijn kind te laten vaccineeren. In ee aldaar in de open lucht gehouden meeting to de gedwongen vaccinatie afgekeurd, en to de inboedel van den kropman met behulp va de opbrengst eener collecte weder teruggekoch Zondag ochtend lag de stoomboot EcU te Havre gereed om naar de Middellandse!; zee te vei trekken. Toen de An'glicaansche bi: schop van Gibraltar, zijne vrouw en drie doclite: aan boord wilden gaan en op de brug ware die de boot met den vasten wal verbond, b gon het schip te stampenen de brug gfei van de boot. De bisschop, zijne vrouw en eei dochter laakten te water. Oogenblikkelijl sprongen een afin tal kloeke mannen, m'eeren deels matrozen van het stoomschip, de dres kelingen na. Zij hadden het geluk ze allen schoon bewusteloos, aan wal te brengen. E bisschop en zijn dochter werden in 't leve teruggeroepen, maar de vrouw van den bisscho stierf onder de geneeskundige behandeling. In Nordhausen werden in 't midden de vorige maand vele honderden pörsonen onge steld, allen onder dezelfde verschijnselen: hoofd pijn, koorts, duizeligheid, braken en'dorst wa de algemeene kwaal. De epidemie, zooals ma meendeopenbaarde zich in bepaalde slreke der stad. Aanvankel'ijk bógrepen de gen® hécreu niets van de oorzaak der ziekte. Ea nauwgezet onderzoek bracht aan den (lag, do een zestal slagers èeu doóde koe hadden ge kocht, die aan miltvuur had geleden. Voort bleek, dat dit geen op zich zelfstaand geva was. Ziek vee wordt in den omtiek ha geslacht en soms 's nachts in de stad gebracb en aan de velschillende slagei's tegen gei inga prys verkocht. De schuldigen worden vervolgt Eene bnoeèghare bakkerij. Voor een pas dagen zag men te Cornpiègne een vierwieii ijzeren rijtuig, boven hetwelk twee schoorstee nen uitstaken en dat van binnen voorzien ws van twee ovens. Dit rijtuig dient tot bakte voor de militairen in 't veld. Te vijf ore 's ochtends gingen de bakkersknechts aan kneden van het deeg in 'troggen'die in <i kampementslentcn geplaatst waren, en teï< ul-eu werden de ovens aangestoken, die'elM brooden kunnen bevatten, dat is 80 brood'

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 2