Bnitenlaudscke Berichten. Binneilaniscjie Bsricltei b 1876. frijdag IB Augustus. M 3966. Kennisgeving. I> e r SCHIEDAMSEHE [|iQSNEMKNTbi'luja, ci kwam.il 1.85. 'ronco per post, door tiet geheele Kijk 2.50. ifionderlijke nommers- 0.10. jtorlglingeii welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. BunoEMUESTcit en Wethouders ïan Schiedam; Gelet op Art. 8 der Wet van den 2dcn lunij 1875 (<S'taaUWad n". 95); Geven bij deze kennis aan de ingezetenen lat op lieden aan J. M. BOMANS aldaar »n zijne ïegtverkrijgenden, vergunning is ver leend tot oprigting eener Branderij op het perceel open grond, gelegen achter den Buiten- iiavenweg, nabij het Bakkershaventje, kadastraal bekend onder sectie G, no. '1370, Schiedam, den 47 Augustus 1870. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris A. W. MULDER. ENGELAND. De Daily Telegraph meldt, dat de Engelsche vertegenwoordigers te Belgrado eu te Konstan- tinopel instruction hebben ontvangen om te onderzoeken, of Servie en Turkije willen toe stemmen in eene bemiddeling der mogendheden. Er geland is wel geneigd handelend op te treden, maar het protesteert tegen eene afzetting van vorst Milan van den troon. In een telegram uit Belgrado aan den secretaris van het Engelsch bond tot het verleenen van hulp aan de Christenen in Turkije wordt bericht, dat de Servische Minister van Oorlog aan de Engelsche chirurgen, die hun bijstand komen verleeneu, den rang van kapitein leen 2e klasse bij het leger verleent en dat zij als zoodanig worden gesalarieerd, liet ziet er nog altijd treurig uit in de Servische hospitalen. Aan alles is behoefte; instrumenten, pluksel, chiniDe, choroform, vleoschextract, wijn, alles is óf niet óf niet voldoende voorhanden. Naar aanleiding van de verheffing van Disraeli tot het pairschap onder den titel van graaf Beaconsfield, brengt men in herinnering, dat leeds in 1868 mevrouw Disraeli den titel van gravin Beaconsfield had bekomen, een titel, dien zij tot haar dood toe had gedragen Disraeli weigerde toen lid van het Hoogerhuis te worden. De liberale kandidaat Barran, heeft bij de verkiezing te Leeds gezegevierd. Te Liverpool werd eergisteren liet vonnis aan William Fish, den moordenaar van de 9 jarige Emily Holland, te Blackburn, voltrokken. Fisli was uiterst kalm en gelalen. De Engelsche Regceringheefteen belooniug van 3000 gulden uitgeloofd voor hem, die inlich tingen kan geven, welke tot ontdekking van den moordenaar van advocaat Bravo zullen leiden. niJBEAV NABET, E, 124. DU1TSCULAND. De bekende Kallmann, die wegens moord aanslag op von Bismarck in het tuchthuis St, Georges gevangen zit, heeft eenigen tijd geleden zijn vader verzocht een verzoek om vermindering van straf bij den Yorst in te dienen. Deze heeft dit geweigerd, hetgeen de woede van den gevangene zoodanig heeft op gewekt dat hij, orn die te koelen, zijn be waarder is aangevallen eu den man op ver schrikkelijke vvyze heelt mishandeld. Volgens een telegram aan de Neue Freie Fressc, werd mejuffrouw Merkus uit het Drina- leger weggezonden en uit Belgrado verbannen. In de volgende maand is 'de straftijd van Adèle Spitzeder afgeloopen. Volgens de Sud- deutsche Fr esse heeft zijofschoon in de ge vangenis altoos ziekelijk, een gedenkschrift opgemaakt van hare werkzaamheden te Alun- chen, hetwelk zeer belangwekkende bijzonder heden omtrent verscheidene personen bevat. Een Zvvitsersch uitgever heeft haar reeds een zeer hoog- honorarium er-voor aangeboden. In dc omstreken van Wezel is het mond zeer onder het rundvee uitgebroken, O OSTENKIJK. De toestand van den Sultan blijft, volgens den correspondent van de Folii. Corr., ongeveer dezelfde. De groote hitte werkt niet guuslig op hein. Hij doet dagelijks met zijn jacht uit stapjes op den Bospiiorus of de zee van Marmora. ITALIË. De excommunicatie is door den Paus uitge sproken over alle