A0. 1876. rijdag 20 October. M 4011 Verairijüt Japlijh, ritpmM DiisJai. Kenn isgeving. üBitsnlaiJscie Berichten. BiiniaMulie fiericitten. D e rtigste J a a r a XL g-. BB1ANT. Abonnkmkntspkus, |ier kwartaalf 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk - 2.50. Aftonderlijke nommers- 0.10. BÜUE11J ffl&KKl, E, 134. Advertentieprijs: van 1—10ge«voue regels. 00. Iedere gewone regel meerO.lpj Driemaal plaatsing wordt tegen tweekaai. berekend. lurlgtlngen welke gevaar, scliade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Ge/.ieit liet ingekomen verzoek van EVER- H.ARDUS KRAMERS Czn, aldaar, om vergun ning tot oprigting cener Stoomltouizagcrlj in liet pand staande en gelegen aau den Over- schieschen Weg, wijk A No. 101, kadaster Sectie G. uo. '1897 Gelet op de Artt. 6 en 7 der Wet van den 2en Junij 1875 Staatsblad no. 95); J)oen te weten Dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 3 November a. s., des middags ten 13 ure, ten Raad- huize gelegenheid zal worden gegeven om be zwaren tegen het oprigten dier inrigting in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de Secretarie der ge-x meeutevan de schrifturen, die ter zake mog- ten zijn ingekomen, kennis kan worden ge nomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den '19 October 1876. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK YAN MATEN'ESSE. Be Secretaris, A. W. MULDER. O O STEK U ÉS K. Uit Weenen wordt van '18 dezer gemeld: Het bericht gisteren door Reuters agentschap medegedeeld betreffende de Russiscli-Oosteu- tfjksche schikkingen, wordt van bevoegde zijde voor een ongegrond verdichtsel verklaard. De jVeiffl Ereio Preste meldt dat de aankomst van Andiassy in vei baud staat met de beant woording \an den tweeden brief van den Czaar, Hel Oostenrijkseh antwoord op de aanbieding van een wapenstilstand door Turkije is aan de Kabinetten medegedeeld. liet Premdenhlatt meldt uit Berlijn dat het Weener kabinet aldaar liet medcdeelen, dat bet legen het voorstel van Tut kijo niets had iu le brengen. Giaaf Andiassy heeft den 17 dezer de veis naar Pest aanvaard. Het Tagllatt bericht, dat de overeenkomst tussclien do Russische regecring en de Rumeen- sche spoorvveg besturen aau deze de verplichting oplegt, in 't geheel 250,000 mau te vervoeren eu wel dagelijks eeu minimum van 23,000 ir.au. Als zeker wordt gemeld, dat do Engelsclie vegeering aan de groote mogendheden heeft ver klaard, dat zij tegen elkd bezetting van het Turk- sche grondgebied zich nadrukkelijk zal verzetten. Al wat er gezegd wordt van overeen komsten betreffende een militair optreden van Rumenie tegen Turkije berust op vage gei uch- ten; zeker is alleen, dat een overeenkomst van Rusland met de Rumenische spoorwegmaat schappij betredende het eventueel vervoer van troepen gesloten is. F It A S K It IJ K. Berichten uit Weenen melden, dat de ge- ruchter omtrent het sluiten eener alliantie tussclien Rusland en Oostenrijk, tot tusschen- kornst van Rusland in de Turksche provinciën, voorbarig zijn. Men gelooft aan eene ophanden zijnde overeenkomst tussclien Rusland en Oos tenrijk omtient eene tusschenkoinst van Rus land, indien Turkije mocht blijven weigeren, om de hervormingen door eene internationale akte te waarborgen. Iu een rede, te'Marseille gehouden dooi den afgevaardigde /an" het dep. sBouches du Rhóne", Bousquet, toonde deze aan, dat de Fransche koopvaardijvloot ster as afgenomen. In '66 was die vloot de derde, thans is zij de zesde der wereld. 