A0. 1876. Msnlaiiscle Berichten. BinienlaiSscle Btrlcltai, -D ertigst© J aargang-. Advf.htentiei'rijs van 110 gewone regols. Oil Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend viONNKMKSTSi'nijspei kwartaal. 1.85. Franco per post, door het geliecle Rijk - 2.50. Ifiomlcrlijke noinmers - 0.10 BUREAU JIAHHT, 124. E N' (JEI.A N D. Reuters correspondent seint uit Belgrado van 19 'dezer, dat de Servische regeering gisteren eene nota aan de agenten der waarborgende mogendheden heeft gericht, waarin wordt ken nis gegeven, dat generaal Tschernajeff per te legraaf gewag maakt van eenen aanval dei- Turken op Eabovichte, in weerwil van de ge sloten wapenschorsing. Dientengevolge dringt Servie op enne stipte naleving van de wapen schorsing aanen zulks te meer, daar er aan Yooruoemdeu genei aal andermaal bevel is ge geven, zich van eiken aanval te blijven ont houden, zoolang hij zelfniet wordt aangevallen. Een telegram uit Konlantinopel van sir Ilenry Elliot bevat een wederlegging door Kemball van de geruchten omtrent de wreed heden der Turken op vrouwen en kinderen. Kemball zegt, dat die geruchten daarom niet waar kunnen zijn, omdat de dorpen één voor één door de inwoners verlaten zijn. Aan enkele scaunen en vrouwen, die achtergelaten vvaien, was bijstand verleend. Daily Telegraph zegt, dat de vredesvoor waarden, door Engeland te Konstantinopel voorgesteld, op de volgende grondslagen be rusten: het status quo ante bellum voor Servie en Montenegro; Montenegro en Servie zullen geen oorlogsschatting aan Turkije betalen. In bet lokaal bestuur van Ilerzegowina en Bul garije zullen hervormingen worden aangebiacht. Blijkens een schrijven van een lid der Zuid-Amerikaansche zending bij de Times ont vangen, is de vrede tusschen den Paus en het gouvernement van Venezuela niet hersteld, ten spijt van de concessies door den Paus gedaan. In een plechtige zitting van het congres werd met eenparige stemmen het besluit genomen, dat de Kerk van Venezuela voortaan geheel onafhankelijk zal zijn van Rome. In de eerste eeuwen van 't Christendom kende men den Paus niet, en tot dat Christendom wilde men terugkeeren. De Kerk zal geheel een nationaal karakter hebben. De president Guzmau Blanco, zoo schrijft de missiouuarisis ecu man van groot talent en vol energie. In de laatste zes jaren heeft iiij den binueulandschcn vrede weten te handhaven. Hij heeft alle kloosters opgeheven en in de ge- bouwen nuttige instellingen gevestigd. Het celi baat is afgeschaft en het burgerlijk huwelijk ingevoerd. Hij verbetert in de steden en op het platteland, en laat overal scholen opriehtcn, Te rniddea van al die beslommeringen, neemt, hij maatregelen om de nationale schild te vogelen en de betaling van interest te hervatten. De Pall Mall O as. deelt een telegram mede, volgens hetwelk de president Burgers zich te, Steel-Port waarheen hij tepuggetrodkeu is, ver schanst Jmeft on hij hoopte den Kaffers nog het hoofd te kunuen bicden. i RUSLAS D, liet gerucht betreffende het uitroepen van Prins Milan tot Koning van Servie maakte in de diplomatieke kringen te St. Petersburg een ongunstigen indruk. Ook de dagbladen lieten zich ongunstig over do zaak uit. Het Journal de St. Petcrsbourg ooi deelde dergelijke proclamatie geheel ontijdig; en de Qolos zag er het begin in van een militair dictatorschap dat slechts aan de belangen van de Porie bevorderlijk wezen zou. Te Petersburg wordt de Tschernajeff- marschdie alle militairen reeds kennen, thans openlijk langs de straten en in de kleine schouw burgen gespeeld. De componist Glinka heeft een lied op muziek gebracht, waarin de strijd der Slavische stammen tegen de Muzelmannen wordt bezongen en waarvan elk couplet eindigt met het referein: lOns leven voor den Czaar Een oorlog met de Turken wordt aldaar vrij algemeen