Baitenlandscbe Berichten. ^BinMaiMe Benutten A0. 1876. rijdag 15 September. otë 3986 Kennisgeving. Kennisgeving. s- I) ertigste J aarg-a SCIIEDAI Abonnementsprijs, por kwartaal1.85. Franco per post, Joor het geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nomsners- 0,10. Inrlgtlngcn welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en ■Wethouders van Schiedam; Gelet op Art. 8 der Wet van den 2den Junij 1875 Staatsblad no. 95); Geven bij deze kennis aan de ingezetenen dat op heden de navolgende vergunningen zijn verleend '1°. Aan J. A. VAN VELZEN aldaar en zijne regtverkrygenden tot oprigtiDg eener branderij op het perceel open grond, gelegen in den Nieuwlandschen polder, kadastraal bekend onder sectie F, nrs. 1029 en 1032. 2o. Aan W. A. VAN DER BURG aldaar en zijne lechtverkrijgenden tot plaatsing van een Stoomwerktuig van 2 paarden kracht in zijne Branderij, gelegen aan de Kethelstraatwijk Ano. 65kadaster sectie A. no. 1032. Schiedam, den 14 September 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A, W. MULDER. Inrlgtingcn welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien liet ingekomen verzoek van II. AN- NOKKEE aldaar, om vergunning tot oprigting eener mctaalgicterijketelmakerij en Smederij in het pand staande en gelegen op de Scheepstimmerwerf sde Nijverheid", kadas ter Sectie D. no. 597; Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2en Junij 1875 (Staatslied no. 95); Doen te weten Dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 28 September a. s., des middags ten 12 ure, ten Raad- huize gelegenheid zal worden gegeven om be zwaren tegen het oprigteu dier inrigiing in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der ge meente van de schrifturen, die ter zake mog- ten zijn ingekomen, kennis kan worden ge nomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den '14 September 1870. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. BUREAU MARKT, E, 124. ENGELAND. De auti-Turksche manifestation duren vooit. In een brief van Lord Granvilie keurt deze de bestaande beweging goed. Deze behoort zoo sterk te worden, dat de regcering daardoor ge dwongen wordt een krachtiger staatkunde te volgen. lig hoopt dat het Ministerie pogingen in liet werk zal stellen om het gemeenschap pelijk overleg ia Europa wederom te herstellen het gemis daarvan vermeerdert in hooge mate de moeilijkheden aan de Ooslersche kwestie verbonden, Reuters correspondent te Belgrado tele- grapheert van 13 dezer: Het gevecht is heden ochtend aan de beide oevers van de Morawa, tussehen Irnjau en Boboviciite, op nieuw be gonnen. Dé Serviërs sloegen met goed gevolg een brug over de Morawa, beueden Katouw. Zoodra de Turken dit .bemerkten, ontstaken zij vuren, om het gros van.•jiet» Circassische leger en de cavalerie te waarschuwen. Zij voerden vervolgens eene charge tegen de Serviërs uit. Het gevecht had langs de geheele linie plaats, de uitslag was gunstig voor de Serviërs, die de Turken eenige kilometers van den linkeroever der Morawa terugsloegen. Ranko Alimpich is te Belgrado teruggeroe pen en in zijn kommandement aan de Drina vervangen door kolonel Ouzoun Merovich. 1200 Italiaansche vrijwilligers zijn door Prins Milan in dienst genomenzij zullen binnenkort ter plaatse komen en naar het leger aan de Drina gezonden worden. De meeting te Londen over de gruwelen in Bulgarije is tot den 20n uitgesteld. Er heeft zich een comité gevormd met het doel om de Christenen in Turkije vrij te maken. Een ander comité zamelt gelden in voor de slachtoffers van den oorlog. Van 1 tot 10 Sept. zijn een-en-dertig schepen het kanaal van Suez gepasseerd; de opbrengst der doorvaartrechten over dat tijdvak bedroeg fr. 667,000. Vokens een bericht, voorkomende in het O laatste nommer der Christian World, is de colorado-kever in Engeland. 0 OSTENRIJ K. De 'Dolit. Corr. zegt in een noot van de redactie op een brief, haar uit Petersburg geworden, dat volgens inlichtingen door haar ontvangen, de Porto hare oorspronkelijke vredes voorstellen in een nieuwen ministerraad niet onaanzienlijk veianderd en uitzicht gegeven heeft, dat zij de gewijzigde vredesvoorwaarden aan de vertegenwoordigers der mogendheden zou mededeelen. Den 11 dezer is Dervisch-pacha de hoogte van Veijebrdo overgetrokken. Toen ge legerd tussehen Veijebrdo en Spur, naderde hij twee Montenegrynschc legerkorpsen. Hij trok daarop naar Podgoritza on Spur terug. Het COURANT, Advertentieprijs: vanl10 gewone regels, 'f 1.00. Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. gros van zijn leger bevindt zieii nu te Spur. Het overige van zijne troepen is gelegerd onder Diewil en Podgoritza. Uit Bucharest meldt men van 13 dezer: Het officiëele blad verklaart tegenover een andersluidend bericht, dat de Turksche groot vizier van de troonsbestijging van den Sultan met een beleefd telegram hier heeft kennis gegeven. DUITSCIILAND. Volgens bericht te Berlijn uit een parti culiere bron uit Rustchik ontvangen, is bij Tuturkay een Oosteurijksch postsehip, waaróp zich 150 Russen bevonden door Baschi-Bazouks beschoten. Niemand werd gekwetst. Volgens bericht uit Konstanlinopel van 13 dezer is de mededeeling der vredesvoor waarden op nieuw door de Turksche regeering uitgesteld, naar men zegt op bevel van den Sultan. Iu dipp .natieke kringen gelooft men, dat dit uitstel van meer toenadering getuigd. SCHIEDAM, 14 September 1876. De lieer mr. W. baron van Goltstein, afgetreden Minister van Koloniën, heeft in een schrijven aan de Amst. Ct. protest aange- teekend tegen liet hoofdartikel van dat blad, waarvan wij gisteren in ons persoverzicht een resumé hebben gegeven. De heer v. Golt stein schrijft, dat de bewering der Amsterdam- scha Courant: «de tweede verandering, welke liet Ministerie ondergaan heeft (de aftreding van den Minister van Koloniën) staat buiten het politiek geschil van den laatsten tijd", evenzeer met de waarheid in strijd is als deze: Van den Minister van Goltstein vernamen wij sinds lang, dat hem do gelegenheid welkom was om zijn taak neder te leggen". De verwerping van art. 1 der wetsvoordracht op de nationale militie was volgens den heer van Goltstein de eenige reden van de collec tieve aanvraag om ontslag der Ministers op '16 Juni jl., en. niemand kan van den heer van Goltstein vernomen hebben, dat hij zijn taak sinds laDg wensclite neder te leggen. Het deed hem integendeel zeer leed dit thans te moeten doen. Yad Blijkens een bericht van den Nederland- schen consul-generaal te Alexandria, is in Egypte een besmettelijke ziekte onder de paarden, buf fels en koeien uitgebroken. Omtrent den juisten aard dier ziekte konden nog gcene bijzonder heden opgegeven worden. Inmiddels was van 26 Augustus af de uitvoer van paarden en hoorn vee verboden, en werd van dien dag liet beslaan der ziekte op de te verstrekken ge zondheidspassen vermeld. Professor llerzog, pastoor te Bern, die wel dra als Zwitsersch bisschop zal worden gewijd, heeft dezer dagen een bezoek gebracht aan den oud-Katholieken aartsbisschop van Utrecht om

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1