Hl 4 JitolaiMe Berielten. BiHtilaiiscle Eeriultm. fff A0. 1876. rijdag 8 September. JS 3981. Jill Kennisgeving. Kennisgev ng. If Dert igste J aargfasig. '1 COURANT. ABONNK5IENTSPRIJS, pci kwal taal 1.85. Franco per post, door liet geheele Rijk - 2.50, Afzondei lijke nommers- 0.10. BUREAU MARKT, E, 134. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels. 1.00, Iedere gewone regel meer- q.10. Driemaal plaatsing woidt tegen tweemaal berekend. Inrigtingcn welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester em Wethouders «n Schiedam; Gelet op Art. 8 der Wet van den 2den Junij '1875 Staatsllad u«. 95); Geven bij deze kennis aan de ingezetenen, dat op heden aan A. KROPMANS aldaar en zijne regtverkrijgendenvergunning is verleend tot oprigting eener slachterij in zijn pand, gele gen aan het Heerenpad, Wijk G, no. 486 ka daster sectie B, no. 226. Schiedam, den 7 September 1876. "Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN XIATENESSE. JDe Secretaris, A. W. MULDER. Inrlgtlngen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien het ingekomen verzoek van DIRK KRABBENDAM Jz., aldaar, om vergunning om de aan hem in eigendom toebehoorende panden gelegen aan het Groenweegje, Wijk D, nrs. 134 en 134d, kadaster sectie A, nos. 119124 te mogen inrigten tot kuiperij. Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2en Junij 1875 Staatsllad no. 95); Doen te weten: Dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 31 September R. s., des middags ten 12 ure, ten Raad- huize gelegenheid zal worden gegeven om be zwaren tegen het oprigten dier inrigting in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hieiboven genoemd, op de Secretarie der ge meente van de schriftui en, die ter zake mog- ten zijn ingekomen, kennis kan worden ge nomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 7 September 1876, Burgmeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN XIATENESSE. Be Secretaris, A. W. MULDER. Rol O O STEN RIJK. De Bolit. Gorresp. meldt van 6 dezer uit verklaring dat het bericht van Servische zijde afkomstig is, dat men aldaar kennis heeft ge kregen van de grondslagen voor de evea- tueele vredesonderhandelingen, waaromtrent de mogendheden zijn overeengekomen. Die grond slagen komen hierop neder: terugkeer tot den status quo ante helium; eene behoorlijke oor logsvergoeding van Servie aan Turkijebetaling door Servie van drie achterstallige schattings termijnen, ontruiming van Mali en Zwornik door Servie. Uit Ragusa wordt van 6 dezer gemeld: De Turken hebben gisteren op de geheele linie hun offensieve beweging tegen Montenegro begonnen. De Turken diongen Beiapoavlovic en Kucibratonossic binnen en staken verscheidene dorpen in brand. De Montenegrijnen vluchten met vrouwen en kinderen uit Grahovo naar de Oostenrijksche grenzen. Uit Belgiado wordt van 6 dezer bericht Bij Javor hebben de drie laatste dagen hard nekkige gevechten plaats gehad. De Turken werden uit drie verschansingen en twee batte rijen verdreven, verslagen en op de vlucht ge jaagd. De Servers maakten vaandels, gevangenen, munitie en geweren buit. Den 5n werd een nieuwe aanval van de Turken op Klein-Zwornik afgeslagen. Bij Kapaonic op Turksch grondge bied weiden de Turken in weerwil van hun overmacht geslagen. E N G E L A N' D. De meetings over de Bulgaien duren voort. Voor de meetiug te Plymouth werd een mede- deeüng gezonden aan Lord Derby, waai in hem zijn afwezigheid werd verweten en officieel verklaard, dat de houding van den ambassadeur te Kouslantinopel, Elliot, het onderwerp moet zijn van een onderzoek. Lord Derby heeft ge antwoord, dat de Regeering niets zal verzuimen om de geheele waarheid te kennen en zij iu overleg met andere Mogendheden gereed is om die stappen te doen, die de rechtvaardig heid zal eischen. De den G dezer verschenen brochure van Gladstone tegen de wreedheden in Bulgarije gepleegd, eischt dat voorzien worde tegen de hernieuwing dezer gruwelen, door het onttiekken van Bosnië, de Herzegowina en Bulgarije aan het administratief beheer van Ttukije en dat Engeland in ovei'eenstemming handde met de Mogendheden, om een einde te maken aan het Turksche regime in Bulgarije. De correspondent van Reuter te Belgrado bericht, dato 5 de '.erIn de twee laatste dagen hebben velschillende gevechten plaats gehad tusschen de Turken en het Tabor-leger. De Serviërs sloegen den aanval der Turken met goed gevolg af. Het gerucht loopt, dat de Turken weder op den rechteroever van de Morawa zijn teruggetrokken tusschen Alexinatz en Deligrad. De Serviërs handhaven al hun stellingen. EK ANK HIJ K. een monument ter eere van Fólicien David. Reeds hebben de gebroedei s Pereire, die gedu rende Davids leven dezen een pensioen van ■1200 frs. verleenden, voor 6000 fis. getcekend, terwijl de redactie van de Liherté voor 2300 frs. heeft ingeschreven. T UltKlJ E. De Porte heeft nog niet geantwoord op het verzoek betreflënde den wapenstilstand, door de Mogendheden gedaan. Blaque Bey is uit Bulgarije teruggekeerd. SPANJE. Marfori, de gewezen gunsteling der ex- Koningin Isabella, heeft aan een streng verhoor blootgestaan. Men heeft hem beschuldigd van ongehoorzaamheid aan het wettig gezag ten einde hem zoo mogelijk tot de galeien te kunnen veroordeelen. Inmiddels is hij uit het kasteel te Cadix naar-een—gevangen-is gebracht waar men de dieven en andere misdadiger opsluit. AMERIKA. De republikeinsche kandidaat Fairbank is tot gouverneur gekozen van Veimont. Drie repu blikeinsche kandidaten zijn te Vermont tot afge vaardigden naar het Congres gekozen met een meerderheid van 30,000 stemmen of een ver meerdering van 10,000 stemmen tegenover de vei kiezing voor '1876, Men beweert, dat de democratische partij in Arkansas een meerder heid van 40,000 stemmen heeft. SCHIEDAM, 7 September 1S7G. By besluit van den 5den September 1876, no. 12, heeft Zijne Majesteit goedgevonden: 1. niet te verleenen liet ontslag gevraagd door Hoogstdeszelfs Ministers van Buitenland- sche Zaken, van Justitie, van Binneulandsclie Zaken, van Marine en van Financiën en. met ingang van den 11 den September e. k. 2. op hun verzoek, eervol ontslag te ver leenen aan jhr. G. J. G. Klerck, Hoogstdeszelfs Minister van Oorlog, en aan mr. NV. baron van Goltstein, Hoogstdeszelfs Minister van IColonién, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hen aan den Koning en aan den lande bewezen 3. aau Hoogstdeszelfs Minister van Marine, W. F. van Ei p Taalman Kip, tijdelijk de function van Minister van Oorlog opledragen tot den 30stea September e. k.en 4. tot Minister van Koloniën te benoemen mr. F. Alting Mees, laatstelijk president van het Hooge Gerechtshof van Nederlandseh Indie. Naar wij vernemen, heeft Z. M. bewil liging verleend tot het houden eener Wel dadigheidsloterij door het algemeen Rotterdamsch Lcenfonds, een stichting van de Rotterdamsche i i i I t i 1 j1! i 4 t 4

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1