personen, die, hetzij leden, aanhangers, bevorderaars of begunsligeis zijn van de Italiaansche Katholieke vereeniging tot revindicatie van de rechten voor de Christen bevolking, vooral voor die van Rome, waar mede men beoogt het recht zich aan te matigen van het verkiezen van bisschoppen en van den kerkvorst. Uit Rome komen berichten omtrent kardinaal Antouelli, welke nadere bevestiging verdienen. Zijn gezondheidstoestand zou zoozeer achteruit zijn gegaan, dat de Jezuiëten, onder voorwendsel van bezorgdheid voor zyue gezondheid, een complot tegen hom hebben gesmeed, om hem uit 't Vaticaau lo verwijderen. PORTUGAL. De bandelscrisis neemt in 't noorden toe. De handolsbauk van Opoitoen de Viauo Castillo- Bank zullen weldra hare betalingen moeten schorsen. A 31 It IK A Het Congies is den 15 dezer uiteengegaan. Voor dat dit geschiedde, is door den Senaat goedgekeurd de concessie voor een telegraaf tusschen Amerika en Azie en heeft hij de resolutie door de Kamer aangenomen, tot be noeming eener commissie van enquête voor do zilverkvveslie en de middelen om de metaal circulatie te herstellen, goedgekeurd. Advertentieprijs: van 1—-10 gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De Gouverneur van Indiana, Hendrickxs, beveelt bij proclamatie de beambten van den spoorweg Ohio-Mississippi, die het werk hebben gestaakt en die nu den dienst op de lijn beletten, onmiddellijk uiteen te gaan; er zijn troepen onder de wapenen geroepen. SCHIEDAM, 17 Augustus 187C. Morgenavond te 7Va ure zal, bij gunstig weder, door het korps stafmuzikanten der dd. Schutterij alhier, onder directie van den kapelmeester F. Denzier eene muziekuitvoering ia de Plantage gegeven worden. Op de Internationale Tentoonstelling van Kunsten en Wetenschappen toegepast op in dustrie, die te Utrecht gehouden woidt, is, be halve de reeds gisteren medegedeelde bekroning van de firma Scliade Buijsing alhier, ook nog een bronzen medaille ten deel gevallen aan onzen stadgenoot, den heer A. van der Meeren voor de inzending van het door hem vervaar digde kunstbeen, waarvan wij in ons nommer 3943 een beschrijving gaven. De Staatscourant van lieden bevat de staat van nalatenschappen, afkomstig van offi cieren, onderofficieren en verdere manschappen, behoord hebbende tot de landmacht in Neder- landsch Indie, welke onder het beheer der Weeskamer te Batavia zijn gesteld, en die, voor zooveel de saldo's meer dan f 250 be dragen, bij die Weeskamer, en daarbeneden bij liet Departement van Koloniën in Nederland, door de rechthebbenden belmoren te worden ingevorderd, onder overlegging van de noodige bewijzen van erfrecht. Op dezen staat komt o. a. voor Adriauus Martinus Kegel, geboren le Schiedam den 13 Juui 1850, vertrokken den 5 Augustus 1873 als kanonnier met het schip Frins van Oranjeoverleden den 6 Novem ber 1873 te Weltevreden, nalatende f 3.53. De miliciens der lichting dezes jaars die in Mei 11. bij de bereden korpsen zijn ingelijfd en met onbepaald verlof huiswaarts zijn vertrokken, zijn tegen den S October a. s. bij de korpsen in activiteit opgeroepen ten einde daarbij gekleed en geoefend te worden. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat in alle militaire bakkerijen van do verschillende garnizoensplaatsen gedurende oen tiental dagen een proef zal worden genomen tot het bakken van brood van enkel tarwemeel en met gist in plaats van hefdeeg. Uit Batavia wordt van '12 Juli gemeld: Z. Ms. stoomer Jlrotno, uitgezonden naar de plaats waar liet schip Luit. Oen. Kroesrn was vergaan, keerde den 7tien dezer hier terug. De klip in straat Lagoeudi, dicht bij den wal, waar de 'Luit. Oen. Fro es en bleef, is gevonden en, als niet op de kaarten voorkomende, voor- loopig door eene roode seinboci aangeduid. Dé cojnmissie toegevoegd aan den officier van DRA N T. CO

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1