1! X E L A N' 1). Volgens de Echo is de paniek den 18 dezer ter beurze te Londen veroorzaakt door een ge rucht dat Engeland maatregelen neemt om zich tegen Rusland teweer te stellen. Maar volgens een ander gerucht zal Eugelaud niet gewikkeld worden in eeu oorlog en zal er eene schikking worden gevonden, om bij eeu inval van Rus sische troepen, iu Turkije, Koustantinopel te neutialiseeren. Reuters agent te Belgrado seint van '18 dezer; Gisteren had er een gevecht plaats bij Yavor. De Turken werden teruggeslagen naar Rovnigoia. De Serviërs vielen vervolgeus met goed gevolg de Turken bij Stenix en Yauko- voret aan. Eeu eskadron Serviëis en twee bataljons van het leger van Tscheruajefl' heb ben twee Tuiksclie dorpen bezet. 43185 vrouwen van Engeland hebben eeu adres tot de Koningin geiicht, waai in zij haar verontwaaidiging over de Bulgaaisclie gruwelen te kennen geven. liet prachtige Alexaudra-palace te Londen, dat voor het Oosten der reusachtige stad moest worde» wat het Crystal-palace voor het Westen is, heelt zijn langste» tijd geleefd. De maatschappij althans, die du -/aak op 't touw zette, is failliet verklaard. S P A iN J E. De regeciing lieeft de wijziging der consulaiie tarieven goedgekeurd. De bisschop Manuel van Minorca heeft een tweeden bi iof geschrevenwaai iu hij ieder vervloekt en iu den ban doet die godsdienstige verdraagzaamheid voorslaat. Vei der heeft hij de ouderwijzers van de lageie scholen bezvvoi en "een kin dei en van do niet-Katholieken als leerlingen aan te nernen. De godsdienst kwestie wordt in de sociëteiten algemeen bestempeld met den naam van rliet heilige kluchtspel." Door geheel Spanje worden de liberalen dooi de regeering vervolgd; deze helt al meer en meer over tot de moderado's en de aanmatiging van de geestelijkheid wordt dientengevolge onverdragelijk. Het liberale Blad de Trihuna is voor zes maanden geschorst, en dus zoo goed als ge ruïneerd, omdat het een artikel van Castelar had opgenomen. ITALIË. De ministerieele Biritto, sprekende van do polemiek tussclien de dagbladen aangaande de inzichten der Italiaausche regeering jegens Oostenrijk, zegt, dat zij niet gelooft dat deze polemiek de hartelijke verstandhouding tusschen Italië eu Oostenrijk kan verstoren. Omevenwel de openbaie meening niet op een dwaalspoor te brengen, doet de Biritto oen beroep op de vaderlandsliefde der (Eiftd- len om die polemiek te staken, die in don tegenwoordigen staat kundigen toestand van Europa de wezenlijke belangen des lands zou kunnen benadeelen. DU1T8CIILAND. De Beigsanzeiger maakt een besluit der Regeering bekend, waarbij de Rijksdag tegen 30 dezer bijeengeroepen wordt. AMERIKA. De minister van oorlog heeft den bevelheb ber der troepen van de Atlantische militaire divisie bevolen, zich met generaal Ruger in 'Zuid-Caroliua in verbinding te stellen. De minister verklaart dat de proclamatie van den President door de gewapende macht gesteund moet worden, en dat desnoods de Bondsre- geeriug die steunen zal met de militie van verschillende staten. President Grant heeft bij proclamatie de rifle-elubs van Zuid-Caroliua gelast binnen drie dagen uiteen te gaau. Op een meting van katoenfabrikanten van liet Noorden en Noordoosten van Lancashire werd besloten de voorstellen der werklieden te verwerpen. De fabrieken zullen den 24n Novem ber worden gesloten en hierdoor 80.000 werk lieden zonder werk zijn. TWEEDE KAMER DER STATEN® EN ERA AL Zitting van '18 October. In de zitting van lieden is de discussie over het ontwerp tol regeling der coöperatieve ver- eenigingen hervat. Art. 2, behelzende de nieuwe definitie der regeling van dergelijke vciceui- gingou, is aaugeuomeu. Vooraf had de Minister verklaard, dat dit ontwerp, wet wordende, niet toepasselijk is op de Anisteidamsche enandeie bestaande krediet-vereeuigingen o» dat deswege geen overgangs-bejialing noodig is. AVijtlois

Schiedamsche Courant | 1876 | | pagina 1