K e r t a i e n w s. Sementde Bsriclitei. Staatsloterij. ngl iet iet I de j ter au j mi' j iii- ad lat d ic- ida 5 'en es- li •e- ig- nd an ir- en en baas was verzekerd, dat de thermometer eens op den 3 October, 83" aanwees. (L. Cl.) Ylanrdhigen. Bij de lieden plaats gehad hebbende verkiezing voor een lid van den ge meenteraad, in de vacature ontstaan door het bedanken van den hoer J, G. van Linden van den Heuveil, hebben van de 401 kiezers 1LG hun stembiljet ingeleverd. Hiervan zijn op don lieer van Linden van den Ileuveil 97 stemmen uitgebracht, zoodat deze is herkozen. Van wego de vereeniging »de Eendracht" alhier, zal op Vrijdag den 20 October e. k., een wedstrijd plaats hebben, waai ton uitge- noodigd zullen worden, vertegenwoordigers van het korps Koninklijke scherpschutters te Rot terdam, van de scherpschutters, de d.d. schut terij en van de vereeniging site Schijf" to Schiedam en van die der dtl. schutterij alhier. Elspeet. Zondagavond heelt alhier enne vechtpartij op den publieken weg plaatsgehad tusschen twee jongens van 12 en 15 jaar, waarbij de een den ander met een mes eenc zóó lievige wonde iu het onderlijf heeft toegebracht dat de gekwetste gisteren onder een vreeselijk lijden is gestorven. De dader is nog denzolfdeu avond door den rijksveldwachter gearresteerd en ge vankelijk naar Harderwijk overgebracht. Meppol. De poeliers hier en elders zijn reeds weder begonnen mot het afleveren van wild en gevogelte naar Holland en't buitenland. Geheele bozeudiugeu hazen, patrijzen, konij nen, eendvogels, snippen enz. worden per spoor en boot geëxpedieerd. De prijzen houden zich nog steeds staande, ofschoon de jagers tegen woordig bij 't helder weer de beste vangst doen. De Dreutscho heiden leveren ook dit seizoen een menigte keurige hazen, die ouder den naam van heihazen nvera! 't meest in trek zijn. De aflevering geschiedt tegen f2 a f2.20 per stuk; patrijzen gelden 70 a 80ets.kouij- nen 80 u 90 ets., eendvogels, thans bijna op't best, brengen 60 a 80 ct. op; snippen GO 80 ct. Utrecht. Met den nieuwen cursus zijn aan de hoogeschool alhier ingeschreven 07 studenten, als: 26 voor de rechten, 2 voorde letteren, 29 voor de theologie, 1 voor de filosofie en 9 voor de geneeskunde. Breda. De tentoonstelling voor den schoen makerswedstrijd is Maandag te 2 uren geopend. Tegen 25 ct. entree zal deze tentoonstelling gedurende acht dagen toegankelijk zijn. Behalve allerlei keurwerken in het schoen- en laarzen makersvak zijn door particulieren ter opluiste ring antieke, Indische en ook Atsjiueesche schoeisels ingezonden. Volgens telegrafisch bericht van St. Johns, iu dato 3 Oct., heeft een hevige storm gewoed op de kust van Labrador. Meer dan 35 schepen met visch zijn verongelukt, waardoor 20.000 quintaien visch verloren zijn. De Russische damedie laatstelijk op den Russischen gezant te Bern een pistoolschot afvuurde, heeft thans het ziekenhuis van Wal da, waar zij opgeuomen was, iu brand gestoken. Tijdig werd het gebeurde ontdekt, anders ware het geheele gesticht, dat door 300 personen wordt bewoond, een prooi der vlammen ge worden. De dame had alles gereed gemaakt voor haar vlucht. Thans is zij naar de gevan genis overgebracht. Zij wordt nog altijd voor krankzinnig gehouden. In de provincie Hannover zijn onlangs petroleumbronnen ontdekt. In de nabijheid van Zelle bijv. heeft men er eene gevonden, alwaar men berekent gemiddeld uit 40 kubieke meter teerzand, 180 a 200 centner ruwe petroleum te verkrijgen. In alle geval geen onaangenaam be richt voor de verbruikers, die thans met hooge petroleumprjjzen te kampen hebben. De berichten uit Pórigord doen den lief hebbers weten dat de truffels zeer