1876» Woensdag 30 Augustus. M 3974 Tenclijst üaplijb, nitiezonierï Biasiai. Biiitenlaiitisclie Belichten. Binnenlanasclifi Belichten mm 33 ertigste Jaargang. K c.n i s o v i ii g. COURANT. ÜNKKMKNTfsI'HJJSIer kwwtsnl l.t5:,. ftiico per post, duor bet geheele Rijk - 2.50, omieilijke iiommers- 0.10. K UK EAU MARKT» SS» 134. Advertentieprijsvan 110gewone regels, f 1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De BURGEMEESTER VAN SCHIEDAM, Brengt bij dere ter kennis van de Ingezetenen: Dat liet Kohier van liet Patcntregt No. O dezer nncente over hot Dienstjaar 1870/7, door den Heer •ovincialen Inspeeteur der Directe Belastingen te otterdam, op den 20 Augustus 1870 executoir ver aard en op lieden aan den Ontvanger der Directe slastingen, ter invordering, is overgemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder ver ligt is zijnen aanslag op den Lij de wet bepaalden jet, te voldoenalsmede, dat, van heden nf, de termijn in drie maanden ingaat, binnen welken de reclames ;gen dezen aanslag belmoren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het bo- oort, den 29 Augustus 1870. De Burgemeester voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSK. OOSTEN It IJ K. Luitiens diplomatieke berichten van parll- suliere zijde uit Konslantinopel te Wcenen ontvangen, verlangt de Porto, dat vorst Milan zijn verzoek tot liet aatiknoopeu van vredes onderhandelingen rechtstreeks tot de Turksche regeering zal richten. De Politische Correspondcnz bevat de volgende berichten uit Konstnutin/pel De kansen op het, herstel van den Paltan vermin deren bij den dag. De ministers nemen ernstig in overwoging eene aanstaande troonsverande- ring. De vermoedelijke troonopvolger heeft zich indirect in betrekking gestold niet de Mogend heden, met name met Oostenrijk ten einde eene overeenstemming voor te bereiden nopens de hangende kwestiëu. Deze demarches zijn door al de Mogendheden gunstig ontvangen. De Po?it. Corr. meldt uit Belgrado ouder dagleekeuing van 28 Aug.Daar de Porie voor nemens is, de kwestie over een wapenstilstand aan te houden lot zij bekend zal zijn met de grondslagen der vredesvoorwaardentrachten de mogendheden zich met elkander te verstaan over de hoofdpunten en preiiminairen, Nadat het resultaat daarvan aan de beide strijdende pavtijen zal zijn medegedeeldzal er op een wapensti island worden aangedrongen. Het Servische leger onder ïschernajelï hernam jl. Zaterdag het offensief, bezette Slanci en viel de Turken tusschen Dobrujevacen Katun aan. liet leger kreeg voeling met de divisie onder kolonel Ilorvatovicsdie na een hoogst moeilijken marsch over St. Arangjel op liet slagveld aankwam. Ondanks het hevige vuur zijn de verliezen der Serviërs niet belangrijk ten gevolge van liet heuvelachtig terrein. Moukthar-pachn, die te Trebinje en Djela- din-pneha, die te Stolnk omsingeld is, vielen den 24 dezer met 7 bataljons en 600 Bachi- bazonks plotseling 700 opstandelingen aan bij Bopovo. Dezen weken spoedig, maar bekwamen deu volgeuden dag versterking; doch ook de Turken hebben versterking gekregen, zoodat men Zaterdag opnieuw een gevecht tegemoet zag. De Bachi-bazouks hebben een aantal dorpen verbrand; meer dan 2000 llerzegowiners zijn op Oostenrpsch grondgebied gevlucht. Een veldslag bij Podgoritza is ophanden, Derwisch-pacha heeft het bevel over de Turksche troepen in Albanië op zich genomen. Men ver zekert, dat de Miridllen volkomen neutraal zuilen blijven. E NOEL A K D. Reuters correspondent seint uit Belgrado van 27 dezer, dat de vredesonderhandelingen een ongunstigen indruk op de bevolking aldaar hebben gemaakt, die onvergenoegd is op de regeering, wier verlangen naar vrede steeds sterker wordt. De vreemde consuls hebben ouder anderen liet staken der vijandelijk lieden gevraagd, maar het ministerie heeft dit ge weigerd. De correspondent van Reuter meldt uit Belgrado van heden: Kolonel Bascrsky, die den lechtervleugel van liet Servische leger komman- deert, heeft de Turken op den linkeroever van de Morawa teruggeworpen en hen uit Teschintza