gewenscht. P R A N K 11 IJ K. liet gerucht dat Prins Milan tot Koning van Servie zou uitgeroepen zijn s onjuist. Tschernajeff en eenige Russische officieren brachten bij een feest slechts een toost uit op Prins Milan als Koning. Volgens de Temps, heelt graaf Orloiï den heer Decazes verzekerd, dat deze toost aan het Russische hof eeu zeer ongunstigoii indruk heeft gemaakt. OOSTENRIJK. Luidens geruchten uit Belgrado zou de Gzaar drie millioen roebels aan Prius Milan hebben ten geschenke gegeven. Ook zou een korps Kozakken gereed staan Servie door Rumenie binnen te trekken. De Pol it. Corr. schrijft betreffende het pro- clameercm van Prins Milan tot Koning, dat wel bij het leger geneigdheid hiertoe bestaat maar dat Prins Milan en zijne regeering deze demonstratie vau de hand hebben gewezen. BELG1E. De Independence Beige van '19 September bevat eene depeche uit Parijs van gisteren luidens welke de Porie hare eerste vorderingen zou beperken tot de volgende vredesvoorwaar den: '1. Eeue oorlogsvergoeding, verdeeld over tien jaren bij den jaaiijjkschen cijns; de be zetting door de Tui keu van slechts twee ves tingen tot de afbetaling dezer ooiiogsvergoouing; 3. de ontvangst van Vorst Milan zonder inves tituur te Konstantinopel, en 4.. de verandering van het ministerie le Belgrado. Vooits volhardt de Poite bij haar vroeger voornemen, om met Montenegro afzondetlijk over den vrede te onderhandelen. Zij kan jegens een vazal inschikkelijker zijn dan omtrent een nabuur. Zij weigert volstrekt eeue haven aan de Adriatische Zee af te staan aan Montenegro, hetwelk op dat punt door Engeland en Oosten rijk wordt gesteund., EERSTE KAMER DERSTATEN-GENERAAL. Zittimj van 1Q September 1876. (Geopend ie 11 uren.) Heden heeft de heer J. A. G. baron de Vos van Steemvyk met een koite rede het voor zitterschap aanvaard. Ingekomen zijn de geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid voor de provincie Gelder land den heer Mr. W. A, A. J. baron Schim-4 melpenninck van der Oije. Zij worden gesteld'' in handen eener commissie van onderzoek welke' adviseert tot toelating. De Voorzitter doet medodeeling van tal van ingekomen Kon. besluiten, missives van den Directeur van liet Kabiuet des Konings en der Departementen, welke allen voor kennisgeving worden aangenomen. De Voorzitter stelt voor de Troonrede met een adres vau Antwoord le beantwoorden. Daartoe wordt besloten. Vervolgens zijn de afdeelingen getrokken en is de vergadering gescheiden. TWEEDE KAMER DERSTATEN-GENERAAL. Zitting van '19 September 1870. (Geopend te, '2 uren.) De heer de Bieberstein, oudste lid in jaren, is tijdelijk Voorzitter. Aan de orde is liet opmaken der nominatie van drie kandidaten ter benoeming van een Voorzitter der Kamer. Tot eersten kandidaat wordt benoemd, bij eerste stemming, mr. W. II. Duilert, tot tweeden kandidaat, bij tweede stemming, Jhr. G. M. Storm van 's Gravesande, en tot derden kandi daat, oveneens bij tweede stemming, mr. E. J. J. B. Creiners. Deze lijst zal Z. M. den Koning worden aan geboden door eene Commissie, bestaande uit D de heereu stemopnemers, zoomede da heeren Schepel, de Casembroot, van der Kaaij en Ilejjdcnrijck. Dc zitting is daarop gesloten. SCHIEDAM, 20 September 1S76. Bij Zr. Ms. besluit van don 8 Sept., no. 13, is de directeur \au liet postkantoor to Vlaardingen, de heer A. van West, uit 's rijks dienst ontslagen. Z. K. II. Pi ins Hendrik zal weldra naar Luxemburg vertrekken om er gcruimen .tijd i n te vertoeven. Do Minister van .Marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, bij de gemeenschap pelijke - loodingen dooi' de, beambten van den Waterstaat en van het/Loodswezen;, op den drogo van den- NieuwenWaterweg van Rot terdam maar Zee, op den '16 dezer is bevonden:

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1