zeldzaam zullen zijn dezen winter. De aanhoudende droogte heeft het grootste gedeelte der kiemen verstikt. Daarentegen zal de kwaliteit uitstekend zijn. Sterk Papier In eene der F.ngelsche tijd schriften lezen wij do beschrijving eoner fabriek, die alleen hand papier voor banknoten en der gelijke vervaardigt, De beschrijving zelve bevat niets opmerkelijksdoch aan hot siot deelt de correspondent mede, dat de fabriek zich inzonderheid op de sterkte van haar papier laat voorstaan en dat men liern daarvan een, voorzeker afdoend, bewijs gaf. De meesterknecht der fabriek, de heer Meeds, een zwaar en Porsch man. ging op een stuk papier sluau van een voet lang en een halven voet breed en werd, daarop staande, door twee mannen in de boogie getild. Pen monster concert. Amerika moet toch altijd in kolossale ondernemingen, ons oud Europa vóór zijn 1 Men zegt dat men daar een concert gaat «even dat Richard Wagner in liet niet zal doen zinken. Oordeelt: Het orchest zal bestaan uit 10,000 muzi kanten en het vermaarde zangstuk van Co lumbia uitgevoeid worden door 30,000 koristen. Dat is al heel sterk, 'tis echter nog niets bij het volgende: Het program zegt verder dat de orchestineester do electrische diadon, zal vasthouden, welke de kanons, ten «etallo van 100 zullen afschieten, te weten: 10 stukken van 48 in la mineur; 10 stukken van 48 in mi-bcmolde stukken van 48 in si-bémol; 20 stukken van 74 in ut; 30 stukken van 74 in sol; 20 stukken vau 74 in ré. Men zegt niet van weikeu toonzetter eene zoo gewelddadig uitgevoerde muziek wezen zal; laten wij hopen, voor de eer van 't rnensch- dom, dat het een Aiiieiikaun is. Wat zullen de Amerikanen doen na zulk een concert? In het gewone leven terugkeeren? Dat is niet waarschijnlijk. Waaneer men de wereld wil verbazen, mag men oj> zul ken sclmonen weg niet stilstaan, 'tls dus waar schijnlijk dat zij allen, allen tegelijk, zich in een der onmeetbare vlakten van Texas of Massachussets zullen vereeuigen, en daar allen tegelijk zullen zingen. jEen weldaad voor stalknechts. Zekere heer Sinell, van Doffels, in de Vereenigde Staten, is de uitvinder van een geweldig merkwaardige imcliiue om paarden te reinigen. Met zulk eene machine is het toilet vau een paard iu ougeveer eeu minuut voltooid. De toestel komt ongeveer overeen met ceti zeergroole naaimachine, vvaar- anu draaiende borstels bevestigd zijn. Het merk waardigste er van is dat, naar men verzekert, de wildste paarden zich onder de bewerking volkomen rustig houden, ja alle teekenen van tevredenheid geven de hals en beenen strekken, enz. Twee paarden van de aitillerie te Viuceimes, dieren die zich nooit lieten reinigen voordat zij neergeworpen en geblinddoekt waren, lieten zich zonder ccnigeu tegenstand door de machine schoonmaken. Meyer, do directeur van het Amerikaansche circus liet, toen hij uog te Parijs was, de machine toepassen op een volbloed Arabisch ros, eeu dier dat schuw en wild was als een hert in vrijen staat, docli onder de bewerking bleef" het zeer kalm, en een minuut later blonk zijn huid als een spiegel. Gebruikt rnen iu plaats van borstels vilten kussens, dan kan men er eeu doornat paard in ongelooflijk korten tijd mede schoonmaken. De machine moet zoo praktisch gebleken zijn, dat de Compagnie générale des Omnibus er eeu honderdtal van bestelde. Au moment oü les dames commenceut a se préoccuper des modes nouvelles qu'on portera cette année, nous croyons devoir signaler a nos lectrices uno charmante et utile publication: Les modes Parisiennes, oii elles trouveront les renseiguements les plus varies et les plus complets. Tand is que la plupart des journaux analo gues attendant, pour donner les