verjaagd. Ondanks de door Servische troepen behaalde overwinningen, blijft de Regeering van Servie oprecht den vrede weaschen. FRANKRIJK. De lieer de Muu is te Pontivy tot vifgevaar- digde gekozen met eene meerderheid van 375 stemmen. De lieer Iluon, republikein, is te Guincamp gekozen met G334 stemmen. Zijn tegenstander prins de Lucinge, legitimist, be kwam 5834 stemmen. Men verzekert, dat tengevolge van sameu- sprekmgen tusschen de onderteekcuaars van liet tractaat van Parijs al de mogendheden, met inbegrip van Rusland, de volgende grondslagen voor een schikking zullen voorstellen: hand having van vorst Milan op deu troon; betaling van oorlogskosten door Servie; hel geven van recht aan Turkije om garnizoen te legger, in een Servische vesting aan de Turksche grenzen. Nefftzer, gedurende 25 jaar medewerker en hoofdredacteur vau liet blad La Presse, de oprichter van le Temps en met Charles Dollfus van de 1ïcvuc German i^uc later do jRevue Moderne, is te Bazel op 55-jnrigen leef tijd over leden. li E I. G I l| Zondag middag te half drie zijn de buiten» landsche ledeu van het Nederlandsche taal- en letterkundig congres, ann het station alhier, met groote statie ontvangen. Allersvege waar de stoet langs kwam, zag men de Belgische en de Ilollandsche kleuren. Op liet stadhuis heeft de burgemeester Anspach de loden van het congres toegesproken met eene rede, die een uitmuntenden indruk op hot geheele auditor hu» mankte. De president van de commissie van organisatie, de heer Hanau, heeft den burge meester hierop geantwoord en bedankt voor het hartelijk onthaal en de hulp, welke het comité van organisatie had mogen ondervinden. Na hem sprak de lieer de Jonge van Ellemeet uit naam zijner lamlgenooten, om den burge meester voor zijne oprechtheid, in zijne zoo hartelijke toespraak, le bedanken. De heer üel- croix zinspeelde op den krijg van '1830 en constateerde dat die oude twist geheel vergeten was. Daarop nam nogmaals de heer de Jonge het woord en bracht hulde aau de constitutie van '183L en den koning van Belgie, Leopold II, die, door zijn volk bemind en geacht, door deu vreemdeling geëerbiedigd werd, "Volgens' den Brusselschen correspondent van het blad la Mease. zou er in diplomatieke kringen sprake van zijn, dat Brussel gekozen zal worden als plaats van bijeenkomst van een congres tot regeling der Oosterscho kwestie. 8 1' A N J E.- De schatkist heeft aaa de hypotheekbank aangeboden vooraf te betaleu, te Madrid 13 millioen peseta's en ïe Parijs 17 millioen fres. voor den vervaldag op 30 September, ZWITSERLAND. Naar betgeen uit Solothurn aan de Landb. I wordt gemeld, heeft de oud-Katholieke bisschop Ilerzog, wegens bezwaar omtrent het gebruik eener kerk voor zijn wijding, die op '10 Sep tember is vastgesteld, zicli tot monsgr. Reinkeus gewend en is deze met hem in overleg getreden om de wijding te Bonn te doen plaats hebben, SCHIEDAM., 29 Augustus IS7C. Van den militair-en, tevens civielen bevel hebber te Atsjin is een telegram ontvangen vau 8 dezer, luidende als volgt: Vijand zeer rustig, gisteren twee kolonnes uitgerukt om onder mijn leiding gebergte in IV en VI Moekims van vijand te zuiveren, en hunne berg- en schuilplaatsen te verwoesten. Weersgesteldheid droog, Cholera sporadisch. Gezondheidstoestand beterend. De gemeenteraad alhier zal Donderdag den 31 dezer, des namiddags te half twee uren eene openbare veigadering houden; de alsdan ter behandeling aan de orde gestelde onder werpen zijn: Ingekomen stukken. Deliberatie over: opmaking voordracht ter benoeming van drie leden van het College van zetters, ten gevolge van periodieke aftreding; adres J. W Kieiss om coutinuatie zijner wekeiijksche toe lage; adres wed. J. Laroij om pensioen of gratificatie uit de gemeentekas. En zoonoodig verdere voorstellen en medcdeelingen. Volgens ofiiciecle» opgave in de St.-Ct, van 27 dezer, zijn in de maand Juli in deze gemeente geboren 81 kinderen, waarvan 52 van het mannelijk on»29 van hett vrouwelijk

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1