MenM»le Bericllei. Binngnlanflsclie Metten. I- 1876. 'rijdag 29 Septeinb er. *42 3996 I> o r t g" s t c Jaargang. co ME9ENTSPRIJS, per kWarU.il iieoper post, door bet geheele Rijk :«derlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. BüfiBM MA.IIMLT» E, 134. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels. 1,00, Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. E N GELAND. Lcril Derby heeft de deputatie ten gehoore togen, die hem de resolution "mededeelde, »lke in de meeting van IS dezer (in de City) uren aangenomen. Lord Derby gaf te kennen, it de regiering de instructie had gezonden a Sir H. Elliotdat hij den Sultan eene ifatie moest vragen, hem de personen zou 3men, die zich aan moord en andere bar- ïrschhedcn in Bulgarije hadden schuldig ge- alt, en straf voor hen moest vorderen. Lord Derby geloofde niet, dat men het Par- aent ncodig zou hebben bijeen te roepen, igezien de onderhandelingen met de mogend- ba een bevredigend verloop hebben. Eene ■storing van den algemeenen vrede, of eene verwerping van het Oltomauische rijk, achtte ia geene deole waarschijnlijk. Hij verwacht, t het iavoereu eener plaatselijke autonomie, 1 ierleenon van vrijheideen gelijkstelling schen Mohammedanen en Christenen en het en van voldoende waarborgen tegen eene haling van de gruwelen, de moeilijkheden !en oplossen. opzichte van Servië verklaarde Lord by, dat hij den terugkeer tot den status quo t Scto'tjbegunstigde, zonder dat Servië eene Mgsvergoetling zal hebben te betalen, -Te Sydney heeft in hot midden van deze ad een orkaan gewoed, die grootc schade teweeggebracht. Jlet schip Dandenong icmle van Melbourne, verging bij Jervis-bay. menschen kwamen omde rest landde Newcastle in New South Wales. O O S T E S K IJ K. Polit. Corr. neemt de nota, door Ristic 2G dezer aan de vertegenwoordigers der •ile mogendheden overhandigd, over. Hierin vermeld, dat, in antwoord op de mode ling der Poite betreffende de verlenging de wapenschorsing, Servie weigert die aan ï®ii daar zij in den vorm, waarin de Porte wapenschorsing stelt, onuitvoerbaar is, ora- ooch een dumarcatic-linie, noch eeu neu- 1 bring is bepaald, hetgeen weinig geschikt botsiugen tusschen de troepen te voor- 150. De Servische regeering betreurt het 1 Porte deze ongenoegzaamheid niet over ga heeft en er zich toe bepaalde de wapen- ïsiag 8 dagen te verlengen Terwijl de nsche regeering geene bevelen tot verlen en den, bestaandeu toestand geven kan, ®ht zij toch vurig d<8 sluiting van eeu ^'gsn wapenstilstand. De geueraal-adjudant van den Czaar, graaf ■arakolT, is door don Keizer ten gehoore rangen. F It A N K It IJ K. - president van den algemeenen raad bet dep, Pyrenees Orientaies, tevens lid 1vamer, heeft een brief tot den minister Dufaure gericht, waarin hij op de toenemende wijnvervalsehing in Frankrijk wijst. In het dorp Odeilhan alleen had een koopman uit Narbonne voor '10,000 frs. cochenille-preparaten verkocht, en de kleinhandelaars te Narbonne dreven een bloeiendeu handel in kleurstoffen van den wijn. De meeste bijmengselen van den wijn waren schadelijk voor de gezondheid. De wijn fabri kanten komen natuurlijk hiertegen op en be- toogendat alle preparaten waarin fuchsine voorkomt, geheel onschadelijk zijn. Met 1 October zal te Parijs een Carlistisch blad verschijnen in Spaansche, Itaiiaansche en Fransche uitgavente Londen zal een Engel- sche uitgave het licht zien. Ook zal in het begin van die maand te Brombach, in Baden, een bijeenkomst van alle Bourbons van Spanje, Italië en Frankrijk worden gehouden om eon groote manifestatie voor te bereiden. DUIT SC HL AND. Keizer Wilhelm heeft den 27 dezer het slag veld van '1870 te Woerth bezichtigd alsmede het gedeukteekeii ter eere van het Duitsche leger en de nieuw gebouwde Evangelische kerk bij Fröschweillcr en de Katholieke kerk. De Keizer keerde naar Weisseuburg