modes nou velles de ehnquo saison, que cette saison soit commoncüe, Lus Modes Pamisiennes, prennnt les devants, publient, des A present, un choix considerable do modules d'autornue et d'bivor, accompagnés de descriptions détaillées, d'indi- calious pratiques et de patrons permettant de les executor soi nième. Ajoutons que les dessins des Modes Paki- Siennes sout tons executes par de véritables artistes, d'après des modules founds par les premières rnaisons de Paris, et que cejournal est ainsi l'image fidéle de loutes les nouveautés, de loutos les elegances pour lesquelles la capitals de la Franco donne le ton au monde eutier et qui so i dsmnent dans ces mots qu'il a si heurcusement pris pour litre: Les Modes Paiusiknnes. Les Modes Paiusiekkes paraisseut tons los buit jours, le prix d'abonnemcnt jtour iu france n'est que do 3 fr. 50 par trimestre; francs pour I'edition avoc gravures eoloriées. Pour tons los pays fnisant partie «Ie l'Uuio» postale, Ie prix d'un trimestre il'abonne- iment est de 5 francs, et de 8 fr. 50 pour l'édition avos gravures eoloriées. Un numéro specimen est envoyé a tonic personue qui en fait la demande par Icttrc alfrnncliie on par carlc postale. Ned. Herv. Kerk. Be ro op en: te Dergseheiihook en Aruemuidfii It. A. l.ütz.e, te Nedeiiiorst.-Tli.nnen a d. AmstW, (Uithoorn) G. .1. vau I.imlnirgh, te Meteren. Iier- kingan, \Y. Kltons, te tloorn op Terschelling. Westbioek, I'. B.u'sti'a, te Klimderl.Nieinv-IIelvnet, W. li. Stcnfert Kroese, te Olst. Hengeloo, A. I'. \V, de Wilde, te Doetinehem. Bedankt: voor Bruinisse, A. van Giiellinijscn, le Oversell». HardenliergII. O. van J.intlonkie Oosterlieek. l.ettelbert, (voor too?.. v. bcr.) I). C. Tliijm, cand. Itnuwerd, II. tl. livers, te Snppe- ineer. lieeg, \V. tl. ,1. Iiaait de la Faille, prop. llarlingen, li. A. G. van Iloogenlmïjse, te Stconwijk. Dedemsvaart, A. Mccrdink, te Harderwijk. Maasdam, G. L. Krol I./.., te Koutenisse. Aangenomen: naar Minnertsga, li. O. Ooonides, te Ondega, Amlijk, II. G. Kist, te Aminerstol. Mid woud, G. J. t'aró, carnl. Woensdag 1 November a. s. zal te Ai nlicm de vierde Nederlandse!» Protestnntemlag gebonden woi den in Musis Sacrum, liet progmimiia voor die samen komst is door liet hoofd bestuur verzonden. Baai uit blijkt dat do vergadering ditmaal zal geleid vvoidon door dr. I'll. K. Iliigenlioltz, als eorevoorzitter. Be volgende vraagpunten zijn aan de rade gestold: lo. «Welken invloed behooit de overtuiging aan gaande den stand vestigen samenhang tusschen gods dienst en zedelijk leven te oefenen op onze politieke en sociale gedragslijn?" Dit vraagpunt zal woideu ingeleid door dr.J, ilooykaas. 2o. «Aanwijzing der oorzaken van liet hedendaagse!» pessimisme." Dit vraagpunt zal worden ingeleid door den lieer I.. Mees. '!o. «De zaak der zending." Dit vraagpunt zal worden ingeleid door de heeieu li. C. I.olil' en dr. II. G. Magen. Den avond te voren zal in Musis Sacium een muziekuitvoering plaats vinden, bij welke gelegenheid dr. G. van Clorkum als spreker zal optreden. Chr. Ger. Kerk. Beroepen: te Woerden, A. Verheij, te Baren- dreeht. Grand Rapi Is, (Noord-Amcrika) J. Kivn.er, te Wnrnswcrd. Aangenomen: naar Zuidwolde, C. Wijd.rogin, prop. Rootnsch-Katholieke Kerk. Op Zondag 8 dezer hei dacht de lieer .1. ledema den dag, waarop hij vóór 30 jaar te Oosterwiernm als pastoor optrad. Van onderscheiden kanten ontving hij bewijzen van nchting. Prijitn en premieh van f 100 .e» daarboven. Ie Kt. - 2e Trekk., 10 Och - Nos. 3917, 19008 en 20020 ieder f 1000. No. 11588, f 4G0. Nes. 2990 en 14059 ieder f 200- Nos. 7356, 11011 en 17759 ieder f 100.

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 3