terug en ver trok later naar Karlsruhe. De Keizer heeft ten bewijze zijner tevredenheid, veie ridderorden uitgereikt. K U S L A K D. De Russische consul-generaal te Belgrado heeft last ontvangen zich ten opzichte van de koningsproclamatie van vorst Milan ten nauwste aan te sluiten aan de houding, welke Oosten rijk in dozo kwestie aanneemt. De kouings- proclamatic kan volstrekt niet worden goedge keurd: wat de Servische vergrootiugsplanueu betieft, heeft Rusland reeds bij de keizers- samenkomst te Reichstadt een bepaalde positie aangenomen. TURK IJ 13» De mogendheden verlangen van de Porte, dat als grondslag voor de vredesonderhandelingen, de status quo ante Minui voor Servie en Montenegro zal aangenomen worden, De Porte toont zich zeer geneigd alle wenschciijke hervormingen toe te staan. Zij liecft met het oog hierop besloten eeu nationalcn raad samen te stellen bestaande uit 35 muzelmannen en 30 Christenen. II L G 1 E. Dc deken van Soignies had op den preek stoel eon herderlijken briof van den bisschop van Doornik voorgelezen, waarin het interdict werd uitgesproken over de lagere meisjesschool, die den 2 October daar zal worden geopend. De middelbare school voor jongens aldaar was reeds schandaal genoeg naar het oordeel van den bisschop. De gemeenteraad van Soignies heeft naar aanleiding daarvan een protest gericht tot den bisschop. Op een verzoek om eeu kopie van den herderlijken brief had de deken afwijzend geantwoord. Te Brussel zal de proef genomen worden met de aanstelliug van een controleur der ge meentescholen. Deze nieuwe ambtenaar moet dagelijks de namen der afwezige leerlingen opnemen en naar hun woningen gaan om naar de oorzaak der afwezigheid onderzoek te doen Ook is hij belast met de opsporing van kin deren, die volstrekt geen onderwijs ontvangen. Ook flaar wil men, uit gebrek aan een wet op den leerplicht, door zedelijke middelen het schoolverzuim trachten te bestrijden. A M E It IK A. "Volgons een dopcehe uit Mexico van 9 dezer, zal het Mexicaansche Gouvernement waarschijn lijk de schuld erkennen. In Engeland zal men schikkingen treffen met de houders der schuld brieven. De Amerikaansche regeering heeft den vrede gesloten met eeuige Indiaansche stammen. SCHIEDAM, 2S September 1S7G. Z, M. de Koning heeft gisterenmiddag te 5 uren de Commissie uit de Tweede Kamer der Staten-Generaal ontvangen ter aanbieding O O van het adres au antwoord op de openingsrede. De commissie met den president dor Kamer aan het hoofd werd met de gebruikelijke eer bewijzen ten Paleize toegelaten. In do zitting van den gemeenteraad, heden namiddag gehouden, is benoemd tot leeraarin het boekhouden aan de Iloogere Burgerschool, de heer J. van der Bruijn, lecraar in de wis kunde aan genoemde school. In een volgend nommer zullen wij het gewone verslag dezer zitting mededeelcn. Blijkens do in dit nommer voorkomende advertentie zal het concert, dat vanwege de Schiedamscho Officieren-vereeniging door liet korps stafmuzikanten van het regiment schut terij te Rotterdam, den 44 dezer zou worden "eleven, doch toeu om het ongunstige weder DO' werd uitgesteld, vervangen worden door ceö Matinee Musicale op Zondag a. s., door het zelfde korps. De heer Kuyper heeft'aan de Tweede Kamer bericht, dat zijne geneesheeren hem vooralsnog ontraden hebben aau dc zittin gen der Staten-Generaal deel te nemen. In den toestand van het lid der Tweede Kamer, den heer J. L. Nierstrasz is er-n ongun stige keer gekomen. Men is zeer bezorgd. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft in de bcgrooting van zijn Departement voorgesteld, aan de gemeente Maassluis voor de verbetering barer haven een Rijks-subsidie toe te kennend van f 70,000, Gelijk bedrag hebben de Staten van Zuid-IIolland in hare jongste zomervergadering voor dat doel toe gestaan.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1